Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
ahoj srubaři, byla jsem tu za vámi naposled před rokem, pak jsme měli nějak moc práce a nezbýval čas na brouzdání po internetu. V současné době se nám staví srub a za měsíc by mohl stát na našem pozemku :-D . Jen se vás chci zeptat na názory a zkušenosti. Opravdu je tak velký problém se do srubu nastěhovat ještě tentýž rok? Moc bychom chtěli vypadnout z našeho bytu co nejdříve a nastěhovat se do srubu, jakmile to bude možné. Díky moc všem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Ahoj, začínali jsem přibližně podobně loni s tím, že bude hotovo do Nového roku. Je březen následujícího a hotovo není zdaleka. A to mě parta(2-3 lidi) na srubu maká prakticky nepřetržitě. Takže se termínem "letos začít a dostavět" jsem velký pesimista :-| pokud teda nenaběhne firma s 10 makáči a patřičnou technikou. :-)
Odpovědět
@fredd1e díky, firma nenaběhne :-), budeme dělat vše sami, takže je hodně pravděpodobné, že se vše protáhne do dalšího roku. Ikdyž srub máme maličký a hodláme se nastěhovat, jakmile bude hotové přízemí. Ale chtěla jsem se informovat jen pro případ, že bychom to opravdu stihli :-o .
Odpovědět
Profilova fotka
@iil máme teda roubenku, ale je to jedno... nám firma n roubenku odjela začátkem prosince, stěhovali jsme se v říjnu následujícího roku, , děláme sami, krom vody, elekt.. ... také jen do přízemí... podkroví doděláváme jakž takž ted.. a vůbec si myslím, že dodělávat budeme hooodně dlouho
Odpovědět
@jptn takže jste také hned po zhotovení hrubé stavby začali pracovat na dodělávkách? To ráda slyším :-). My právě také budeme podkroví dodělávat, až se nastěhujeme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, byla teplá zima, takže příčky jsme vyfikli o vánocích :-D
Odpovědět
@petronia jj "rantl" je myšleno horní ztr.bed. T20. Řez základem jsem dávl na str. 371, ale to je z projektu takový halabala náčrt. Přikládám, jak by to asi mělo být (u mě ve skutečnosti bude ještě mezi zakládací kládou a 3 cm polystyrenem 10-ti cm trám, takže i o 10 cm víc polystyrenu v podlaze). Modrý popisek značí, co mě čeká na jaře ( PDF http://goo.gl/vryoC4 )
Odpovědět
Profilova fotka
@iil ahoj, pokud mate dostatek volneho casu a velkou rodinu, tak do 12mesicu od postaveni sruboviny na zaklady to jde stinout ;-) . Z technologickeho hlediska to neni problem. My to dame za cca 13 mesicu, ale je to fičák :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson @iil tak asi také záleží na velikosti domu a do jakého komfortu člověk chce jít.. velkou rodinu nemáme.. čas také ne, manžel přes týden mimo domov a dělá skoro vše sám.. s něčím fyzicky těžším pomohou synové(2)..... stěhovali jsme se jen dolů.. a plno věcí nebylo... dodělávali jsme postupně....
Odpovědět
Profilova fotka
@iil @thomson a sami jsme si i natírali.. uvnitř komplet já sama venku nejvyšší místa ve štítě manžel.. jinak spolu ...kluci občas přijeli
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @iil smekam pred home a selfmade, bohuzel mi jsme se tak masivne nezapojili a hodne jsme si nechali udelat a dodat (samozrejme, natirani, liceni a lopata to jsme si zazili). O to dele ted budeme splacet ]-( ,ale kazdy to dela podle sebe a svych moznosti a vo vo tom to je :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik safra to je nejaky slozity ten zaklad :) to ja to mam o dost jednodussi na desku spodni tram a pak prvni klada - to bude v podlaze 20 cm polystyrenu? neni to prehnany?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@thomson přesně tak;-)
Odpovědět
@geodett 20 cm bych jeste videl snesitelne, min uniku tepla se vzdycky hodi. Me to ale vyleze na 32 cm, to jsem trosku podelal a 10tis. prodelal 8-( Zkusim to jeste vyšpekulovat, prece jen, proto se prave dela ten rantl, aby nebylo drevo zalite v betonu, ne? . (1m2 / 1 cm na vysku = 4,73 Kč dle nejlevnejsiho, co jsem nasel http://goo.gl/JRuWW7 )
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ja teda mam betonovou vrstvu az pres drevo. Tak mo to uplne eliminuje tepelny most. Na obvodpve stene je dilatacni paska - mirelon a je napojena na folii nad polystyrenem takze vlhkost se tam nedostava. Ten rantl mi prijde jsko zbytecna komplikace...
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Tak my se také stěhovali ( i když nemuseli, ale vedení a uklízení 2 domácností mě vyloženě vysilovalo :-), když nebyl vršek úplně hotový-vlastně se tam pokoje teprve tvořily. Pro mě bylo rozhodující, že zvedáme kotvy, když jsem měla v patře kuchyňskou linku a mohla vařit a byla hotová spodní koupelna-se sprcháčem,umydlem a pračkou. Spalo se na roztahovacích gaučích. Pro chlapy byla důležitá TV a místo, kde zapnou PC nebo noťas -víc neřešili. Jinak, u nás také už pak vše dělal jen manžel s mou pomocí a někdy, i se synovou, když zrovna někde nehrál. (musela jsem se teď podívat rychle na fotky, jestli jsme fakt až po nastěhování třeba dělali v podkroví sádroše,-brousili :-)-a já to jako přežila a bydlela v tom :-) ) Nechápu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jojo sádroše při bydlení...... vyložená lahůdka :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn A dovedeš si představit mě :-) Hele, ale už asi buď moudřím, nebo stárnu , a už ten prach tolik neřeším. A nebo je to krok před návštěvou očního :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 já nevim.. ale oproti bytu je tu prostě toho prachu mnohem víc.. takže.. kdybych ho tak řešila..... bych se musela zbláznit.... to nejde.....
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Mne projektant doporucil to delat bez toho betonovyho rantlu, zkratka udelat skladbu podlahy az od prvniho tramu. O betonovym soklu rikal ze by se musel dost dobre zateplit a ze je to zbytecne slozity. Srubari jsou stejneho nazoru. Jo tak 32 cm to uz je na pasivni srub :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik taky to mame bez rantlu. Cela deska i zalozeni roubenky v pripade drobnych nerovnosti je podle me radove jednodussi. Prvni tram "v betonu" je jenom o uhlu pohledu a pocitu. Pokud je podlahovka, tak je prvni tram de facto vyhrivany a tim padem i dokonale osetrovany proti pripadne vlhkosti...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik My u našeho srubu také žádný rantl nemáme, beton zalitý až nad výšky klád, samozřejmě přes dilatace, podobně jako píše Jumpmans. Ani mě nenapadlo v tom hledat nějaký problém, vše funguje. A to tedy toho polystyrenu máme podstaně méně, jestli to chápu dobře - podlaha pod betonem? Tam máme 5+5křížem, pod podlahovkou ještě méně.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik @sonafa Jeste upresnim: misto modrinoveho tramu mame na hydroizolaci polozene penove sklo tl. 5cm. Na tom je primo cedrovy tram. Skladba podlah je od rostleho terenu: 1.sterk 15cm 2.armovany beton 15cm 3. Geotextilie 4.hydroizolace alkorplan ( primo na ni je pak to penove sklo pod obvodovymi zdmi) 5.geotextilie 6. Polystyren eps-100z 4x40mm celkem tedy 16cm 7. Folie a trubky podlahoveho topeni 8. Lity cementovy poter Cemflow 7cm 9. Brousena bridlice 1cm plus lepidlo Celkem tedy mame podlahu cca 19cm nad spodni hranou tramu. Nebojim se ze by se mi tam nejaka vlhkost dostala. A jeste doplnim ze sokl mame zatepleny pouze 4cm xps. Nevidel jsem duvoddavat vice nebot jak drevo tak penove sklo vyborne izoluji takze tepelny most tam nehrozi a ztraty pres podlahu jsem vzal jsko Akceptovatelne
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Já myslím, že to máš proti vlhkosti dokonale nedobytný :-D
Odpovědět
Já ten sokl snad zbourám. Jak je dole vůbec vyvedená elektřina ? To máte z boku díru do kaláče a husí krk je v podlaze ? Práh vstupních dveří vypadá jak ? Zářez v kládě nebo spodní kláda úplně přerušená ? Nemůže v tomto místě dojít k nějakým nepředloženostem ? Ješte mě zajímá, jestli si hydroizolaci lepili sami ?
Odpovědět
@petronia pardon za opoždění, nějak teď mám pro problémy ze všech stran hlavu zcela jinde než v roubení. Já osobně bych kašlal na stavební úřad a hlavně to dořešil s ním a se zhotovitelem/stavebním dozorem, aby z toho nevyšly nějaké průsery. Určitě pomůže, pokud máte někoho z kamarádů, kdo nedávno stavěl z velké části svépomocí, v těch výkresech sice jako laici číst trošku umíte, ale dokud nad tím člověk neřešil reálné problémy, některé věci na první pohled nevidí. Mně v tomhle docela pomohl se zorientovat švagr (cihloboudař). Pokud budete potřebovat nějaké review, možná by ten můj projektant mohl za nějaký rozumný peníz posloužit jako oponent. Jmenuje se Blatecký, je od Opavy a kontakt na něj je 774197012. Jinak já použil 2 známé ze stavařiny jako oponenty projektanta, fakt se to hodí.
Odpovědět
@fredd1e Já bych z praktického hlediska doporučoval co nejhladší materiál, každá hrana chytá bordel a blbě se to myje.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik bude lepsi kdyz sednes do auta a do hodiny jsi u mne, lepe jednou videt nez desetkrat popisovat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Jak to myslíš, jak je dole vyvedená elektřina? Kde dole a kam vyvedená? jestli myslíš vyvedená z domu ven, tak to je samozřejmě už v betonových základech v připraveném krku (tedy bylo to v plánu, leč dali špatný kabel ]-( ...takže jsme přetahovali 70m kabelu druhou náhradní dírou v základu, kterou jsem si tam chytře při budování základů poručila navíc :-D :-D ) A uvnitř máme samozřejmě husí krky v podlaze, pod betonem a přikryté polystyrenem, ten to vyrovnává - (opět stavaři šíleli z mých rezervních husích krků -ale ono na ně jednou dojde ;-) ) Práh vstupu ti můžu zítra za světla vyfotit, jestli chceš. Z venku je samozřejmě schod, protože vnitřní podlahy jsou výš, takže práh leží až mezi druhým kuláčem, a ten je myslím přerušen celý, dumám že i ten základový.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik v mojem albu "zdíme" to všechno je, myslim.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?