Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista je to lepší než jsem doufal. Ve srubu 22,8C a v suterénu 20,5. Pravda, zatím bydlím sám, rodinu budu stěhovat za dva týdny.
Odpovědět
Profilova fotka
Ve srubu 22-23, v suterénu 15-17-pejsek to tam miluje. V podkroví také snesitelně.:-) V baráčku lépe než u bazénu, ale já si nestěžuji, jen jsem horkem líná jak něco a potřebuji dělat na zahrádce :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, ve srubu příjemně,,, okolo těch 23, v suterenu chladno, musim kouknout, ale nahoře nic moc :( chybí ještě další konstrukce podhledu a zaclonit obří okno, které v zimě teplo dodává-když svítí slunec :)))
Odpovědět
Lidičky, v tak primitivní stavbě jako je nezateplený srub musíte mít přece hrozný vedro a v zimě mráz. Možná kdybyste ořezali přesahy a natřeli ho nějakým uni šedým Luxolem B..... :-D Pan Grygera bude asi velký vzdělanec. viz. http://bydleni.idnes.cz/roubenka-c6c-...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik to se snad ani nedá komentovat :D
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ahoooj,déle jsem tady nebyla,ale jen jsem koukla a vidím výlety Třebonsko,my jsme byli loni a letos jedem opět ;-) těšíme se,berem kola. Kde jste brouzdali?
Odpovědět
Profilova fotka
A jinak u nás ve srubu 23 a myslím že to ocení každý kdo dřevostavbu má je fajn toto bydleníčko x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no tak to se zase někdo pochlapil,,, asi bych se musela rozčílit :) a tak na to pr.... :))) lidé se stávají stále divnějšími,,, ach jo :) brutálně primitivní sruby,,, hmm at žijí super komplikované pulmetrem polystyrenu zateplené domy :)) juchu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Smola je brutálně primitivní debil, zahleděný na svůj vlastník pupek :-D . je mi ho líto
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Zkušenější, poraďte prosím. V jaké fázi je dobré provést nátěr interiéru? Mám obavy, že pokud bude dřevo delší dobu bez nátěru, bude ho potřeba znovu přebrousit... Nevím, jak bych pak brousil třeba mezi stropem a stropáky. :-| Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@goeffrey čusík,,, :) ano, je třeba při relativní čistotě natřít,,, pak krásně zmedoví,,, jinak šedne,,, ale my jsme natírali (já) i se stropem a stropákama :) (dokonce jsem brousila i se stropákama a podlahou) vše jde,,, záleží na přístupu, jak to člověk MUSI mit ukončené,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@goeffrey Vnitřek jsme natírali až těsně před pokládáním dlažby a malováním příček. Ikdyž kulatina byla hodně zaprášená, po nátěru vše v pohodě. Natírali jsme základovým olejem a lazurou bez pigmentu od kreidezeitu.
Odpovědět
Článek se načítá
@berger2 ahoj po dlouhe dobe, vzhledem k tomu, ze Třeboň mam skora za barakem... asi 20 km, tak mi jsme tam na kolech casto. Zitra vyrazime zase na vikend. Dame si stezku Emy Destinove a pak kolem Sveta a Rozmberka... a tresnicka na dortu je pak nejaka ryba do zaludku a rybi polevka :-( ... a na kola doporucuji jeste okoli Lipna ... tam to taky nema chybu @kasha @pekbit nerozcilijte se, nema to smysl... ja si precetla jen kousek a pak dal uz jsem necetla @goeffrey ja bych natrela co nejdrive, aby to drevo nezesedlo, i kdyz na vnitrky nepusobi povetrnostni vlivy, tak nejaky cas to vydrží
Odpovědět
Ted koukam, ze jsem tam dala zamraceneho smajla... tam ma byt :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Tož co, už ses dočkal ogare? Až to budeš fotit, tak hodně z dálky, ať jsou vidět chatičky kolem... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato - Fakt to přišlo... super. Kluci šlapou jako hodinky. Ten první den to tedy rostlo ;-) . Podívej se do alba, mám tam pro tebe vyfocený i okolní chatky :-| ....chceš nějakou koupit? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e užívej si to! i když úpřimně bych potřeboval aby 2 dny začátkem příštího týdne pršelo aby nám chlapy přijeli říznout okna a příčky 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson - .... jak už máš tašky na střeše, tak klidně může pršet, co? :-D ..neboj, přijedou, ale pustím je až na konci příštího týdne. ;-)
Odpovědět
@flexaretista ahoj, my sme si vybrali moravakov a stavat budu roubenku, do TN to nemas daleko..tak sa nedaj odradit hranicami. Povodne sme mali vybratych oravakov, ale uz len faza projektu bola od nich jedna velka katastrofa (strasna neprofesionalita)..takze dobre zvaz koho si vyberies. Inak vidim, ze vsetci niecim natierate a stale si tie sruby crnculatkujete:-) :-D :-D Tak si to uzivajte, ja nestiham pisat, ale obcas diskusiu precitam..
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk crnculatkujete-krásné slovo :-D :-D :-D
Odpovědět
@kasha ani ja som nemala 7 rokov telku a pohoda..ale ako bolo baby na ceste, tak sa mi strasne super lezalo na pohovke a pozerala som programy kde varili :-D kedze moje chute boli neskutocne :-D inak u nas sa za tv plati automaticky ak si odberatel elektriny ]-( a to tam casto figu borovu davaju
Odpovědět
ozaj,a ked uz som tu..tak sa este spytam, ci nemate problem s muchami 8-) kamosovci mi vraveli ze vraj ti co maju drevene domy, tak tam maju strasne vela much a musiek?? :-o (maju osobny skusenost)..
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk chichichi, tak to je drsné,,, když odebíráš elektřinu, tím pádem koukáš na figu borovu, ano?, tak to bych asi šla a hledala příčinu tohoto zlořádu :) Mouchy a mušky,,, kdeže, je to v normě,,, když si otevřu okna a dveře, tak naletí a většinou jim doporučím i odletět :), když neotevřu, tak tam nejsou,,, JEDINE v zimě na jižní straně nahoře na okně jich bylo dost, nevím odkud se nabraly, ale byly jen na okně a tam i pomřely :)... sem tam se proběhne větší pavouček, ale já je tam nechávám, ani jsou všude,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrnka_sk Sem tam nějaká mucha, ale poblíž jsou koně, ovce, není se čemu divit. Rozhodně to není nic drastického. Nemám záclony a když lezou na okně, dá se ta mucha dobře zabít žaluzií (Kasho:-)-muchy zabíjím, ač se snažím nemít na lince žádné jídlo , ani někde jinde, prostě mi vadí, že lezou i třeba po noži a tak) Pavouci jsou, i pavučiny. Ty my necháváme žít, jen když už ta pavučina je moc hustá nebo to fakt vypadá jak z hororu, tak ničím. Pavouk si přeleze jinam. Dobrá věc jako repelent je ořešák, to jako fakt! Sice on ořechy dobré nemá, jeho role přírodního repelentu je osvědčená.
Odpovědět
Profilova fotka
tak u nás na maloměstě už se začínají objevovat první rypáci, kterým se nepozdává umístění naší roubenky.... zajímavé, nějak mi to nejde do hlavy, že to má někdo zapotřebí řešit.... nedovedu si představit, že bych někoho poučovala o tom, kde by měl postavit svůj dům a jak by měl vypadat (a můžu vás ujistit, že různých paskvilů u nás stojí hodně)....Ano, roubenka je specifická, lidi tady na ně nejsou zvyklí ale jsme na kraji města a ta naše se tam hodí náramně :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :) :) :) no vidíš, já plácnu takovou tu pidimušku, velkým otevírám okno :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac jojo, je třeba s tím počítat,,, i u nás v horách jsme si tak seděli před domem a jel kolem chlap na kole a říká nám,,, to je ale hnus :))))) chichi, jsme zvyklí, že nám to tam lidé chodí chválit a ted toto,,, fakt jsem se zasmála a pamatuji si to,,, :) a pravda je, že lidé se z nudy pletou do všeho,,, a tím že těch cihlových je daleko více, tak těch velmi nevkusných je také více, ale prochází jim to :) bez pindu,,, jen se usmívej a neřeš,,, hlavně si nenech vzít dobrou náladu, jsou to většinou zapšklí lídé,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac @kasha to je přece dobře, že každému se líbí něco jiného, jak by ten svět vypadal, kdyby všem se líbilo to samé - to je stručná jednovětá odpověď na jednověté dloubnutí. Bylo-li by to na diskusi, tak vždy je argument - kromě estetiky, která je individuální - ještě ekologický - když dřevěný dům jednou přestane sloužit, rozebere se a zatopí se ním, kdežto když se rozebere zděný dům nebo to, čemu se dnes říká dřevostavba, tak toho svinstva a té chemie, co po něm zůstane ...
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 samozřejmě souhlasím, že se to nemusí každému líbit, tak jsem to nemyslela. Jen nechápu, že to někomu leží v žaludku a má potřebu to řešit.
Odpovědět
Profilova fotka
nemáte někdo, prosím, zkušenosti s oleji Livos (Ekobarvy.cz - Brno)? V současné době vybíráme vhodné oleje na nátěr roubenky, zatím máme vyhlídlé oleje od Kreidezeit ale zaujali mě i Livos.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?