Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha a vši...opakuju - natřeno olejem (čistě přírodním, bez fungicidu jako my), tzn. že v tom není přísada žádných Cu iontů (zelená, či modrá skalice) a jiných (fungicidních prvků), které nemají plísně rády. Všecko co je přírodního původu, dokáže zplesnivět za určité vlhkosti, popř. na tom vyroste lišejník, nebo rovnou houba - pomůže jen sucho, nebo fungicid... Ve většině barev a olejů je přímo z výroby, nebo se dá přimíchat, nemusí to být v letáku ani uvedené - že je tam fungicidní složka, stačí chemická značka, nebo vzorec, nebo název a kdo nezná - neví. Takže komu barák neplesniví, dřevo nečerná, nezelená (ani pomístně) a je tam vlhčeji - má v barvě tuto dobrotu. Já ji do druhého nátěru taky přimíchám! Jináč, že dřevo bez nátěru šedne, za to může slunko, resp. UVpaprsky. Plíseň na povrchu dřeva neznamená hned zkázu, jako spíš znamení, že je zvýšená pravděpodobnost, že se uchytí houby (to taky není hned), protože zvýšená vlhkost ve vzduchu je vždycky v zimním období a to moc spor hub nepoletuje a když začnou tak už by mělo být zase sucho. Podotýkám mělo..., tyto zimy nezimy jsou pěkně na prd, ale to všichni vidíme na svých bronchitidách, laryngitidách a jiných tidách. Takže za mě, fungicidy ano i když zelenou můžu...
Odpovědět
Profilova fotka
v technickém listu lazur od kreidezeitu je ve složení mimo přírodních složek uvedena ještě zinková kalafuna, bohužel tento terminus google nezná, ale zinek, vedle mědi chromu, niklu, kobaltu, hliníku a jiných kovů je nedílnou složkou fungicidních sloučenin (např. v Bochemitu je dvojmocná měď a borité soli), kalafuna je pryskyřice, kterou lze ředit složkami lazury. Asi proto Kredecajťákům nic nezelená... :-p
Odpovědět
Vrátím se ještě k nadkrokevní izolaci. Z těch, kteří už mají hotovo, jak je to s akustickými vlastnostmi PIR panelů? Na TZB jsem našel takové spíše skeptické ohlasy. Ale nevím, nakolik to má cenu řešit na malé vsi 70 metrů od docela klidné silnice a 30 metrů od nejbližších domů.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista vzhledem k tomu, ze jsme taky trosku stranou, tak uvidime spise pri desti...prijed na navstevu az budou kroupy :-D
Odpovědět
@prapor1 zkus tuto firmu http://www.drevotes.cz/roubenky-fotog... pracuje tam můj synovec a vypadá to na solidní firmu zdravím
Odpovědět
Profilova fotka
@skuzus Ahoj Zuzko, jak se máš??? co srubík??
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ahoj, v nasi skladbe je dest celkem v pohode, trochu slyset je, ale jak jsem psal drive, mame falcovany plech, ktery je obecne hlucnejsi a krome PIR mame jeste tu desku Pavatex, ktera ma objemovou hmotnost cca 220kg/m3, takze ta pohlcuje hodne...
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit Tak to jo, já jsem si říkala, zda nemyslíš černání jiné, než plísní.... Šednutí a černání chápu. Sluníčko a déšť prostě umí. A pokud je někdo, jak třeby my, že nechceme přirozenou patinu, přirozené stárnutí dřeva (vím, je to lepší, ekologičtější..ale nám se to prostě u našeho domku nelíbí), tak prostě natíráme. Jsem tady asi jedna z prvních, která má druhý, tmavší (a s fungicidní složkou) nátěr po x letech původního nátěru. A důvod prostě byl, že na exponovaných místech se barva jakoby vyžrala a nám se to nelíbilo. Co bude za pár let , uvidíme ...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato První náš nátěr je Kreidezeit. Zelenání jsme nikdy neviděli, tak to souhlasí, jak to vidíš.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista nemůžu říct, že bychom nějak vnímali déšť jako nadměrný hluk. A to jsme daleko od silnice i prvních sousedů. @morana128 Já bych naše preferování přirozeného stárnutí dřeva definoval jedním slovíčkem: lenost :-D
Odpovědět
@skuzus Děkuji za informace, už jsem si od nich nechal udělat cenovou nabídku :-)
Odpovědět
@flexaretista Tak moje nadkrokevní izolace se podle nacenění skládá: palubkový záklop 14 mm, TOPDEK 022 PIR 120 mm vč.spodní a vrchní hydroizolační asfaltové vrstvy TOPDEK COVER PRO a TOPDEK ALL BARIER, kontra latě 60 x 40 mm a krytina BRAMAC Alpská taška Classic. Zrovna se tím prokousávám a zjišťuji rozdíly izolace Bramac a Topdek.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@prapor1 120mm neni to malo?, pokud uz pujdes do nadkrokevky zvaz 140mm (rozdil by nemel byt vice nez 16 tis. na celou strechu)
Odpovědět
Profilova fotka
@prapor1 u bramacu se spodni pojistna hydroizolace jmenuje trochu jinak .... Membran100 2S a horni uz je nakasirova na PIR panelu...nezapomen i na late (nejenkontralate ;-) )
Odpovědět
@thomson Taky se mi to zdá málo. Jsem rád, že jsi mi to potvrdil, budu tam chtít aspoň 140mm. Děkuji za radu :-)
Odpovědět
@thomson normu to plní, já mám napsanou 14cm, ale právě jsem se ptal projektanta, jestli mi případná volba 16cm ovlivní skladbu, tak říkal, že s tím si tesaři v pohodě poradí a že klidně by šlo i ubrat, že on to tam tlačí spíš aby posichroval v projektu energetickou náročnost, ale normově prý 12 cm není problém.
Odpovědět
@jptn ahojte všichni přátelé, dík za dotaz. Jo dobrý, bydlení ve srubu je bezchybné, nedovedu si představit už bydlet jinak. Když se rozhlédnu po místnosti a vidím ty kuláče všude kolem, tak mě to totálně nabíjí. Práce kolem domu je však pořád mnoho. Letos se chystáme na přístřešky na dřevo, dodělat plot, máme natírat srub, no zkrátka je toho moc :-( - ten nátěr asi letos nestihneme, ale dům by chtěl nový kabátek :-) je špinavý až hrůza.Uvidíme, už si ani nevzpomínám a nechápu to, jak jsme to dělali, zkončit v práci a hned jet na barák a vytvářet hodnoty, abychom mohli co nejdřív bydlet. To byly časy - lépe nevzpomínat. Když ten čas tak rychle utíká :-| Mějte se všichni a srubům zdar. Zuzana
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista z pohledu normy je 12cm OK, ale kazdy cm se pri topeni pocita ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@skuzus :) záleží na pohledu,,, vloni jsem začala na podzim natírat domeček a moc mně to bavilo,,, musel se trochu omýt, tojo a pak jsem to patlala a patlala,,, hodně si sosal,,, a to je dobře, ted je krásně napitý a pokračování až bude teplíčko,,, a máš pravdu, práce je všude hodně,,, nicméně, to je krásné,,, co bychom jinak dělali? nuditli se? chodili na výlety? nevím proč, ale mně to baví doma,, asi je to věkem? :))) a to máme obrovskou spoustu věcí nedodělaných uvnitř,,, venek postupně pomalu zatím dělám sama a proto to tak vypadá :))) houští a křoví a tak :) s radostí a veselím :) a máš nějaké nové krásné fotečky? kk
Odpovědět
@kasha Až bude počasí, tak zas něco nafotím. My jsme si pořídili zvířátka - ponici Málinu a kozlíky Hugu a Pepu a tak chodíme svorně i se psem když je čas a chce se - na procházky po blízkém okolí. Je to ohromně nabíjející ty zvířata kolem nás - bez nějakých vodítek, jen navolno. Huga byl teď dokonce včera v diváckých zprávách na Primě :-) :-) :-) Dcera ho natočila v neděli právě při jedné z procházek a asi se líbil, když ho tam dali hned na druhý den ;-)
Odpovědět
Ahojte. Asi sa to tu uz niekde riesilo, ale predsa skusim. Ako kurite v zruboch a dreveniciach ? Krb, pec alebo kotol ?S vymennikom ci bez ? Drevo, plyn elektrika ? Vdaka za vsetky postrehy ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@juryi já bych řekla, že každý má něco z toho, cos vypsal :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@juryi a já bych ještě dodal, že skoro každý je s tím svým spokojený ;-) . je to hlavně o penězích
Odpovědět
@jptn spoliehal som sa na to, ze aspon nieco trafim :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@skuzus no to je úžasné!!!!!! pak se nedivím, že je méně času, neb ho trávíte přímo božsky :) těším se na fotečky,,, kolik prostoru ta zvířátka potřebují,,, musí mít zateplený chlívek? asi nejsou ve srubu, nebo? :))
Odpovědět
Profilova fotka
@juryi Přesně tak, můžeš udělat cokoliv si vymyslíš, jako v jakémkoliv jiném domě :-) Ale kdo si staví dřevěný dům, většinou také touží po nějakém tom přírodním ohni - takže krb, kamna, pec... tam podle mne určitě patří. ;-) My máme kotel na dlouhodobé topení, ale často přitopíme jen krbem, nebo kamny v kuchyni-podle toho, jestli se bude hodně vařit :-D Hlavně také když nejsme déle v domě a pak chceme rychle vytopit. Srub neakumuluje!
Odpovědět
@juryi ahoj , my máme jako hlavní zdroj plynový kotel na vytápění a ohřev vody. Ale pokud jsme doma tak topíme v krbu dřívím (teplovodní vložka) , podlahové topení dole a nahoře v podkroví radiátory. :-) @skuzus jo Huga jsem viděla... je to krásnej paličák :-)
Odpovědět
tady je tip na zajímavý pořad: Je to na Animal Planet a je to o dřevěných domech, které se staví na stromech :-). My si domky stavíme na zemi a někdo prostě na stromech. Někdy je to malá chatička, ale někdy docela rozlehlá chata. Co všechno se dá postavit ... žasnu :-) http://www.animalplanet.com/tv-shows/...
Odpovědět
Profilova fotka
Snad nic neporuším, ale dám to sem :-) Moc se mi líbí příběh, který majitel srubu popsal..Jak kdybychom to psali my,..... s tím padnutím do oka, s tím fungováním, s tím , jak o sobě víme i tolik let po předání srubu :-) http://www.drevoastavby.cz/cs/drevost... No a já teda hlasovala, protože se mi prostě líbí :-) A ta zahrada!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to je ze Srubů a roubenek... tam jsem to kdysi četla ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?