Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@susanne26 My máme nahoře všude Ecopanely v dřevěných konstrukcích. Bez problémů, jen se to možná více líbí myškám. Ale to může být i lokalitou stavby :) .Nám sádroš do dřevěné stavby moc nesedí. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e jednak jsem asi hodně teda ovlivněná tím, že podkroví jsme budovali " za provozu" a to je šílený. :-| broušení sádroše..... když se dole bydlí.. ale i tak.. práce je to děsná... desky těžké, jen to vytahat nahoru byla lahůdka.... o tvorbě horního stropu nemluvě, je to práce špinavá, prašná, broušení dá opravdu dooost práce...... a výsledný efekt.. jako na pohled v komb s palubkami hezké. ale přes všechno úsilí(a že teda manžel je dost puntičkář!!!). se stejně leckde spoj" ukáže"... udělá se prasklina.. prostě. my bychom do sádroše podruhé nešli
Odpovědět
@susanne26 máme příčky dřevěné :-), udělali jsme je na doporučení srubařů... varovali nás před zděnými příčkama, že by nám to mohlo praskat, neboť srub se pořád bude pohybovat-
Odpovědět
@jptn desky těžké...to jsi ještě netahala do patra ekopanely ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk a ani mě to nemrzí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk @jptn kladkou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@susanne26 steny obytnych mistnosti obklad z palubek, koupelny a satna Fermacell. vypln pricek Hofatex flex
Odpovědět
Profilova fotka
My sádroš a stejně jak @jptn . Pokud bychom to obložili palubkama, schováme sem tam ukázaný spoj. Třeba v ložnici je to ukázkové, u syna v pokoji je to na 2 místech vidět. Udělali jsme chybu u komína-tak to budem asi muset nějak opravit, srub sjel a u komína jsme neměli diletaci v místě napojení osb desky. Já ovšem dřevo v patře už nechtěla, chtěla jsem mít bíle stěny, tak obklad nebude. V koupelně je vše úplně v pohodě, i obklady na osb. Ovšem nevím, zda jsme tenkrát věděla, jaká jiná možnost je, než osb desky....ALe dřina to byla pořádná, odtahat to po schodech nahoru a nic přitom neurazit:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e olej jsme natírali štětcem
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha stavíme, stavíme - teda teď hlavně natíráme :-), pak sem dám nějaký fotky
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme natírali, respektive i stříkali základem od Livosu. Za sobotu jsme měli 3/4 srubu hotovo, druhý den jsme to dorazili. Ovšem všechno zastříkáno včetně aut, nářadí, kabelů, lidí, stromů, trávy.. :-D atd. Jen plošinu jsme drhli benzínem asi hodinu :-| . Barvy jsme spotřebovali o 30% víc než bylo plánováno. Vypadá to, že asi druhý nátěr s pigmentem z časových, estetických i mnoha jiných důvodů svěříme raději odborníkům (pokud budou mít čas).
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e AHA,,, tedy za rychlost se platí i takto,,, z duvodu rychlosti jste zvolili stříkání? Já si to dělám štětečkem, baví mně to a je to hezké :))
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha Ano, my za to zaplatili takto. Bohužel i mé rameno, které v současnosti léčím, se dvoudenní manipulací výrazně zhoršilo. Takže vlastně nemá kdo natírat ...i z čeho, protože plošinu už musím vrátit. Dole bych to natřel levačkou ze žebříku, ale ty štíty.... :-| Měl jsem to všechno myslím dobře naplánováno, natřít vše před montáží oken, ale zadrhlo se to, že nepřišel včas olej s pigmentem, brigádníci už čas nemají....No člověk míní, život mění. :-S Naštěstí to není nic, co by se nedalo vyřešit jinak. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ANO, všechno se dá řešit mnoha způsoby! a když se začne něco tříštit, je třeba počkat a zvolit jinou cestu, která nemá klády před nohama :))) držím palec!
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e taky jsem první nátěr dělal svépomocí s tchánem a pár brigádníky. Štíty masakr, protože jsme ve svahu. Druhý nátěr jsem zadal přímo firmě, která prodává Kreidezeit. Přijel klučina, měl dva skládací žebříky, mezi který si vždycky hodil fošnu a za tři dny měl celej srub hotovej. A to bylo léto a vedro. Nebylo to zadarmo, ale rychle, perfektně a bez sebemenších starostí. Nic nezaliskal, jako my předtím:-D.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo jo :-) štíty je vyloženě výzva :-) Když máte pod sebou výšku kolem 10-ti metrů je to odvaha :-) Jen nevím, jak to budeme dělat třeba za deset let, to už nám bude padesát . ;-) Tak buď syn a nebo asi taky někdo najatý :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 noooo.. to je nám ;-) .manželovi bylo.. mně za pár let......... a taky nás to bude čekat... ale já teda věřím, že to dáme;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn To ráda čtu, vlíváš mi optimismus do žil :-)
Odpovědět
@esmeralda2 U mě teda jednání s p. Javorským za 1*. Když jel kolem Brna, tak se stavil u nás doma a asi 2 hoďky jsme nezávazně probírali stavbu srubu. Na mne teda působí dost zkušeně a ochotný se vším poradit. Na druhý dojem si člověk uvědomí, že jedná dost obchodnicky, což je ale pochopitelné. Firma má zájem a chce aby se v ČR stavěly kvalitní sruby a věřím, že i tak staví. Nicméně pro mne jsou příliš zdaleka a také trochu dražší. Ikdyž ne tak drazí jako např. Pyrus nebo Urban... Na j.moravě jsou i další kvalitní firmy. Např. Polák - taky skělý tým, exkurze v jejich ukázkovém srubu (i s majitelem) v Lažanech byla parádní. Ono vůbec ten přístup srubařů je naprosto odlišný od stavitelů studených staveb, je to bezva.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 chichichi,,, tož nám je padesát ted a děláme si to sami, tak bud v naprostém klidu,,, počítám, že to jen tak někomu nedám, baví mně to :) @xavik dají se najít i malí stavitelé a jsou to moc príma chlapi! :) A kdož si stavíte sami komíny a máte v nich kolmou dobočku na interiérové zařízení, nezapoměnte si dát redukci s provazcem,,, když to neuděláte, tak se Vám s největší pravděpodobností urve odbočka, jak se stalo nám,,, :) a tak jsme narychle řešili, lepili, měnili a ještě není hotovo :) to jen tak, aby jste věděli, že se nenudím,,, :))))) Konečně mi poslali z kreidezeitu další olej, tak jen co se vyčasí a přestanou jezdit návštěvy, tak se dávám do další práce. A přivezli 16kubíků big dřev (štípané metrovky buků), tak s tím nehnu :))) to zase jiní :) všechny zdravím a pozdravuji!! :) kk :-x
Odpovědět
zdravim Vas vsechny po nejakem case zase hodim do prostoru jednu otazku. rad bych se zeptal jak jste financovali srub. My chceme jit do hypoteky ale neni mozne snad se dohodnout zaplatit srubarske firme dopredu. Dekuji Vam za odpovedi.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Taky jsem jednal s Javorskym. Ano jednani bylo celkem ok, nicmene pak cely projekt ktery resil jeden z jeho projektantu byla nocni mura. Oproti puvodnimu planu pul roku zpozdeni a spousty nervu. Nakonec jsem od nich dostal vysledek, ktery sice prosel stavebnim rizenim, ale nasledovala spousta oprav na remesla u jinych projektantu, aby se to dalo rozumne postavit. Takze za mne palec dolu.Kdybych jim tenkrat nedal nevratnou zalohu, tak bych od nich utekl. Opravy a dodelavky mne ve vysledku staly dalsich 50% k cene projektu uctovane javorskym.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 my jedeme na hypoteku, ale meli jsme stesti na stavebni firmu - chtela zalohu, ale umoznila platby na etapy. Bance jsme museli dolozit nejprve faktury na proinvestovane vlasntni prostredky, pak nam uvolnila prvni splatku. A tesari nam fakturovali podle toho, jak jsme potrebovali...
Odpovědět
@jumpmans Eh, špatná zkušenost. Tak daleko jsem se s nimi nedostal. Asi teda naštěstí, pokud nejsi vyjímka. Každopádně dík za reakci. Jsem rád, že jsem vzal na projekt p. Krejčiříka, sice asi víc peněz ale na všem jsme se domluvili, termíny dodržel, většinu úřadování zařídil, podklady nachystal a ze stav.úř. povolení za týden odesláno bez připomínek. Změny/chyby v projektu teprvá nejspíš vyplavou během stavby, s tím počítám, ale nemyslím si, že budou nějak zásadní. Až nějak podezřele to všechno klape... ťukťuknadřevo :-D :-p =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik náš milý pan Krejčiřík,,, asi jsem tady byla jeho první investorka? Je to akční chlap a ke všemu se staví čelem!!! Velká čest! Nikdy nás nijak nenechal ve štychu a to předělával několikrát čovku a ceýl projekt před vyskladněním jsem chtěla jedním směrem zvětšit :)))) radosti s takovou investorkou :))) NENI ani drahý, znám jiné firmy, co si účtují více! podstatně více :) toto je zlatý střed, věř mi :) tedy nevím kolik mu platíš,,, a chyby? nojo,,, u nás levitovaly schody a okna ve štítu, ale to hlavně proto, že jsme si u těch oken vymýšleli, že tam chceme kuláče,,, chichi, dobře nám tak, ted nám do domu fouká a musíme utěsnovat :))) @vedma1 nechtěla bych dávat srubařum a nikomu jinému moc velké zálohy, nebot nevím na koho narazím,,, měli jsme to po etapách, co udělali, zaplatili jsme, ale měli jsme keš a až pak přišla hypoška,,, a stejně se to nějak komolilo a na střechu přišla liška,,, a tak :))
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 taky hypoteka, nastesti jsme meli co zastavit (psa ani manzelku banka nebere 8-) ), takze banka hned uvolnila cast penez. Jak je utracime je nezajima, nicmene musime dokladat spravu o prostavenosti aby poslali dalsi cast penez. Pri dnesni situaci se urcite dostanes s urokem pod 3% p.a. Se stavitelem se dohodni na dilcich uhradach abyste v tom byli oba stejne namoceni. Pravvdepodobne se mensi zaloze nevvyhnes, na druhou stranu pozaduj posledni uhradu az po odevzdani dila (s podminkou odstraneni nedodelku), ale to je jasne 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak, tak.....Ty za to muzes, ze pak Krejcirik nevi kde mu hlavva stoji :-D, zlatej chlap!
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson no to určitě,,, teď už si jen vyměňujeme informace o potápění, nebot ho to chytlo :)) ale je to fakt fajn chlap,,, poradi kdykoliv,,, :)
Odpovědět
@kasha @thomson @jumpmans no jo ale i kdyz bych platil na etapy stavitelovi tak porad on stavi nejdrive srub na svem pozemku a tudiz ho nemuzu dat jako proinvestovane penize i kdyz bychom meli smlouvu o dilo tak to se jim proste nelibi a nechteji pristoupit na platby. proste nez privezou srub ke mne na pozemek musim vytahnout dopredu 900K :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 ja daval zalohu na material. Mel jsem s nim smlouvu o dilo, kde to bylo uvedeno. Zalohu jsme platili na 2x - nejprve z vlastnich prostredku, pak uz z cerpani hypoteky. Tak to bylo i napsano ve smlouve. Bance jsem predlozil prvni fakturu - malou na castku, kterou jsem mel spolecne se smlouvou. Pak mi uvolnili penize a zaplatil jsem zbytek. z celkove ceny zakazky u tehle firmy delala zaloha cca 30%.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?