Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 a co Ti přijde divné, trochu jsem nepochopila.... včely se už dlouho umistují na střechy a lidé jsou tomu rádi, kteří o tom něco vědí a jiní se bojí, ale to většinou ti, co se bojí všeho :),,, a co vidím na dabldekru? jako že tam nejsou? nebo?,,, promin, nemyslí mi to, pátek :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato koukni na to, je to úžasně jednoduché a překrásné i na pohled :)
Odpovědět
Profilova fotka
velmi zajímavý pohled a ke srubu, juj :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Přiblížení k přírodě..Aspoň tak je to u nás rádii prezentováno...Ok. Já se budu přibližovat jinak. Tak to myslím, že svá děcka, nebo teď synovce radši dovedu k nám , vedle vesnice, někde na procházce,a poznají jak úl vypadá . ALe ano, pokud píšeš, že je obvyklé, že se na střechu dávají, tak zřejmě bude i v pořádku, že lidi si pak sednou ke kafíčku a budou pozorovat úl a budou přiblížený k přírodě :-) :-) A vlastně děti uvidí včeličky,....:-) Možná jak tu medializaci tady u nás víc vnímám, tak to vnímám jako takový malý cirkus :-) :-) Ale, jo, každý ať si dělá co chce.
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro rika se ze jde vsechno a jenom male deti se museji nosit, ale na pul rok bych nesazel, to je na srub strasne kratka doba - ja jsem za pul roku stezi stihnul zaridit povoleni k demolici :))
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro jeden z diskutujících tady je pan Jelínek a ten to tak měl, myslím, že to bylo méně, než půl roku, co se stěhovali. Je to velice příjemný pán, zkus ho oslovit, zde má jméno stetl
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro pokud Ti nejaký dodavatel přislíbí hotový srub na klíč do půl roku, možná RD Rýmařov z jejich OSB pobitý tatranským profilem. Pokud na to tak kvaltuješ, kup si raději mobilheim a toho půl roku studuj problematiku srubů. Ale konec konců snad všichni tady si mysleli, že budou bydlet dřív...
Odpovědět
Zdravím ještě jednou a prosím o názor srubařů :-). Je pravda, že dřevo má tak výborné tepelně-izolační vlastnosti? Jde mi hlavně o energetickou zátěž v zimě. Např. Haniš píše, že náklady na vytápění u námi vybraného typu srubu jsou 25 tis. Kč. Je to reálné? Jaké máte prosím zkušenosti s topením? A ještě o jeden názor poprosím. Máme rozpočet na celou stavbu 2,5-2,8 mil.Kč. Vejdeme se? Nepočítám pozemek, ten už je koupený. Máme představu srubu 8x10, obdelníkový, 4+kk. Moc díky všem.
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche Taky jsem žil v bláhové představě, že se do 3M vlezu. :-| . Možná i ano, ale to bych nemohl chtít přístřešek pro auta, vikýře, dřevěnou podlahu, srubové schody, kámen místo napodobenin.....atd. atd... Myslím, že je to na hranici proveditelnosti samovýrobou a v nejlevnějších materiálech bez vybavení. A že by se dal stihnout postavit za půl roku srub vidím jen v případě velké stavební společnosti při stavbě na klíč, kde bude dělat víc makáčů zaráz, vše bude navazovat a nevyskytne se žádnej problém..... takže bych řekl, že možné to je, ale bude to stát balík a výsledek nezaručen.
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche Náš dům 8,5 na 9, vyzděný suterén, pak klasika srub s obytným prostorem. Topení-krbová kamna s výměníkem, v podlaze v patře podlahové topení (voda), v suterénu radiátory,v podkroví nic. Kupujeme tvrdé, štípané, dřevo. Tohoto dřeva protopíme 5metrů, což nás stojí 6000 Kč. K tomu přičti nějakou elektriku, která honí výměník, čerpadla, odhadem /podle rozdílu spotřeby elektriky v zimě a v létě/ to může dělat cca 3000 Kč za elektriku...To fakt odhaduji. Každopádně, vejdeme se do 10 tis. Ano, musíme topit v krbu, ano trochu se práší z dřeva, ano existují jiné způsoby topení, kdy nevozíš .nerovnáš dřevo,pak zas nenosíš do baráku a neodnášíš trochu toho popela a neumýváš krbové sklo :-) My máme tento způsob. A kdybychom měli více času , měli bychom dřevo díky možnosti samotěžby v obci za hubičku (měkké dřevo), ale čas není a v přepočtu nám to za to nestojí (rozdíl 3-4000 kč) . ALe každý to má fakt jiné. U nás zima umí být pořádná, v baráku ovšem v pohodě. Přežil i týden extrémních mrazů, kdy tam nikdo nebyla a netopil. ( v záloze máme elektrokotel, kdybychom se třeba nemohli ze zdravotních důvodů nějak hejbat-puštěn byl 3x za 10 let, spíš jestli vůbec funguje :.)
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche ja jsem na stavbu oslovil 17 firem a prisli mne 4 nabidky, Hanis vysel nejdraz z oslovenych, Pacak cca nejlevneji, nakonec jsem zvolil Sruby Bohemia, hlavne proto ze je mam 20 km od stavby, neni to nijak proflaknuta firma co dela desitky srubu rocne, ale jejich praci jsem videl a komunikace s nima je pohodova, tak uvidime zda budu plny optimismu i po namontovani srubu :) co se tyce rozpoctu pocital bych ze se urcite clovek nevejde, protoze na neco vzdy zapomene, ja mam na 16,5x8,5 rozpocet 4m ale prace je v tom jen za hrubou stavbu jinak pocitam vse svepomoci, max. tu a tam nejaky remeslnik
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche mame od Hanise roubenku,10x7,hruba plus schodiste,krom ele,strechy a vody vse sami,do ceny,co pises,jsme se vesli
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@radouche Myslím že sbíráš moc informaci jen z doslechu. Zajeďte se do nějakých srubů podívat a promluvte si s majiteli. Kasha vytvořila i mapku, kde kdo z nás bydli, a tady ti každý určitě rád sdělí své zkušenosti. Uvidíš hned, jak to vypadá uvnitř s úklidem. Já dříve slýchávala, že se ve srubu nepráší. Tak téhle idilce už nevěřím, práší tu normálně jako jinde, záleží na okolním prostředí a hodně na stylu topeni - krb, kamnna-prachu více.. Já vezmu cca jednou ročně vysavač a kuláče přejedu. Pokud je chci víc blýskavé, ještě je umyji nějakým prostředkem na dřevo. Ale to bylo zatím jen jednou. :-) Spotřeba na topení se hodně odvine spíše od velikosti srubu, takže to by jste se do toho mohli vejít, chcete to poměrně malinké. Nevěř hlavně pohádkám neznalých, jak srub neplní tepelné štítky, je v něm zima, spárama táhne aj. Je v něm v zimě lepší pohodička než v cihlovém, žiji v obojím tak vím....Vejít se do dané ceny? Jsou i tací, kteří tvrdí že ano. Ale myslím, že je to počítáno ve všech směrech s těmi nejlevnějším možnostmi - materiály, podlahy, strecha., schody, obklady, krb - to můžou být velmi rozdílné položky.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk Máš pravdu, je slíbil nesvítí do oken celý den. A když klesne níže, už je zase za stromy. Také to bude tím, že jsem chtěla stavět srub, s velkým přesahem, v lese, a normálně velkými okny jak bývalo ve srubu zvykem. Když někdo staví prosklená moderní dům na kopci v horách, tam je sklo třeba řešit vice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ pavelk Ten tablet je hrozná věc! nenechal mě ani opravit chyby a dopsat myšlenku ]-( Na začátku mělo být, že nám nesvítí celý den .... ;-) A závěr : jako vždy, každý má svoji pravdu, jinak to vidím já, se srubem v ďolíku mezi lesem a řekou, a jinak určitě ty, s tím výhledem na vrcholky střech domů v okoli :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Trošku mi není jasné, jak se to s tím komínem u vás vlastně mohlo přihodilo? To projektant neměl v půdorysu nakreslený komín....? jinak by viděl, že je pod kuláčem, nebo při stavbě stavěli kuláče kam vyšly :-| :- :-( ( Ale to je asi fuk, ....Já si to hlídala hodně, protože jsme měli dvojkomín, a mezi stropní kuláče by se nevešel vůbec.Takže okolo komínu je museli dát dál od sebe, komín prošel, a nahoře narazil na krokev :-D , vlastně podobně jako u vás :-) Ale my jsme nechali přemostit tu krokev. A mohli za to střechaři, ty dělali krov, jak kdyby žádný projekt nebyl 8-) :-| Určitě z toho časem vyplyne i něco dobrého, jako třeba u Martina lepší chodba ;-)
Odpovědět
@sonafa Já řeči Tvého kmene rozumět ;-)
Odpovědět
@radouche zdravim jsem ve stejne situaci 8x10 vnitrkem a rozpocet podobny jako vy a vim ze se vejdu - ale budeme spat na zemi a druhe patro nebude - tak si to rozmyslete - a nebo bychom na strechu museli dat eternit nedavat podlahzovku jen vzduchovy krb - jak pisi kolegove zalezi na tom co clovek povazuje za bydleni a co si navymysli
Odpovědět
zdravim Vas chtel bych se zeptat kdo z Vas si natiral srub cely svepomoci a jakeho vyrobce barvy jste zvolili?
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 my ano,zvenku Impredur od Flugger,uvnitr podlahovy olej od Kreidez.nekde kombinovany s carnabovou voskovou emulzi take od kreidez,schodiste lak,ted uz nevim jaky,interier dvere stejne jako steny
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Zvenku celý svépomocí - Kreidezeit, základový nátěr + 2krát pigment, zevnitř něco sami, něco firma po broušení - Osmo Color, stačil jeden nátěr.
Odpovědět
@sonafa právě že to zblbnul projektant, navrhl komín, zakreslil do základů, pak když navrhoval střechu, zjistil, že mu to nevychází s tím střešním kuláčem, takže komín posunul, ale už to neopravil v tom prvním nákresu základů, takže my jsme dělali betonové patky jinde, než je komín dnes ]-( . Bohužel jsme neporovnávali veškeré jeho výkresy a nehledali, jestli není někde chybka. Svěřila jsem se do rukou profíka a stejně to nedopadlo :-( . Ale jak píšete, vše se děje z nějakého důvodu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 My natírali vše svépomocí, první nátěr jak sonafa-Kreidezeit. Druhý nátěr po 7-mi letech opět my, už to byla lazura Xyladecor. Pokud nám zdraví bude sloužít, vím že to zvládneme natřít i za 10-15 let,když bude třeba, ale kolem té 60-tky si říkám. že už po těch žebříkách do těch výšek asi my nepolezeme:-)
Odpovědět
Moc díky všem za vaše názory a rady. Je fajn, když se má člověk kde zeptat :-).
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 celý srub si natírám sama, zvenku i zevnitř, v obojím případě to je kreidezeit :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 vevnitr jako vorel svetlicovym olejem 2x, dvere a desku na kuch. lince tvrdy Kreidezeit, veneku tenkou lazurou remmers zatim pouze jednou a pristi rok planujeme druhy nater
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Tím světlicovým olejem to jednou bylo málo? Koukal jsem se alba, pěkná světloučká barva. Tmavne časem?
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson a jakou jste měli spotřebu? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
zdravím všechny, zrovna jsme se vrátili z dovolené na Cejlonu, dnes Srí Lanka. Ale o tom nechci psát. Pokud někdo má jakýkoliv dotaz, rád odpovím. A pokud se někdo chce zastavit, platí stále, že dělám dobré kafíčko... H.
Odpovědět
Profilova fotka
@stetl vítejte zpět doma, též si užíváme dovolenou, minulý týden jsem byl na maltě sám, tento už si užíváme krásné vyhlídky s ženou i miminkem všichni ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?