Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @petronia Chapu.
Je to asi na delší diskusi. Zima tam je proto, že fungují tepelné mosty, beton propojený se zdivem táhne zimu z venku, následně se na něm sráží vlhkost, která chladno pocitově umocňuje...
Samozřejmě by se to dalo udělat jak jsi popisoval, ale nic neušetříš a očekávání nemusí být splněné, nebo třeba jen na pár let, než někde v okolí kopneš do země, nebo někdo jiný a zasáhne do proudění spodní vody a problém je na světě.
Betonová deska Ti zpevní základové pasy (dřevostavba by Ti je zpevnila pouze v případě, že by si hranoly kotvil k základům, jinak na nich jen leží), spolu s hydroizolací Ti zavře barák odspodu a je na věky po problémech. Prahové hranoly se kladou většinou na nějakou tepelně izolační vrstvu (polystyren) kvůli kondenzaci vlhkosti. Tepelný most, kterým deska určitě je se přeruší odizolováním základů speciálním polystyrenem (já jsem mu pomohl ještě polystyrenem uvnitř).
Já mám barák postavený na 20 cm bet. soklu, takže podlahy jsou jakoby na bodě "0", skladba podlah, tech. rozvody atd. jsou po úrovní 0 až -20 cm.
Složení :
beton 14cm
hydroizolace
hranolový rošt z hranolů 90*90mm křížem přes sebe, vyplněný min. vatou překrytou fólií (strašně se z toho práší)
podlahovky 4cm
tam kde není dřevo je 12cm polyš, trubky podlahovky a 8cm betonu, lepidlo a dlažba cca 1,5cm.
Příčky jsou zděné přímo od desky, kamna mají svůj základ pod deskou a nad deskou taky.
Tož tak v kostce
4. lis 2014 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 my máme TUV na elektro a soláry,,, kombinace podle počasí emoticon, jinak Jiřík ted všechno propojuje,,, starý elektrokotel s několika patronama, solár a kamna s vodním výměníkem,,, je připravena ještě další akunádrž nejmene 1,5 m3, - někde se ta teplá letní voda ukládat musí emoticon,,,(solárová aku má 750 litrů), v létě se topit nemusí, spíše někdy v nejvyšších horkách, tak by bylo príma pustit studený vzduch ze sklepa do podkroví a na to se chystáme také emoticon
5. lis 2014 v 08:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1019 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @vedma1 zatim nevim, je instalovana 3 tydny....
5. lis 2014 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 Zdravím po delší době a koukám, když pročítám vaše topení, že my jsme jak z pravěku emoticon
Žádná nová technologie emoticon
Jinak, počasí se drží i u nás na Vysočině, topíme v krbu většinou obden. Jestli se v něčem musíme pochválit , tak v tom, jak jsme dobře izolovali vršek a jak prostě stále funguje to, že tam ničím netopíme a že stačí teplo procházející stropem a nebo teplo z noťasu a TVemoticon
Jjinak-jestli někoho zajímá, jak to funguje u nás . Když se topí, tak se odpoledne udělá oheň a vytopí se na 22, kolem osmé se dají poslední dvě polena , to vydrží přes noc, ráno tam je 21-20. Odpoledne, pokud se to drží kolem 20, tak třeba ani netopíme, když to spadne na 19, topíme. Zkoušeli jsme pokus s briketama, pokud by se povedlo sehnat balík briket za 30-35 kč, bylo by to cenově +- , jak když se topí dřevem.Protože to by se protopila cca tisícovka měsíčně, což je o malinko více, než protopíme dřevem-tam to vychází cca 800-900 kč za měsíc-dřevo tvrdé, štípané,nám k baráku dovezené) Brikety ovšem jsou kolem 47-50, tak je to o +- 500 více než dřevo.
6. lis 2014 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 krasne. Krasne. emoticon no my jsme zacali topit 1.11 a čeká republika ma silné oteplení. emoticon jinak topíme všelijak emoticon)) zatim zádné kalkulace. Take jeste neni dokončen strop. Preji krasny vecer. Uplnkovy. emoticon kk
6. lis 2014 v 19:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @morana128 já se přidávám k těm " z pravěku"..... emoticon i když jsme stavěli teprve celkem nedávno......také žádné složité systémy..... je dobře, že si každý může vybrat, co by si přál, co považuje za správné, a co mu peneženka dovolí emoticon
6. lis 2014 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 ahoj všem,

k topení, my budeme mít kombinaci kondenzační plynový + dřevěný kotel. Akumulační nádrž 1000l, přízemí podlahovka, nahoře radiátory.

Ještě jsem to nekonzultoval s topenářem, ale zatím to vidím tak, že plyňák pojede napřímo do podlahovky a radiátorů. dřevokotel kvůli regulaci i pohodě přes akumulačku, výdrž natopené nádrže na cca 1-1,5 dne bude stačit bohatě. Ještě zvážím, zda udělám přípravu pro soláry (trubičky, výměník v AN), ale zatím to bych nechal bez instalace - máme poměrně malé plochy střechy směrem k jihu a na západě mírný svah nahoru, tak by to pro nás mělo perspektivu asi až s účinnějším panelem za poloviční peníz než dnes.

ohřev vody, ještě zvážím vnořený zásobník, ale s ohledem na pořizovací náklady to vidím asi spíše na kombi bojler od DZD (při topení dřevem se natopí, jinak už elektrika). Ale ještě to musím pořádně jednou spočítat.
6. lis 2014 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 já měl (mám) na topení několik požadavků - jednoduchost, nezávislost, záloha, jistota, komfort a nízké pořizovací náklady.
Předně,nezávislá pec, která vytopí celej barák a ještě se přikládá jednou denně přišla jako ideální řešení.
Jako pojistku komfortu, zálohy, jednoduchosti, efektivity s nejlepší regulací, pořizuju elektrické podlahový topení s ovládáním přes web. rozhraní, čímž pádem nebudu muset vstávat a točit knoflíky a vše můžu poovládat vleže ze sadačky emoticon , Náklady na pořízení nejsou extra vysoký a ještě mi zbude na tu FVE a když poslanci konečně schválí net-metering(dávám jim rok, maximálně dva. emoticon) , tak budu topit a ohřívat bojler a (eventuálně) klimatizovat zadarmo.... a jen když se mi bude chtít, tak vstanu a naložím do pece. emoticon
7. lis 2014 v 08:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e emoticon emoticon emoticon hahahaha, tak to mně pobavilo,,, emoticon,,, všechno sedí až na dvě věci - nízké pořizovací náklady - to co píšeš,,, to mně pobavilo,, ale je pravda, že pro každé je 100 tisíc jiný pojem emoticon, a fve - zadarmo, jo? hmm, asi máš nějaké jiné informace z jiné planety,,, emoticon, ale děkuji, pobavilo mně to a věřím Ti!, že to máš vymyšlené krásně,,, jen ty prachy,, emoticon
7. lis 2014 v 09:05  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kasha Jsem rád že rozdávám radost a dobrou náladu emoticon.
ale vážně cena topení pro celej srub, včetně konvektorů v podkroví, digitální regulace, je nějakých 66000,- bez práce. Myslím, že když to srovnám s náklady pořízení vodního topení, jsem bajvočko na třetině. FVE zatím nepočítám, to je takovej bonus pro budoucnost. emoticon
7. lis 2014 v 10:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e Zlato, ale v té krásné ceně nemáš ta krásná kamna, vid? nebo snad ANO:? bo když ano, struhávám svuj širák z hlavy a budu po něj podupávat emoticon (jinak fve je ztracený případ emoticon), jo a prosím, kolik m2 máš dole, kde jsou tedy elektrotopné kabely?
7. lis 2014 v 10:35  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kasha - No samozřejmě, že je pec mimo. Širák "nestruhávej" emoticon a nech ho na hlavě emoticon. fve - když myslíš.... pořád to podle mě vychází líp než termika. Ale jistej si budu až s praxí, čili tak rok dva. emoticon. dole asi 90m2. Z toho jedna místnost topená konvektory jinak kabel.
7. lis 2014 v 10:43  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 Já doma kouknu do papíru, abych zjistila,kolik nás stala podlahovka v suterénu. Abych dala celkový součet.

Jinak krbová kamna s výměníkem -20800, kupovaná v Mountf.a ještě točeno kolo štěstí-20% emoticon Pak 6 radiátorů, 1 žebřík v koupelně.
Radiátory úplně nějak obyč,ale najdu od toho všeho papíry.
V záloze máme elektrokotel , pořízen, abychom měli sazbu D-45. Později jsme zjistili, že na ni stačil bojler na teplou vodu emoticon Ale je záložný, cena byla 12 tis. Puštěn za těch 10 let snad 5x emoticon
Způsob topení mám vyhovuje, zatím nemáme za tu dobu nějaké výhrady. V plánu bude jednou pořízení nových krbových kamen, ale zatím fungují, tak nám to příjde jako škoda.A jsou pořád krásná emoticon
7. lis 2014 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 emoticon ono jsou to všechno hodně špatně porovnatelné položky,,, ale se super, že si spolu mužeme o tom pokecat... naše kamna-pec s vodním výměníkem stojí přes 60, podlahové hady s mědí stály také 60, pdo to musela být stěrka, nad to ahydrit nebo beton a dlažba-ceny nepamatuji emoticon elektrokotel je jakýsi za pár kačet-starý používaný, ale jede, když nejsme doma a nebo na levný el.proud emoticon, ted máme ten solár s dotací, sami jsme do toho dali 70, dotace 50. Bude to nahřívat všechno možné, až Jiřík udělaá jakési ardurino řízení - a to kdyby jsme nechali udělat firmě, tak vím, že jsme hodně dáleko s nulama :(,,,, tak si užívejte teplého listopadu,,, už i k nám dorazily mráčky, mebot do včerejška tu ještě peklo sluníčko emoticon
kk
7. lis 2014 ve 12:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 Smlouva o HS srubu podepsana emoticon
7. lis 2014 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @vedma1 tak s chutí do tohoemoticon
7. lis 2014 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 @vedma1 ted uz to bude fičák emoticon
7. lis 2014 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @kasha
@morana128
@fredd1e
@flexaretista
@jptn závidim, ani netuším kolik to všechno stálo nás a kolik to ještě stát bude, ale hlavně aby to fungovalo aspoň 15 - 20 let. Zatím naložím ráno a potom večer (když chci) a miminko má slušných 24°C
Radiátory nahoře vůbec nepouštíme.
7. lis 2014 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @vorelmato a co to závidíš???emoticon

my nahoře topení nejen nepouštíme, ani tam žádné nemámeemoticon jen výstup z kamen, ale v těch ještě netopíme, to by bylo moc horko,. zatím stačí nastavená elekt, cca 2 kw na celý domeček...... ráno..... a pak sepne odpol, než přijdeme domů.... ono taky je jiný život u vás, doma s miminkem.... a u nás... už " bez dětí"......... emoticon
7. lis 2014 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 emoticon také zatím nahoře nic nemáme,,, ani vývody emoticon) chi,,, Jiřík chce ale do horní koupelny elektrokabely do podlahy,,, emoticon
@vorelmato Vorliku,,, otužovat, otužovat, přiměřeně emoticon))) 24 je sauna a nebo si mala běhá na naho, což miminka milují emoticon) vid? pohod nějakou fotečku,,, simmmmmm emoticon)
8. lis 2014 v 11:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
 tak jeste k tomu vytapeni - kolik KW na kolik m2 plus minus vyuzivate dekuji za popisy
10. lis 2014 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vedma1 asi 16kW (přibližně pul na pul voda a vzduch-nebot máme kamnopec s vodním výměníkem) na 80m2 spodní patro a otevřené horní patro 140m2, ale některé místnosti (aťas a koupelna) si budou žádat svá topítka emoticon
10. lis 2014 ve 21:24  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @vedma1 mame to spocitane na 12kW, cca 9x10m s obyv. podkrovim, realitu sdelim za dva roky emoticon
11. lis 2014 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 ahojte, mam prosbu, nasmerujte ma na fotografiu, viem ze som to videl v tomto fore ale uz to neviem nasjt emoticon , je to biele umyvadlo polozene na drevenom masíve - tmavej farby , v kupelni, je aj viac fotiek a pohladov. emoticon

dakujem
12. lis 2014 v 09:49  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
 ahojte srubari emoticon uz nenatierate? emoticon lebo vzdy ked sem nakuknem, tak riesite natieranie dreva emoticon emoticon aby ste si tie kulace nezodrali! emoticon
som tu po dlhom case, ale ako som spomenula, obcas som co to precitala . vidim, ze zima prichadzaemoticon drevo nachystane?
nam uz roubenka stoji a buduci tyzden sa bude hadam stavat aj pec emoticon
dlhsie mi napada otazka tykajuca sa COV, postrehla som, ze niektori COV mate. Pouzivate len eco prostriedky? Su sice fajn, ale na niektore veci je domestos the best.. emoticon mam nan uplne zabudnut?

Ozaj, mate interierove dreve z masivu? Ake su vase skusenosti? Mam na mysli 100 masiv, ziadna dyha..ci drevotrieska. Nas trochu strasili, ze uschnu a budu problemy. Tak mi napadlo, ci je tu niekto, kto ma podobne dvere uz dlhsi cas.
Vdaka!!
20. lis 2014 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @petronia ahoj, kupelna este nie vykachlickovana, ale tiez to tak planujeme mat. Je to vraj pekne, tak tomu verim. Pod umyvadlom bude dubove drevo emoticon
20. lis 2014 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @fredd1e aj mne si vycaroval usmev na tvari! emoticon kamna a nizka porizovaci cena. to neviem neviem ako sa da. ale mozno ano! potom daj vediet emoticon
20. lis 2014 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @morana128 jeej, vy ste otuzili!!! emoticon to ja dufam, ze v roubenke pod 23 stupnov nebude lebo zamrznem emoticon
20. lis 2014 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @mrnka_sk pec už dávno mám. Termín "nízká pořizovací cena! platila k el. topení. Samozřejmě ne k peci emoticon
20. lis 2014 v 16:06  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @mrnka_sk Až budeš bydlet, uvidíš a ucítíš jaký je pocitový rozdíl ve vnímání zimy-tepla při 23st v cihlovém a 23 st v dřevěném domku. Sama se na to těším, až to poznáte emoticon
20. lis 2014 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš