Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@srubytabor AHA a byli jste pobočka Rajce? :) nebo jen konkurenti? Arco se mi docela líbili. A jestli jste ten srub, obrácený k jezírku stavěli Vy, tak ten nás nadchnul a trochu nám změnil plány v puvodně zamýšleném konceptu srubu :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e jestli pojedete tři a nebudete se moc zastavovat, tak to za týden dáte :) Nepočítám s tím ,že za dva dny by to šlo,,, ale co já vím, jaké máte motorové pohony? nemělo by na to hodně pařit slunko,,, základ by měl hezky vpít-dávat ho hojně!!! a oni pak popisují, že s pigmentem stírat,,, nestírala jsem, ale také jsem nenatírala dnes za sebou,,, a ted jsem natírala tak dlouho, až to přestalo sát a zůstalo to lesklé,,, trochu se to ještě lepí, ale venku mi to fakt nevadí a je to pořádně nacuclé,,, o to je větší spotřeba :))a je dobré ihned obejít všechny cákance na rámech oken, nebot pak to nejde smýt,,, okna ano, ale rámy nikoliv :)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@srubytabor není to tento srub. Už si nevzpomínám u koho jsme byli, ale byl to nádherný veliký srub s bočními čely zalomenými, jako by se otevíral slunci a před ním rybníček :) S panem Horou jsem měla ru čest 2x hovořiti a poprvé nás právě velmi odradil od toho, abychom spolupracovali s touto firmou :) U Rajce jsem chvililinku byla také. Vím co se mi tam nelíbilo. :) Díky za otevřenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@srubytabor Vy jste ty dva velké sruby za kruháčem když se jelo dříve z ČB na Prahu?
Odpovědět
Profilova fotka
@srubytabor vaši firmu neznám zblízka, ovšem stačilo mi jednání s panem Javorským. Když jsem se chtěla informovat o možnosti, že by jste nám postavili srub, řekl mi, ať zavolám jindy, že je zrovna na obědě
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 :)) tož to my jsme jednali s panem Horou a toho více zajímalo létání :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e my měli natřeno za víkend...... chvilku ve třech pak ve dvou
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :) :)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@jptn @kasha - Díky. Budu tedy počítat 2-7 dní, podle toho jak se k práci postavíme ;-).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@fredd1e jo , nepodtkla jsem, že nemáme Kreidez a máme jednu vrstvu.........
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No i tak, snad se do té tolerance vlezu. Nemáme to až tak veliký :-)
Odpovědět
ad xyladecor, doma jsme ho párkrát taky na různé účely brali, vcelku spokojenost. Tchán s ním teď renovoval nátěr pergoly a i po 3 měsících je to furt docela živé - ne že by to úplně lepilo, ale ta barva je na dotyk dost měkká.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Tak protože to máme čerstvě za sebou. Dávala se jedna vrstva, nešlo to tak rychle, jak první nátěr s olejem, muselo se prostě vtírat a hodně rychle, aby to nezasychalo a nebyly vidět přechody. Velikost našeho domu z fotky asi odhadneš. Nebyla žádná plošina, lezli jsme po žebříkách. Byli jsme dva, přičemž, do štítu lezl jen manžel-já to nedala. Celkem jsme to dělali čistého času +-45 hodin. 2 dny jsme natírali 10 hodin, pak třeba jen 5, protože byla jiná práce. Měli jsme na to oba dva 5 dnů dovolené. Dá se to , manžel první nátěry v tom roce 2006-2007 dělal úplně sám. Základ a pak pigmentový olej od Kreid. Vždy jen na žebříku, ve štítu je jištěný.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Díky za informaci. Taky mám docela respekt z těch štítů :-) . Ještě trochu řeším, jestli si s nátěry pospíšit dokud je hezky :-S a před montáží oken nebo radši počkat až budou všechny prašné práce na námi, což taky může být až v říjnu. Přeci jen, olej bude asi lepit...
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Pokud ještě nemáte okna, já bych to zpětně brala jako lepší udělat to nyní. Sem tam se to špatně ohlídalo, sem ta se stříklo na sklo a mytí oken potom nebyla pohodička. Sundávala jsem ten Kreidezeit žiletkou. Z rámu okna, které nebylo dobře oblepené-zřejmě má práce ;-) , to dolu nešlo vůbec. To by se asi muselo ředidlem, ale pak i s barvou okna. Když jsme natírali nyní, tak to nešplíchalo, ta barva byla jiná, než ten pigm.olej od Kr. Ale zase píšeš, že ještě budete prášit... ;-) tak neporadím
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e my jsme natírali minulý týden (taky jsem měl ze štítů strach, tak jsem to nechal udělat montážníky, když tam bylo lešení). Natírali jsme syntetickým olejem Delta, schlo to rychle, prachu bych se neobával. Nejhorší jsou přesahy střechy, stropáky apod., kulatina šla natírat rychle. Ještě mám dodělávat asi 1/4. Snad o víkendu. Jak máš vyřešeno uchycení svodu dešťovky?
Odpovědět
Profilova fotka
@goeffrey svody ještě nemám. Ještě zatím není jímka ani kanalizace. Nechávám to napotom :-)
Odpovědět
K těm štítům: nečekám, že byste si něco takového chystali pro menší barák, ale když jsme loni natírali 4-patrový roubený mlýn, tak kamarád svařil lešeníčko jako závěsné háky do oken. Přitáhly se, nandaly se do nich 4cm fošny s jednoduchou šroubovou fixací proti vyklopení, do boků se nasunulo prkno jako zábradlí a lešení bylo hotové. Pár obrázků je vidět v odkazu na naše FB album. V říjnu budu na chalupě, tak to můžu kdyžtak nafotit z detailu. Náklady malé a užitná hodnota velká. V pohodě jsme na tom dělali 10-15 metrů nad zemí. Trochu problematické může být zajištění těch háků na kuláčích, ale myslím, že i to se dá pořešit. https://www.facebook.com/media/set/?s...
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista To je teda "haus" to už se lešení vyplatí - moc hezký :-). Na 2 štíty asi zůstanu u žebříků a doufám že snad i plošiny ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, z čeho máte prosím příčky ve 2.NP? Nějaké rady a postřehy? Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@susanne26 :)) my tak různě, podle toho kam to bylo potřeba,,, hlavně sádroš,,, pak dřevo,,, a také stavíte srub? neviděla jsem nikde fotečky? :)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@susanne26 ahoj, ekopanel a v koupelce OSB s upravou proti vlhkosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@srubypola Dobry den do Blazovic. Je fajn, ze jste se osmelili. Delate dobrou praci a poctive sruby.
Odpovědět
Profilova fotka
@susanne26 My stavíme příčky ze sádroše :-| , jestli je to správná volba zatím nevím. Mám dotázek - Používali jste někdo stříkací pistoli na nanášení oleje? Díky. P.S. taky zdravím do Blažovic ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@susanne26 sádroš.. ale už bychom do toho nešli
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Proč? :-.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?