Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 nj vy taky pořád v jednom kole;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn No , jenže...:-) malinko bych se potřebovala naklonovat. Do rodiny (konkrétně mamce) se dostal zarostlý, zpustlý pozemek s chajdou ve velmi podobném duchu :-) Jako , bude to hlavně mamky a jezdit tam budou mé ségry, které nemají žádnou zahrádku -jsou panelákové, ale i tak tam musíme sem tam pomáhat-v sobotu třeba dávat nové pletivo a odtahat haldu shnilého dřeva a spálit to. Má tu chatku v naší obci, jen na druhé straně vesnice-na kole tam jsem za 5 minut. Takže chtě nechtě, pomáhat musí i třetí dcera s manželem. V sobotu jsem normálně usínala už u večerníčku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 jojo ty klony by se hodily :-D :-D :-D :-D to víš, že když to máš " doma" musíš přiložit ruku k dílu...... ;-) musíte taky zapojit mládež:-D haha
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Mládež přijede jednou za 14 dní z Prahy-syn se svoji přítelkyní. A zrovna tuhle sobotu teda přijeli pomáhat. Dcera od druhé ségry má před maturitou a děti od třetí ségry-16 měsíců a 3 roky moc nepomůžou-ty mě jen dělají moc radost -jsem jejich tetička na blbnutí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 tak to jsou největší pracanti:-D
Odpovědět
Profilova fotka
safra, to je věcí k odpovídání! Tak nejdřív kdo je Žid. Aby se dětem narozeným židovským maminkám třeba po znásilnění římským vojákem kamarádi nesmáli, říká t.zv. "halacha", že každé dítě z židovské maminky je Židem. Kdo se narodí židovskému tatínkovi, který si vzal nežidovku, už není. Halacha je dávná, "Norimberské zákony" jsou z 2. světové války a kupodivu se řídily tímtéž, jen jim to posloužilo k vyvraždění 6 milionů Židů. Já unikl o pověstný chloupek. Dost o smutných věcech. Já nesnáším cizí slova. Takže vertikutace či dokonce vertikutování mi vadí. Omlouvám se dámám, ale v rámci toho jsem ten stroj nazval "šukátor" (znovu prosím o prominutí, ale já s ním šukám po zahradě, jak pravila B. Němcová o babičce, která "šukala po světničce"). Byla to při těch 7- 800 m čtverečných pro staříka těžká práce, protože potom jsem sekačkou vše vyssál, poházel travním semenem, hnojivem s "antimechínem" a poté ještě zahradním substrátem. UF!!! Ale trávník funí spokojeností, já funím únavou. Ještě že mám automatické zalévání! Voda v bazénu má 15 stupňů a Dáša se už třetí den koupe! to Morana: Píšu těžce a pomalu. I když - jen pro sebe si píšu sci-fi příběh a ten jde lehčeji. Ale román je práce jak na synagoze. Nevšiml jsem si, že máte druhý nátěr. Jak to dopadlo? Jaký odstín? Spokojenost? I my občas pracujeme mimo naši parcelu, já tvaruju borovice okolo, se sousedy si udržujeme cestu k nám (písečně-blátivá) a sekám okolo plotu zvenku, aby k nám nelezl plevel. A starám se o zvířátka, včera jsem odnesl z cestičky ještě ztuhlého slepýše do hebké trávy). Kameny vám závidím, tady není široko daleko ani jeden! V červenci budeme slavit osm let ve srubu. Je to skvělý pocit žít ve vysněném domě.
Odpovědět
ahojte, poradte prosim ako mam spravit zaklady pod kachlove kamna? aka hlbka a coho od nuloveho bodu smerom na dol, dakujem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia dost záleží na tom, jak těžká kamna to budou, naše kachláky mají pár tun, takže plotna pod něma společně s komínem má 40cm základový pas vylitý betonem, na tom 14cm betonová základová deska a na tom 2 vrstvy plných cihel + beton - dorovnáno do úrovně podlahy (21cm). Určitě to patří nepodcenit a udělat raději větší, bo nikdy nevíš co Tě jednou napadne, třeba tam bude jednou stát místo kamen soustruh ;-). Nehledě k tomu, že třeba náš komín samotný má kolem tuny, což sice není nic co by základová deska neunesla, ale krátkodobé zatížení je něco jiného než dlouhodobé.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honza je takový sezonní šukatér..., blahopřeju a klaním se, bodejť by trávník nefuněl spokojeností. Poláci, když šukají - hledají, mě tedy ten výraz vůbec nepohoršuje, stejně jako polsky merdat, znamená třepat neboli casnovat, takže malý Český člověk v Polsku vlastně velice málo kdy mluví sprostě, horší, když Polák u nás něco hledá, nebo s někým třese...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato šukání hledání je normální,,, jedna naše uklízečka při vytírání (hospody, ne doma) říkala, že to tady tak pošuká, pošuchá :) ale to merdat jsem v životě neslyšela a vyrůstám na polštině - bude to regionální slovíčko :))) @stetl děkuji za vysvětlení jak to je s nějakými prazvláštními tradicemi, pro mne je to prostě geny jsou geny :)
Odpovědět
@vorelmato dakujem , zaklady na pec teda asi spravim v hlbke obvodovych zakladov, aby to bolo v nezamrzajucej hlbke,
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Jak jste minulý rok psal, že řešíte s panem B., že dřevo tmavne, nebo černá a že bude nový nátěr (přesnou definici už nevím), tak já vás pak žádalo o info, co vám poradil :-) Nakonec jsme se rozhodli, že obětujeme týden letní dovolené a dáme se do nátěru, vyhrála lazura, a už ne pigm.olej od Kreid. Psala jsem, že nám vadilo, že je barva jakoby vyžraná, že tam není a místy to bylo tmavé od sluníčka. Takže po velkém razení jsme šli do tmavšího odstínu-viz foto :-) Nakonec jsme nadšený, ten strach byl dost velký, abychom pak byli zklamaný. Takže už nejsme "dožlutomedova" , ale do červenohněda :-)
Odpovědět
Článek se načítá
ahojte, tak termín stavby zakladových pásov a dosky sa blíži, pomaly za 3 tyzdne... prikladam obrazok ako by som spravil zaklady pod roubenku.. poprosim dalsie nazory...
Odpovědět
Profilova fotka
Proměna...
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ROMI, opravdu vypadá domeček lépe,,, je to pro mne znova překvapení,,, krása!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to nové je opravdu lepší
Odpovědět
S váma se tu člověk zasměje... samá sprosťárna :-D @morana128 Máš to prostě perfektní :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 fakt to prokouklo, pěkné!! ale on když byl srub nový a nově natřený, tak také určitě vypadal hezky
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Zakopane
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia nezámrzná hloubka pod barákem je zbytečná, pokud teda nečekáš, že Ti bude pod podlahou mrznout
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato nojo, svérázná to jistě lid :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha vy jste tam kousek od slovenských hranic a tam to slovo, a to v úplně originálním tvaru, má také úplně jiný význam. Když jsem poprvé přijela do Liberce, jako na jednu z prvních věcí se mě spolužáci ptali, co je to plece, protože v nějaké povinné četbě, v nějaké starší povídce, četli, že ... (Jano) mr..nul plecom ... , a z toho slovního spojení shledali právě to plece tím slovem, kvůli kterému tomuto slovnímu spojení nerozuměli
Odpovědět
Profilova fotka
to je krásné označení - "sezónní šukatér". Smím to používat?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 Krásné, pěkňoučké! Moc se mi to líbí!
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Ono to je tak: Když jsem kdysi byl v bývalé Jugoslávii, slyšel jsem za sebou "Kaj se mrdaš!" A byla to malá holčička, která se stále pohybovala, cukala se, prostě byla to neposeda. A pán potřeboval, aby postála a on ji mohl vyfotit! Takže to pochází z jihu! Když kdysi jeli strážničtí folkloristé tamtéž, celníci na hranicích s Jugoslávií se zděsili, že autobus má přes celý bok STRÁŽNICE. Což prý je v tamním jazyce zadek (trochu vulgárněji, ale to nenapíšu, každý si domyslí).
Odpovědět
@petronia na můj pohled před stavbou teoretika s vlastním projektem to vypadá asi OK, pár poznámek za mne: 1) my nemáme udělané na té samotné desce už žádné bednění, ale rovnou hydroizolace pod trámy (zbytek plochy základů se udělá až po stavbě stěn a stropů, aby se to nenarušilo spadlým trámem). 2) Pacák mě upozorňoval hlavně na předsazení trámů asi o 5-10 cm ven před základy, což tam u Vás vidím. 3) kdo Vám to bude stavět? Oslovil jsem asi 10 firem a 30cm trámy se mi kromě Pacáků tváří všichni, že to oni nedělají...
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia koukam ze mas sirku pasu 500. 99,5% bagristu ma lzice bud 400 nebo 600... Ja nakonec delal pasy jen 400, prepocitavali jsme to se statikrm a vyslo nam to. Jinak dle mne ok. Jen misto makadamu bych asi dal jemnejsi sterk treba 16-32.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Ad 30cm tramy: rekl bych ze to je o 2 faktorech- 1. Cena - strom ktery by mel v cele potrebne delce prumer minimalne cca 45cm bude drazsi 2. 30cm tram se neda poradne vysusit v susicce a na stavbe bude vysychat taky velmi dlouho. Treba nam srubari povi, kdo z nich ma 43cm kulace (coz je zhruba uhlopricka toho 30cm tramu)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 tyjo, vždyt asi ani já Ti nerozumím? je to aby hnul zadkem?
Odpovědět
@petronia Ztracene bedneni staci sirky 30 cm = uspora. Izolace se potahnou az pres to horni ztrac.bedneni. A to horni bedneni uz mas vybrany, kde koupis ? Neni delka 40cm nahodou u drahych okrasnych tvarnic ? Ja mel problem i se sehnanim na vysku 20cm. Ikdyz katalogove se delaji, nebyli nikde skladem a musel jsem nasadit vysku 25cm (= vic polystyrenu do podlahy, coz nemusi byt na skodu). @jumpmans Me to bagrista rozjizdel uzsi lzici na 500. Souhlas se sterkem, jeste lepsi a hlavne levnejsi je odval (0-32)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?