Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @kasha já mám také jasno. Pro mne bylo náramně zajímavé vidět tuto již moderní stavbu, přitom stojící a užívanou relativně dostatečně dlouhou dobu, aby se ukázaly nějaké mouchy, které by bylo případně potřeba vychytat
11. pro 2014 ve 23:27  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 úžasné,,, a psala jsi nám tady, které to jsou mouchy? emoticon
12. pro 2014 v 06:03  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa děkuji emoticon,,, my máme vlastně celé spodní patro dlažbu a nesmělo se přirazit ke kuláčům a tak to jsem si fakt vyhrála s tím silikonem a po skoro dvou letech vidím, jak to stále pracuje,,, ale i ten silikon není na pořád, žejo emoticon
12. pro 2014 v 06:06  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @kasha myslím, že nepsala, ale každého zajímá něco jiného, a myslím, že nejvíc člověk zjistí přímo při stavbě. Pro mně bylo zajímavé, že ten človíček měl v patře těžkou betonovou podlahu, aby rovnoměrně zatěžoval horní i dolní podlaží, všude měl elektrickou podlahovku a i v pensionu se mu to vyplatilo
12. pro 2014 v 10:52  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 děkuji,,, a v čem poznal že se mu vyplatila el.podlahovaka nahoře? to jsem nepochopila emoticon Děkuji
12. pro 2014 v 11:31  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @kasha on má nahoře téměř plnohodnotné patro a v něm pokoje a apartmány, které potřebuje pořádně vytápět. Určitě je to elektrické topení nejsnadnější na instalaci, určitě levnější v pořízení, než teplovodní trubky, velmi jednoduché ovládání a cena ho zřejmě neruinuje. Je to pension v horách, kde se lyžuje a kde hlavní sezóna je, když je největší zima a sníh
12. pro 2014 v 11:47  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 žiju v představě, že to je to nejdražší topení, které vubec muže být a když vypne elektřina, tak je nahraný,,, my máme na elektřinu pouze čerpadlo, které utáhne něco nouzového,,, tož tak Ti nevím emoticon ale hlavní je, že mu to funguje a že je spokojený!!! tojo!
12. pro 2014 ve 12:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @kasha Tohle snad platilo před 10 roky. V době nízkoenergetickýho boomu je el. podlahovka si myslím ideální varianta výkon/cena. A když vypne elekřina, tak jsou nahraní skoro všichni (kromě mě a pád dalších co mají samostatnou pec/krb nepropojenou do aku nádrže emoticon ) emoticon
12. pro 2014 ve 12:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 očekám pochybovačné reakce emoticon
12. pro 2014 ve 12:34  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @fredd1e myslím si to podobně. My budeme mít určitě pec a teplovodní topení, ale beru jako fakt, že ta elektřina je levnější v pořízení, a to jak kotle, tak pořízení kabelů. Oni si to pak vyberou jinde, takto mohou asi spustit provoz o něco malinko dřív. Ale my tam chceme bydlet. Kdybych měla provozovat pension, možná bych také sáhla po tom, co je pohodlnější, abych mohla evtl. jít večer domů a nemusela se starat, jestli mi tam túristé nezmrznou nebo kdo jim zatopí v peci
12. pro 2014 ve 13:55  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @fredd1e popravdě? vycházím z informací svého přítele, který se tou elektřinou živí a když občas něco podobného řeknu, tak mně zasype argumenty, kterým někdy ani moc nerozumím emoticon))
12. pro 2014 v 17:02  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @fredd1e Většina lidí považuje el. za nejdražší topení kvůli ceně, to asi platí, pokud bys chtěl mít doma stejné teplo. Ověřila jsem si to na vlastni zkušenosti. Měli jsme v RD 15 let. el. kotel, velký výkon, ale i tak nestíhal, ráno dlouho ohřival atd. Jen jsme vyměnili kotel za plynový, úplně jiné bydlení. Stále teploučko, nahřívá rychle a odhadem je to min. o čtvrtinu levnější.
Ale tady jak píše Eva jde o využití elektřiny v podlahovce, a to by možná mohl vycházet přijatelněji, protože obecně tady jde teplo zespodu takže u podlahové topení se topí na nižší teploty a při přepnutí elektřiny na vysoký tarif se to za tu hodinku ani nepozná, na rozdíl od přímotopů. Což byl boom cca před 20 lety a to je průserové topení. emoticon
13. pro 2014 v 01:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1010 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1010 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @sonafa
@fredd1e
IMHO hodně záleží na tepelné ztrátě domu. pokud se jedná o nízkoenergetický dům s tepelnou ztrátou do dejme tomu 4-5kW, pak si myslím, že el. podlahovka je v součtu investic a provozu pro horizont např. 25 let ideální řešení. Pro naše domy bych řekl, že už tak výhodná nebude, ale chtělo by to propočítat.
Naopak u těch nízkoenergetických staveb silně pochybuji o ekonomické návratnosti solárních panelů a tepelného čerpadla...
Uvědomme si také, že lidé, kteří často el. topení odsuzují, argumentují tím, že elektřina je stále dražší. Nicméně vývoj z posledních let, kdy cena el. energie klesá, jim do not nehraje.
13. pro 2014 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @jumpmans já bych zde vzala v potaz také ještě jinou skutečnost, a to že elektřina se vyrábí zde, tudíž její cena bude vždy nějakým způsobem spjata s ekonomikou výroby, kdežto plyn nebo LTO jsou věci dovozové a jejich cena bude +/- vždy nějaké politikum, jednou levnější, jednou dražší. Nechci se pouštět do politiky, ale až se jednou dostaví plynovod ze Sibiře do Číny a my budeme dovážet břidličný plyn z Ameriky v tankérech, tak se asi smíchu nezdrží ti, co budou v tu dobu topit plynem. Zatím výsledky nejsou dokonalé a umím si představit, kdo hatí vývoj, ale jak větrné tak solární minielektrárny se prostě zdokonalují, maxibaterie také, a co se dřeva týče, zatím člověk může mít vlastní pidiles s rychle rostoucími dřevinami. Vychází mi to tak, že na to pěstovat si vlastní dřevo na topení s dostatečně velkou rezervou v kapacitě by mohlo stačit 100 - 200 m2, když člověk nepotřebuje mít ty stromy nejkrásnější, ale jako zásobárnu biologického materiálu. Takže v dlouhodobějším horizontu mi to vychází na elektřinu nebo dřevo. Teď jde akorát o to - zvážit, jestli udělat hned teď tu variantu, která je momentálně nejvýhodnější, a někdy v budoucnosti to změnit, až bude vývoj dál a případně vydělám nějaké peníze, nebo nainvestovat víc do začátku s vidinou toho, že svět se mění a nevíš dne ani hodiny
13. pro 2014 ve 12:22  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 No a nakonec si to každý udělá podle sebe, popř. svých rádců a podle svých možností a příště by to udělal určitě jinak. Možností jsou mraky a "zatím" je to každého věc, ale velký bratr (EU) nezahálí a pružně vymýšlí jak nás zregulovat... Ekologie, nebo energetická náročnost jsou jen krycí hesla - bača má na své ovce též pár povelů a psy, aby je dostal kde chce.
Každý nechť si postaví svůj hrad jak chce a vytápí si ho třeba otevřeným ohněm, když nebude nikoho omezovat a ohrožovat, ať každý nese skutečnou a vymožitelnou zodpovědnost za své kroky.
Rozhodování nezasvěcených bohužel velmi účelově ovlivňuje "šikovnost" našeptávačů a prodejců.
Přeju všem mnoho čistého vína a osvícený rozum při rozhodování a potom slunce v duši...
13. pro 2014 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 Přidávám se k těm, kteří v koupelně v patře mají dlažbu, a zřejmě dobře udělanou , protože za téměř 8 let jediný problém. A protože jsem magor , tak ty spáry na zemi sem tam vidím velice blízko (když je šůruju emoticon ), tak vidím, že ani v té spárovce nejsou žádné prsklinky. Prostě dobře flexi a pak to drží! Jinak, pod dlažbou nemáme žádné topení, my tam nemáme žádné topení emoticon
15. pro 2014 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 Protože sem tam nemůžu usnout a můj mozeček jede na plné obrátky i v době, kdyby měl spát, často jsem si říkala, co by bylo, kdyby na 5 -7 dnů nešla elektrika. Zda jsme schopni přežít? A zjistila jsem, že by to šlo. Topení-krbová kamna, v případě velké nouze jen by se odpojil (vypnul) výměník, jinak by nastoupila elektrocentrála , aby jelo čerpadlo. Dřeva máme dost. Vaření-v záloze v suterénu je plynová bomba a plynový vařič. Jídlo-tak rychle vyjíst mrazák a pak by přišla na řadu špajzka-brambory, zelí, cibule, zavařeniny, konzervy masa . Voda-nejelo by čerpadlo ze studny-máme tam ruční pumpu-voda by byla prostě nošená. Teplá voda-tak tady jedině ohřev přes tu plynovou bombu. Světlo-olejové lampy a svíčky mám v zásobě. Jediné, co by u nás byl problém, je odpad, čistička. Tady by tedy musel jet na tu nouzovku elektrocentrála (teď nevím na co je, zda na naftu, či benzín)...Tak snad by to pár dnů šlo emoticon
16. pro 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @morana128 jojo, nádherné by to bylo, kdyby člověk mohl být soběstačný,,, a my zatím podobně,,, jen pro tu vodu bych musela chodit někam do lesa emoticon))
16. pro 2014 ve 13:54  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @morana128 To je hezké, že na soběstačnost myslíš až teď emoticon Spousta lidí to řešila v prosinci 2012 emoticon emoticon My už to ale taky víme, protože jsme cca rok bez elektřiny byli. Potřebovali jsme ji jen na čerpadlo na vodu, ruční nemáme. Tak jsme vždycky pustili na chvíli centrálu, na čerpali vodu do kýblů a bylo... emoticon No a v létě ta lednice :-, takže potraviny co nepřežili v chladnější špajzu se prostě nejedli.
16. pro 2014 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @sonafa Já to píšu teď, ale já jen shrnuji stav naší domácnosti. Bydlíme tam 8-mý rok.....Opatření byla už tenkrát. emoticon
A hlavně, my jsme s mužem byli asi nějací volnomyšlenkáři emoticon V roce 2003, kdy jsme se rozhodli , že budem stavět, jsme měli jediný plán-dům a zahradu. Nějaké velké úvahy co bude fungovat, co ne, nebyly.
16. pro 2014 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 MILI milovníci dřevěných domečků, ale i ostatní! Přeji krásné bydlení, nebo stavění,,, užití si Vánoc bez shonu v klidu a radosti,,, a v novém roce tady a ted emoticon pokračovat ve své cestě! emoticon
18. pro 2014 v 10:12  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
dracula
74
Registrovala se 7. září 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 724 příspěvků a 11 alb. Má 22 přátel.
 @kasha Také přeji pohodu nejen o Vánocích. emoticon
18. pro 2014 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
Registroval se 19. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 70 příspěvků. Má 16 přátel. Bukovec, Region Frýdek-Místek.
 @morana128 úplně s tebou souhlasím...všichni máme, že elektřina je nejdražší, už si to nemyslíme, zkuste si propočítat plyn a elektřinu se vším a porovnejte
18. pro 2014 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
 trošku odbočím....asi mám debku............nevím, jestli bylo dobré rozhodnutí, jít do stavby srubu v tomto věku,,je kolem toho tolik práce, ani si to nikdo neuvědomí, ale tamto je třeba udělat a zase tamto, mám pocit, že pořád děláme a pořád není konce..........i když moc nepřispíváme do názoru, stále čteme všechno dění kolem srubu, nejsme žádní spisovatele......asi ,mám špatnou náladu, ale čekáme na výsledek dcery, zhoubný nebo ne............přejeme všem krásné a spokojené vánoce a držte nám palečky ......ale přes to všechno, je to tak nádherné....srub je naše ani nevím, jak to pojmenovat, prostě sluníčko

........................a proto přejí všem vvvvvyyyyyyddddddrrrrrržttttteeeeeee......
19. pro 2014 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
 teď, jak jsem si to přečetla, tak bych to nejraději smazala, takovou patlaninu........omlouvám se
19. pro 2014 v 00:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @barborka53 Držte se tam všichni!!!! je jedno v kterem veku se rozhodneš, duležitá je ta cesta, ne výsledek! pěstičky zatnuté, vše bude dobré! kk
19. pro 2014 v 06:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8289 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8289 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @barborka53 neboj, tenhle pocit máme občas taky.... je pravda, že v mládí je to asi jiné, než v našem věku ...to souhlasím....

hlavně, at je dcera v pořádku
19. pro 2014 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
  • Sním o domě
 @barborka53 držím palce pro dcerku .... také jednu mám.
Jinak ale pocity kolem domu se netrap, ty přijdou a zase odejdou. Máte nádherný domeček. Víš, já myslím, že nejen mladí mají své sny, naopak, je špatně, když člověk s věkem přestane své sny mít a snít. Mládí, zrovna tak jako stáří, je stav, ne věk. Důležité je zachovat si schopnost umět se radovat.
19. pro 2014 v 09:11  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @barborka53 Barborko, ber to, že někteří lidé, když mají depku jdou za panem farářem a nebo k psychiatrovi. Někdy zvolená cesta vypsání se tak trochu anonymním lidem na netu je taky cesta dobrá. Prostě to dostat ze sebe ven . Věřím, že tady, na druhé straně toho "doktorského stolu nebo zpovědnice" sedí pár lidí, kteří na tebe v tuhle chvíli vzpomněli a popřáli ti, ať najdeš sílu a energii do dalších dnů. Kteří přejí tvé dceři dobré výsledky. Kteří ti prostě pomyslně drží kolem ramen a jsou při tobě. A když bude smutno, zas si najdi nějaký ventil, někoho, kdo ti nabídne ať už virtuálně, nebo skutečně, náruč a podporu .
19. pro 2014 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
fotoportrét
fotoportrét
barborka53
13
 děkuji všem za povzbuzení......
21. pro 2014 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš