Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Pak je moznost hlinik nebo titanzinek. My puvodne chteli hlinik od prefy jako mame strechu ale nechteli nam prodat male mnozstvi v barve kterou jsme si vybrali tak nakonec bude Rheinzink stejne jAko parapety u oken
Odpovědět
@xavik přesahy kolem dokola máme 1,5 m. Na kuláče nám neprší ani nesvítí slunce. Jen na západní stranu, když je sluníčko moc nízko. Velké přesahy se nám osvědčily :-) a okapničku máme na spodní kládě z plechu jako jsou prý okapy ,tmavá barva. Mědi jsme se báli z důvodu tvoření zelené patiny.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Máme Bramac max -ani nevím, zda se ještě vyrábí. Byl to o malinko větší formát. @xavik Máme větší přesahy, přes metr, možná i 1,2m. Sluníčko se k nám dostane do okna jen , když je hodně nízko ;-) . A déšť skoro vůbec ne. Okapničky máme měděné, místní klempíř nám dělal i venkovní parapety, pak i komín. Žádný problém nebyl a není.
Odpovědět
@jptn @morana128 @kanavi Děkuji ale mám pocit, že píšete přesahy střechy. Já se ptám na přesahy klád v rozích :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik aha.. tak to já jsem zcela mimo debatu;-)
Odpovědět
dnes jsem byl u Pacáků v Čeladné, dojmy dobré, tak uvidíme, jaké budou po cenové nabídce... Ale ty dřevěná kování na dveře, co mají v kanceláři, byly lahodné. BTW? zrovna dělají roubenku pro Lesy ČR, objednali si to v modřínu. Za čerstva to má krásnou barvu, ale když si uvědomím, jak hnusně to zčerná a jak z toho chčije smůla (úspěšně jsem tam vyšlápnul pomalu největší koláč na podlaze i já sám :-D ), tak tuším, že zase někdo ve státním podniku nevěděl roupama coby...
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 bramac tegalit cerny
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia mame sokl jako vorel. Radon a hydro jsme dali na ZD a az pak prvni sar. Z dnesniho pohledu to ocenuji. Vyhody: drevo, ktere dycha, venku napojis dobre tepelnou izolaci od zakladu az po kladu/tram, vyskove stabilni vuci vnitrni podlaze, armovany beton nic nesezere ani nezhnije.....no neni to asi objektivni posouzeni, ale aspon neco ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Střecha: betonová hladká taška Bramac tegalit, černá - dali jsme na doporučení, že na srubu má být těžká střecha. @xavik koukla jsem znovu na tvé krásné obrázky srubíku - do 2M se vejdeš kromě hrubé i s hotovou střechou, když dáš ruku k dílu možná i se záklopy (štíty, boky, izolace). ;-) Okapničky nemáme, jen drážku jako Karin. Zatím žádné problémy. Přesahy máme v projektu 650mm, ale to byla rezerva pro vyřezávání různých tvarů. Máme je do oblouků a v tom nejkratším místě mají i méně než průměr kuláče. Vydrž, zítra přeměřím. :-)
Odpovědět
@xavik přesahy máme 50 cm
Odpovědět
Profilova fotka
presahy ve stitech 1,2 m a na delsich stranach 1,6 m
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Tak nejkratší přesahy jsou 50 cm. Poslední nejdelší kulán má vždy 1,3. Dva pod ním jsou seříznuté. Máme to všude na stranách stejně. Pokud tedy myslíš toto :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@geodett dík, ale opět, mám na mysli přesahy stěnových klád. Ale ty nech klidně metr v kapse, těžko něco naměříš :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik nj jak jsem to odeslal tak mne to doslo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik hele, ty s těma přesahama v rozích.... udělej si je tak jak se ti to líbí. Na funkci rostináře to nemá žádnej vliv :-D
Odpovědět
@fredd1e Tak mě by se líbily jak jsou v projektu ale jak už jsem psal, nějaký soudruh z endéer udělal chybu... Určitě jste si rádi zaměřili, co byste pro kolegáčka srubáčka neudělali ;-) Dnes jsem se otočil na place a nakonec vychází 0,5 m, snad to tak půjde dál.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik víš, kulatina se v celých délkách běžně řeže na 8, 10, 12m a výjimečně na 14. 13, nebo 11 se v lese nedělají, protože to nejde prodat, pokud to teda někdo přímo nechce. Na 12m dlouhou kulatinu se přidává běžně 30cm (i více)manipulační nadměrek (za který se neplatí), to kvůli prořezu, když se to potom na pilách zkracuje a taky kvůli vypraskání čel kulatiny. Neřešil bych jestli ti to vyjde, nebo ne, nechej je to postavit potom se to může zakrátit podle nejkratší klády, nebo nechat ježaté (taky to nevypadá zle a nějaký kratší kus se ztratí). Nevím o tom, že by byl nějaký limit přesahu, nicméně 35 cm je podle mě v pohodě. Jináč přesahy střechy máme 180cm a ťoflů cca 45cm.
Odpovědět
Profilova fotka
tak to vypada ze firmy maji prace dost, odeslal jsem pozadavek na cenovou nabidku na 12 firem a ozvali se 2 - zase bude lehka volba :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett někdy je lepší si počkat,,, a vždy je velmi velmi dobré se osobně seznámit s lidma, kteří to budou dělat a mít k nim dobrý vztah,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to urcite, ale nebudu se seznamovat se vsemi 12, zas tak seznamovaci nejsem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett nene, to nemusíš, ale když v těch dvou to nebude hladké, je třeba počkat na hladší :))))
Odpovědět
ahojte, neviem ci mozem ale spytam sa Vas srubari a roubenkari, chodievame obcas smer Sk, a to trasa HK - OL ,ValMez, Zilina. (mozu byt aj okolite mesta a vesnice po trase). Radi by sme navstivili niekoho z Vas, zoznamili sa, pokochali sa drevom vo vasom domecku ,a popocuvali Vase rady, ktore by pomohli pri stavbe nasej roubenky. Predvcerom sme totiz dostali do ruk papierik STAVBA POVOLENA. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia :)) jsem na směru frýdek-čadca :)) klidně se stavte,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia Dobrčice u Přerova, pokud si sjedete u OL, tak cca 25 min., jste vitani.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia k nám klidně také, ale my jsme asi úplně mimo:-D leda náhodou:-D stř.čechy
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@jankokutil1 bez delat reklamu jinam! Vystrel!
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Klíídek ... administrátor to zvládá! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vespolek, jak tesite ted v zime nizkou vlhkost vzduchu? Trapi to nekoho? My mame okolo 30% a nevim jak to zvysit. Topime do podlahy zatim jen dole, podkrovi neni hotovo a prostor je otevreny az do krovu...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans ahoj, podivej se na obr.30 u meho posledniho alba.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?