Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac taky jsem se domníval, že roubenka je opracovaná od výrobce.
Odpovědět
Zdravim Vas jeste jeden dotaz na srubare - jak velkou mate - pokud mate - akumulacni nadrz na vytapeni? Vzhledem k obyvanemu prostoru a jake mate zkusennosti? Dekuji Vam
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @pekbit nemusí ale máme tam od tesařů dva podpěrné sloupky, které jsou krásně vybroušené a budeme zateplovat zevnitř (hranol 16cm + 8cm konopí), na to pak přijde dřevěný obklad, ten bude světlejší než dřevo v nebroušeném stavu, takže určitě vnitřky brousíme
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha děkuju ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac aha.. tak to je jiná.......
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac to je jiná, tak ať to klapne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 máme akunádrž 800l a je jak pro vytápění, tak pro užitkovou teplou vodu. Vyhřívání je tepelné čerpadlo země-voda+ solární panely.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 máme 1000l na ohřev TUV + výměník ze solárů, natápíme to výměníkem z kamnové vložky, popř. solárama, existuje možnost tam přidat ještě el. spirály (zatím jsem je tam nedal). Vše funguje, ale dnes bych volil větší objem (2, možná 3 kubíky) Nádrž v zimě natopená na 90°C utáhne všechno (podlahovku popř. rad., TUV) tak 1,5dne, v létě TUV (natopená tak na 60°C) cca 3dny. Soláry zapojujeme teď nekdy, takže jaro a léto už bude bez dřeva (snad).
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac tož to já bych uvnitř nebrousila,,, když ten smrk natřete, stejně nakonec hodi takovou medovou barvu a není třeba mít všude stejnou :)) tak to vidím tedy já :),,, a jen proto že bych si nepřidělávala práci a že trám se tedy brousí o dost huř, než kulatina,,, leda mít nějakou pásovou brusku, nebo jak se tomu říká :))) @vedma1 máme 750 k solárům a 2kubíkovou nádrž, ale zatím nemáme vyzkoušeno, nebot se nestihlo propojit,,, vše se dole předělává a tak zatím ještě stále netopíme,,, naštěstí topí sluníčko, ale i tak máme doma - třeba ted 16 st.C a to je docela málo :))) až bude vše propojeno, uvidíme,,, nicméně, prootže máme podlahovku v celém domě, tak v zimě tu akummulačku nenatopíme, to víme,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha když já tu barvu nutně potřebuju všude stejnou a kupodivu manžel taky ;-) ale, že se brousí hůř než kulatina, to mě překvapuje. No nic, tak si máknem, naštěstí se to nemusí dělat opakovaně. Brusku zatím nevím jakou ale snad to tady zjistím ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac Na brouseni si poridte nebo pujcte excentrickou brusku. S tou jdou i tramy perfektne. Pasova bere nerovnomerne a je tezka a s vibracni se to dela fakt hrozne.
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac :))))) Chichi. Nutne stejnou barvu? U dřeva? Toz to by bylo pak dobre na bílo. :) doufám ze se nenazlobis :) ale pobavilo mne to. S tim kolik veci časem uz vubec nepotřebuji. To je u nas pouze vývoj. Tak držím pesticky. My jsme brali vse 80 tkou a mohu rici ze to byl zahul. Ted presne nevim. Venek jste nebrousíli. Ano? :) my brousili vsechno. :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@jumpmans pasovka na rovném bere o hodne lepe než ty kotouče co jsme jeli kulatiny my. Nevim jak se tomu stroji rika i kdyz jsem s nim makala. :)))))
Odpovědět
Televizni tip :-) ted jsem nahodou narazila na zajimavy porad. Na Travel chanell davaji serial o stavbach srubů na Aljasce. "Stavět na Aljašce". :-D , zitra v 10.00 opakuji dnesni dil , dalsi dil v utery v 21.00
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi juuu a nevíš náhodou zda to je někde k dohledání na netu? my co nemáme telku :))
Odpovědět
@kasha uz jsem hledala info na internetu, ale nic jsem nenasla, ja ani nevedela, ze to davaji... jen jsem to prepla a zrovna to vysilali.
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans děkuju moc za cenné rady ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to víš, že se nenazlobím a ber mě s rezervou ;-) uvnitř budeme brousit jenom příčky, protože na obvodových stěnách bude dřevěný obklad. Venek jsme nebrousili, tam se mi to tak líbí
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac no. To jsem se chtela zeptat. Nebot obklad bude jiste hladký. A konecne to trochu chápu. A jsem zvedava :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha přesně tak to bude a zvědavá jsem taky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans tak už obhlížíme excentrické brusky - Ježíšek to jistí ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vendulac :) ja budu porizovat tuto: http://brusky.heureka.cz/makita-bo5031/ chlapi co mi brousili tramy pouzivali naradi od hilti, ale to je jina liga...
Odpovědět
ahojte , tak uz som sa pustil do citania tohoto fora od zaciatku a som na 33 strane, predtym som skakal zo strany na stranu namatkovo, ale zistil som ze to nema vyznam. tak by som sa trochu predstavil. S manzelkou sme zo Slovenska a chystame sa stavat v Cechach. Veci na stavebnom urade uz finisuju, takze na jar sa zacne kopat a robit zaklady. Budeme mat maly domcek , roubenku o rozmere 6x8m s podkrovim s 2 izbami, vykurovat roubenku budeme kachlovimi kamnami - salavymi. Firmu na stavbu samotnej hrubej stavby roubenky si este kalkulujeme a vyberame, ale pravdepodobne zvitazi ta ktora nam ponukla stavbu priamo na pozemku, firma nesidli daleko. Mam otazku ci by ste nam vedeli poradit vy sami alebo nejaku firmu, ohladne zakladov a to na stary sposob. Obvodove zakladove pasy z betonu a vo vnutri zakladovych pasov by sme chceli dat na spodok penove sklo, piesok, trámy a drevenu podlahu - masiv. Kludne piste, odpovedajte vase skusenosti, ci uz negativa pozitiva atd. :-p
Odpovědět
@vorelmato No my planujeme 1000l a uvnitr 220 na TUV od Regulusu s topnymi patronami jako zalohou. Vy to mate dost dobre promysleno. My tam jen budeme napojovat krbovou vlozku s vymenikem na 10kW. a bude tam priprava bud na solary nebo na tepelne cerpadlo - na vsechno ted nebudou prasule.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 tak to mame uplne stejne. Taky DUOE 1000, krmime to patronama 2x4,5kW a kotlem Verner 13/10.2 jen jeste doladuju nastaveni termostatickych ventilu...
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 jasne, prachy až na prvním místě.... Dneska už bych se solárama na nic nečekal a udělal je hned, u jen pro ten objem času a stresu kvůli topení v létě. Udělal bych mnohem více jiné práce a nemusel lítat kolem dřeva.... Regulus mi doporučil neřešit, resp. nedoporučil topenář kvůli kvalitě, prý dlouhodobě špatné zkušenosti, nakonec jsem šel cestou AAA poptávky v průběhu okurkové sezóny a dostal jsem se na cenu tušim 32tis za FE AKU TV 1000l od Rolfa. Doporučuju (i firmu Rolf, i AAApoptávku) Těch firem je jinak mraky
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia Ahoj, svůj širák (před Tebou) odhazuji v dál, já bych to asi celé nečetl... Mám jen dotaz, z jakého důvodu nechceš základové pasy zakončit deskou a chceš to nechat otevřené?
Odpovědět
@vorelmato mame chalupu, po predkoch, ked sa to prerabalo pred 20 rokmi tak sa v niektorych miestnostiach vytrhala drevena podlaha dali sa prec rosty a sotolina, ostal priestor hlboky vyse 30 cm, dedo tam dal 30cm hrubku betonu a na to polozili linoleum, bez izolacie samozrejme, a v ostatnych izbach ostali drevene podlahy na rostoch a pod rostami sotolina, tam je prijemne na podlahe , ale v tych betonovych izbach je stasna zima, tak sa bojim toho aby sme neurobili niekde chybu a potom nelutovali , tak hladam sposob ako sa to kedysi robilo, vsimol som si na fotkach ze si tiez daval betonovu deku na to rovno rosty, pomedzi izolaciu a na to drevenu podlahu. Mohol by si to sem blizsie rozpisat ako mas tvorene zaklady pripadne prilozit rez zakladov, aku tam mas izolaciu a podobne? tiez budeme mat v strede domu kachlovu pec - salavu ,ktora bude hlave vykurovacie teleso.
Odpovědět
@vorelmato pan od topeni zase doporucuje prave regulus uz kvuli kvalite - tak tezko rict :-) jo to sem se chtel zeptat vy v lete topite? moc je ve srubu zima? dekuji za informace. myslel sem ze topna sezona ve srubu je podobna jako v klasickem dome - vim ze ta akumulace je horsi. Nebo topite jen na TUV? tu bych prave ohrival pres elektriku moc dekuji vsem za diskuzi
Odpovědět
@jumpmans jake mas s touto nadrzi zkusenosti? kolik propalis elektro?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?