Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Zdar Brďo, v práci taky pohoda, ale nevymyslel někdo tam u Vás na pokrokovém západě kontrolku na čelo mimina, která by nějakým způsobem byla schopná aspoň naznačit proč řve tentokrát :-o Úsměvy chápu...
Odpovědět
@vorelmato :-D :-D :-D to někdy nepochopíš 8-) důvodů jsou mraky. Možná tan největší důvod : muckat se s tatínkem nebo maminkou :-) bříško,říhnutí,sledovat okolí, plínka, hlad, zábavu, hluk, příliž ticha (my jsme pouštěli jemně rádio), chovat, spát.... my rodiče si můžem vybrat. Až bude druhé tak nepodlehněte omylu, že jste připraveni, na každé dítě funguje něco jiného. ;-) je to dobrodružství :-) užívejte si ho. :-) My náme tři poklady a každý je originál. Stále nás umí překvapit a že máme rozmezí 19,13, 6 a půl.
Odpovědět
Profilova fotka
Po ránu se pobavit, není nad to. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 :) jj jeto milé! :)
Odpovědět
@vorelmato ... u náš to plynule přešlo v mluvící drnčení, taktéž nevypnutelné ... Včera po večeři v pizerii náš 3 letý poklad prohlásil: "a teď si jdu hrát, ať jsme spořádáná rodinka!" Tož to nás dostalo ... Ještě si užijete, buď rád ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
Koukala jsem, že spousta z vás nemá okapničku pod první podprahovou kládou. Je potřeba nebo ne? A co drenáž okolo srubu? Nebo stačí jen mopovka okolo základovky? Mokro tam nemáme.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas Záleží hodně jaký přesah mají klády přes základ, měla by tam přijít ještě tepelná izolace (třeba 5cm zeleného polyše) + nějaká povrchová úprava (obklad z umělého kamene, nebo pravého atd.). Řekněme 8cm této skladby, pokud to přesáhne obrys prahové klády - je okapnička vhodná jako řešení případného zatékání pod prahovku kolem izolací. Tento problém bohužel neřeší velké přesahy střechy :-(. My sice máme odizolovaný sokl zevnitř, ale kvůli tepelnému mostu, který tvoří obnažený obvod desky a základů, to budeme muset taky jednou dodělat a s okapničkou počítáme... Co se týče drenáže, záleží hlavně na typu podloží, odtokových poměrech, výšce hladiny spodní vody atp. V našem případě jsme to neřešili, protože naše podloží je jedna velká drenáž ;-) a jsme ve svahu. Mrknu na Tvoje fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas podle barvy půdy bych řekl, že je tam hodně oxidů železa a ty se vážou na jílovité častice, podle toho to bude půda spíš míň propustná, resp. bude schopná zadržovat hodně vodu, myslím že by tam byla drenáž vhodná, minimálně z levé a zadní strany domu (když stojím čelem k verandě) Zdá se mi že je to mírně svažité od levého zadního rohu směrem k PP. Nopovka by mohla stačit, ale to podle výšky hladiny SV, resp. hloubky jílové vrstvy (pokud tam je) Je to jen rychlá dedukce z fotek, samozřejmě to může být úplně jinak...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ty jo, tebe bych chtěla mít jako stavební dozor :) moc díky!
Odpovědět
Profilova fotka
Jen drobnost na okraj: Moc jsem toho v životě nevymyslel (kromě čtyř knih, zrovna mi vyšla poslední "A kde byl Bůh...?", není to lehké čtení, ale přesto doporučuji všem), ale jedno úsloví ano: "Každý rodič má doma svého Kaina a svého Abela!" Přemýšlejte o tom, prosím...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojte, nemate nekdo tip/zkusenost na elektronicke hlidani staveniste? Neco jako fotopasti, nebo web kameru?
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson zkus se poptat tady http://www.nasdomecek.cz/stavebni_den... ten človíček takovou kameru má. Teď jsem delší dobu na jeho stránkách nebyla, tak mi chybí kontinuita, ale měl tam obrázky ze stavby od samého začátku, kamery namířené z několika stran
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@esmeralda2 díky mrknu na to. By nás to ani nenapadlo, ale ve čtvrtek tam byl zloděj tipař - než řemeselníci pochopili, že jsem tam žádného borce neposlal měřit signál na internet!?!, tak si mobilem vyfotil vše co tam leželo a stálo, od komína až po špajz ]-( a pláchl.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson muj přítel se to chystá prodávat,,, dokonce i bez elektra na stavbě @kacckas Kači, ted si neuvědomuji, máte podsklepeno? ona totiž ta drenáž je taková divná záležitost,,, když je hodně vody, tak dokonce je u paty základů více vody než by mohlo byt,,, kdybych neměla sklep, tak to neřeším a i tak,,, ona se časem zanese,,, nevím nevím :)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson mám jen dvě bezprizorní flinty, USA moc nemusím, ale právo zastřelit nezvaného člověka na vlastním pozemku by asi některé nenechavce nechalo v klidu (asi by kradli jinak a jinde) Švagr měl na stavbě kamerový systém, zloději se mu tam vloupali a ukradli mu právě ty kamery i s PC...
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas raději ne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha sklep nemáme :) na drenáž bych se vyprdla, mohla by stačit jen mopovka okolo základovky. Nechci, aby se dělali zbytečné věci, a je fakt, že se to časem zanese, tak aby to nebyly zbytečně vyhozený prachy, čas a síly...
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas nopovku také netřeba! jeto podle slov nop-takový čudlík :)) tato čudlíkatá plastova ochrana základů není třeba, používá se bud u starých zamoklých základů, které pouštějí vlhkost do starých zdí a sklepů - je to na dovětrání té mokré zdi - většinou to byly základy z kamenůl a písku a cementu a podobně, ani nevím jak to kdysi lepili,,, ale vede to vlhkost a tím se to odvětrává,,, a u nových se to dává také pro odvětrání, ale té spáry, kdy dole je drenáž,,, fakt u normálních základových pasů tyto věci nejsou potřeba,,, leda bych dala tenký pás extrudovaného polystyrenu-ten co vydrží v zemině-zelený, růžový a podobně-prostě extrudovaný, tím bych si tedy ten pás trochu odizolovala, ale také není moc potřeba,,, budete mít podlahové vytápění? ten je v modě slovo tepelný most,,, ano ony existuji a jsou všude a málokdy se nám je podaří odstínit,,, a někdy způsobují nemalé problémy, ale tady, když základový pás nad zemí něčím olepíte a na betonové desce uvnitř máte nějakou tepelnou izolaci-což by mělo být, nejmene 10-15cm, tak jsi v klidu :)
Odpovědět
Profilova fotka
Máte někdo v roubence nebo srubu dvouplášťový nerezový komín? Zvažujeme tuto variantu kvůli nedostatku místa...
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac @boulderer tušim
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas tak už víš proč bych dozor nedělal, co dozor to názor a investor jen hledí... Drenáž se dá udělat i tak že se nezanese... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Martínku,,, máš recht :), co hlava to názor :) a vysvětli mi to, jak by jsi zabezpečil tu dírovanou ruru, obalenou geoškou a zasypanou kačírkem, aby se tam časem nedostaly maličké částečky, které to sprostě ucpou :-D, ešče jsem to neviděla a budu moc ráda, když budu o ždibec chytřejší :) a řekni mi, teď otázka z Tvého kmene :), když mi bude zatékat do kuláča v horní polovině,,, budeš to nějak ucpávat, nebo nějak řešit?, nebo to zalít olejem :) Jeden mladý srubař přišel s filozofií, totálně nacucat a přepít kulatiny olejem :) doporučil nám lněný s pomerančovým olejem a říkal,,, natírat natírat dokud to pije!! a LIL, LIL a LIL :))) co si o tom myslíš? :) děkuji, kk
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no právě tu žlutou rouru nebalit do geotexu, nechat ji třeba 20 čísel ode dna škáry v hrubším štěrku a dát geošku až nad to třeba dalších 30cm, nebo to potom překrýt zase těch 30 cm jemnějším štěrkem, který voda nespláchne do hrubého a bude fungovat jako filtr, nejlepší se mi stejně zdá použití starých dobrých hliněných drenážek ve štěrku a je to na věky - si myslim
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato :)) nojo , když i ty hliněné byly krásně zarostlé a ucpané (dokonce si příroda beze i bez dírek :) rostlinky zvládnou kdeco a jestli máme jílvitou pudu okolo, tak se tam prostě mikročástice dostane-ale to jsme už ve vědecké branži-chich),,, na věky jsou tady jen ty naše duše :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha se omlouvám, proběhlo koupání... ty praskliny, do kterých může zatéct voda - no kulatina je popraskaná po celém obvodu více či méně, díky přesahům by se voda neměla na stěnu dostat, kromě případů kdy hodně fouká, nebo je mlha jak v prádelně a to je potom voda stejně všude (i zespod) Takže by bylo asi nejlepší podle toho pána lít a lít ze všech stran. Jenomže všichni jsme tenhle typ stavby a materiál chtěli právě proto, že je živý a když teda furt pracuje, i to co je "zalité" jednou praskne a co potom. Podle mě to místo díky okolnímu masivnímu nátěru bude zpod něj obtížněji vysychat, než kdyby tam žádný nebyl. Nátěry si vymysleli lidi aby věci vypadali tak jak chtějí (dneska už i s filtrem), dřevo bez nátěru vypadá holt asi blběji, ale v Polských tatrách , třeba v Zakopanem, po staru roubenky vůbec nenatírají, jen je čas od času odřou drátkama, aby bylo dřevo pěkně světlunké. A domky stojí věky bez problému. Dřevu nevadí vlhko ani mokro, pokud vyschne rychleji, než se tam uchytí plísně a houby, pokud někde zatéká voda a nevětrá to a nevysychá, tak jedině zabránit zatékání, opravit, popř. konstrukčně vyřešit lépe, ale jinak můžeš dělat co chceš, voda je sviňa a dostane se všude. Jedině to možná máčet v karbolu jak pražce. U sebe vidím jediný problém tohoto rázu a to jsou konce kulatin ve stolici, které vybíhají až úplně na okraj krovu, a jsou všechny 4 prasklé shora, budeme letos možná natírat znova, tak se na to chci podívat. Chtělo by to nějaký goretex na dřevo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato děkuji mnohokráte,,, tak nějak jsem to cítila, neuměla bych popsat, ale jsem ráda, že jsi mi to napsal,,, moc díky,,, vypadá to tak, že po nějakých letech necháme domeček přirozeně sešednout :)))) chichichi,,, a kdo koupe? u brášky vždy koupával bráška, bylo to jeho privilegium, krásné!!!! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@kacckas okapničku máme, není to taková darda a myslím že může zabránit podstatnému poškození
Odpovědět
@vendulac ano, máme triplastovy nerez.komin, zvolili jsme ho, proto aby jsme nemuseli vyzdivat komin a usporili tak misto. :-)
Odpovědět
na svých toulkách po Horské Kvildě jsem narazila na tuhle stařičkou roubenku... i když je asi hodně stará, má svoje kouzlo :-) Dám pár fotek do alba, protože Horská Kvilda stojí za to... :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?