Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
řesím to právě taky... na povodí mě ji nechválili i po odvolání a jako důvod uvedli, že není v celé oblasti jakejsi plán s nakládání s vodami + další .... Jako kdybych ho měl udělat já. A po odvolání mě napsali chlácholivou odpověď, že se vlastně nemusí vodoprávní a stavební úřad při povolování jejich stanoviskem řídit.... V současnosti v mé chatové oblasti mají všichni žumpy a žádnej místní tam hovnocuc za celý roky neviděl. Tak kdepak "to" asi končí? Takže tomu kdo se chce chovat trochu "eko" + eko-nomicky to zakážou ]-( . Jinak ta čovka nic zas tak cenově trašná není. V základu ČOV splňující "kde co" kolem 35000,-+DPH.(samo bez práce, díry atd.)
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím po delší době. Také teď řešíme kolaudaci ČOV, u nás se požaduje asi půlroční zkušební provoz, během něhož musíme odebrat 2 vzorky a nechat na ně zhotovit u vodařů rozbor, i když čovka funguje očividně dobře, výsledky až tak závratné nejsou, aspoň z 1. vzorku, teď nás čeká druhý rozbor a snad konečně zkolaudujeme ČOV a následně i roubenku.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @kasha @fredd1e u nas to probihalo samosttatnym vodopravnim rizenim kde jak COV, tak studna po dolozeni projektove dokumenttace a vyjadrovacek VAKu, povodi atd nejdrive dosttali povoleni s nakladanim ...a pak samostatne stavebni povoleni. Stejne jako u kashi se Petr celkem zapottil (PD jsme delali 2×), nez dosel ten spravny papir. Uz se ttesime na budouci kolaudaci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson U Tebe asi chápu ty průtahy tak, že jsi v oblasti kde se "těží" minerálka a filtrační schopnost půdy je pro mnoho lidí abstraktní pojem a "kdyby to tak dělali všichni" ... Ale u nás nehrozí vůbec nic, je tu vodovod, jsme na skále a podle HG průzkumníka je tu podloží k zásaku přímo vhodné, někde v 1,5m pod povrchem se vyčištěná voda promíchá s podpovrchovou a odteče nějakou vrstvou do cca 100m vzdáleného potoka. Rozumím tomu, že je třeba to hlídat a regulovat. Čemu nerozumím, je že 99% domů v obci má žumpy, nebo septiky a všechny přepady jsou více či méně skrytým potrubím napojené na koryto potoka, v dědině jsou 3 rybníky do kterých není radno smočit ani palec (po žabinci můžou lehčí jedinci chodit pomalu jak Ježíš po hladině). Nebýt skutečnosti, že je potok z větší části spoutaný potrubím, nevím nevím co všechno by bylo cítit... Je to asi tiše tikající průser, ale těžko si lze představit, že chytráci z úřadu přijdou a začnou školit lidi co a jak by měli a proč a hlavně jim s úspěchem vysvětlovat, že vynaložené peníze jsou dobrá investice do zdraví ŽP a hlavně jejich dětí - takhle se komunální politika nedělá. Komunální politika se dělá tak, že se udělá projekt kanalizace a čeká se na dotace. Novou cestu z dotací nemá smysl dělat dokud nebude kanalizace atd. podle starosty - vzorky sebrané cca 1km pod dědinou naznačují že voda je přirozeným způsobem vyčištěná. Nevím ve kterém období byly vzorky odebírány, ale je nutno podotknout, že v potoku teče voda pouze po jaru a po deštích, jinak jsou tekoucím obsahem pouze splašky. Přemýšlím jak by se to dalo dělat jinak, ale s ouřadem za zády mě nic moc nenapadá. Tak proto jsem trochu nesvůj z těch příspěvků, obávám se že za naši snaha být trochu "eko" budeme "spravedlivě" odměněni...
Odpovědět
Druhá možnost je udělat záchytnou jímku pod ČOV a vyhlásit ČOV jako předčištění. Papíry k vývozu stejně nikdo nikdy hlídat nebude, tak pak už se jen z "jímky" vypustí.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ano, spravedlivě jsi se rozohnil, je to tak,,, všichni všehcno vypouštějí do země a je jim to tak jedno, že to se nedá ani popsat,,, spíše mají radost, že to tak dělají a novým domum úřeníci házejí klacky, kdyžto chtějí dělat eko :( a přitom to všichni vědí :(( ach jo,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato K ČOVCE-my máme čističku úplně legálně a s platným povolením :-) Naštěstí u nás nebylo to vodoprávní řízení-nevypouštíme nikam vodu, spojilo se to se stavebním řízením-museli jsme mít na to projekt. K tomu provozní řád čovky dodaný od výrobce. A aby to nebylo vodoprávní řízení, protože nemáme v blízkosti tok, kam to pouštět, je v projektu a následně i v povolení tato věta: odpadová voda z jímky (máme čovku+hned vedle jímku) bude využita pro zahradní účely a bude jímána. (Nesmělo tam být slůvko vypouštěna, vylévaná) My teda vodu na zahradu nepoužíváme, ale z odtoku z jímky se mi vsakuje pod tu obrovskou skalku, co tam máme. Jednou za čas-jednou za 2 roky, jímku úplně vypustíme, vezmeme ponorné čerpadlo a ten kal, který se tam přece jenom do jímky dostane , odčerpáme do sudu, který si odveze soused na hnůj. Co se týče účinnosti, nám funguje celou dobu, už se teda měnily membrány a spálil se i jeden motůrek. Naštěstí , náš prodejce , má u nás i výrobnu, tak je to během dne opravené-jen si koupíme díly a manžel už to pak opraví. Co nás ovšem trápí poslední měsíce a nevíme, čím to je, že je cítit, jak kdyby nefungovalo nějak odvětrávání nad barák, tím odvětrávacím komínkem. Drží se to u země. Tady teď tápeme a hledáme, co je to za problém? Kontroly žádné k nám nechodí a ani nemají na co. Je to 10 let, co jsme stavební řízení začali, vše je určitě už jinak. A až prý u nás jednou bude kanalizace, měli bychom se napojit. ALe u nás asi nebude. U nás zatím stále funguje podzimní vycucávání z žump, cp lidi mají a odvoz k zemědělcům na pole, I když ne každý to dělá, nikdo nic nehlídá. To je každého, jak se s tím sám vypořádá.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 A ještě, ono tohle naučí člověka sakra přemýšlet, co do odpadu jo a co už ne. U nás vlastně téměř nic. Z města jsem byla zvyklá do záchodu spláchnout veškeré zbytky. To už nehrozí-na vesnici je dost zvířat, která ví co s tím.A co nesní, skončí na kompostut. Umývání domácnosti je pokud možno bez chemie. Náš projektat tenkrát říkal, že účinnost čovky a pak následně jímky je taková, že by se i napil. No já bych se tedy nenapila, ale je fakt že ta voda v jímce prostě není hrůzná. A na zalévání zahrady je prý vhodná. Já už někde psala, že zahradu moc nezalévám-snažím se, aby rostlinstvo bylo soběstačné, takže tu vodu nepotřebuji a odchází mi přes 2m vysokou skalku do země. Jelikož naše domácnost jede jen na studniční vodu a děláme poctivě kontroly, víme, že problém nevznikl.
Odpovědět
@morana128 Zahrada ano, ale obecně se nedoporučuje dávat to jako zálivku k potravinářským rostlinám. V tom se, alespoň, co jsem zatím koukal, shodují na netu prakticky všude.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Jasně, my tenkrát byli dostatečně proškolený ....
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 domnívám se, že dnes by něco takového nepovolili nikde,,, a já bych se při svém hodpodaření s chemii nebála podlévat na zahradě všechno :)
Odpovědět
Profilova fotka
Jen tak pro inspiraci, co se zbytnými špalky třeba z vyřezaných oken. : http://www.hedvabnastezka.cz/finsky-o... Osobně vyzkoušeno, funguje skvěle, nádherně hoří.... Až mě polil pot, když jsem si představil, že by mě někdo takhle nařízl kládu ve srubu :-o :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@fredd1e běžně se to používá v lese, když se dřevorubci chtějí ohřát, ale na cesty to moc není, běžně s sebou motorovku nenosíš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato a to je pravda. Nenosim :-). Byla to pro me novinka a prekvapilo me, jak to fajnove hori.A to uz jsem neco videl. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Jo,jo,taky jsme jich takto několik spálili. Naučili nás to srubaři, když u nás stavěli srub. Dobře na tom držel rošt na steaky a hlavně se chlapům líbilo, že to hoří celý večer a ani nemusí přikládat :-) Jen teď když sháním nějaký špalík na stoličku, je kolem pusto. Tak si raději nějaké také včas uschovejte. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e jojo znám :) viděla jsem před pár lety u akce silvestrovské potápění :)), ale nikdy mně nenapadlo, že by někdo řezal kousek srubu,,, coto je za myšlenky :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Jo , jo, taky známe a je to dobrý, romantický :-) A zprávy od nás-konečně jsme se rozhoupali. Budeme baráček za pár dnů nově natírat.A po několika probdělých nocích a několika zkouškách nátěrů, jsme se rozhodli použít o trochu tmavší barvu, tak pak ukážu tu proměnu, až to bude hotové. Ještě po konzultaci provedeme zatmelení pár výsušných trhlin, které jsou v horní části klád a jsou na S/Z straně, kam sem tam prší. (I když u nás je východa, že z téhle strany u nás prší tak 3-4x do roka) Nejvíce prší od J/V a tam máme velké přesahy. Tam na srubovinu nakápne ani kapka:-) Takže za 3 neděle budeme mít téměř nový dům, protože ta barva změna bude :-) Držte palce, ať z toho nejsme pak v šoku :-) (ohledně toho tmelení a dodatečného dávání pásky do podélného spoje klád mám více informací, kdyby to někoho zajímalo-myslím, že tady někdo už řešil, že se jim klády někde otevřely-u nás naštěstí se tohle nestalo)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak na to jsem tedy zvědavá!!!!! držím palec!!! a jaké jsou to informace ohledně pásky a podobně? -děkuji :) a mimochodem - jakou jste měli první barvu? máte kreidezeit?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak to jsem taky zvědavá- na nový domeček
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ano, měli jsme Kreidezeit, teď už ne :-) Na exteriér ho dávat nebude-vevnitř ho používáme-to jsme dokoupili před půl rokem . co použijeme nyní, prozradím až jak to vyjde :-D Třeba si budeme rvát vlasy , bude to tenkovrstvá lazura. A zvědavá jsem také. :-D A strach je stejně velký, jak zvědavost. Jak jsi psala Kasho, že si bereš dovču na utírání venku, tak my jsme si taky dali dovolenou a budem umývat, tmelit a natírat :-) @jptn
Odpovědět
Profilova fotka
budu dŕžet palce!!!!!!!! ;-) @morana128
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tomu říkám krásně strávená dovolená :))) a mohu se zeptat, co Vás vedlo k tenkovrstvé lazuře? to mně tedy hodně zajímá :) díky
Odpovědět
Profilova fotka
Co nás vedlo?.... Já už to někde psala, prostě z blízka je vidět , že ta barva z původního natření je jakoby vyžraná, jakoby místy už nebyla. Ta olejová lazura co máme se prostě někde úplně ztratila a naopak se tam ukázaly černé tečky až flíčky (není to chyba dřeva, to snad vypadá něco s tím pigmentem, co se míchal do oleje) . A taky na místech, kde se déšť dostane se lehce olupuje. Není to, jako že by se to loupalo v kuse, ale přejedeš rukou a máš takové šupinky. No a protože nyní chceme tmavší barvu, a v té lazuře jsme našli barvu, co se nám líbí, půjdeme do ni. Ale, upřímně, uvidíme co a jak , ach jo, ty nervy:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jaké nervy,,, :) netřeba k tomu zapojovat nervy,,, stačí ruce, nohy a hlavu :) olej se vyplavuje a odchází, to víme všichni,,, na tu lazuru jsem tedy velmi zvědavá a ani ne tak ted, jako za pár let,,, :) držím palečky!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No asi tady budeme ty první vlaštovky :-) Ty nervy myslím, že jsme fakt moc přemýšleli, zda dát opětovný nátěr- ten olej+pigment, či jít do něčeho jiného. Nakonec nás přesvědčilo, že i ten olej, který by se měl ale úplně vsáknout, tak na některých místech se to asi nepovedlo a v těch šupinkách se odlupuje. Je to tenká blánka, skoro šupinky, ale taky se loupe. Tak pokud jsou obavy, že lazury tohle udělají, tak ten olej to taky udělal. (lidi, ale vy mě už znáte, vy víte, že já vidím i trávu růst, takže to co někdo nevidí, my ano -viz prach :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 a budete to i přebrušovat??
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jo a k tomu prachu: u nás by sis ted užila :-D jak se dělaj ty sádroše nahoře, při obydleném přízemí.....a to se manžel opravdu hodně snažil... celý ten otvor, kterým vede schodiště zakryl takovou konstrukcí, roztáhl mokré hadry..... ale i tak.....a ted jak se dělá z těch desek podlaha, běhá chudák každou desku řezat po schodech sem tam ven na zahradu:-D... ale já se obrnila trpělivostí, že nebudu dělat zbytečnou práci, nebudu:-D stírám jen na viditelných místech....... a ž to bude opravdu hotové( zbývá horní koupelna, je teda zasádrošovaná a zatmelená, dodělá se v zimě, ptže jednu už máme a taky je přes léto práce venku-ach joooo, je toho moc)omeju celou roubenku vodou s carnabovou voskovou emulzí od Kredez.. a bude- potřeba, tak i přeolejuji... ale každop ti občas ohledně prachu věnuju vzpomínku;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Nebudeme, vezmeme to při omývání takovou hrubou houbou, jen aby se sundalo, to co je šupinaté-ono to jde normálně dlaní. Jo a broušení sádrošů si taky pamatuji, a také jsme bydleli v přízemí. Jo , bylo to veselé . A přesně, neřešit to, vyklepat si ráno prach z vlasů, když se šlo do práce a hotovo :-) A hele, bavíte mě, jak máte rovnici prach rovná se Morana :-) Ale uvidíte i vy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Lepší prach = Morana než Morana v prachu ...:-)))
Odpovědět
@vorelmato frenk= prachy v prachu morana=hlava v pejru + (hadr v ruce) vorel= pohoda v hlavě + (nervy v práci?) PF
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?