Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn :-) ale to bylo myšleno asi trochu jinak, nebot my máme kuláče upraveny tak, že se na ně okno zevnitř dotlačilo a mezera je ve tvaru z, nebo jak to popsat :) také to tak máte? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa SONI, podle mně dochází k nedorozumění,,, máš z venku nějaké tenké lišty? okolo okna? nemusí být přímo obložky,. je mnoho možností, kulany mohou být vyřezané rovně, šikmo a nebo do "L", jak máme my. (ale nevím zda to celé nechápu špatně ja :-D).
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e no to snad někdy přijdou:-D ale 4.rok to jde bez nich:-D spíš kosmeticky to u roubenky není moc vzhledné....;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Tak jsem prolezla fotky, zda najdu něco, kde je něco vidět:-). Mám tady fotku bez těch lišt-obložka, manžel tomu říká zalištovat, tak asi lišta :-) Je to vlastně "přilepené" na hraně uřízlé sruboviny.A jen to maskuje, aby nebylo vidět mezi rám okna a dřeva. A pak dávám 3 fotky oken a dveří zvenku, kde jsou venkovní lišty. Udělali nám je rovnou k oknům. Okna nám dělala jiná firma, než srubařská, ale oni to konzultovali, co jako ano a co radši ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 máte to pěkný, takhle nějak bych si to dovedl představit. Jen ještě mám jeden dotaz. Předpokládám, že ty lišty máte napevno k rámu okna a pohyblivě (na nějakou pásku) ke srubovině? Nebo jste to lištovali až po ukončení klesání srubu?
Odpovědět
Profilova fotka
Naše řešení: Okno-rám-hranol na kolejnici-srubovina. Obložky (lišty) budou muset být masivnější.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha... pohled zevnitř, domnívám se že hranol klouzající byl ještě v drážce, nahoře mirelon a zakrytý ovčí vlnou, z boku izolace také ovčí vlnou, ale šedou, také bych chtěla lišty, ale muj chlop mi říká, že to nejde :-D tak si to zařídím jinak :) jen co zvedne kotvy,,, nemám ráda, když mi někdo říká, že něco nejde :))) a z venku je to nalepené na pamětové pásce, kdy je v kuláčích ten ozub, aby okno dolehlo :) zkusím najít,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha... z venku kryto pouze takto,,, už je i natřeno :) toto okno je fix... :) veliké v kuchyni na západ,,, http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha... konečně jsem našla,,, takto máme vyřezaná okna-tedy otvory,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Já se bud muset na to zeptat manžela, já teď přesně nevím, jestli nahoře v prostoru okna, v rohu, nebyl vytvořený prostor na zajíždění na lištu. Lišty se tam dávaly docela brzo, určitě jsme nečekali na konečné sednutí. Dají se odendat, nejsou nalepené, ale já prostě teď fakt nevím, jak tam drží. Kdoví jestli tam není na 2 místech hřebíček...Asi jo. U balkonových dveří si pamatuji, že manžel lištu musel zkrátit, tam nám úplně nejvíc srub pracoval a sednul. Jinak, my máme malá okna, tak možná to sednutí nebylo tak problematické. Kdyby se něco řešilo, pamatovala bych si to :-) A teď když jsme natírali, tak jen vím, že každou lištu podebral nožíkem a odendal ji, a koukl, co se tam uvnitř děje :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha to řešení u Vás je fajn, že nežere z okeního prostoru a hranol je zapuštěný ;-) , naše řešení bere z každé strany další cca4 cm
Odpovědět
Profilova fotka
poslední dvě noci v bytě a 1.5.2015 propukně akce kulový blesk, máme přiděleno krásné číslo domu 101.....jsem zvědavý kolik dnů děti vydží bez internetu než doma propukne vzpoura digi mládeže :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson ooo nádherné číslo :) gratulace!! a dětičky máš jak velké-staré? přeji krásný a radostný start!! :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha diky, oni uz to vlastne ani nejsou deti syn 16 a dcera 18 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson aha, tak tam ta doba bude vidět :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha, @morana128 - díky, dám asi hlavy dohromady se stolařem (pokud nějakýho seženu :-)) a třeba něco kloudnýho vypadne. Asi to chce individuální řešení. Ještě zkusím konzultaci s Polákem, což asi bude možná nejefektivnější ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Přeji pohodový přesun ala kulový blesk a žádné zastlané umělce v peřinách :-)
Odpovědět
Profilova fotka
to thomson: Moc a moc přeju ten nádherný zážitek stěhování do voňavého nového "doupěte"! My si s mojí ženou Dášou užíváme krásné dny a zuštěchťujeme zahradu, Dáša bazén, v kterém se koupe od 14 stupňů Celsia. Já jen závistivě koukám, jakmile nemá voda teplotu lidského těla, tak do ní nelezu. Mějte se všichni srubaři!
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Taky připouštím, že možná nemuvíme o tomtéž. Obložkama jsem myslela obložení okna jako je na obrázku níže,.... Ale nemáme ani takové uložení oken jako má Thomson, ty velké mezery okolo rámu okna, které je potřeba obložit, další foto, dovolila jsem si Thomsonovi z alba, ;-) ,... Z venku i vnějšku máme na bocích jen malé lišty, cca 2-3cm, asi jako to má Morana. Třetí foto.... A tomu vy tedy asi taky říkáte obložení, je to tak?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa no jasně,,, když nemáš seřízlé kmeny, tak to snad ani nejde :)-viz 1.obrázek,,, dala sis hezkou práci :),,, pochopila jsem k že lišty nazval obložkami, ono se to dá i takto nazvat, že to prostě něčím obložíš,,, a my to ještě nemáme, nebot venku nemusíme, jiná konstrukce otvorů pro okna a uvnitř čekáme na čas, až bude mít jiří chut a udělá parapety, které ale budou obrovké skrz celou kuchynskou linku,,, na to se těším :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha No jó, to mi ani nedošlo, že pod těmi obložkami musí být seřízlé kmeny :-D My jsme je tak chtěli původně seříznout, jen pro okrasu. Ale srubaři nám to rozmluvili, už ani nevím proč.... myslím, že to bylo zbytečně moc pracné a výsledek nezaručen ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Děkuji pane Jelínku, vše dopadlo na výbornou a už na vlastní kůži zažíváme ten zážitek, o kterém píšete
Odpovědět
Profilova fotka
Toš to jsem pěkně zvojtil, nové album jsem chtěl jenom pro přátele a dal jsem to pro všechny registrované ]-( a teď nevím jak to změnit....všechno smazat a založit nové??
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson já myslím, že to jde provést v tom nastavení.. nebo možnosti alba.. taky jsém to kdysi opravovala, bez mazání
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Nic určitě nemaž. Jakmile si otevřeš tu stránku , kde jsou alba, hned vedle věty...napiš krátkou zprávu...máš možnosti změny.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @morana128 perfekt, diky slo to ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Tak a já se na fotky už koukám nedostanu :-) Píše mi upozornění, že jsi mi něco odpověděl, ale když na tu ťuknu , na fotku mě to nepustí, jak ráno :-) Aha, nejsme přátelé...:-) tak už jsem ti poslala žádost
Odpovědět
Profilova fotka
A ted?
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Ano, už to funguje. Takže to máš dobře nastavené, vidí to jen přátelé :-)
Odpovědět
Něco mimo srub...prosím babskou radu :) http://www.modrastrecha.cz/forum/zahr...
Odpovědět
Dobrý den.Nemáte někdo problém s firmou Haniš, ohledně špatného dřeva,kulatin a se škůdci.? Děkuji.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?