Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia sokl ve formátu 20x20x40 si neumím představit,,, jedině že by to bylo z takových tvárnic? bude vysoký 20 nebo 40? ono to muže být jedno. Jen přemýšlím, proč to zateplit,,, aby nepromrzly,,, stejně zevnitř promrznou,,, na desku uvnitř budeš dávat hrubý polystyren, vid? nopovka mi tam vubec nesedí,,, leda jako ochrana styroduru? kdyby jsi si dával tedy do země polystyren, tak určitě perimetr nebo styrodur, jinak se ti za čas ztratí,,, a mužeš si ho něčím ochranit, ale zatím to vidím jako zbytečnost :), zeptej se projektanta proč zateplit? leda něco s tou spárou udělat? ale uvnitř bude polyš,,, tak fakt nevím :)první kláda bude také na polystyrenu,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato - pěkné...., ale radši si pořídíme psa :-D
Odpovědět
@esmeralda2 ja ne ale budou nam stavet :-)
Odpovědět
@vorelmato pekne povidani o srsnich - jen bohuzel znam horsi zkusennosti - a pokud mate nekde u Vas chovnou stanici srsnu a k tomu kousek ovocnou zahradu tak ovoce nebude lehke sklizet - teda hlavne to sladke :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Slíbil jsem moji malou rododendronovou zahrádku, tak ji přikládám. Podotýkám, že vše, co jsme na naši zahradě zasadili, jsme kupovali co nejmenší, abychom viděli,. jak to roste. Meztím rozkvetl i ten největší!
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl krááásné HONZIKU, krásné!!! tkaé kupuji malinkaté, ale z duvodu jiného :)) veliké kytky stojí nehorázne prachy a nemusí se hned tak chytnout :)
Odpovědět
Dobrý den.Nemáte někdo problém s firmou Haniš, ohledně špatného dřeva,kulatin a se škůdci.?
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl Honziku,nádherné,a mohu potvrdit,co pisete,protoze v době naší navstevy u vás,cca pred asi 5 lety,to vypadalo jinak
Odpovědět
Profilova fotka
@dosrubu Co přesně máte na mysli,máme od Hanise roubenku.....zrovna nedávno jsem tu psala,že nam spadli 3 brouci z podkroví,ale nemyslím,ze by za to Hanis mohl.....
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji, dámy, za pochvalu, jsem pyšen (to není chyba, jen vtípek) na to, že jsem kdysi zasypával děsivé výkopy pro elektriku a vodu a odpad, rovnal terén a sháněl trochu kompostu na vrstvu písku, který tady byl. A pak jsem dal na rady mladého studenta zahradnictví a s ním nakupoval rododendrony v Přerově nad Labem (doporučuji). Nejpůvabnější je příběh, kdy před léty přišel vzdálený soused ze staré chaty (jemuž jsme při procházce pochválili domek i zahrádku) a na kolečku přivezl dárek k narozeninám mé ženě Dáše - půlku rododendronového starého keře, kterou musel vyndat kvůli vodovodu. Nechtěl ten "odenek" zvící jídelního stolu vyvézt na skládku a my se jej rádi ujali. Dlouho si zvykal, ale teď je překrásný. Není na těch fotkách, je u bazénu a chystá se kvést...
Odpovědět
@dosrubu obecně, kulatiny na škůdce mohou trpět vždy o něco víc, než trámovky - brouček tam má cestou z lesa na stavbu větší komfort a tolik do něj neřežou, netřesou s ním apod. S Pacákem jsem diskutoval, zda mám objednat i plynování, on speciálně upozorňoval na to, že tohle je právě vhodné pro kulatiny, kde s broukem je problém díky menšímu opracování častější, než u trámových staveb. Jinak Haniš nevím, nemohu posoudit.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl HONZIKU, tak líbezně píšete,,, je třeba častěji psáti :) @flexaretista tak ted když mám broučka, tak mohu zaplynovat pouze celý dum :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@kasha ano, a vyhubit všechny obyvatele, včetně savců :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Si tak říkám, když jsem chtěl živý dům, proč žehrat, že v něm nebydlím sám - "pán tvorstva". Je přece super, že mám tak skvělé bydlení, že v něm bydlí i jiné vývojové stupně... Hele, termity tu nemáme a nic jiného nezpůsobí takovou zkázu, že by to barák neustál (pokud je postavený dobře) Tesaříci se v opracovaném dřevě neusadí, max. ti co tam už byli před stavbou se vyhryžou ven a odletí, červotoč bude jen tam kde má klid a kde je minimální pohyb vzduchu - takže vzdušný interiér... mravenci to nesežerou a nic jiného prakticky nehrozí. Houby nemají rády sucho, takže zase platí (dobře postavený barák nemá problém) Nikdy se nevyhnem tomu, že si se 3 kamiony dřeva nedovezem nějakého člena beatles. Lidé, kterým vadí (rasp. se děsí z toho), že se mu ve srubu, nebo roubence pohybuje nějaký hmyz, mi připadají stejní s lidmi, kteří si nechají vytetovat cokoliv jen proto, že je to in a pak velice řeší, že to nejde smazat. Lze samozřejmě všechno otrávit a mít sterilní chalupu, stejně tak i tetování lze odstranit, ale tak i tak to už jaksi není ono... PS pro @dosrubu pokud se Ti nikdo na této lince neozval, tak ani ne tak proto, že by podobný problém s dřevěnkou neměl, ale ... Jak já to vidím, stěžovat si je ve znamení doby, chápu, že brouci ve smlouvě asi nebyli, ale brouk není buldozer.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato no vždyt to říkám, že Tě žeru,,, mně to kousání v kládách nevadí, spíše je mi příjemné :) a pozoruji, jak v koupelně chodí z jedné strany na druhou a nebo jsou tam dva a nahánějí se :))) @flexaretista i ty jeden bakoču :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato nějaká ta kotvička na bicepsu, nebo Janička v srdíčku nad zápěstím....může být ale ne jako náš neúspěšný kandidát na prezidenta pan profesor Franc . Poslední týden dělám trenéra mravencům, přemýstňuji sklenici medu a pozoruji jak dlouho jim trvá než ji zase vyčenichají.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson mně jsou jedno tetovači a franc byl kouzelný, všichni by rázem věděli kdo je náš prezident v lepším světle než ted :))) a máš notýsek na mravence?,,, já jsem zatím načepovala pivo pro plzáčky :)
Odpovědět
@kasha Jen k tomu polystyrenu. Já mám v základem obyčejný EPS :-) Sice mi projektant taky říkal že zmizí. Skladba (beton, asfalt.pas, EPS, nopovou folii) jelikož když kopal starou kanalizaci (min 20 let), tak tam byl polystyren a nevypadal, že by mizel. Tudíž pokud se chce někdo vsadit že to za 20 zkontrolujeme 8-) tak jdu to toho. Je pravda, že při kontaktu s hořákem mizel rychle, ale to by měl být problém střechy než základů. http://www.atelierpasivnichdomu.cz/st... 6. Je pravda, že pěnový polystyren v konstrukcích po časech "mizí"? Ne, není to pravda. Tato pověra vznikla v začátcích užívání tohoto izolačního materiálu v důsledku prohřešků vůči jeho užitným vlastnostem. Pěnový polystyren odolává teplotám trvale se pohybujícím do 80 °C, ale neodolává působení organických rozpouštědel. Použití pěnového polystyrenu pod černé či tmavě modré opakní sklo v prvních typech meziokenních vložek, stejně jako užití lepidel, která obsahovala organická rozpouštědla při položení hydroizolací způsobovalo zmíněné "mizení" pěnového polystyrenu. Ještě nedávno mělo obdobné důsledky přílišné zvýšení teplot při urychlování výroby vrstvených obvodových panelů proteplováním spolu s užíváním nevhodných prostředků při odbedňování ocelových forem bočnic panelů. Pozoruhodné je, že k dílčí likvidaci pěnového polystyrenu došlo během velmi krátkého času výroby obvodových panelů. Po jejich zabudování do "paneláků" se s ním již nic nedělo. Následné kontroly ukázaly chybějící polystyren a laicky vznikla výše uvedená pověra. Platí tedy zásada - chováme-li se k pěnovému polystyrenu "slušně" - dle technolgických postupů, je jeho trvanlivost srovnatelná s trvanlivostí ostatních stavebních materiálů.
Odpovědět
Profilova fotka
@juri_ :)) děkuji, ALE :-D Tvá skladba - polystyrén a asfaltový pás - polyš zmizí - nemají se rádi,,, k čemu nopovku??? poradil někdo? Klasika polyš stlačíš až o x%-už jsem zapomněla - tlak zeminy je obrovský,,, extrudovaný zůstává,, a možná je to trochu lobby,,, všichni projektanti to používají,,, nevím kde je zcela zakopaný pes, nevím :) ale co nevím vubec je - proč tam dávat ten polyš,,, musím si to někdy zjistit,,, asi jsem to zapomněla :))) a k pasivním domum mám své subjektivní výhrady :) Kdysi se okolo základů dávaly asfaltové pásy a přizdívka, když bylo podsklepení - k tomu přidali zateplení, když je to třeba obytný prostor, nebo prostě teplý a suchý prostor-majitelé by chtěli :)) ale u pásů mi to prostě uniká :) krásný den
Odpovědět
@kasha no ta kombinace s pásem mě zarazila, hledal jsem ale prý polystyrenu vadí jen dehet, ale ten by tam už neměl být ;-) No já tu kombinaci mám jako přístavbu ve svazu (no spíš zakousnutí do mírného stoupání), kde budou místnosti. Tudíž polys. jako izovalace místností, Nopovka ochrana polys. a asfalt. pasu a proti tekoucí vodě, dole je drenáž. Jo a u základů to mám jako ztracené bednění :-o trošku jsem to popletl, omlouvám se. Mě šlo jen o to, že ten polystyren se sám o sobě neztratí ...
Odpovědět
Profilova fotka
@juri_ žiju v představě, že polyš a asfalt je špatně, ale znám polystyrenové desky a asf.pásem na střechu, tak to budeš mít pravdu :) pak tedy dehet a zemní tlak,,, po 20ti letech budeš mít nopovku totálně vtlačenou do polyše :)) - tam jdu do sázky :-D
Odpovědět
@jptn U nás Haniš použil špatné dřevo, které bylo už napadeno.Sám to přiznal.Bohužel po nějaké době teď máme napadeno 19 klád ve všech místnostech.A jinde můžou být taky škůdci,ale to teď nikdo nezjistí.Ve smlouvě má doslova,že použije zdravé dřevo.Nic nečinil,aby dřevo chránil, sušárny apod..Už před montáží jsme ho upozorňovali na černé klády.A nic.Uvažuji o žalobě.Tak hledám lidi,kteří jsou také poškozeni,(spol.žaloba)protože je to nepříjemné a bude nákladné.(Odstranění škůdců,psych.újma atd.. Martin
Odpovědět
A problém je,že díky tomu špatnému dřevu je tam vlhkost,někde i po 5 letech 15% .Takže to odflákl špatným dřevem(napadeným)M.
Odpovědět
Profilova fotka
@dosrubu a už bydlíte? nejde se s ním nějak dohodnout? bude se velmi těžce dokazovat že to udělal záměrně,,, a je to nepříjemné :( vlhkost klád je proměnná, je to normální,,, několik klád máme prodírkovaných, sem tam někdo něco hryže, ale není to černé,,, nevím co na to říci,,, :(, možná si promluvit s majitelem OK PYRUS, je to odborník na dřevo ...
Odpovědět
Profilova fotka
@dosrubu napadené,tim myslite černé? Jinak cela situace je tedy velmi neprijemna,vzdy nam jeho jednani prislo solidni
Odpovědět
dotaz do pléna - záruka na dodávku roubenky 5 let - tak akorát, nebo málo?
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista je to skoro jedno :))) duležité to je postavit dobře :)) jinak na stavby sice dávají 5 let, ale když firma padne tak co? :)) z mého pohledu je nejduležitější mit dobrý vztah se stavitelem, nebot nám stavby padly - i srubařská i okenářská a stejně nám tady ti chlapi jezdí a neplatíme za jejich služby,,, prostě solidní lidé,, ale my jsme s nima také celou dobu jednali hezky :) ( tedy srubaři - zustal syn po majiteli a ten je supr :)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ja myslim ze je to jedno, jak pise kasha, hlavne aby to bylo dobre postavene, vemte napr. strechu na kterou se s oblibou dava zaruka 30 let, ale k cemu by tu zaruku vlastne clovek pouzil - kdyz to rozbijou kroupy, vichrice, ... pujde to z pojistky, kdyz si to clovek rozmlati sam tak je to jeho problem a na co jinyho by to tak mohlo byt :) jednou kamarad zkousel reklamovat ze se mu na tom chyta mech (vyrobce tvrdil ze se na tom mech nechyta), tak prijel obchodni zastupce s lahvi sampusu a rekl ze jsou ochotni zaplatit pokryvace, ktery mu ty tasky co jsou obrostly mechem daji na ruzna mista na strese aby nebyly na jednom miste :))
Odpovědět
Profilova fotka
@dosrubu můžu poprosit o nějaké fotky, které by dokreslily rozsah toho poškození, napadení? (pokud možno z průběhu stavby u výrobce i hotové stavby, klidně jen do IP). Po jaké době bylo napadeno 19 klád a čím? Co přiznal pan Haniš? Pokud chceš pomoct, dá se poradit, vysvětlit leccos, co může pomoci uklidnit hlavu a začít se dívat na věc bez vzteku a reálně. Říkám ale rovnou, že nápomocen hromadné žalobě výše zmíněné na této lince nebude s největší pravděpodobností nikdo
Odpovědět
- vytyčeno, - vyznačkováno (poučení pro mou příští roubenku: značkovací sprej je buržoazní přežitek, dělat to znovu, vezmu starou pikslu emailu za poloviční peníz a vydá mi za 3 ty spreje v ceně 160 Kč každý :-/ ) - železa do základů nachystaná (schválně, kolik jich sýkorky za ten týden odnesou) - v týdnu minibagr a hurá na to.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?