Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@vedma1 Mohu jen zprostředkovávat návštěvu ve dvou domech dřevo napadené tesaříkem a červotočem náklady na sanace 200 000,- nechci nikoho hanit ale některé věci sou za rámec dle normy je nepřístupné aby se stavěli domy z napadeného dřeva upozorňuji že larva tesaříka je schopna požírat až 8 let a vice .Spoust firem mělo problémy končí to soudnimy spory z mnoha posudky drahými právníky a domem který vydava chroupajici zvuky > Ma rada hlidat hlidat a hlidat uplně nejlepší je sy sehnat dřevo sám a domluvit si jen dílo .
Odpovědět
Ale jinak se říká dřevo ošetřené Lignofixem ,Bochemitem a podobnýmy přípravky vydrží 100 let a dřevo neošetřené 99 let
Odpovědět
@pajalu OK nehadam se:-)
Odpovědět
AHoj, moc Vam vsem dekuji za rady a pomoc, asi to nebude to prave orechove. My jsme zatim s pritelem v zahranici, ale pristi rok uz se chystame DOMUUU, tak vymyslime co dal. Co si budeme povidat, clovek neco muze chtit a snit o tom, ale realita je pak jina, hlavne co se cen tyka. A hlavne ta kvalita a komunikace, byla jsem celkem v soku, co jsem se diky strankam modrastrecha dozvedela, hromadne zaloby a podobne….co na to rict?
Odpovědět
Profilova fotka
@lutik Na to asi není třeba nic říkatj, nemysli na to a používej selský rozum. Všechno má nějaký důvod a nekvalitně odvedená práce asi ten, že to někdo dopustil a viník pracuje dál... Je tu dost firem, které to dělají dobře a za přijatelné peníze. good luck
Odpovědět
Profilova fotka
@pajalu halo halo,,, mohu o tom něco více a kde? osobně to chroupání slyším,,, ale co s tím? zatím jsem nezjištovala, ale vidím tady nitku, tak po ni jdu :) děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Když někdo začne broucích co mají rádi dřevo, hned mě polije horko. :-(
Odpovědět
Zdravím ve spolek, stavím srub na Kladensku a začínáme dělat komín.Můžete mi prosím někdo poradit jakým způsobem prochází skrz střechu?Jak to nejlíp oplechovat, aby to mohlo kolem něj sedat, a co s folií? Děkuji za případné rady Daniel
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e klídek,,, já už nejmene rok pozoruji sluchem nějaké chroupání,,, a nikde se nic nemění,, a ani toho chroupání není více,,, tož tak co,,, je tam, žije si tam,,, to dřevo není jen moje :) a aspon nejsem doma sama :-D @tyckyn Danieli - jestli si děláš komín sám - což není problém, tak si nech oplechovat odborníkem, je to dvojí oplechování, které do sebe zalézá :) není to jen tak pro laika :) a komín u srubu se myslím nesmí 5 cm přiblížit k nosným prvkům, ale už nevím zda pamatuji dobře :) kominík to ví, co dělá revizi,,, a pozor na odbočky, připojující sporáky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-D A já bláhový si myslel, že když si koupím dřevo, tak je moje. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e to já taky!!!!!!!!!! :-D teda.. pořád je spíš banky:-D ale s nikým jiným se o něj dělit už fakt nehodlám!!! =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn - Máš recht! Atˇ si jdou třeba do státního, tam můžou chroupat, co jim kusadla stačí :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@fredd1e hele, vím že podle novely občanského zákoníku už zvíře není věc, ale jestli tě to uklidní, tak když je dřevo tvoje, je tvůj i červík - no kdo to dneska má. Spíš by mě naštvalo, že jednou vyletí z terárka a už nebude můj. Teda jestli někdo nevymyslí, že každý tvor v EU někomu paří a je za něj někdo zodpovědný a nějaký cifršpion nepřijde za mnou, že můj tesařík sousedovi sežral včelín. Ale zase já budu moct vymáhat alimenty od sousedovic tesaříka, že oplodnil moji tesařici, která se vykadla do mojeho průvlaku a teď, jako samoživitelka nemá na daně... Budem všichni vzpomínat jak bylo dobře, někde lidi nemají co jíst a bylo by jim jedno, jestli má okurka předpisových 39 - 40cm, nebo jestli je mrkev křivá... Barák jen tak nespadne ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :)))) pozor na taková divoká slova :) @vorelmato krásné!! muj tesařík,,, chichi, nebo spíše se pouze jako živí tvorové o ten kousek lesa dělíme,,, já ho používám jako zed a on jako obživu :)))
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím po dlouhé době ze Strážnice, mám prosbu - řešíme vytápění podkroví v roubence (ještě pořád ...), nemáme plyn, vše obstará elektrika. Vybíráme ecofilm nebo nástěnné konvektory, v podkroví budou dětské pokoje, tak nevím, co bude pro děti komfortnější...
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac My jdeme do normálních el.konvektorů, protože předpokládám, že budou sloužit spíše jako záloha nebo jistota komfortu. Hlavní teplo bude z pece vedeno po schodech do pokroví a skrz otevřené dveře( dle názoru mnohých by to mohlo stačit). Ještě jsem se rozhodoval o akumulačních konvektorech, ale když jsem zjistil, že mají pomalý náběh a rychlé vychládání... :-|, že bych ani nepřeklenul období vysokého tarifu, tak jsem tu myšlenku opustil . Jen si nechám takovou malou rezervu do budoucna , že místo jednoho konvektoru (ze dvou) v podkrovní ložnici uvažuji (pokud zjistím, že by to bylo přes léto fajn) o parapetní klimatizaci s možností topení(Tč vzduch/vzduch). Ale to jen když zjistím, že to v létě je nutné .
Odpovědět
@kasha jo dík už si to dovedu představit,spíše ale ten plech vylejzá. :-) ...A nevíš co s tou folii???
Odpovědět
Profilova fotka
@tyckyn :-D vylejzá, zalejzá, to máš jedno, musí být prostě dva v sobě jezdící a každý v jiném materiálu opevněný :-D, a folii tak nějak hezky zaděláš, obděláš, nevím jak pak bude u tebe viditelný v interiéru, nám pujde k němu palubka, tak se to bude muset nějak zamaskovat :) nejdůležitéější je, aby nezatékalo :), komín je príma natřít něčím voděodpudivým :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tyckyn klempíři ti udělají takový teleskop z plechu (raději delší než kratší, řekněme 10% výšky srubové stěny) horní díl se přiklepne do komínovek a druhý spodní se chytí do krovu. Tu bezpečnostní mezeru kolem komína jsem nechal úplně bez fólie a vyplnil klobásou z perlinky vyplněné rockwoolem a obalené alobalem, na pohled to překryješ už čímkoliv...
Odpovědět
@moncicik ahoj my srubák máme děláme si ho sami krom hrubé stavby což nám dodala firma. mohu ti dát spoustu informaci co budu vědět. co se týká toho sedání srubu tak se tam vše děla dilatačně okna i příčky musí tam být cca 20 - 25cm mezera a ta mezera se pak řeší obložkama s izolací. pokud tě neco bude zajímat ozvy se :-)) Milan
Odpovědět
@vorelmato jo dík.To oplechování je jasné,s tou folií to udělám nejspíš nějak podobně.Bojím se,aby to mokré ,co se dostane pod tašku a má odtékat po té folií,aby se nedostávalo do izolací.Je to sice od štítu k tomu komínu cca 1,5m ale i tak, když tam v zimě nafouká sníh...............
Odpovědět
Profilova fotka
@40vodek ahoj fernete, priloz nejakou fotku
Odpovědět
Ferneta nepiju jen slivovičku nebo vodečku :-D :-D
Odpovědět
@40vodek Ahoj, chodievam sem na forum a citam informacie ohladne roubenek. Citam ze si vsetko robis svojpomocne na roubence, my s manzelkou idme tuto zimu uzavret zmluvu s nejakou firmou ktoru si vyberieme aby nam postavila hrubu stavbu, mohol by si, podrobejsie uviest, co sa da urobit svojpomocne a co ste si dali firmou ? mal by si moznost zverejnit tu aj nejake tie fotky ohladne postupnej stavby? Vykurovanie planujeme kachlovu pec so salav. topenim. a ako alternativu priamotopy alebo el. vykurovacie kable pod podlahu masív. dik za odpovede
Odpovědět
Profilova fotka
@40vodek :-D :-D :-D docela jsi mne pobavil informací pro moncicik, ona tady to vlákno sice založila, ale už DLOUHO tady není a nechodí veřejně,,, :), zkus si prolousknout toto vlákno a zjistíš, že většina z nás si dělá věci sama, od hrubé dál... někdo více někdo méně,,, klidně se nás mužeš zeptat a rádi Ti poradíme :))))) @petronia když zde chodíš, tak máš jistě mnoho infa, které jsou hodně potřebné a v knihách nenajdeš,,, jsou zde i skvělí roubenkáři :), ale málokomu se chce opakovat to co už tady napsal třeba 10x :) i když, najdou se tací, co mají trochu času a písnou :)) jinak vítáme nové stavitele? :)) kk
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e moc děkuju za sdílnost ;-) Nakonec jsme se rozhodli, že v podkroví budou konvektory a rozvody z kamen. V horní koupelně pak Ecofilm.
Odpovědět
Profilova fotka
Prosím, ve které fázi jste brousili vnitřní stěny? Jsme ve fázi hrubé stavby, máme střechu, zvenku natřeno, okna a dveře ve výrobě ale na zimu necháváme vše otevřené. Tak si říkám, že by bylo nejlepší brousit ještě než dáme okna (jaro).... =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac přesně,,, my jsme brousili skoro zároveň, jen nátěr mi vyšel až někdy v prosinci :)
Odpovědět
Ahojte, rad bych se Vas zeptal na moznost pouziti betonu C8/10 na zaklady srubu. Ne ze bych ho chtel - jen takovy skromny dotaz na zkusenosti s takovym zakladnim betonem. Diky za reakce
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac máte roubenku ne??? tam se nic brousit snad nemusí??
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?