Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi :)) milí detailisté :) je to krásné,,, já jsem tvrdým podlakovým natírala strop-hoblované nesámovky a ted s ním natírám dřevěné dveře,,, krásně to vsakuje a nejsou ani mapy ani nic :) kk
Odpovědět
@kasha ano jeste jsem zapomnela,ze tvrdym podlahovym mame natreny palubky v koupelne a to uschlo perfektne. Jo a uz jsme zase o neco chytrejsi, to co jsme dnes obrusovali,tak to neni pry od oleje nebo vosku, ze by stekal, to by pry bylo videt hned ,jak to uschne, ale je to ,jak jsme strikali srub solí, tak to takhle po case zapusobilo. Jinde na srubovine je to v pohodě, jen tady u těch zakonceni kulacu . Ale uz je hotovo, dobrousino, uklizeno, Zitra nátěr... a je zase hotovo :-) Ted se jdu zrelaxovat na jogu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @kanavi my s ním máme vše- krom schodů:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi a proč jste ho stříkali solí?
Odpovědět
@jptn to jsme meli udelat taky vse natrit tim tvrdym a bylo to, ale kdyz pani od Kreidezeitu nam tak hezky radila at na palubky dame ten vosk a my se ji stokrat ptali, jestli to tam opravdu muzem dat a ona rikala,ze opravdu... :-) takze palubky budem řešit pristi tyden, neco nam namychali na přetření, aby to uschlo a prekrylo fleky... tak uvidíme. :-) A ted uz fakt letim na jogu :-D
Odpovědět
@jptn ochrana proti vsemu moznemu... je to vlastne misto chemie
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ale houbičkou se to také velmi dobře natře, ne jen otře :-) mnohem lépe se to roztirá, protože houbička se pěkně ohne okolo kuláče a může se na ni zatlačit, narozdil od štětce. A dřevo si nasaje určitě dost, spiše nás varovali před velkou vrstvou oleje, že by neschl a stékal. Ale my tam máme Osmo. ;-)
Odpovědět
@jptn promiň,ze jsem te odbyla s odpovedi na tu sul,ale chvatala jsem nato cvico... ta sul je borova sul od Kreid. proti napadeni hmyzuem a houbami.Taky jsme to udelali na doporuceni od nich, a mozna to bylo uz zbytecne, protoze pred tim to vlastne uz bylo stejně vsechno drevo osetreno chemii. @sonafa tak zitra to kamos Lada natre a setre houbickou, aby to bylo, jakto ma být. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha už dávno, ale zatím se mi ho jen sem tam podaří chytit za patu, ale zítra už ho možná budu držet v náručí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato TOZ Martínku,,, tatínku,,, chvástej se,,, říkej, kdy a jak a co? :)) však nejsu zvědavá jen já :))) Ty jeden schovávači :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nic neschovávám, ještě se to nevylíhlo... :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato jo ták,,, já nechápavá :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kanavi ne,ne ne :-) to byla jen rada, co jsem se dozvěděla já a co si myslí můj selský rozum :-D Zvažte a udělejte to samozřejmě po svém! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Doporučuji závěsné křeslo Amazonas super relax :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Dotaz: vyzaduje kominik k revizi prulez u komina, nebo staci stresni okno v pokoji ? Pokryvac nam to nuti, ze nekteri pak odmitnou dat papir pro kolaudaci.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson My jsme ho nepotřebovali. Ale možná jde také o to, odkud komín čistíte. My ho protahujeme od dvířek, které jsou na komíně v domě v podkroví.
Odpovědět
Profilova fotka
@lubki Ale jak se v tom vlastně sedí, když je to křeslo? Vypadá to, jako by měl sedák i opěrku zvlášť nebo je to jeden kus?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa takhle nějak podobně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lubki Jak má nohy? V tureckém sedu?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj srubaři, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti s pískováním srubu? Nabízejí nám to a nevím jestli je nutné to dělat - prý to pak vypadá fakt lépe :-), může mi někdo sdělit cca na jakou cenu ho vyšla první úprava a nátěr kulatin? Děkuji Z. K.
Odpovědět
Profilova fotka
@kraifovaz My jsme nepískovali, jen brousili. Pískování jsme viděli na nějaké výstavě a na vzorových srubech Rajce a nelibilo se nám to. Na kuláči se tím vytvářely takové "divné plošky", vypadalo to na nás moc uměle. Ale zase to mělo takový pěkný nádech čistoty. :-) Každému se to líbí jinak, určitě se na to někde koukněte, aby jste věděli.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kraifovaz já jsem slyšela, že pískování není zrovna to pravé ořechové, a že podobná úprava se dělá nějak tryskáním kukuřičných zrn nebo kukuřičného šrotu. Moc mě to nezaujalo, takže nevybavuji si zdroj, v případě potřeby by se to na netu určitě dalo najít
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson :) máme u komína malý výlez,,, fakt záleží na kominíkovi a na střeše a na sklonu a terenních úpravách,,, my to máme tak, ale tak blbě, že by u nás nevylezl ani po žebřu,,, :)))
Odpovědět
Tak nam odsouhlasilo zastupitelstvo prodej pozemku v okoli - musime koupit aby nam tam nikdo nepostavil - komplikace pro zacatek staveni jako hrom :-) ale resime s projektantem projekt snad stihneme letos zakladovku :-) - ve fotoblogu jsem nahodil prvotni nastrel studie
Odpovědět
Ahojte ;-) prosim Vas, ake mate zaklady +dosku a ako odizolovane? Zaujimaju ma najma roubenkari aleb srubari, ktorí maju podpivnicenie. Mate tu niekto spaletove okna? :-) Vdaka! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk nemame podsklepene, nemame kastlace. s izolaci to neprehanime.....samy beton, pak 2 vrstvy foalbitu (lepsi asfaltovy pas) a pak klasicka skladba pro podlahove topeni. ze strany zakladu pouze lepsi polystyren a zahrnout hlinou 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk máme sklep, pásy, zákldaová deska-až ani nevím jak tlustá, na ni přijde izolace proti vodě a pak deska a dlažba, venkovní izolace proti vodě - 2x nějaký dražší pás, přes to geoška a na to tenký extrudovaný polystyren, nechceme mít teplý sklep (do země určitě extrudovaný!!!) - a jaký je rozdíl mezi základovou deskou roubenkáře a srubaře? :), samozřejmě dřevo dost vysoko nad teren-máme cca 30cm? špaletová okna nemáme - moc drahá :)
Odpovědět
Zdravim Vas, rad bych se zeptal kdo z Vas ma priznane v podkrovi tramy respektive kulace - mohli byste mi poslat fotky? Chceme mit priznanou jen pulku pokoju a chceme aby byly videt nejen sloupy ale i vrchni vzpery - samotne krovy uz mohou byt hranene - mate to taky nekdo tak? Dekuji Vam
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 máme všechno vidět :) kulaté,,, :) myslím ,že je to v albu někde vidět :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 koukni na @boulderer, má to přiznané a kulaté a pěkné
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?