Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @kacckas. Nam cedr brousili tesari timhle https://www.hilti.cz/%C5%98ez%C3%A1n%... Slo to krasne a vysledek je perfektni
Odpovědět
Profilova fotka
@annamoorka ahoj, kdyžtak si přečti stranu 341 ;-) ...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans no to je krásná bruska!!! a cedr se brousí? vždyt tady slyšíme celou dobu od pterfrenka, že se cedr nebrousí a nenatítá,,, tak jak to je? :))) a jinak, my si nepotrpíme na totálně dobroušené a dodělané věci :-D @annamoorka chlornan se používá naprosto běžně,,, chlor je velmi těkaná látka, nezustane tam a to co ano, tak se změní v sůl, chlor je i v soli :) a protože zničí jen ty plísně, tak se nic nezničí! směle!! :)
Odpovědět
muhaha, přečteno. tak píšu tento zbytečný příspěvek, ať to každý ví a ať si přečte o kousek víc, až to taky bude číst od začátku :-D
Odpovědět
A teď tematicky - roubenkáři / dreveničiari, nějaké tipy? Konkrétně na 1. stavební firmu pro roubenku/drevenici ze Slovenska? Drevodom Rajec znám, ale tím to tak hasne. Zahlédl jsem tu ještě uživatele @majstertesar, jinak budu hledat v podstatě načisto od nuly. České oslovím pro úplnost asi taky, ale vzhledem k dojezdu a zahraničním dietám neočekávám, že by byli cenově příliš competitive. 2. stavební dozor znalý masivních dřevěných konstrukcí, působící zhruba v oblasti Trenčianský kraj? díky
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista jsi šikula!!!!! tleskám!!! a doufám, že jsi si dělal výpisky :)) ze slovenska jsem poptávala asi 3 firmy,,, jedna určitě ze Žiliny,,, vypadnou ti jistě na guglu,,, rajec se nespecializoval na roubenky co vím,,, chviličku jsem s nima spolupracovala :) dozora neporadím, potřebovali jsme šetřit, tak jsme si to dělali sami :) slušný projektant, který není jejich projektant by mohl být také ok :) z konkurenčních firem to nedělají, to by nebylo ok :) na Slovensku je plno hor, tam bude mnoho roubenek, co? kk
Odpovědět
@kasha upřímně, okolo Strážovských vrchů nevím o žadné nové ani o srubu. Je to trochu v hlavách, dost lidí odtama jelo makat do Itálie apod. a přijedou a vymýšlejí italské kraviny do slovenské krajiny - balustrády, bungalóvy, miliony prapodivných vikýřů. Dřevo se tu bere trochu jako materiál, ve kterém se bydlelo ještě před komunistama, když nebylo co žrát. tady zkrátka vede TEHLA =-) a proto taky nad vším tolik dumám. I moje drahá má pocit, aby to nebylo jak na chatě - budu jí asi muset někam vyvézt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista přijeď, jestli jsi viděl mapku, najdeš is nejbližšího srubaře, roubenkáře,,, mužeš mít obrovská okna,,, a navíc, na chalupě je nejkrásnější atmoška :)) dřevo je dřevo a má užasný vliv na člověka :)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista k nám to máš 100km, když jsem zadala strážovské vrchy,,, ale tam je krásně!!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista smekám Zkus www.lacnezruby.sk
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista tož vitaj v klubu
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans to vypadá na profi brusku. To už se nám na těch pár detailů asi nevyplatí :) Díky moc!
Odpovědět
Článek se načítá
@kacckas Případně může pomoct půjčovna nářadí :-)
Odpovědět
Ahoj všichni, mám jeden tip na pořad na programu Viasat Explorer. -Sruby od mistrů. 1. díl byl ve středu. v prvním dílu stavěli srub asi 400 m2 a jeden strom, který si majitel vybral i s kořenem stál 80 tis. dolarů.. :-D . šílený, :-D... krásná práce... je to podívaná
Odpovědět
Profilova fotka
Je to krásné, ale jen na pohled. Jen údržba takového maxisrubu musí stát "majlant". Buďme rádi za naše malé, ale útulné sruby, se kterými se nemusíme honosit a nafukovat se, že nás jen jeden strom stál přes milion korun.
Odpovědět
@kanavi paráda to mě stal celý srub bez kořenu :-) tatík říkal že pořad je úžasný.PS pochvala za fotky z jižních čech milují to tam jezdívám na chlum u třeboně ale letos to bude jak se říká na maltu :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Díky za tip, znamenám si do kalendáře abych to příští týden nepropásl . ;-) ( 21:50 - Sruby od mistrů (2))
Odpovědět
@fredd1e zjistila jsem, že to docelo hodněkrát opakují. http://viasatexplore.cz/schedule/show... :-)
Odpovědět
@pajalu ja mam Trebon nedaleko. Da se to zvladnout od nas i na kole :-) zrovna zitra tam odjizdime na kola a budeme delat okruhy Trebonskem. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
PLS: kolem kominu mate vatu, nebo stavebni penu pri prechodu strechou?
Odpovědět
@kanavi Ahoj, také ti děkuji za typ. A je to na satelitu v neplacených kanálech?
Odpovědět
@vega280 @kanavi Jo, je placený nejde nám :-| škoda :-(
Odpovědět
@thomson pokud možno dej kamenou vlnuu, skelnou ale pur pěnu určitě ne
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha děkuji moc, jsme teď v citovém rozpoložení plném obav a starostí :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato děkuji, jdu si počíst ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson skrz střechu nemám nic, jen oplechování z venku, mezeru kolem krovu 5cm. Při prostupu stropem jsme udělali rolku z perlinky vycpanou kamennou vlnou a obalenou alobalem a vtlačili jsme to ke komínu...
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu aha, tak ji musíme vyříznout :-o ...tu pěnu dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato selfmade, ale zní to dobře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi TYJO TYJO,,, to by se mi chtělo vidět, je to na netu? když nemám tv? :)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já platím snad 1200 za blbou televizi s int. a když konečně někde něco dávají co mě zajímá, tak zjistím, že to ani v ceně nemám........ ať jdou do .... ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?