Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 my roubenku máme, stavěli jsme s f.Haniš
Odpovědět
Zatím jsem oslovit firmy Sruby Pacák, Haniš, Roubenky Dřevotes a tesařství Fojt. Z těchto firem se mi zatím ozvali Pacák a Haniš. Díval jsem se i na ostatní firmy ale většina staví roubenku z hranolů cca 26cm na šířku, nebo z vysušných lepených hranolů, tam odpadá technologická přestávka, ale cena je zase někde jinde.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 ano, máme hranoly 26x 24
Odpovědět
Já mám právě projekt na hranoly 30x30 o výšku mi ani nejde, ale o tloušťku, kvůli tepelným ztrátám. Vy jste jak spokojeni se sílou 26cm, nebo to máte ještě nějak zateplené?
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 zateplené nemáme, úplně to stačí....... ted staví se stejnou firmou roubenku náš kamarád, hranoly má také třicítky, takže to asi problém není
Odpovědět
F. Haniš mají 30x24 to mi nevadí, ještě uvidím s jakou nabídkou příjdou ostatní oslovené firmy, ale nejspíš se budu asi rozhodovat mezi Hanišem a Pacákem. Mají podle toho co vidím hodně postavené a na trhu jsou taky dlouho. Jen o f. Pacák není nikde žádná zmíňka od lidí kterým stavěl.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 no myslím, že tady na foru asi ne.....
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 s Pacákama jsem před dávnem jednala,,,, asi to umějí, a řekněte si u nich o referenční stavby, kam mužete zajet,,,, to je nejlepší :) (my jsme si je nakonec nevybrali, nebot měli ještě tenkráte mezi kmeny pur pěnu a to byl pro mne děs :)))
Odpovědět
Pacák u nás stavěl roubenku a byl jsem se tam i "soukromě" podívat :-) Teď jsem s ním domluvený na schůzce, jelikož jede na její kontrolu, tak to probereme osobně a snad budu i moudřejší :-)
Odpovědět
Teď mezi kmeny, nebo do spár dávají konopí, což se mi zamlouvá. Taky se mi nelíbí pur pěny a podobné chemie
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 v únoru je v Pze veletrh- Dřevostavby....
Odpovědět
jj viděl jsem na ně reklamu, jezdím tam co chvíla, tak se na ni podívám. Děkuji :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@prapor1 Ahoj, my máme novou roubenku od Pacáků, resp. od pana Pavelky z Trutnova (fotky na mém fotoalbu). Klidně se ptej, co tě zajímá. Taky jsme se rozhodovali mezi Hanišem a Pacákem...
Odpovědět
To je super, konečně má někdo to co bych chtěl :-) vidím že máte i nadkrokevní izolaci, od té mě zrazovali že je drahá a když jsem chtěl vědět cenu, tak jeden ji zjišťuje druhý mi odpověděl, že ji nikdy nedělali. Přitom ji na svých stránkách mají na roubence vyfocenou. Pan Pavelka nebo přímo f. Pacák to by mělo být skoro stejné, je to jedna firma, pro mě je vzdálenostně bližší Pacák. Jak jste byli, nebo jste spokojeni s prací a přístupem f.Pacák? A když se vrátím k nadkrokevní izolaci, jakou jste tam dávali?
Odpovědět
Profilova fotka
Co jsem si zatim tak zjistoval tak za nadkrokevku date cca 2x tolik nez za izolaci mezi krokve - a ze ta strecha neni zrovna mala plocha. Ale zase usetrite uvnitr prostor. Holt neco za neco.
Odpovědět
V létě jsem byl v Hlubočkách na roubence, co stavěli Pacákové, prý všechno, co dělali přímo oni bylo fajn, subdodavatelé na okna a střechu byli prý průšvih, ale minimálně ty střechaře prý už nahradili jinými. Můj projektant Blatecký s nima dělá toho prý docela dost. Ještě jsem s nimi nemluvil, ale předběžně to vidím asi na ně (chceme v podstatě identickou jako už stavěli)
Odpovědět
@prapor1 ad nadkrokevka, v projektu mám napsanou skladbu odspoda. záklop 15mm palubky TOPDEK al barrier TOPDEK 022 PIR 140mm TOPDEK cover pro kontralatě 40/40 + vruty TOPDEK ASSY latě 50/40 krytina nakolik to je cajk, zatím nejsem schopen posoudit.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ahoj, to vypada cajk, jen pocitej s tim, ze 14cm pir odpovida cca 26-28cm vaty. Asi bych na tvem miste mozna trosku pridal. ja mam skladbu trosku jinou, delal jem baudera plus drevovlakno pro fazovy posun a krytinu falcovany plech, takze odspoda: 1. palubky 28mm 2. bauder tec ksd duo 3. 6cm Pavatex pavatherm plus 4. 14cm Bauder PIR plus (ma na sobe asfaltovy pas s AL folii, takze neni nutne davat pojistnou hydroizolaci) 5. late 60x40 6. prkenny zaklop 25 7. IKO armourbase pro 8. Prefa Prefalz.
Odpovědět
@geodett ten problém tam je navíc ten, že nadkrokevka je o řád obtížněji realizovatelná svépomocí. Protože už to chce 1) nějakou zkušenost s tím složením a správným postupem 2) perfektní načasování po dodělání krovu/před střechou (když zatím vidím jak mi vázně timing už na cestě ke stavebnímu povolení tak amen tma) 3) perfektní načasování s počasím (soudruh Murphy velí, že chcát bude) 4) lezení shora po střechách ve výškách, kde je to pro diletanta už dost o hubu a všechno kvůli tomu trvá 3x tak dlouho. Mezikrokevní / podkrokevní izolace odspod jsme s tátou dělali na 2 barákách a se švárou na jednom taky. Fakt to není takový problém udělat doma sám a díky těm obrovským plochám je to práce, která je sice trošku humáč, ale zase pod rukama docela rychle přibývá. O to víc mě to štve, ale s těma mýma podlomenicema to nechám radši střechařům.
Odpovědět
@jumpmans díky za komment, kouknu na to. je to pro mě hudba hodně vzdálené budoucnosti, na jaře jdem teprv kopat.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista jo jo mne taky jeste ceka par veci pred resenim izolace :) ja musim nejdriv bourat :)
Odpovědět
Zdravím vás,chtěla bych se taky podělit o zkušenost s naší roubenkou. Máme trámy tl.16cm,uložené na perodrážku,pak máme izolaci Isover tl.10cm a po celém obvodu Porotherm tl.8cm. Zevnitř máme volná místa pro sedání stavby cca +-5cm a ještě je nemáme zadělané,jen vycpané ovčí vlnou. Domek máme na větrné hůrce a ať fouká ze severu nebo z jihu,tak teď v zimě je to hodně znatelné a vždycky máme v jedné polovině domu zimu a těžko se to vytápí,hlavně,když fouká ze severu. Topíme dřevem v kotli,když je fajn počasí,tak topíme 1xza 2dny. Nevím,kde se stala chyba,že nám tak profukuje domem. Představa,že něco z toho bouráme mě děsí nebo myslíte,že pomůže až se zadělá ta mezera na sedání stavby nebo dělají neplechu ty perodrážky?Moc si s tím nevíme rady,jsme tu první zimu.Naštěstí je zatím velmi mírná,neumím si představit -15°C a větr.Mimo to topíme i v patře,které zatím neobýváme,aby jsme tu v mrazech nezmrzli.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery To tedy čučím, to tam snad musí být někde díra. Přece to může profouknout trámy a ještě izolací :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 Co se týče odvedené práce, tak jsme spokojení moc, všechno je hezky zpracované... Jen jeden vnitřní sloup cestou nějak otloukli, ale nakonec nám ho vymění. Problémem je trošku komunikace, pan Pavelka toho má prostě moc, tak nestíhá. Ale nakonce se s ním dá domluvit téměř na čemkoliv. Měli jsme od něj jen hrubou stavbu + nám bude ted ještě dělat zateplení štítů a pozednic. Rozhodli jsme se dle ceny - Haniš vycházel dražší a to celkem o dost, tady byla výhoda, že byl nátěr a záklop přesahů střechy a záklop stropu v ceně. Navíc nám to Haniš nenacenil dle projektu - máme v projektu 30x30, stropní trámy 25x30 a on nám tam spočítal o dost tenčí, s tím že to stačí - ale cena byla stejně vyšší... Tu nadkrokevní izolaci máme Bramac therm top 140, krytinu Bramac tegalit. Jinak střecha nás komplet na klíč - záklop palubky 14 cm, izolace, folie, latě, kontralatě, hranoly na doplnění výšky NI u nezateplené střechy, střešní okna, oplechování komína, krytina, okapy a hromosvod vyšla na 530 tis. :-( vč. dph. Což ale byla jedna z nejlevnějších nabídek. Dělali jí asi 6 týdnů (původně tvrdili že za 2 týdny mají hotovo, a pak z nich vylezlo, že to dělají také poprvé, na motnáž střešních oken si dokonce pozvali někoho z Veluxu aby jim ukázal jak se to dělá) - ale zase si dali záležet a zatím to vypadá dobře. Potom říkali, že je to pro ně cenná zkušenost, že by to mělo stát ještě o 50 tis. víc. Cenově je to fakt pecka, ale je to krásné... :-)
Odpovědět
@kees_2 Děkuji za info Haniš mi ještě rozpočet neposlal, ale když jsem porovnával stejné rozměry roubenek, tak jsou dražší a mají menší trámy než Pacák. Jinak na cenu střechy ještě čekám, nechám si ji taky udělat na klíč, nerad bych aby jsem někde něco zpackal a potom mi tam zatíkalo. Nechal jem si nacenit mezikrokevní i nadkrokevní izolaci a potom se rozhodnu, ale podle to co jste mi napsala, tak to bude pěkná sumička. Už teď se jí bojím :-| Ještě bych se chtěl zeptat, jestli se vám nerosí střešní okna, protože hodně lidí si na to stěžuje a nejraději by je tam neměli.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 se střešníma oknama ti zatím neporadím, ještě nebydlíme, vlastně máme jen střechu a okna, uvnitř ještě vůbec nic, ani příčky, jen zvenku to vypadá jak dům :-) V téhle fázi ale orosená zatím nebyla...
Odpovědět
@kees_2 Tak to jo a jakou vám doporučili technologickou přestávku, aby si roubenka sedla?
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 pan Pavelka říkal, že ideální je to přes zimu nechat klasicky vymrznout, ale taky to není úplně nutné, platí to spíš pro srub. De facto ale od prosince do dubna nakonec nebudeme dělat žádné mokré procesy (cihlové příčky dole atd.) a zateplíme štíty, pozednice + postavíme dřevěné příčky v patře, tomu sedání stavby zásadně nevadí.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 @kees_2 nevim přesně, co myslíte tou technolog. přestávkou a můžu vás ujistit, že pokud stavíte z nevysušeného dřeva je úplně jedno jestli se jedná o roubenku nebo srub.. ale nějaký půlrok tam nehraje absolutně žádnou roli!!! a mokré procesy můžete klidně dělat hned, nesmí být přece napevno spojeny s roubením, musí tam být dilatační napojení stejně jako např u oken..... stavba sedá min 5 let.. někdy i déle, ale i když by stála takto neobydlená.. stejně vám začne nejvíc pracovat , až když začnete topit.......
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn tak, tak. Pro nás znamená technologická pauza pouze zimu, protože když mrzne, zdít, štukovat nebo vylít podlahu je nesmysl. Roubenky jako dřeva se to netýká...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?