Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Ja som tiez davnejsie hlasovala za tento zrub :) ale vsetky su tam velmi pekne, mna skor oslovil pribeh ze si tam nakoniec nasli dobrych priatelov. 👍
Odpovědět
zdravim Vas, rad bych se Vas zeptal jakou mate krytinu na srubovych domech? Dekuji za odpovedi
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 zatim zadnou, ale v planu je betonova taska barvy cerne
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 černou KM Betu
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 falcovany hlinikovy plech Prefa Prefalz
Odpovědět
No tak jsem musel dohnat asi 10 stran zpět a to s těma rozpočtama jste klidně mohli vynechat, úplně mě z toho naskočil husák :( Já se chci naivně vlézt do 2 M. A další husák asi naskočí, jak budu sedět v kožichu těsně u krbu z toho profukování, a že jsem na dost větrnné hůrce, chmurnící se nad tím, jak všechno plesniví. :-.
Odpovědět
A nyní se ptám: Jak dlouhé máte na srubu přesahy klád ? Já musím z 550 mm slevit na 400 mm. @vedma1 Já plánuji střešní tašky Mediterran Zenit anticka cervena.
Odpovědět
ahojte, tak cas sa krati, pride jaro a budu sa stavat zaklady, radi by sme ich zvladli svojpomocne , rozmer je 6x9, a prikladam obrazky dvoch typov zakladov, co sa tyka toho druheho tak ten typ zakladu ma pan ktory mi bude roubenku stavat. Poprosil by som o Vase nazory do ktorych zakladov by ste isli Vy, pripadne vyhody a nevyhody tychto dvoch typov zakladov. dakujem
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Do 2M hruba stavba to vyjde :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia ve vlastnich zakladech nevidim rozdil, to je v obou pripade betonova deska
Odpovědět
Profilova fotka
mam dotaz topite nekdo ve srubu tepelnym cerpadlem? ja kdyz jsem videl co mne projektant navrhnul za maly Temelin :) ktery vznikl pouze spojenim vymeniku + AKU + el. patrony tak zacinam hledat nejaky jiny system, kde bych do nej vubec nezapojoval kamna (pec) co bude jednou vyhledove
Odpovědět
@geodett .. nerozumiem vete :)... mozno som zle napisal a vyjadril sa,, potreboval by som klady a zapory zakladovych pasov, t.j. .. je tam rozdiel v tom, ze ked stoji roubenka na zakladovej doske tak v prvom priklade stoji na doske, no v druhom priklade stoji na tzv stratenom bedneni 500dx200šx250v... otazka znie: to stratene bednenie je ako pripevnene o zakladovu dosku kedze medzi nimi je radonova izolacia?.. a v ktorom pripade je tepelny most horsi?
Odpovědět
Článek se načítá
@geodett 2M komplet, mozna 2,2, dle toho za kolik prodam byt.
Odpovědět
@petronia Lepsi varianta je se soklem. Ale taky o neco drazsi. Bez soklu mas prvni tram utopeny v podlaze. Ta radonova izolace je naka blbost. Bedneni T20 je klasicky polozeny na zakladovce, propojeno normalne roxory. Ja mam v projektu taky nakou caru ale urcite jsem tam nic nedal :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 velkoformátová pálená taška s černou glazurou @xavik na 2 mega zapoměň, jestli si nebudeš krom hrubé dělat všechno sám. Proč musíš zkracovat přesahy? Kulatina se dodává v celých metrech že? A 11 a 13m se běžně nedělá... ;-) To projektanti většinou neřeší - takový "detail". @petronia my máme tu druhou variantu s betonovým soklem, celá konstrukce podlahy je schovaná pod jeho úrovní.
Odpovědět
@vorelmato Protoze mam jednu stranu dlouhou i s presahy 12,4 m a klady jsou dodany 12,1 Kdo toto nedopatreni zavinil nebudu radeji rozebirat. 8-( Bude to vypadat blbe ? Nebo neco ? Delka se doporucuje min. 350 mm.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 pálená černá engoba francouzská 12
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik rozhodně bych doporučovala větší přesahy, někde máme skoro metr,,, ale dá se to pořešit jen střechou, kuláče budou schované, to je také dobře!! čím větší přesah, tím lépe pro dum,,,, jinak máme určitě napojované kuláče uvnitř, nebot máme jen uvnitř 12 metru-světlý rozměr strany domu... ZAKLADY - máme s betonovým soklem, určitě lepší... izolaci jsme přetahovali i přes sokl :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia uz to chapu :) sel bych take do soklu, ostatne mam to tak i v projektu
Odpovědět
Profilova fotka
u těch SOKLU, už to tady bylo probíráno,, někteří srubaři zhotovitelé neřeší jiní ano - jde o svazování kulatin i v dolním věnci,,, my to máme, jiná kotví do soklu a jiní nechávají jen tak :)
Odpovědět
Koukám, všeci projektmani pod ten sokl cosi cpou. Ta izolace půjde přes sokl vrchem. Geotextilie, polystyren 30 mm, hydroizol. folie. Já budu mít ještě modř. trám 10cm (tudíž i o 10cm polystyrenu v podlaze víc), a pak až okapničku a první kladu (taky modřín) . To vše přitaženo šrouby do soklu.
Odpovědět
To mě připomíná, že se chci zeptat na okapničky, na který už musím sehnat plech. Jenže jaký ? Měděný plech se prý dělá moc tenký a nekvalitní. Pak nějaký vrstvený nerezí a nejdražší asi celonerez.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik nemáme okapničky,,, zatím nevidíme potřebu,,, ve spodním kuláči je drážka a hotovo :)
Odpovědět
@kasha Taky způsob, jak ušetřit :) Ale to slůvko "zatím" se mě moc nezdá, vzhledem k tomu, že v budoucnu už plech pod tu spodní kládu nenarveš. Ale na tvých fotkách nevidím izolaci a obklad na základech nad zemí, tak nevím, třeba to nějak půjde. oprava: To ne, aspoň extruďák tam je, žejo ? ten by měl jít až pod zeminu. No nic to už jsme mimo můj dotaz.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik většinou se klade prahovka na polystyren, kvůli srovnání nerovností, nám to 3polyš smáčklo na 2, takže to tam klidně narveš, ale myslím si, že je to zbytečná věc o kterou si tak akorát rozerveš tepláky, pokud máš velký přesah střechy a prahovka bude přesahovat sokl - můj názor
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Km betamaxi, černá @geodett máme tepelné čerpadlo země-voda, aku nádrž 800l, ohříváme tím i teplou vodu. Mrkni u mě ve fotobloku, on to opravdu malý temelín je :-D . Ale zatím dobrý ;-) @xavik buď v klidu, nic se nejí tak horké jak se uvaří a taky stojíme na kopci, vítr fučí, ale uvnitř pohoda. Pokud bude někde nějaká škvíra, tak se utěsní vlnou a jede se dál, ale přesahy bych nezkracoval,je to ochrana stěny před deštěm i sluníčkem, tak s tím opatrně. V tomhle případě je lepší víc než míň. A okapničky máme z mědi, nebyl s tím problém a je to nafurt, teda pokud to někdo neukradne. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik protože máme hlavní trakt podsklepený, tak tam máme 2x hydroizolaci, přes něj geošku a na tom 3cm extruďák. Náš zedník nebyl nikterak pečlivý, občas vylézá, občas ne a tak,,, dodnes není srovnáno, urovnáno,,, na mně dost pracné, ale chci celý sokl nakonec oblepit-něčím,,, a slovo zatím tam nemělo být,,, jsem si jistá, že není okapničku potřeba-jak píše Martin.
Odpovědět
Tak kolik máte ty přesahy ? Metr do ruky a šup na mráz, přeměřit :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik my určo tak metr
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik 600-1000mm ale mluvím o střeše,,, kuláče jsou schované-nejlépe :) večer poměřím pod oka :), jinak na papíře to bylo nejmene 550mm
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?