Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jojo,,,, u mně to bylo stejné, nebylo komu dát dopis, tak jsem zajistila adresu do rakouska a sehnala to,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett no, pokud neni souhlas souseda, tak to na ohlasku neudelas. v r. 2013 se zmeni zakon a je tam jasne ze musis mit podpis. Predtim stacilo pouze potvrzeni o tom, zes jej informoval. ve stavebnim rizeni to funguje tak, ze to vyvesi na uredni desku a pokud se nikdo neozve v terminu, pokracuji dale. ja mel podobny problem - majitelka jednoho pozemku zila v anglii a nemeli jsme adresu. nastesti se nam podarilo ji sehnat vcetne telefonu a domluvili jsme se s ni, ze ji poslem vykres situace a studii a ona nam to podepise. a vyslo to.
Odpovědět
Profilova fotka
tohle je pozemek Lesu, ktery se ma vracet v restituci cikrvim, ale pozemkovy urad tvrdi ze tento pozemek se vracet nebude, ale Lesy tvrdi ze ano a proto nic nepodepisou :) asi si oddelim od sveho pozemku 2 m kus abych s nima nesousedil :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett prosím, dej pozor na slovíčka - přerušení řízení a zastavení řízení dvě věci jsou. Zastavení řízení je pro tebe nebezpečné, a je-li to tak, okamžitě se odvolej, je-li to přerušení řízení, tak dej dohromady podklady do data, které ti určil stav.úřad. Pozor, máš omezený čas. Pokud SÚ zastavil řízení, na odvolání máš 15 dní ode dne doručení. Stavební úřad ze zákona nemůže (teoreticky - nemůže tam, kde zákony platí) ve stejném řízení rozhodnout dvakrát pokaždé jinak. To bys musel absolvovat vše od samého začátku. Také se obávám, že jestli by muselo dojít k řízení, musel bys projít nejdřív územním řízením a pak stavebním. Poraď se s někým, kdo tomu rozumí - nejlépe sežeň někoho z vašeho stav.úřadu, někam ho pozvi a vytáhni z něj rozumy. Nepůjde-li to jinak, můžeš vzít zpět svou původní žádost, aby nebylo ve věci pravomocně rozhodnuto, a podat ji znova podle toho, co ti poradí. Myslím, že to oddělení kousku tvého pozemku ve prospěch někoho spřízněného by bylo velmi rozumné
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett stavební úřady jsou státem ve státě a každý rozhoduje jinak, proto je důležité nechat si poradit od toho, kdo je u vás, než od někoho odjinud, kde stavební úřad může fungovat např. normálně
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jj, když dva chtějí totéž, není to totéž
Odpovědět
srubaři, mám otázku, pro někoho asi dost blbou, ale zeptat se musím, páč jsem z těchto věcí jelen....manžel chce palubky, které jsou nabité ve střešních přesahách, namořit něčím tím proti broukům, plísním atd.. Jenže to mořidlo je zbarveno do zelena. Půjde to pak přetřít normálně, až budeme natírat srub? Nebude ta zelená prosvítat? Díky moc, jsme laici, proto se raději ptám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil tyhle ochranne natery mohou mit ruzne barvy. Dela se ciry, zluty, hnedy, zeleny. tu zelenou nicim nepretres takze jedine zvolit ciry. Pak je varianta poridit primo finalni barvu, ktera obsahuje tyhlety biocidy. nektere lazury to maji v sobe.
Odpovědět
@jumpmans díky moc za info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil treba tenhle se dela i ciry http://www.bochemie.cz/cs/odvetvi-pro...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans my stříkali Bochemitem
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans to nebylo tobě
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@iil my stříkali Bochemitem
Odpovědět
tak já toho manžela asi večer picnu jeho vlastní flintou ]-( , mu volám, že jsem dostala info, že tu zelenou nepřetře a on mi na to řekne, že si všiml, že nakonec doma máme čirý nátěr ( kupoval nám to švagr, proto byl manžel nejdřív mimo obraz ). Takže díky za rady, tohle máme vyřešené ;-)
Odpovědět
pasy vybetonované, a jen to zatuhlo, už člověk vidí průsery. není nad pozitivní pohled na svět. BTW, mám na jednom místě zapomenutou ocel na 1 řadu bednicích tvárnic (je to mimo hlavní část domu, měl jsem za to, že tam už bednění nebude). Co s tím? navrtat aspoň malou díru a naklepat do ní ten roxor?
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ono to nespadne, mam na 7 rad bedneni zelezo jen ve 3 vodorovne a svisle jen v rozich
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista mášli pocit, že to tam potřebuješ, tak navrtat jde!
Odpovědět
No právě že bych je tam radši vrtnul, ona ta část bude držet kus střechy, na kterém v zimě bude dost sněhu...
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista tak zavrtej. a jestli chces uplnou jistotu, chemickou kotvu...
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak dnes jen poslední info pro tento rok ;-) : pátek večer cca 200 slimáků, v sobotu jsem k večeru zalévala, pak já přesně 315 + snacha ještě cca 150 kousků. Sice je to hodinka strávená na čersvém vzduchu, ale už mě to neba! ]-( Asi jsou v nekonečném počtu. Zkusím obětovat peníze a nasadím ty granule, co se později rozloží na fosfor a železo. Myslíš, že to může nějak vadit půdě nebo tomu co se v ní pěstuje? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa myslim ze je to v pohode. To jsou ty kuličky pod názvem ferramol. Tak trochu o tom uvazuji take a to nesbírám. Je mi to tak nejak proti. A tou posledni info jsi myslela smerem k slimakum? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha ano, jako že o slimácích už jsme toho probrali dosti :-) , takže není nutno se pořád opakovat. Snad jen kdyby někdo přišel s nějakým zázrakem jak na ně... ;-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Já letos nesbírám, a když, je to fakt pár kousků. Docela to mile nechápu. Použitý ferramol. V počátku jsem mikroskopicky hledala i minislimáky, možná jsem to letos odchytila včas. Jediné, co mi misí , je cuketa, ale slimáky tam stejně nenecházím.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @morana128 také ferramoluju:-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa @morana128 @jptn a já mám zatím tak vysokou trávu, že se tam schová úplně každý,,, i kočka i pes a zajíc, ovcu by také nebylo vidět :))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak tam se jim daří;-)
Odpovědět
@kasha hlavně mravenci, neřádi! když to projedu sekačkou, tak to lítá pomalu víc hlíny z jejich bydlišť než trávy.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ale tož,,, máš tam nechat trávu :-D
Odpovědět
@iil @jumpmans ja mam barvene - ale spis jsem vybral ty co se v dreve udrzi i kdyz to bylo asi zbtecny - zeleny aji modry se da pretrit ale hodne na tmavo - ale to nam nevadi chceme podhledy tmave
Odpovědět
Profilova fotka
mate nekdo v prizemi suchou skladbu podlahy tedy bez betonu ci anhydridu?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?