Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jumpmans máme na kamnech veliký nerez hrnec stále s vodou a já ji používám i do dřezu emoticon jinak nám píše meteo že máme 24%, ale muj nos říká, že jsme v pohodě emoticon já se už Jiříka neptám, nebot se vždy zlobí, že si to nepamatuji, že procenta vlhkosti v místnosti v zimě jsou,,,, a ted je to to co si nepamatuji... emoticon))
7. únor 2015 ve 13:39  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
Registrovala se 16. října 2008 na modrastrecha.cz. Přidala 626 příspěvků. Má 55 přátel. Region České Budějovice.
 @jumpmans máme cca 35 %, ale máme puštěný zvlhčovač vzduchu. Bez něho máme jen 30 % emoticon
7. únor 2015 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi Ivuško a řekni mi, když by jste ho nepustili, poznáte to nějak? v panelaku jsem měla vždy popraskane sliznice v nose a ted nic, pohoda,,, neřešíme, nesledujeme,,, emoticon
7. únor 2015 v 17:27  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @kasha Ne, není to poznat, nevadí nám to. Ale když už ten zavlažovač máme, tak ho pouštím. emoticon Máš pravdu, že ve zděném baráku mi to vadilo, tady ne.
7. únor 2015 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @kasha taky to sem tam cítím, ale nevim jestli je to z baráku, nebo z auta...
7. únor 2015 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8319 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 já teda musím říct, že suchý vzduch máme.... musíme i mít pití u postele... a to v ložnici netopíme..
7. únor 2015 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
fotoportrét
fotoportrét
kanavi
96
 @jptn vy jste tedy otužilci emoticon kolik v ložnici máte stupnů, když netopíte? brr
9. únor 2015 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @kanavi emoticon)) my také netopíme v ložnici,,, a máme tam asi tak 15 emoticon) když je dost zima všude, tedy třeba ted emoticon a když je moc zima, tak malilinko přitomíp, ale to už bylo hodně zima emoticon)) - ALE, máme topení pod peřinou, celopostelové, a to je fakt něco! emoticon
9. únor 2015 v 09:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 tak kolem 18-20, stačí nám otevřít dveře, hned se prohřeje, ale není tam horko, nemáme roubenku velkou
9. únor 2015 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jptn tož to tam máme dost teploučku emoticon)
9. únor 2015 v 09:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1017 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 hmm asi taky poridime ten zvlhcovac...
vcerejsi zehleni a suseni pradla nam zvedlo vlhkost na zavratnych 34%
9. únor 2015 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 820 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @jumpmans no to je úžasné, protože všude jinde je sušení prádla uvnitř obrovským problémem
9. únor 2015 v 11:27  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1017 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1014 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @esmeralda2 jojo, na starem podnajmu jsme kvuli tomu museli poridit susicku. porad jsme bojovali s plisnemi...
9. únor 2015 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 My také v ložnici netopíme, máme tam teplo, co projde stropem z přízemí a stačí nechat otevřené dveře, jak píše jptn . Je tam kolem 19-20 st. Jinak vlhkost-čučím na meteo a máme 36%. Prádlo v baráku nesuším, mám jen kytky, aby pomáhaly. A ještě jeden poznatek, minulý týden jsme odjeli lyžovat, naposledy bylo v baráčku topeno krbem v úterý, ve středu ráno jsme opouštěli barák a bylo tam 20st., návrat v sobotu večer a slezlo to na 12 st. Zase jsme odjížděli v největší mrazy, letos, myslím, nebyly jiné dny, kdy bylo kolem -10 st. V neděli ráno bylo vytopeno už na 18 st, odpoledne už jsme měli normál-21-22. Topení jsme museli víc pustit do podlahy, protože od ní jsme vnímali nejvíce chladno. Vzduch se jinak ohřál docela rychle..
9. únor 2015 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @morana128 a kde sušíš v zimě?? máš sušku??
9. únor 2015 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 drazí dřeváci, povedlo se Vám srazit cenu dodávky za roubenkářské/srubařské části oproti původní nabídce? o kolik %? Díky.
9. únor 2015 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @flexaretista emoticon)))) dost dobre, jedni mi napsali, že mezitiím přecenili a slevnili o 150 tisíc, tak jsem jim napsala, že až sleví o dalších 150, tak se mají ozvat a tak se ozvali emoticon))
9. únor 2015 v 18:13  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 Pekny den prajem, rad by som sa Vas opytal a poprosil dotazy z Vasich skusenosti pri stavani zakladov pod roubenku v ČR, co vsetko treba urobit cez nejakeho odbornika, ci treba mat na stavbe stavebny dozor, alebo popripade nejaku inu osobu, pri stavani zakladov 9x6 m co je rozmer do 150m2. Kazdu chvilu sa menia nejake zakony, ich dodatky tak aby sme nahodu nieco nepozabudli ohladne uradnych veci a podobne. Mozno sa pytam zbytocne, lebo co som si prestudoval forum tak zalezi na kraji, okrese, stavebnom urade. Nam by podla zakona stacilo dat ohlasku o stavbe, ale v skutocnosti sme mali stavebne povolenie. ... dalsia otazocka: Ked projekt presiel stavebnym povolenim,a pritom v sprave su ine veci popisane oproti vykresom, a firma ktora nam bude stavat roubneku bude mat zasa trochu ine rozmery ohladne posunutia a velkosti okien a podobne. Ci to nebudu az take velke zmeny do zasahu projektu a ci sa to potom bude dat skolaudovat.

Tak neviem ako to tu bezi. dik za infa.... emoticon
10. únor 2015 v 07:02  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petronia hojky, přesně jak píšeš,,, uřad od uřadu si všechno vysvětluje po svém-jak jsou zvyklí a nemají rádi novinky emoticon byt by jsi byl v právu, není třeba to zkoušet.,,, zajít a příjemně si pokecat se svým úředníkem, co bude chtít a požadovat. Zda bude chtít dozora. já jsem si ho dělala sama a zkousnul, jinde by mi to třeba neprošlo.
JAK je možné, že máš stavební povolení - a v které zprávě je něco jinak? v té , která popisuje stavební povolení? nebo v technické zprávě? Jestli bude úředník šťoura, tak budeš muset dodatečně přinést změnu projektu před dokončením. Jestli jsou to malé rozdíly, tak by si to troufla nechat tak, ne všechno odhalí. Jestli ovšem měníte velikost oken zásadně, tak to doporučuji s ním probrat (s úředníkem)-ubereš si pak dodatečných korovodů.
Píšeš-jestli to nebudou velké změny do projektu - víš Ty jaké změny to budou? emoticon
kk
10. únor 2015 v 07:19  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 Skutecne plati co urad to nazor, napr. v Humpolci vam nikdo presne nerekne co chce, takze nejlepe funguje metoda pokus omyl. Dle nejlepsiho svedomi a informaci co se podari sehnat to tam clovek poda a oni uz pak napisou co chybi emoticon
10. únor 2015 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
fotoportrét
fotoportrét
vedma1
14
Registroval se 7. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 143 příspěvků. Má 18 přátel. Nová Ves Kunčina, Region Svitavy.
 @vorelmato zdar uz sme se byli podivat - fakt pekne bylo pocasi i hajny a drevar super lidi prijemny a povidavy
10. únor 2015 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
 @petronia Velmi doporučuji udeřit na projektanta, pokud ve výkresech je něco jiného, než ve zprávě. Já s tímhle Blateckého buzeroval měsíc, dokud to nedal do richtigu. Stavební dozor je u svépomocné stavby povinností myslím vždy, záleží, zda chceš opravdu dozor, nebo jen razítko na povolení. Pokud to druhé, doporučuji najít si někoho s vystudovanou SPŠ stavební (zcela jistě v okolí někoho najdeš) a domluvit se s ním. U nás na vsi to chlapík ze stavební komise obecního úřadu takhle orazil všem ochotně zadarmo.

K samotným základům, záleží, jestli máte nějak specifický terén (svah, špatné podloží apod.), pokud jste na stabilní rovině či velmi mírném svahu, tak doporučuji projít si cca 20 popisů stavby základů na svepomoci.cz (bez rozdílu baráku), porovnávat přitom svůj vlastní projekt a podle mne poznáte, že to nejspíš zvládnete i sami. My do toho půjdeme taky sami.
10. únor 2015 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @petronia Drobné velikosti a posuny oken jsme při kolaudaci vůbec neřešili. Hlavně že byly přibližně kde měly být, velikost se stejně mezi kuláči udržet nedá. Střešní okna jsme nakonec měli úplně jinak, byl jich větší počet, kvůli světlu, protože jsme uvnitř i měnily příčky. To nejsou žádné podstatné změny.
10. únor 2015 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @sonafa Soničko, fakt znám stavební úředníky, kterí umějí přeměřovat kde co,,, emoticon)
10. únor 2015 ve 13:14  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @jptn Ano, od minulého roku mám sušičku. Chytla jsem na podzim nerva po několika dnech, kdy se topit v baráku ještě nemuselo, ale venku to nechtělo uschnout, a já musela zatopit jen kvůli prádlu. To mi přišlo tak šíleně zbytečné, že mě to až vytočilo , a koupila se sušička emoticon Naštěstí je kam v koupelně dát. A jak mě asi znáte (i když já fakt nejsem až takový blázen na pořádek emoticon, úplně si užívám neválení se hadrů všude možně. Takové to rozvěšení prádla kolem radiátorů (nehledě, že my máme jen 2 + jeden žebřík), prádlo nevonělo, bylo tvrdé, ať jsem si pomáhala s octem..A ano, nevím téměř co je žehlení. Snad jedině košile, ale ty se u nás nosí málo. Jinak vše porovnám po vyndání ze sušičky rukou, složím, dám do skříně. žehličku vytáhnu 1x za 2 měsíce na 3-4 košile, nebo třeba něco , co se musí fakt přežehlit, na půl hodiny. Mám spočítané, že mě jedna sušička stojí max 5kč, praček mám 3x do týdne. To je 60 kč za měsíc. Topení a žehlička by toho sežralo když ne více, tak stejně. A pak takový bonus-oživuje to prádlo, prostě jak zmizí ty žmolky a pak je sbíráš z filtru, tak trika jsou prostě taková oživená. (jo a taky úspora-ve flašce vína, při žehlení jsem si musela nějakou decku dát, aby mě to aspoň trochu bavilo , takhle, jak nežehlím, víno nemizí emoticon )
10. únor 2015 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
 @petronia U nás při kolaudaci také neměřili, že máme jinou velikost oken. A také , třeba v chodbě v podkroví měly být jinak zkosené stěny , když pak došlo na lámání chleba a začal se stavět rám na sádroš, uvědomili jsme si, jak zbytečně složité to máme a vše se předělalo na pravé úhly. V přízemí se zvětšovala třeba předsíň na úkor chodby... Protože jsem docela holka opatrná a vše radši přiznám, ptala jsem se naší paní ze stavebního, která nás měla na starosti, co s tím? Řekla, ať to jen v plánu přemalujeme, kam se to posunulo, co se zmenšilo, zvětšilo a hotovo. Hlavně ať máme zábradlí a všechny revize emoticon
10. únor 2015 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 @flexaretista , v projekte je napisane ze kuchyna s obyvackou nemaju strop, a pritom na vykrese mame nakreslene ze mame podkrovne izby, ze tam mame garazove vrata pritom garaz na pozemku stat ani nebude, ze mame malovku pritom chceme priznat vsetky steny ako drevo. Projekt nam robil pomaly pol roka a pritom sme sa snim stretli asi 6x, vzdy ked sme mu povedali nech zavola keby daco, nikdy nevolal, vzdy sme volali my. A teraz po schvaleni na stavebnom urade, pred tyzdnom sa nam ozval pondelok, ze uz tyzden nosi nas projekt v aute co snmi ma urobit? zda sa mi ze sa nas chce zbavit, pretoze ja som mu raz naznacil ze su tam popisane bludy v projekte, a to sme sa dokonca dozvedeli az skoro pri konci - pred odozvdani projektu na satavebny urad , ze projekt nepisal on ale nejaka pani s ktorou sme sa nikdy nestretli , aj vykresy pravdepodobne robila ona. Aj na stevebnom urade nam pan este v posledny den telefonoval ked to cital ze tam mame rozdiel. Tak neviem co teraz, poradte, mame teda ist za projektantom a pozadovat opravenie textu v sprave. aj ked je uz odsuhlasene stavebne povolenie? Ze to nieje nasa chyba, daval nam projekt na precitanie asi 5 dni pred odovzdanim na stavebny urad. Ked som mu povedal ze sa snim chceme este stertnut ohladne nejakych otazok, tak mu vybehli oci ze co po nom este chceme :(. takze tak
10. únor 2015 ve 14:48  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @morana128 Tak to mám podobně. Loni v prosinci jsem si na srub koupila konečně také pračku a hlavně sušičku. Dříve jsme vozili po víkendu prát domů emoticon do starého RD. Teď hazím doma prádlo z koše do tašky, jedu v týdnu pracovat na srub, přitom si vyperu a usuším a jedu odpoledne zase zpět do města emoticon
@kasha Lecos nám také přeměřoval, třeba nehořlavou podlahu před krbem, ... Ale okna je tedy fakt nenapadly, i když na ty střešní jsem jim možná dala před kolaudací zaktualizovanou malůvku. Ale věřím, že je to fakt podle úředníka, jak chce být důležitý... emoticon
10. únor 2015 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petronia no to je radosti,,, takový projektant, doufám, že jste mu moc nezaplatili,,, a radila bych tedy domluvit se s uředníkem,,, nebot když odsouhlasili takový projekt s jinou zprávou, tak to nechápu, ale asi to neřeší a pro Vás dobře emoticon
10. únor 2015 v 19:17  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 nestavel jste nekdo se Sruby Bohemia? dle obchodniho rejstriku to vlastni Pacaci, ale kazdy si jede na vlastnim pisecku
11. únor 2015 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš