Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 pro indické běžce? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Ne, opravdu ne :-) Pokud mám mít nějaký úkol v životě, ať se to netýká domácího zvířectva :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 v tom s tebou naprosto souhlasím.. taky jsem nechtěla ani tu kočku a taky jsem si v dětství užila zvířat doma dost
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha já bych běžce brala hned, už jsme o tom několikráte uvažovali, ale v reálu by to asi nešlo. Nevím jak jim bez plotu vysvětlit jejich teritorium? Jak by pochopily, že po 3000m2 se smějí pohybovat a zobat slimáky kde chtějí, ale že řeka 15m pod terasou neslouží jako přepravní trasa na jiné stanoviště? A taky vůbec netuším, kolik by jich mělo být, když denně seberu během chvilky bezproblému 100 slimáků, kolik jich dokážou zkonzumovat oni? Tušíš?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha co to máš za granule? Já znám balení tak na 6 m2, cena asi 130 Kč, tak x skoro 1000, to by byla lahůdka, a po dešti znova. Takže žádné milosrdenství. Co se týče indických běžců a zahrady, mezi diskutujícími jsou 2, co mají běžce v okrasné zahradě a tvrdí, že kachny se ničeho zeleného ani nedotknou, akorát také si je neumím představit v okrasné zahradě. Na slimáky teď používáme krabici od mléka, v ní hodně slanou vodu a do ní sbírat a sbírat ... nemá to konec
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 trochu mně to začalo zajímat,,, když jsi s nima žila, máš z nich fobii? my si asi nebudeme a nemužeme vybírat co máme a co ne zvládnout v tomto životě,,, ale přeji ti at se ti děje co chceš :) @sonafa muselo by být OPLOCENo, musejí mít kachník, musejí mít sucho pod nohama a neco malého s vodou,,, do řeky by jít nemohly,,, a na 1000 jich je potřeba 2-3ks,,, vím hodně podrobností :) určitě se vyplatí,,, jsou pry i užasné k pozorování,,, ale na večer se musejí zavřít, což u tebe asi též problemos,,, videla bych to na mobilní kachník :) @esmeralda2 já je sbírat nechci,,, okrasná zahrada s krásnýma kačenkama, proč ne? četla jsem si o tom prostředku-granule-holky to tady psaly ten název,,, tak psali že je to na 200m2 při 5gr na metr a dešt tomu nevadí, při suchu se zase zmenší a slimák je sytý a jde se schovat a tam padne,,, asi přrecpáním,,, škoda že nefungují kvadratickou cestou hlistice, to bych asi investovala,,, nebot ti slimáci co je požerou, tak padnou a další je zase požerou, ty padlé a měli by padnout také,,, a podobně, ale asi kvuli prachum to tak není,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 to co myslí Karin popisují v téhle reportáži o slimácích, je tam ten název vidět, déšť nevadí: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10... @kasha ať nemusím googlovat, co je to kachník? rybníček, klec, ..?
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa je to domeček pro kachny,,, metr čtvereční je pro tři? ale za to ruku nestrkám,, prostě potřebují domeček se suchou podlahou,,, dává se seno :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak to by se asi vytvořit dalo. Horší je to s těmi hranicemi a zavíráním na noc, neb kousek za domem sídlí kuna, zrovna minulý týden jsme ji zahlédli. Přes zimu se mi o ně taky moc starat nechce, zase starost navíc :-| , ideální by bylo jen přes léto a pak... Ale asi není zas tak snadné je shánět každý rok znovu. No uvidím, někdy v budoucnu to možná zkusím. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Děkuji, že mi přeješ :-) Už jsem to tady psala vícekrát o mém náhledu na žití ....:-) A pořád jsem přesvědčená, že to právo vybrat si, zda u nás budou domácí zvířata, mám. Ne fobii nemám, aspoň ne takovou, jakou si zřejmě představuješ ty. Ale víš jak je to s tou růží a Malým princem? Asi něco stejného mám. Jakmile mi vstoupí něco živého do mého života, ať už samo, nebo že se pro to rozhodnu sama, už se musím starat, už jsem prostě spolu zodpovědná za něho. A protože můj okruh "zodpovědnosti" je už docela dost zaplněn, nechci se starat o to, co fakt nemusím. A domácí zvířata, na mém dvorku, do toho patří. Má fantazie jede naplno, už vidím kulhající slepici, nemocného králíka... ;-) Dobrovolně jsem se rozhodla, že svou energii, lásku, chuť , sílu ,nebudu plýtvat zrovna tím, že bych se měla starat o něco, co nemusím. Pak příjde potřeba pomoci člověku a já nechci nemít , kde brát.A tady na výběr mít nebudu. Doufám, že je to k pochopení. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 moc hezky napsané
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ANO snažím se to pochopit ze Tvého zorného uhlu... PROTO Ti přeji, aby se Ti dělo přesně to co chceš,,, Bohužel znám mnoho případů, kdy odříkaného krajíce největší? Jestli mohu, zeptám se jen ja toto - proč hned vidět nemocného kohouta? :) Máš pravdu, že když jsi s nima žila, tak víš,,, já jsem s nima nežila a vidím jen zdravá pobíhající zvířata :) a ano, nevím co bych dělala, ale nemíním to vědět dopředu :) NICMENE,,, jo, máme právo zcela neoddiskutovatelné mít pocit, že si vybíráme sami :) tu cestu životem,,, děkuji za sdílení pocitů...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha tim to prave Katin je,zes s nimi nezila...,s ruznymi temi zviraty... A mas pravdu,ty.i Morana,ze kazdy ma narok na svuj pohled a nazor na svuj zivot Jeeee,kam my se to od tech slimaku az dostaly😀
Odpovědět
@sonafa tohle přesně řeším. jsem línej sekat, ale že bych chtěl bejt bača a mít tam 4 ovce, to si už vůbec nejsem jist. Leda je na podzim přesunout v agregované formě do mrazáku.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista a takto přesně to dělá moje kamarádka,,, na jaře ovečky a na podzim,,, :( sežerou své pomocníky :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak nějak jsem to myslela i s těma kachnama (indickýma..) :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa ;-( :-S ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Kamarádce jsi dala :-) a mě .....? A to jsou ovečky mnohem milejší zvířátka! Alespoň pro mne. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Soni, co jsem dala kamaradce? :)) a prý jsou indikáni úžasní, lepší jak tv,,, :) i když nak tv je lepší všechno :-)
Odpovědět
rad bych se zeptal jake typy oken a od jakych vyrobcu mate? dekuji Vam PS polakovci tu odmakali prvni tyden a je to super vyrostlo to jako kouzelna fazole
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1drevene euro s trojsklem od Ballera ze Spalova. Dej nejakou fotku do placu.
Odpovědět
tak nevim jak jsem premyslel mame srub na ZB ale kratsi strany - tam kde je temer cely kulac na zakladu nejspis nezateplim zevnitr - max tam 2cm polystyrenu :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 dej fotku
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 dej fotky,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 normálné dvousklo smrk,,, firma také už neexistuje,,, jeslti já nemám špatný vliv na firmy :-D
Odpovědět
@jumpmans @kasha nevim jestli dej fotku bylo na problem zatepleni (je na ni videt jak pulka - tu zateplim v pohode tak trictvrtka klada) nebo na vystavbu :-) davam na problem a v albu nahraju nejaky prirustky
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha kamarádce slovy: usměvavého smajlíka - za ovečky, mně: brečící, škaredící, zuřící - za kachny.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 No, mě by teď tedy zajímalo, jaký přesah první klády přes základ máte zvenku? ;-)
Odpovědět
@sonafa tak dva centimetry - mame zb 20
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 chtela jsem videt domeček. Jako fazoli. A o kterem zatepleni píšeš,??mysleno kde. Venku nebo vnu? @sonafa aha. Smailici. Chi. Uz na moc nevidím. Ano. Ona to uz dela dlouho. Kupuje misto sekačky. A pak je sezerou :(((. Zvířátka jsou nasi kamarádi. Ne jídlo. :((( a premyslim jak tam napasovat slimáky. :))).
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?