Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mrnka_sk ahojky,,, máme ted po velmi studené vlně hodně teplou vlnu,,, ráno 22 a to je fakt hyc,,, pobíhat v tm našem otevřenm domě v noční košilce - to jsem si nemyslela emoticon) je to zajímavé a ukáže se když jestli přijdou mrazy,,,
na hnusy likvidující naši nádhernou zemičku zapomen, tedy domestos a jiné chemikálie by měly jít z domu už jen z podstaty věci,,, emoticon peru jelením mýdlem z ktereho si udělám svuj prací prostředek emoticon) a myčka dostane jen pulku tabletky, nebot jsem nenašla alternativu emoticon)) a to jsme čovku zrušili, nebot nám po dostavění čovky položili kanalizaci vedle domu emoticon)
masivní vnitřní dveře bych asi nedávala,,, emoticon ale jsou krásné!
umývadlo máme položené na desce, je skorobílé mramorové emoticon
a ty máš roubenku z cedru, že nenatíráš? emoticon
20. lis 2014 v 18:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mrnka_sk a jakto, že nemáš žádné fotky??? emoticon
20. lis 2014 v 18:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 Decka mam takovy drobny nesoulad s obkladacem, ktery nechce obkladat v podkrovi, pry az na jare!?! az to trosku cele sedne. Tvrdi, ze riskujeme a projevilo by se to nejen na dlazbe, ale i na obkledech bez ohledu na to, ze kulatina je pouze dole. Projevilo se sedani kulatiny nekomu na obkladech a dlazbe v podrovi? Eliminovali jste to sparovackou, nebo tmelem? Diky predem za nejake (i negativni) zkusenosti.
20. lis 2014 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @thomson zdarec sousede, popraskali mi nahoře omítky v rozích, ale jen na půlce baráku - pravděpodobně je to tím, že jsem blbě vyhodnotil sedání a povolování sloupu, no a pak už to nešlo. Přišla na řadu hydraulika a včil už to povolovat zase jde, ale výsledek jsou praskliny a někde u podlahy opadaná omítka. Zatím to neřeším, stejně jako dokončení příček dole, dá se s tím žít v celku dobře, počkám až si to sedne a pak to dodělám. Praskliny asi tmelem, nebo vápennou kaší a barvou.
20. lis 2014 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @mrnka_sk máme ČOV a normálně pereme, nemáme myčku a na nádobí používáme takové ty věci se zelenou žabou. Jinak lze používat i domestos, ale v malých dávkách, bakterie to rozdýchají. Bacha na saponáty jako je jar, tekutá mýdla, sprchovací gely a podobné věci, které fungují s povrchovým napětím molekul - to je pliaga co do čovky nepatří!!!
Interiérové dveře máme všechny z masivu a dokonce všechny nenatřené a zkrutily se mi jen jedny a to ještě mojí vinou, bo sem je blbě uskladnil, jinak v pohodě. www.poctivedvere.cz kvalitní a levné...
20. lis 2014 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @vorelmato Tož Maťo,,, krásné,,,
@thomson já bych nahoru dávala keramiky co nejmene a když máš postaveno? letos? tož to bych nedávala vubec emoticon))) já tam po 5ti letech dávám mozaiku a na podlahu bych nechtěla nic, dáme kvuli topení jen kousek (elektrotopení), takový chodící pruh a okolo už dřevo,,, emoticon

jo sprchování s domácím mýdlem a mytí vlasů bud sodou nebo tuhým šamponem emoticon aviváž ocet,,, emoticon at žije zelená emoticon)))) krásný den všem
obec nám koupila kompostery, tak jeden máme,,,, prý tam nepatří banány, ale to tedy netoleruji emoticon) a včera jsem zkoušela z okrasných kdoulí želé, dnes dokončím a řeknu emoticon)

ted jsem koukla na poctivé dveře,,, tak to my vlastně máme polovinu takových dveří také, natřene olejem emoticon ale ty posuvné jsme si dělali sami a dvoje švagr,,, totální masiv z jasanu,,, trochu pracují emoticon
21. lis 2014 v 06:10  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
Registrovala se 13. února 2009 na modrastrecha.sk. Přidala 77 příspěvků. Má 2 přátele.
 @vorelmato jeej, no vediet skor o poctivych dverach..skodaaa. ale mame objednane z Vysociny, tak hadam tiez budu OK, len to bude zo smreku. Mali by sme mat palubku z jasanu, tak skoda,skodaaa.. emoticon no som rada, lebo stolar ten nas strasil a odhovaral. Ale nedali sme sa. emoticon
21. lis 2014 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @morana128 tak sa uz aj ja tesim, zacinaju mrazy a pod Tatrami budu asi poriadne emoticon
21. lis 2014 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @kasha jeej, ty sa teda zelenas emoticon ale ja mam tiez eco citenie. Napr. poctivo separujem odpad emoticon ale kupujem aj cistiace prostriedky bez chloru. No ten domestos..teraz mam biely kameninovy drez a ten inak ako s domestosom do povodnej bielej farby nedam nicim..a to som skusala uz vselico. C emoticon Cisto biely teda uz nechcem emoticon ale na wc sa mi tiez najlepsie osvedcil domestos emoticon

roubenka je zo smreku, niecim ju natreli, ale povedali, ze natierat nemusime najblizsich 10 rokov, ze to bude v pohode emoticon
21. lis 2014 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 ozaj, neviete niekto po finsky? emoticon
21. lis 2014 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @mrnka_sk ahoj, máme všechny dveře masiv - smrk. Vchodové i vnitřní. Je to už asi přes 3 roky a žádný problém není.
@thomson my obklady ani dlažbu v podkroví nemáme, ale že srub pracuje i v podkroví je vidět na obložení plovoucí podlahy viz obrázek. vznikl tam prostor asi 2 cm mezi lištou a stěnou, být tam něco napevno, tak to praskne.
21. lis 2014 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @mrnka_sk nedávno jsem někde viděla čištění citronem a sodou,, pasta, nebo tak nějak a dokonce jsem něco podobněho zkoušela a mám někde v albu,,, zelenám,,, hej a je mi dobře emoticon)) chich, dnes pulden vařím kdoulové želé a bombony,,, zajímavé, hodím pak do fotek emoticon a čímpak Vám tu roubenku natřeli, to by mne tedy hodně zajímalo a TEBE by mělo také, aby jsi věděla čím to za 10 let znova natřít emoticon)
21. lis 2014 v 18:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @vorelmato
@kasha
@kanavi diky za info a nazor, tak to udelame tak, ze nechame v rozich a spojich ploch vetsi sparu, kterou poresime tmelem pozdeji. Howw emoticon
21. lis 2014 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @mrnka_sk nezkoušela jsi mýt WC coca - colou ?
21. lis 2014 ve 22:39  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @esmeralda2 to je ten americky patok ? emoticon ved z neho tie bakterie v COV pokapu urcite emoticon
ale vazne: neskusala som, pijem ju ked ma boli hlava emoticon
24. lis 2014 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
fotoportrét
fotoportrét
mrnka_sk
 @kasha zistim, a dam ti vediet ..nepamatam si emoticon ale z vnutra to budeme natierat vcelim voskom emoticon
24. lis 2014 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
Registrovala se 27. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 14 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
Registrovala se 27. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 14 příspěvků. Má 4 přátele.
 Ahoj všichni, četla jsem příspěvky ohledně ČOV také jí máme, ale zatím né v provozu, netušila jsem, že se nemá používat ani tekuté mýdlo na ruce. Obávám se, že než zjistím co všechno se nemůže používat, že budu pořád dokupovat bakterie emoticon))
24. lis 2014 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @susanne26 nebudeš, můžeš používat prakticky všechno, ale nesmí se to přehánět, samozřejmě až po důkladném nas...í, resp. dodání dostatku živin pro bakterie a jejich rozmnžení emoticon
25. lis 2014 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
 Aha, tak to budu muset lovit asi kolemjdoucí, aby chodili hodně na návštěvu - zatím tam budeme v domě jen dva emoticon
26. lis 2014 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @susanne26 emoticon, určitě nemáte čov pro 8 osob emoticon neboj,,, a navíc, včera večer jsem si na TEBE vzpomněla,,, už dávno nepoužívám ty jejich divné namíchané dryáky,,, kupuji si ruční domácí mýdla a jsou užasná!!! na fler.cz, na ruzných ezoter.festivalech, na netu, v obchudcich se zdravou výživou,,, je toho už mraky a dokonce si je mužeš pak někdy dělaat i sama a budeš vědět co v nich je emoticon), tejně tak i šampon na vlasy,,, bez kondicioneru a nez silikonových sr.ček emoticon)))
26. lis 2014 v 10:57  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
 @kasha no máme ČOV pro 6 osob - naše obec dělala akci, že nám nabízela za 5 tis., tak jsme si jí vzali, ale tak snad jednou ten dům naplníme emoticon , jo mýdla bych chtěla zkusit vyrábět jednou sama na ty stránky co píšeš se určitě podívám emoticon díky
26. lis 2014 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
 Dobrý den/Ahoj,
konečně začínáme stavět náš vysněný srub. (základová deska hotová a ze zimní těžby na jaře pokračování)
Rád bych se zeptal, jakým způsobem jste řešili uložení 1 klády a z jakého důvodu?
Jde mi hlavně o:
1) Přesazení klády přes základovou desku (ano/ne, případně o kolik)
2) Okapnička pod 1 kládou - základová deska bude zateplena, tj +5cm a obložena +xx cm kláda rozhodně nebude přesazena o tolik.
3) Použít jako první modřínový hranol a na něj teprve začít kulatinou?
4) Ukotvit první kládu k základové desce?

Díky za vaše informace a zkušenosti emoticon

Lukyn
26. lis 2014 ve 13:28  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @lukyn.cz máme přesazeno nejmene 10cm a v tom přesazení je vyřezaná drážka, nemáme okapničku, nemáme hranol, nemáme položeno na základové desce, ale na 30cm betonovém soklu, kvuli elektřiny a jiných vedení, které nemáme vedeny s kládách. Ukotvit urřitě ve chvíli, kdy nejsou spodní trámy všude svázané (něco jako spodní věnec). Vím že to nedělají, ale já bych bud kotvila a nebo nechala věnec emoticon
kk a kdeže stavíte?
26. lis 2014 v 15:08  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @susanne26 aha, jestli neznáš fler, tak tam raději ani nechoď,,, já jsem se odsud odlepila po několika letech emoticon)))) prudce návykové a docela to žere nejen čas, ale i peníze emoticon))
26. lis 2014 v 15:09  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
  • Stavím dům
 @kasha moc díky za odpovědi.
přesah by se mi pohledově asi také líbil víc než okapnička, ale těch +10 cm přesah mi připadá docela dost, ale ještě o tom budu přemýšlet.
Pokud máte položeno na 30 cm soklu, tak ten sokl je už také přesazen o 10 cm přes desku?
Stavíme, teda spíš pozvolna začínáme v Pekle nad Zdobnicí u Vamberka emoticon
26. lis 2014 v 15:24  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 emoticon) hezké místečko,,,
nene, sokl se dělal přímo na desce, to by nešlo předsadit,,, záleží také jak velké klády budete mít, my máme 35+
pa jedu
26. lis 2014 v 16:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @lukyn.cz My máme spodní kládu rovnou na základové desce (tedy ještě samozřejmě na izolaci a pro vyrovnání na polystyrenu), přesah tam být musí, to nám tvrdil i zhotovitel srubu. Máme ho také min.10cm, a sokl pod ním obložen ještě kamenem. Zespoda je malá okapnička. Žádný modřín jsme něřešili. Ukotveno také není, váha sruboviny to prý řeší sama.
27. lis 2014 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @thomson Jestli ještě není pozdě, tak k těm obkladům: v podkroví máme normálně obklady i dlažbu, nikde nic neprasklo v prostoru stěny. Praskla nám jen horní dlaždice v obkladu a to proto, že tam obkladač byl natěsno a na obklad si sedl překladový kuláč, což si obkladač neuvědomil a my neuhlídali emoticon
27. lis 2014 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @sonafa dík, tak to rad ctu, ze to drzi. Sparovali jste standardne, nebo nejaka vychytavka?
27. lis 2014 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
fotoportrét
fotoportrét
susanne26
 @kasha já zas nemám tolik času tam chodit, takže myslím, že se ze mě závislák nestane emoticon)...doufám emoticon
27. lis 2014 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš