Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@tjurajda ještě máme kachlové přímotopy...jen dole.....
Odpovědět
Profilova fotka
@tjurajda řeknu Ti příští rok, to už budeme topit 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak jsem dnes objednala vzroky od Kreidezeit - nová medová, smrk+dub a nová bříza, myslím, že mám vybráno (zatím dodavatele) ;-) a příští týden se snad pustím do základního nátěru - už se těším
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac děkuji za zprávu,,, mně to také bavilo,,, ted mám plán, že musím domeček omýt a natřít druhým nátěrem,,, omýt ho musím, fakt je nečistý :)) držím palečky a budu se těšít na fotky,,, a kdopak vyhrál výběrovku u Vás? :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha s největší pravděpodobností bereme od Kreidezeit, volala jsem do Ekobarev a nějak mně to nesedlo, asi bych čekala větší vstřícnost, prostě to "nevonělo" :-) ženská,no...
Odpovědět
@kasha Zdravím, jak budeš dům umývat? Taky nás to čeká, sice ne ještě letos, ale srub je špinavej až hrůza. Dělají u nás kanalizaci, tak je všude plno prachu a na domě je to vidět. Dělá to to vapkou? Měla bych ale strach, aby se voda nedostala do spár a do vaty ]-( Na rozdíl od tebe se na to vůbec netěším - je toho opravdu dost, ikdyž náš srub je oproti tvému podstatně menší ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac přesně takto jedu celou stavbu,,, co mi intuitivně sedí, tam jdeme :) @skuzus :) jo wapku chlapi navrhovali, ale to snad jen pro namočení,,, a i tak,,, kdybych měla mezi kládama vatu, tak bych to ani nezkoušela,,,, máme tam ovčí vlnu, ta by to mohla zvládnout, nebot voda se tam jistě dostane,,, tak zatím to mámv plánu - žebřík - teplá voda - prostředek na dřevěné podlahy - houba - a velmi častá výměna vody,,, tedy budu potřebovat brigádníky na nošení vody :)) a to bych ráda aspon západní stěnu konečně podruhé natřela, to jsme ještě nedali :) asi si vezmu dovolenou :)) a je třeba se na to těšit :)), proč ne :)
Odpovědět
Profilova fotka
@skuzus @kasha taky máme roubenku nějak už zaprášenou, se mi zdá.. ale zatím to dáme jen obyč hadicí;-) a .. taky bych se netěšila..... =-)
Odpovědět
Prší, máme 13 °C. V noci jsem vyjela z práce domů 15°C a po 20 kilácích doma 10°C. :-( holt tu máme chladnější pásmo. Něco i díky těm 27 rybníkům 8-) které nám tu jeden soukromník udělal. 8-) Jak je u vás? Poličsko.
Odpovědět
Profilova fotka
@vega280 juuu, já chci pršet, je tady velmi velmi sucho, docela teplo, 15,,, a Ty jezdíš těch 20km jak? :) @jptn :) a proč se netěšíš, jsem já uchyl? mně se líbí práce, která je vidět :)) a nám to hadicí nepomuže, je to na regulérní drhnutí,,, to jsou ty oblouky :) jediné, co zatím nevím jak udělat, máme 4 velké trojuhelníky-okna-neumím uplně otevřít a pak se dostat k parapetu,,, to je docela oříšek - možní tam pošlu dcerku venkem :))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já se těším, až se chvilku nebude muset NIC dělat :-D
Odpovědět
@jptn @kasha Máme taky samozřejmě ovčí vlnu, ale i tak. Zkušenosti s tím by měla mít snad morana128, myslím že srub už myli několikrát a snad i kanavi. Budu jim muset napsat dotaz. :-) Tvůj způsob umývání mi připadá velmi náročný. Možná by stačilo jen ofoukat kompresorem a pak natřít. No nevím, ještě si počkám, co řeknou holky. Taky se mi práce líbí, což o to, ale jak se dostat do všech zákoutí, do kterých se člověk dostal při prvním nátěru, to nevím, některá místa jsou už velmi špatně dostupná, na některá žebřík nestačí, spíš nějaká plošina :-) Ale my jsme lidi šikovní - my si s tím poradíme, viďte??? :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@skuzus @morana128 @kanavi - holky určitě pulírovaly domeček a když ne vlastnimi silami, tak pujčenými,,, holky milé, budeme rády, když nám to prozdradíte, jak myjete domeček :) Naše špína není toho stylu, že by stačilo ofoukat a kam se nedostanu, tam mně to asi nebude bolet,,, a výšky,, nojo,,, tak to tak zustane a nebo tam pujdou ti mladí :))) @jptn JITU, ale takové chvilky mám pořád :)))))))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak já ještě takto veřejně:-) Použili jsme wapku, (klády jsou v sobě tak napasované, že věříme, že tam prostě voda do těch spár nenateče-stejně, když prší a prší na dřevo , tak to stejně neohlídáme). Pak když, už byl manžel různě na lešení a zavěšený v popruhu a chystal se natírat, tak měl u sebe ještě velkou houbu a ty zbytky, co wapka nevzala, ručně doumyl. Jinak, já tedy hadici beru i průběžně a kde je těch pavučin už prostě moc a ten prach tam sedí, tak to ošplíchnu. Já teď čekám, až se ukáže Honzík-pořád čekám, co mu doporučili na to překrytí těch míst, kde se barva za ty roky jakoby vyžrala. Z dálky jsou klády a trámy normálně hezky natřené, z blízka jsou vidět černá místa-už tam není ochrana od barvy. Chystáme se na velké přetření po těch 8-mi letech, ale protože pořád nejsme rozhodnutí a pátráme, tak pátráme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady je vidět to "mizení" barvy. Je to stěna J-V, nejvíc namáhaná sluníčkem. Čím výše jdete, a přesah vlastně chrání, tak barva drží. Dole u soklu je už dost vyžraná. (všimněte si mé tvorby v tom okénku-maska strašidla :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady je opět jedno z nejvíc namáhaných kulatin-u balkonu. Prší na něj a sluníčko si to taky vychutnává.
Odpovědět
Profilova fotka
@tjurajda přesně jak to napsala @jptn otevřu dveře :-) nahoře máme vyvedený jeden vývod z kamen.. a teplo nahoru i stoupá samo.. ale nemáme roubenku nijak velikou
Odpovědět
ahojky všem, k tomu mytí srubu... my jsme zatím jen 1x opláchli slabším proudem vapky, aby se neponičil nátěr.Ale jen vapkou to nestačí, ten prach a pyl tam drží i po oplachu, ale zkoušela jsem to houbou na mytí auta a to jde dobře dolů. příští rok si plánujeme omýt celý srub houbou a vodou s jarem, aby se dostal dolů prach a pyl a pak opláchneme vapkou. Vapkou je to v pohodě, nemáme nikde žádné díry mezi kládami, tak nikam voda nezatelka a v trhlinách je konopí a tomu voda nevadí. Nátěr na srubu drží v pohodě a to jsme dali jen 2 nátěry... nejdůležitější jsou velké přesahy střechy, což stěny krásně chrání. Tady na jihu konečně pršelo.... zahrada už to potřebovala :-)
Odpovědět
@kasha střídáme se s holkama autem :-)
Odpovědět
@morana128 stejně je to krása nemůžu si pomoct :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak koukám, že mámě s kanavi téměř podobnou odpověď. ;-) I s tou velkou houbou na mytí auta :-) Jako ta je fakt dobrá. Co se týče toho nátěru, my máme natřeno také 2x, ale nyní se místy ta barva jakoby ztrácí. Přece jenom máme o pár let starší dům a tudíž i déle natřeno. No asi to máme stejné jak Honzík, myslím, že máme +- stejně staré domečky a nátěry. U nás ráno pořádný déšť, i si zabouřilo (manžel mi včera večer říkal, nezalívej, bude ti zalito :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi přesně, u nás prostě vapka nepomuže i když se nebojím vody v kuláčích,, stejně jsou v kuláčích podélné praskliny, a tam to také zateče,,, chybí nám druhý nátěr s pigmentem a to je znát,,, prostě musím,,, asi beru dovolenou :) hmm tak jsem pojala nápad,,, asi jo :) já jen nebudu brát klasický jar-ten odmašťuje a to myslím, nebude to pravé ořechové :)
Odpovědět
@vši myči ... ty brďo, ještě pulírovat barák ... tak nějak u Morany bych to předpokládal, ale ... Zlatej cedřík - hnědne, asi se špiní, ale já nestíhám uklízet vnitřek, ještě venek .... U nás kláda jak hrom, před chvílí 10°C, flašku rumu, poleno do kamen a civět na mraky za oknem ... baj PF
Odpovědět
Profilova fotka
mé dívky a dámy, stále jsem zde a čtu si Vás, ale obnovu klád musíme dát až na podzim či na konec léta, až bude mít Bernat čas. Ono to klidně počká! Jinak budem slavit sedm let ve srubu, vzpomeňte si 1. července!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha @petrfrenk A ostatní :-) Asi náhoda, včera jsem v pokojíčku, který už zase je pokojíčkem pro mé dvouleté synovce, sbírala na zemi knihu, oevřenou . A ona to Srubové stavby od pana Koudelky. A hned se mi otevřela stránka ohledně mytí a údržby srubu. Takže-je klidně doporučováno oplachovat dům každý rok. Od pavučin, od pylu, prachu. Doporučována je taková štětka ,nebo i velká houba (na fotce měli štětku na něčem teleskopickém). Prvně opláchnout, pak vzít štětku a neagresivní mycí prostředek. Nepsali co, na fotce byla pěna. Já doma mám vše téměř EKO, kvůli čističce, tak asi něco takového. No a tou štětkou ten prach pěkně čistili. Nakonec opláchli. DOporučovali to dělat po částech-kus stěny opláchnout , umýt štětkou, rychle opláchnout tu pěnu. S wapkou opatrně-ale to snad každý rozumný člověk pozná, jakou umí mít sílu a jak dokáže dřevo "obrousit" i s barvou, nejen borčus. Při tomto mytí prý člověk aspoň provede kontrolu, zda se někde něco neděje nekalého. Nátěr lazurou, olejem (doplňte si každý co, máte) se doporučuje obnovit už po 5-ti letech. Doporučuje, ne nařizuje ! :-) A jinak, petrfrenk , to pak uvidíš, jestli ti ten prach na baráku už vadí nebo ne. A taky záleží, kdo co vnímá jako příjemné na pohled. Pro mě , taková ta klasika tmavěhnědého srubu, kde přes prach a pavučiny není vidět (ale dům se nemusí už většinou znovu natírat-ochranu má pořádnou), není láska na první pohled :-) U nás se bude natírat hlavně z důvodu, že barva prostě místy vymizela a dřevo tam pak šedne, ev. černá. Zatím nevíme, čím. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 krásné, děkuji,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 nebo vši co mají ČOV Ahoj, využiju toho, že ses prokecla o té ČOVce, máme ji taky, více méně podle projektu, všechno funguje no a včil by to chtělo ještě zlegalizovat... Jak jste řešili "stanovisko správce povodí" dál pak otázku údajů o způsobu provádění stavby, t.j dodavatelsky, nebo svépomocí? Jde mi o to, pokud jste si to stavěli sami, jestli stavební dozor dělal ten stejný někdo jako v případě domu. Řeším jestli není jednodušší oslovit nějakou st. firmu a papírově to přetáhnout přes ně, nebo shánět stavbyvedoucího a stavební dozor. Bohužel, v tomhle státě nikdo neřeší že to úspěšně funguje, bojim se že v budou v rámci územního řízení chtít jít na pozemek a tam uvidí, že je stavby hotová bez povolení (pak je možná nejjednodušší zaplatit flastra)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato prošli jsme si legální stavbou čovky,,, nejdéle nám trval schvalovací proces stavebního povolní-tedy projekt-stále byla špatně technická zpráva,,, Krejčiřík si už skoro trhal vlasy, nebot takové obstrukce ještě nikde nezažil,, ale prý jsme vyhlášení-moraskoslezský kraj a životní prostředí a nakládání s vodami :),,, když prošel projekt, museli jsme udat den, kdy budeme stavět - my to měli už v zemi, žejo :) tak jsme si vybrali termín, kdy měla paní dovolenou :)),,, pak přišla, líbilo se jí to, schválila, nechtěla žádného stavitele, jen jmse ji dali papír od výrobce čovky, že to schválil, jak to máme udělané a museli jsme mít samozřejmě uřadem schválený provozní řád" ten je hodně důležitý,,, a samozřejmě, k projektu MUSI byt vyjádření - nebo spíše projekt hydrogeologa - ale u nás proto, že jsme vyčištěnou vodu posílali do půdy - musela jsem dodat potvrzení stavební firmy, že je kanalizace zvukotěsná :)))) (dělám si prdelky)... a v momentě, kdy nám dali kolaudační rozhodnutí, (mimo jiné ještě žádáš o povolení s nakládání s vodami a to dávají na dobu dočasnou), tedy v momentě kladného rozhodnutí jsem uviděli bagr a ten začal stavět kanalizaci, která jde v našem pozemku,,, veselé krásné milé,,, nojo, tak jsem čovku ani nespustili :)) škoda ji špinit,,, prodali jsme ji dále a chodili ještě chvíli na kadibudku :))) - ale papírově mi to trvalo přes ROK a je to malý sloní porod :)) (zaláží na uředníkovi) 8-( 8-( 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Taky máme zasakování, celé to tento od hydrogeologa máme.. Můžeš mi nějak posunout ten provozní řád?, Myslel jsem že stačí ten co dodává výrobce, nikde jsem nic jiného nenašel. To povolení o nakládání s vodami se žádá až po schválení ne? Jináč jsem se ptal na ten problém co potkal Vás,tj. povinnost se napojit na kanalizaci, bo nás to asi čeká taky. Ta povinnost by měla údajně platit pouze v případě, když provozovatelem kanalizace bude firma zřízená státem. Pokud to prý je firma soukromá, není toho boha, který by tě přinutil, ale běž proti proudu když se starostou je normální řeč ve všem...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato TAK to jo,,, s našim starostou byla také řeč,,, požádali nás, jestli se napojíme, když je to s dotací, tak musíš mít příslib napojených duší,,, a ono to vyjde asi nastejnou - nebo spíše čov zatím dráž-energie, vzorky,,, ,,, tak jsme mínus 60 000 a to jsme neměli čovku novou,,, byla nerez a také po nějakém roku používaná a také takto ukončila provoz,,, provozní řád jsem nedávno někde viděla a zkusím pohledat,,, byl to tedy velmi dlouhý elaborát,,, ale ALE, to jsme dostali od výrobce té čovky,,, tedy by mělo stačit co máš :),,, čovka musí být dimenzovaná na počet lidiček,,, ale to jistě víš,,, prostě zajít do velkého města, kde mají odborníky na vodní stavby a úsměv na rtech a domlouvat se (jistě nemáte ten úřad na své obci :-D),,, a přitom si pust tuto písen http://www.youtube.com/watch?v=VHrLPs... Myslím, že jsme žádali zároveň,,, ono to běží současně-jestli se nepletu :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?