Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @kees_2 @prapor1 je to tak, i náš srubař přiznal, že technologicka přestávka je dodavatelska finta (není myšleno betonování venku pri -15), k nadkrokevce ceny ....my jsme skončili vyrazne nad 2000 Kč za m2 ]-( , jeli jsem bramac systém... (18mm zaklop, Al, 140mm PIR s Al, late+kontralate,tegalit), ale i se 4ks rota.
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery vítr je potvora v čerstvé dřevostavbě, u klasických roubenek to dříve řešily zatloukané smotky slámy a z venku mech , někdy ještě zamáznutý jílem. Dneska se to řeší většinou nějakou izolací, paměťovou páskou a složitějším spojem (jako třeba pero-drážka), ale když je silný vítr, chová se to jako voda, prostě se dostane skoro všude - i do prasklin a všechno ochlazuje, pokud nemáte pero-drážku pojištěnou nějakým těsnivem, tak to klidně na pár místech profoukne a je to. Mělo by se to časem, po sednutí zlepšit, ale průšvih je, že díky vyzdění zevnitř nemůžeš najít ty místa a ucpat je - takže jedině termokameru, ale pravděpodobně slabá místa při větru ani tak nenajdeš. Potom už asi jen po sednutí přetmelit spáry.
Odpovědět
@jptn Vím že si dřevo sedá a sesychá dlouhou dobu a pracuje neustále podle teplot a vlhkosti. Právě proto se ptám jestli nutno dodržovat nějakou technologickou pauzu jak udávají někteří výrobci a nebo pracovat na stavbě víceméně pořád? Jen ji hned neuzavírat a samozřejmně dbát, aby nebyl velký rozdíl venkovní a vnitřní teploty.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 teorie sice dobrá.. ale až budete bydlet a venku bude třeba -15.. těžko budete udržovat min rozdíl mezi teplotami;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 pracovat můžete klidně hned.. samozřejmě, v závislosti na počasí.......
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery jak píše tady " Vorlík"... taky sem tam pořád docpáváme vlnu,bydlíme třetí zimu, stavba už se hodně pohnula... hodně popraskala...zvenku máme vytmeleno vše.. a dotmelujeme podle potřeby.... ale máme jen masiv.. s tím zdivem, nevím.....
Odpovědět
@jptn jj teorie, tím rozdílem teplot jsem myslel první rok, že tam nebudu topit třeba na cca 25°C jak jsou některé domácnosti zvyklé :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 my máme 2 obyčejné veluxy s dvojsklem a žádná rosa, jináč ve srubu by se ti nemělo stát, že se orosí okna, teda pokud pod nima nebudeš mít nohy v lavóru, nebo varnou konvici... Důležité je při vestavbě správně to ofóliovat a olemovat a potom uvnitř správně zkosit stěny otvoru...
Odpovědět
Profilova fotka
nám se naše 1 střešní okno Velux dvojsklo teda také nikdy nerosilo.....
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 klidne top, ale hlidej si vlkost!
Odpovědět
@thomson jakou vlhkost bych tam měl udržovat?
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 cisla neznam, ale pokud dojde k rychlemu vysychyni projevi se to vetsimi trhlinami, takze jak drive v diskusi uvedeno od hrncu s vodou na kamnech, pres suseni pradla az po bazen....vse povoleno :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@thomson :-D :-D jj četl jsem to, vezmu si sebou mamku, to jsou její zvyky :-) Děkuji za radu
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 v ramci udržení vlhkosti doporučuju v dobře zazimované hrubé stavbě místo výstavby příček do hotové podlahovky místo vody honit čpavek a spravovat soukromé kluziště - mimo kuriózní zábavu a exkluzivní propagaci srubových a roubených staveb - lze tímto způsobem výrazně snížit konečný balík zlatem velmi mizerně krytých USD na plánovanou nadkrokevní izolaci, popř. úplné vykrytí izolace mezikrokevní :-D 8-) :-o Škoda, že sem to tu neřekl dřív, Thomson i Freddie by měli lepší cash-flow 8-)
Odpovědět
děkuji za info,jaký tmel se k tomu prosím používá?
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery my máme zvenku transparentní silikon., použili ho i srubaři,když nám to dělali poprvé oni.... uvnitř dle potřeby ucpáváme ovčí vlnou
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery co já vim tak se tím hodně zabývá WOODCHINK, ale nic levného...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Už je to sice několik let, ale nepamatuji si, že by to bylo nějak náročné. Měnili jsme podobné velikosti, ale i tak nám někde nevyšly tašky na lemování a museli jsme sáhnout do zásob a řezat nové. Vzali jsme si na to ale firmu, která udělala kompletně vše. Opravili nebo vyměnili palubky i sádrokartony, řezali si sami i ty tašky. Dokonce nám doplnili izolaci, protože jsme to prý kolem těch starých oken měli pěkně zfušované. :-| A loni jsme přidávali synovi kvůli světlu jedno Velux na střechu, a to bylo úplně v pohodě, za provozu pokoje hotovo za dopoledne. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Tedy takový myšlenky..... hnedle bych tě navrhnul do bankovní rady :-D . Jen nevím jak mám čpavek nacpat do el. kabelů :-D . Asi to není úplně recept pro mou cash flow ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e vidíš to, kdybys měl trubky - mohl bys i chladit...;-) Žádná rada nebude, až splatím hypo - s veškerýma bankama končím!
Odpovědět
Profilova fotka
@bilbery Ahoj, my jsme minulý rok, tmelily nově venkovní spáru mezi oplechováním nad vyzděným suterénem a první kulatinou. Po celém obvodu srubu. Použili jsme vše od Woodchinku a řeknu ti, jak radí, že to dělají někde na celém srubu, tak teda mazec...Levné to není ani náhodou! Ale dělá se s tím pěkně, dá se to utřít z kulatiny, dá se to pěkně prstem uhladit. Jinak, co se týče nějakého doplňování , nám to tak sedlo, že prostě profuky nejsou. Jediné , co jsme po 8-mi letech víc ucpaly, bylo pod obložením oken (pod krycíma lištama)-tam když se dala ruka, bylo cítit, že profukuje. Jinak nic. Kdo k nám z oboru příjde, říká, že to popasování máme skutečně dobré. A u nás problém s rosením okna ve střeše vznikl 100% špatným zkosením sádroše pod ním.
Odpovědět
Profilova fotka
Tady je vidět, jak to bylo škaredé před tím a pak po použití pásky+tmelu.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 co se týče té info - netopit první rok nejvíce, je to trochu jinak,, jde o první topení vubec a je jedno jestli je to první nebo třetí rok,,, prostě první topení, aby bylo s co nejmenším rozdílem teplot,,, tedy my jsme se stěhovali asi třetí nebo čtvrtý rok, ani už nevím :) a topili jsme ještě i rok předtím tak, že jsme temperovali proti zamrznutí vody v podlaze :)
Odpovědět
@morana128 krásný (nejen) korýtka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jak dlouho ta korýtka vydrží? :) mohu-li se optat?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak já je mám nově a čekají až na letošní sezonu. Nebude v nich hlína, ale dám květináč-tím jim pomohu. Budou natřená a asi...zatím nejsem rozhodnutá...1 bude pod střechou a 2 u bazénu na dešti.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 asi by měla mít stejnou barvu jako srub, ne?
Odpovědět
@kees_2 mám ještě jednu otázečku :-) Chtěl bych se zeptat p. Pavelka jak Vám stavěl roubenku, tak má svoji výrobu, nebo je vyrábí u p.Pacáka v Čeladné? Dnes jsem totiž by u p. Pacáka a suprové jednání, jenže mají v současné době hodně práce.
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 co já vim tak Pacák měl těch subdodavatelů po republice více a v minulosti všechny baráky vydával za svoje, proto třeba sruby Polák nemají na svých webovkách žádnou roubenku, i když jich postavili celkem dost, potom nával práce řešil najímáním ukrajinců a tato éra asi co do kvality nestála za moc, protože na baráku střídavě fachčilo několik partií a to nedělalo dobrotu. Ruka trhu udělala své, je tu více firem (Pacák patří po OK Pyrusu asi k těm nejznámějším), nemají teď tolik práce jako kdysi a je to na kvalitě znát (v dobrém) Určitě by to nebyla špatná volba, ale jestli jsi čekal, že s nimi domluvíš hrubou stavbu na tento rok, tak to mu moc nevěřím, možná na podzim...
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 p. Pavelka má svojí výrobní halu v Mladých Bukách u Trutnova, takže je na "Pacákách" nezávislý. Oni to mají nějak regionálně rozdělené - Pavelka je pro Čechy a Pacákovi dělají Moravu. Koukala jsem, že si od Zlína, to spadáš spíš přímo pod Pacáka.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?