Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kasha Mě sice ještě nestojí (srub emoticon ), ale urputně na tom makám emoticon .Klidně si mě můžeš už napsat - Brno (20 km SV z Brna).
12. kvě 2014 v 08:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
Registrovala se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 29 přátel. Region Hodonín.
  • Stavím dům
    Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
Registrovala se 10. listopadu 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 61 příspěvků. Má 29 přátel. Region Hodonín.
  • Stavím dům
    Region Hodonín
 @mrnka_sk ahoj, o protipožárních opatření při použití konopné izolace jsem nic neslyšela, naopak - podívej se na tyto stránky - http://www.konopi-izolace.cz/o-nas/prednosti-konopne-izolace
12. kvě 2014 v 09:21  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
 @vedma1 ahoj, v projektu sokl nemáme, místo toho tam projektant navrhoval základy ještě kolem domu. Nakonec jsme zvolili variantu sokl 36cm - beton. Přidám foto projektu, mrkni do alba.
12. kvě 2014 v 09:38  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa
@vedma1
@thomson
@mrnka_sk
@kanavi
přemýšlela jsem, kdyby se někdo bál o svou identitu, že dám mapu s místem a nějakou značkou a to všechno pouze na svuj fotoalbum, který je pro kamarády,,, a Slovenské bratry a sestry bereme emoticon) hodím nějaký pruměr i na km i na lidi,,, a okresy jsou mi fakt k hodně široké orientaci emoticon)
12. kvě 2014 v 09:41  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @kasha Příbram, stř.Čechy
12. kvě 2014 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 Dnes jsme si prevzali na pozemku hrubou stavbu od srubaru, dopadlo to OK. Jde se na strechu....
12. kvě 2014 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @thomson tak gratulace...... a hurá na další emoticon
12. kvě 2014 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @thomson Super!!! emoticon . Šupni prosím do alba nějaký foto, ať vím v jakým stadiu to zakončili.
13. kvě 2014 v 08:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
 @mrnka_sk a ještě tady něco o konopné izolaci: http://loskutak.nova.cz/clanek/dum/konopna-izolace.html
13. kvě 2014 v 09:04  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @fredd1e mrkni na poslední 2 fotky, bochemit a chlornan tam vidět není emoticon, ale včera bylo umyto a ošetřeno před předáním.
13. kvě 2014 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
 @vendulac vdaka emoticon ako to pozeram, je to skor opacne..ale pred par mesiacmi som urcite citala nieco take, kde sa hovorilo o protipoziarnych opatreniach emoticon konope je nam vlastnostami sympaticke, chceli sme ho aj do podlahy, ale zacina sa to akosi komplikovat s kurenim..tak uvidime. vy mate konope kde? a kolko? emoticon
15. kvě 2014 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 ahojte srubari a roubenkari emoticon co som si vsimla, vacsinou mate vsetci podlahove kurenie? je tu niekto, kto podlahovku nema, ale ma radiatory??
my mame v projekte radiatory avsak kurenar nas nahovara na podlahovku a tepelne cepadlo.. Podlahovku sme neplanovali, lebo sme povodne chceli poctivu palubovku a pod nu konope. (myslienka polystyrenu , podlahovky a lepenej tenkej palubky sa nam prilis nepaci, takze aj preto sme od zaciatku planovali radiatory+pec) No a teraz vsetci ze..radiatory su vraj malo efektivne. Co si o tom myslite? Roubenka bude iba prizemna, v strede kde bude obyvacka s kuchynou bude finska pec. Hrubka hranolov z ktorych sa ma stavat je 31cm. p.s. plyn tam nie je
15. kvě 2014 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
fotoportrét
fotoportrét
vendulac
73
  • Stavím dům
    Region Hodonín
 @mrnka_sk my zatím děláme základy, takže o něm jenom uvažujeme a na základě tvého dotazu jsem psala do firmy, která dělá konopné izolace a ubezpečili mě, že mají více než 10leté zkušenosti s roubenkami a sruby a je to bez problémů a není potřeba žádná speciální protipožární ochrana. Zatím jsme s manželem pro konopí ale uvidíme dle financí, je totiž dost drahé... ale zkusíme ušetřit někde jindeemoticon Nechávám si zpracovat kalkulaci, tak ti potom napíšu množství i cenu, jak to bude vycházet na naši roubenku - pro představu.
15. kvě 2014 v 16:36  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mrnka_sk většinou se dává podlahovka a dlažba, aby se teplo akumulovalo, nebot dřevo je krásné ale izoluje, místo akumuluje emoticon
15. kvě 2014 ve 21:51  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @mrnka_sk My nemáme jako hlavní topení podlahovku, jen v kuchyni, kvůli nemožnosti umístění radiátoru, a je tam dlažba. Jinak máme všude také tvrdá silná prkna, a kombinujeme radiátory a coily v přízemí, v podkroví jen radiátory. Že by byly radiátory málo efektivní, tomu nevěřím. Kde u nás jsou, topí ze všeho nejlépe. K tepelnému čerpadlu byto ale asi moc nešlo, záleží opravdu čím chcete topit (elektro, plyn, jen pec....?). Do podlahovky stačí chladnější voda, ale ne všude je na ní dostatek podlahové plochy, proto se i ta někdy doplňuje radiátory.
15. kvě 2014 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
Registroval se 12. května 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 248 příspěvků a 1 album. Má 23 přátel.
 @mrnka_sk Radiátory jsou určitě dostatečně efektivní, stačí, aby měli patřičnou velikost, plochu. Jiná věc je, pohled na roubenou stěnu, na kterou je plácnutej klasickej radiátor . To je, pro mě, hlavní důvod, abych klasický radiátor nepoužil emoticon .
16. kvě 2014 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
fotoportrét
fotoportrét
kacckas
25
Registrovala se 27. dubna 2013 na modrastrecha.cz. Přidala 68 příspěvků a 6 alb. Má 35 přátel. Horní Žďár, Region Trutnov.
  • Stavím dům
    Horní Žďár, Region Trutnov
 @mrnka_sk Ahojky, my taky dole původně plánovali dřevěnou podlahu (hlavně v obýváku) a podlahovku možná a když už, tak jen někde. Ve finále to vypadá tak, že dole budeme mít podlahovku všude, protože přesně jak příše Pekbit, tak radiátory dřevěnou stěnu jen hyzdí, pokud si na to nenecháte udělat nějaké pěkné dřevěné obložky. A navíc to finančně vyjde skoro na stejné peníze jako radiátory, tak proč topení radši neschovat do podlahy a mít příjemně rozmístěné teploučko od nohou. Nahoře v podkroví radiátory mít už budeme. Dřevěná podlaha je nádherná, taky jsme ji chtěli, ale nakonec jsme usoudili, že dřeva tam je všude dost a navíc já se bojím toho, jak to bude časem pracovat.
16. kvě 2014 v 08:42  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vega280
Registrovala se 18. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 24 přátel. Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vega280
Registrovala se 18. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 46 příspěvků. Má 24 přátel. Region Svitavy.
 Ahoj všem emoticon ,dlouho jsem tu nebyla a úplně jste mi chyběli. Nejsem moc psací typ, ale chtěla bych jen k té dešťovce (dešťové vodě). Moje rodiče si sami udělali dvě dešťové nádrže v zemi a 2 koupelny na ní jedou 46 let. Tak to tatínek postavil asi dobře. emoticon Za Brnem kde bydlí moc neprší. Všude kolem ano a k našim déšť příjde málo. A tak si to takto vyřešili. Čerpadlo a trubky dělal s kámošem tak jak se to dřív dělalo tak je to stálo jen slivovici emoticon Píšu to proto, že jak se někdo zmínil to stojí stašný prachy. To se teď musí dělat nějak podle norem nebo ta nádrž už nesmí být vyzděná a obetonovaná? Taky chci co nejvíce samostatnost, ale samozdřejmě s rozumem. emoticon
16. kvě 2014 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
angelyn
Registrovala se 25. října 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
angelyn
Registrovala se 25. října 2013 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 12 příspěvků.
  • Sním o domě
 Ahoj,zdravím všechny srubare.Jsme s přítelem naprosto zamilovaní do těchto staveb a v blízké budoucnosti si jednu plánujeme postavit.Už asi půl roku intenzivně patrame na internetu,čteme a vyhledavame. Chtěla jsem se však zeptat vás,kteří už v nějakém srubu bydlíte, kolik jste za stavbu dali?mám na mysli pouze domek (bez vnitřního vybavení,pozemku,terénních úprav apod.) Hrubá stavba se na netu pohybuje kolem 1mil,ale mě okolí nás straší,že nás nás vysneny dům vyjde na 5mil. Jaká je realita u vás?děkuju za vaše nazory emoticon
18. kvě 2014 ve 22:37  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @angelyn
toto téma je zde dikutováno ca. co 20 stránek...
Za stavbu dáte kolik budete chtít, kolik budete schopni, tj. můžete bydlet zhruba od 2 mil, ale i 40 by se do toho vešlo ... Počítej hrubá stavba ca. (!!!!!!!!) 800 - 1300 tis. - ale od koho? z čeho, kde...?
Sorry, nejde to říct ... Namalujte si domek, pošlete ho výrobcům a zjistíte, že Vám přijdou skoro neporovnatelné nabídky - materiál, technologie, obsah hrubé stavby ....
Pokud k tomu některý z našich korespondentů dodá více, budu rád.
Hodně zdaru a pevný nerv!
PF
PS: jo, a v hrubé stavbě na netu ještě málokdo bydlí ... to není jízlivost, jenom varování, abyste to co tam je brali taky s nějakým % pochopení pro reklamu ...
19. kvě 2014 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @angelyn hrubá za 1mega? velmi střízlivé, bez střechy, bez základů. Jak píše petrfrenk, nejdřív nějaký nákres a pak se dá hledat cena. Na druhou stranu za 5mega už by byl barák jak hrad emoticon
19. kvě 2014 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kacckas ničeho se neboj, to není správný přístup emoticon) radostně vpřed a cokoliv se děje, to je naše učiliště emoticon)
sluníčko svítí, všem krásný den emoticon) kk
@vega280 také máme sběr dešťovky a skutečně nikdo nic nenutí,,, nejdříve jsme ji měli spojenou ve 4 kubíkových nádobách, pak jsme to ale vyměnili za 9kubíkovou-bývalou vinnou-nádrž v zemi emoticon zatím se nepoužívá, není doděláno-jak jinak u nás emoticon) ale bude se splachovat, prát, myčka... uvidíme co všechno ještě emoticon
@angelyn mega za hrubou je reálné, ale skutečně malinký domeček - a jak tady píšou kolegové - každá firma si do HRUBE vepisuje co chce, tak je třeba dbát na to, co v tom je emoticon není tam zateplení střechy, není tam okna a dveře, vlastně tam jsou jen KULACE a krov a někdo má výdřevu štítů emoticon...
My máme trochu větší domek a blížíme se k pětce. Kromě velmi hrubé si děláme skoro všechno sami. Kdyby to dělaly firmy jsme s přehledem na 7 a více emoticon,, ano jsme ve svahu, museli jsme mít podsklepení, které vyšlo na další ranec,,, ale to místo nám učarovalo,,, a prostory z nějaké záhadné příčiny potřebujeme emoticon) tak opravdu hodne záleží na mnoha atributech emoticon
@pekbit přijeď se k nám podívat a řekni mi, zda máme hrad... emoticon, 150m2, dvoudomek v podhradí emoticon)))
19. kvě 2014 v 11:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @angelyn Všichni se na začátku ptají na cenu HS. Ale ono se to od zděného domu zas tak moc neliší. Co by stály cihly, dáš za dřevo, co by stálý omítky, dáš za barvy. Cca!! A vše ostatní závisí na tom, jak to chcete velké, jak jste nároční na vybaveni, atd. Spousta lidi si mysli, že když zná cenu hrubé stavby, má břiblizne i cenu celé stavby emoticon Ale to je ještě hodně jinde, už jsme to tu probirali. HS je jen malý zlomek, výjimečně cca polovina ceny, spíše 1/3 až 1/4, není ale výjimkou že to je třeba 1/7, 1/8. Když napocitas krome domu terénní úpravy, čističky, septiky, příjezd. cestu, zahradu, plot, přístřešky na auta atd. ...
19. kvě 2014 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @angelyn Ale nezalekni se! emoticon emoticon emoticon Spousta věcí jde dělat postupně, hlavně že jste se tak skvěle rozhodli emoticon
19. kvě 2014 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
fotoportrét
fotoportrét
pekbit
43
 @kasha určitě přijedu, jen co dostavím to svoje a budu chtít aspoň na chvilku mít od stavby pokoj emoticon
A sama uznáváš, že máte hrad,nebo aspoň hrádek emoticon
19. kvě 2014 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
fotoportrét
fotoportrét
stetl (76 r.)
19
Registroval se 24. prosince 2008 na modrastrecha.cz. Přidal 521 příspěvků a 1 album. Má 8 přátel. Region Nymburk.
  • Zařizuji dům
 to angelyn:
u Bernata (bernatv@seznam.cz) stavba 9x9 na klíč za 2,8 milionů. Podrobnosti zašlu.
19. kvě 2014 v 17:27  •  zařizuje dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @pekbit hrádeček na kopečku emoticon))
19. kvě 2014 v 19:34  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vega280
fotoportrét
fotoportrét
vega280
 @kasha dobrý nápad. Takže můžem nádrž na dešťovku udělat z čehokoliv? A musí na to být i nějaké povolení? Dřív nemuselo,každý si to dělal sám. Nikdo to neřešil, Jen aby bylo dostatek vody v dobách sucha. emoticon
19. kvě 2014 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vega280 hmmmm, ted si fakt nejsem jistá, ted mi ten muj šikula připomněl, že jsme měli hydrogeologický pruzkum,,, a fakt nevím na co všechno,,, určitě i na čovku, ale to později, ono, když nemáš odvod deštových vod do kanalizace, tak se to nějak musí řešit,,, fkat si neuvědomuji, zkus se pozeptat na stavebním, oni by měli vědět, co budou chtít emoticon
a z čehokoliv? no asi ano, ale je lepší aby to bylo hygienicky nezávadné emoticon
19. kvě 2014 ve 20:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @angelyn Ahoj, velkam na fóru. Výše uvedené reakce a komentáře jsou realita. U nás bude hrubá cca 1/4 ceny emoticon a to všechno tendruju (ale nemakáme tolik jako kasha emoticon, není čas)
19. kvě 2014 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš