Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi Ivuško, to je krásné :)) my jsme tak 60-75 km dále na východ, ale už to bylo blízko,,, a ano,,, D1 je výsměch :) a mohli jste si tady najít krásné ubytování - hotel GRUŇ, jeden z největších srubu na Moravě :)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia fatrafol máme okolo suterénu, v zemi, i v zakladovem odděleni suterénu od základů pod domem. Pak ho máme na terase, velká plocha, pod dřevěnou podlahou, takže prakticky přes spáry na slunci. Měli jsme jen problém s napojením na "asfaltovou?" izolaci vyčnívající mezi betony-tyhle dva materiály nejdou k sobě spojit. Jo, zapomněla jsem, vlastně ji máme i uvnitř, na základové desce. :-) Takže od země vlastně všude, ale různé druhy.
Odpovědět
@sonafa dakujem za info a po delsi dobe je vsetko ok ? robime si to vsechno svojpomocne, radej dva krat prekontrolujem, ked som lepil foliu tak som obcas prepalil textiliu, tak som ju znova podlozil, zistil som vsak ze niekde kde bola folia sopjena teplovzdsnou pistolou tak ked ju chytim a zacnem nasilne trhat tak sa odlepuje ale netrha. Rozmyslam ze ak by soom mal este nejake zvysky pvc folie tak ju este prelepim nad samotnymi spojmi. u prechodiek elektroinstalace mame trochu problem , platame a patlame to ako sa len da, dufam ze to bude ok.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia Vše zatím ok, ale u nás to lepili profíci, tou pistolí. Ale myslím že je to hlavně o šikovnosti. Spojů máme hodně, i okolo průchodek se to různě natavovalo, nikde se nic neobjevilo, ani v tom sklepě.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia na pruchodky je technologicky postup, je to celkem jednoduche, kdyz dodrzis ty pravidla chce si to pujcit tu spravnou pistoli, obycejna horkovzduska ma moc velky objem vzduchu a blbe teploty.
Odpovědět
@kasha my jsme bydleli u nich na chatě za Ostravou. Ale na ten hotel Grun kouknu na internetu. @petronia máme také fatrafol a bez problémů.
Odpovědět
Dobry den, vy tu mate viac skusenosti a urcite ste toho prestudovali o tejto problematike dost, preto sa chcem spytat, co si myslite o fínskych zruboch, alebo je lepsia klasicka roubenka? Manzelovi sa zas najviac paci kanadsky zrub, tak hladame pre a proti, co by bolo najlepsie, a tak.... Dakujem pekne.
Odpovědět
Profilova fotka
@maco :-D ale právě to pro a proti si člověk volí podle toho jak svět cítí :-D, finské jsou podle mně lepené-drahé,,, roubenka a srub podobný, srub náročnější na dodělávky, vhodný pro kutily :-D, cedr fajn, nebot se nemusí natírat, ale není to naše dřevina, tedy ekostopa,,, všude je něco :)
Odpovědět
@kasha dakujem, no prave pre to by som chcela aj od iných ludi vediet, taketo detaily - napr. ze *srub náročnější na dodělávky, vhodný pro kutily*, :-) realne skusenosti su lepsie ako to co vyrobca da na stranku.
Odpovědět
Profilova fotka
@maco pro kutily je vhodna i roubenka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maco Pouze názor, a můj: Finské-předsušené, prefabrikáty, tzn. užší klády a tím i menší izolace. Ale jsou-li klády spíše upravené a hranaté, je to pak ok, jako roubenka. To pak ale nemusím stavět srub, ale roubenku. Ta je prý Čechám historicky blíže. Ale hlavně-vypadají jako obrázek z počítače, všechny klády stejné, stejně široké :-| ... Takže kanadský srub staví ti, co mají k přírodě blíže, v kuláčích vidí krásu dřeva, stavba je pro ně dobrodružství a hlavně netrvají na přesných rozměrech a nějakých těch cm. A mají čas na vysychání, do finského se lze rychleji nastěhovat. ;-) Také je to o místě - na samotěu lesa bude určitě krásnější kanadský, na kraji vsi spíše klidně finský, aby alespoń trošku zapadl k těm kolmým stavbám.
Odpovědět
dakujem VAm za informacie , dalsia vec co by som sa spytal, je sokel, ak mate pod roubenkou alebo srubom sokel tak z coho? ja som kupil stratene bednenie, ktore naplnim betonom, ale rozmyslam aj nad variantou , ytong alebo porotherm, ze by som to dal ako prvu radu medzi zakladom a roubenkou, dik za pripomienky... ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@petronia asi bych volil něco pevnějšího než ytong či porotherm, přecejen to ponese cca 75tun, resp. cca kilo na 1cm2
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia my mame penove sklo. Perfektne izoluje jak tepelne tak proti vlhkosti (voda po nem nevzlina) a nosnost ma dostatecnou. Jinak co se tyce detailu tak hydroizolace je polozena v cele plose na desku a penove sklo je pak polozene na ni do lepidla. Tramy jsou pak polozene na penosklo a uhelnikam prikotvene. Vyska penoskla je 5 cm
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia beton, ztracené bednění,,, @jptn :-D kutil je vhodný a vítaný všude, ale ve srubu je potřebný :-D, jak napsala Soni, rozměry tam nikde většinou nesedí, ke stěně nic nepřirazíš, lišty na zemi jen tak nedoladíš,,,atd :) a co potom horní dilatační otvory kolem kuláčů :)
Odpovědět
@maco ahoj, my sme sa kedysi tiez rozhodovali medzi roubenkou a srubom. Zozaciatku sa nam pacil srub, chodievame do jednej restauracie vo Vrutkach na halusky a tam je prave postaveny srub. Vsimli sme si, ze zhora sa na gulatine drzi prach... viem, ze je to restauracia, a teda, zrejme je to ine ako doma... ale predstava utierania prachu po kazdej jednej gulatine az po strop ma odradila, preto sme zvolili roubenku. Ti co maju srub to asi vedia najlepsie ako je to s prachom, tak mozu napisat :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia bud v klidu,prach se krasne drzi i na kladach v roubence ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia :-D prach je tedy všude a bude všude a záleží kdy a kdo a jak si ho sundává :))) jsou místa kam jsem ještě nesáhla a je to vidět a jsou místa kam jsem sáhla a to je vidět také, že je ho tam o hodně méně,, a co potom, když jsou kuláče svítivé,,, asi se prach drží méně? :)
Odpovědět
@petronia já to mám jinak... uvnitř ve srubu se nám prach na kládách vůbec nedrží... Jsme tu 5let a když přejedu rukou žádný prach na kuláčích není. Ale asi u nás je to tím, že mi skoro vůbec nemáme otevřené dveře ani okna dokořán. Prostě to není potřeba, protože máme ve srubu pořád příjemně.. Nikde dole nemáme žádné koberce. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi tak to ti zavidim,take dokoran neotvirame.koberce nemame.ale prachu je vsude fakt hodne,i po zemi....vic nez bylo v byte
Odpovědět
Profilova fotka
a nebo poradny pruvan aby se prach nezachytil :)
Odpovědět
ted jsem vlezla na ty nejvyšší kuláče a opravdu ... je tam čisto :-) , ale může to být i tím náterem. My máme vosk a když se přejede rukou tak je klouzavý povrch a prach se tam asi tudíž neudrží. :-)
Odpovědět
@jptn já to mám opačně. ve zděným spoustu prachu a tady ve srubu si to nemůžu vynachválit
Odpovědět
Profilova fotka
@kanavi A nosíte dovnitř dříví?, resp. jak a co přikládáte do krbu? U nás se totiž dělá prach jen v obytných místnostech, ale ložnice, koupelna... tam také ne.
Odpovědět
Zdravím, máme už téměř dostaveno a mám dotaz...časem jich bude určitě víc:) potřebujeme řešit obložky nebo něco podobnýho kolem oken. Jak máte vyřešený styk kulatina - rám okna? Bohužel na jedné návětrné straně, když opravdu hodně fouká a prší, tak se nám dovnitř dostává voda. Mám podezření, že to teče někde mezi rám-dřevěná lišta-kovová lišta-kulatina Ještě jedna věc mě napadla: tip na nějaký venkovní světlo, který se hodí ke srubu.
Odpovědět
A hned mě napadl druhý dotaz: Jak máte řešenou digestoř? Odvod par? Já zvažuju variantu do sendviče (strop--podlaha v podkroví) a v podbití střechy na úrovni podlahy podkroví - viz malůvka
Odpovědět
dříví nosíme, ale jen to co se ztopí, uvnitř zbylé dříví nenecháváme... ale já to hned vytírám, tak se to tam nemá šanci vířit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mishak96 dnes víme že digestoř téměř není zapotřebí a vedeme místem, kde máme komínove těleso, kolem oken je třeba docpat vlnou, ty tvrdé nepoddajné věci nezamezí větru dešti a měla by tam mýt pamětová páska, to je co mně napadlo, co máme :) a kde jsou fotky? :-D
Odpovědět
Kasha:Digestoř je u mě nutnost. Hodně griluju a je z toho spousta mastnýho kouře. A komínový těleso se nepovede. To máme úplne samostatný a ve styku s "domem" je už u krovu. Kolem oken vlnu docpu a pak tu paměťovou pásku. Ale spíš mi jde o to ještě přes tohle. Co je to finální pohledový. Takže oba dotazy stále aktuální:) Fotek mám u sebe...poslední rok a něco stará:)
Odpovědět
Profilova fotka
@mishak96 domeček vypadá krásně,,, obložky - nejlepe se kouknout na fotky nás vše dookola, mně tedy né, venek mám jinak a vnitřek zatím nemám :)))) ale jsou tady tací co mají a je mnoho možností! :) digestoř tedy vyhod do sendviče, jak jinak, když nutné,,, to je dobrý nápad,. ale ne pod střechu, jinak se ti bude usazovat tam-ten mastný kouř,,,
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?