Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak jsem se poptala u manžela :-) Kdyby to fakt bylo nutné ,dá se odpojit a dá se tam dát záslepka, protože máme tzv. vyměnitelný výměník :-) Toliko výrobce: Výměník se dá do kamen kdykoliv doplnit, popř. jej vyjmout a nahradit záslepkou. Tato vlastnost je výhodná v případě zapojení nebo odpojení otopného systému. Zjednodušuje se tím celkový servis kamen.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil My máme elektrické kabely(dobře regulovatelné a cenově levnější) v podlaze - spíše jako zálohu a samostatnou akumulační Finskou pec na kterou nepotřebujeme elektřinu (bez výměníku). Věřím, že na rozumné teplo to bude stačit a nezmrzneme ani kdyby báťuška Putin s eončezem nám válku vyhlásili a všechno odpojili a kohouty s ropou zavřeli. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Volně stojící krbová kamna můžeš mít třeba keramická nebo jen kovová, s výměníkem, nebo bez. Pokud je výměník-napojíš na radiátory, podlahovku (v podlaze voda, ne elektrika!) Krbová vložka a obezdení má výhodu, že si ji můžeš pořídit silnější , více kWh. Třeba u našich krbových kamen je myslím max do 15 kWh, do topných těles pak jde +- 11-12 kWh. Musela bych se podívat, zda vůbec jsou silnější krbová kamna s výměníkem, to jsem nějak nepátrala. Ty údaje mám z té doby, co jsme my řešili topení. Pokud je chlap šikovný-obezdění zvládne a esteticky se tam může vyřádit :-) Tohle je takové to nejjednodušší řešení. Nic nevím o topení s akumulační nádobou, takže fakt píšu jen o tom, co máme my a nad čím jsme přemýšleli tenkrát my, při stejném rozměru domu, jak píšeš ty .
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans Napíšeš mi , prosím, ale fakt polopaticky. Jak máte zálohovaná čerpadla na baterku?
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 děkuji, neznala jsem :) @jumpmans ano, to jsou ty názvy, které mi ještě do krve nepřišly a budou u nás ve sklepě také,,, kde to už ted vypadá jako v nějaké centrále,,, a akumulační nádoba je také, ještě nenapojena,,, stojí a čeká,,, a čeká,,,
Odpovědět
Profilova fotka
@iil i kamna jsou spojena se zdi i,obezdena a zaroven maj zasklene ohniste a nemaj vymenik ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 to jsou jiné baterie :)) než jaké koupíš v potravinách,,, máme je doma také a pak když dojdou sepne centrála, nebo ji nahodíme, co já vím :)
Odpovědět
@redington> Jestli myslíš Dereka Notta, tak já ano. Máme od něj dům.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil s tim bojujeme vsichni :) ja uz to taky 5x menil
Odpovědět
@mishak96 Ahoj, děkuji za odpověď, jste spokojeni??
Odpovědět
Profilova fotka
@iil též jsme měnili zámysl. Nechtěli jsme být závislí na elektrice, kvůli bezpečnosti při přehřátí topidla při výpadku. Chtěl jsem to udělat jak to má Petrfrenk (interiérový kotel Verner), průměry šroubení umožňují cirkulaci vody samotížně, teda bez nutnosti čerpadla. Kvůli větší rozmanitosti obezdění a přání akumulačního kouřovodu jsme nakonec zvolili kamnovou vložku s výměníkem, ovšem zde už jsou použity schválně takové průměry, že samotížka nemůže fungovat, mj. i proto, že ve výměníku je voda ohřívaná spalinami jdoucími do komína a teplotní rázy jsou mnohem větší než u kotle, kde je voda v celém plášti. nejnezávislejší je asi vážně něco stylu biofire (@jptn), nebo finská pec (@fredd1e), ale ruku na srdce, kolikrát se dnes stane, že nejde elektrika déle než pár hodin... Kamarád má na chalupě obyč kotel na uhlí se zásobníkem, šnekovým podavačem a regulací, postavil to za pár peněz a funguje to skvěle i přes týden, kdy tam nikdo není... topit, či netopit... Toť otázka...
Odpovědět
Děkuji za diskuzi kolem kamen, toť i mé dilema. V plánu mám elektrokotel + bojler + podlahovka na celý přízemí jako hlavní topič, nějaký ten krbík (kamoš mě taky doporučuje něco sálavého a finského) bez aku. Horní patro radiátory ale ty bych i z peněžního důvodu nechal jen slepě přípravené a spoléhal na prostoupené teplo schodištěm = často slýchaný dostačující argument. Nahoře mezi+podkrokev. izolace asi 30 cm (je lepší dotáhnout tuto izolaci až do štítu nebo po strop ?)
Odpovědět
Článek se načítá
Dost bude foukat ale spíš směrem po střeše než do štítu. - A momentálně akutně řeším střechu, jestli mají smysl protisněháky a zábrana (kláda, ta vypadá hezky). Krytina Mediterran Zenit, sklon 43° + přístřešky z obou stran 20°, nadm. výška 400 m.n.m., větrná hůrka. Dotazy furt dokola že :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik sněháky jsou Ti naprd, jenom to stojí prachy...(nejen můj názor), kláda jenom hezky vypadá, ale až ti bude 60, tak tam poleze kdo aby sekl trávu, vyhrabával listí a měnil klády a by vypadal hezky...
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik sněháky naprd :), také jsem to řešila,,, neřeším, nediné co bych už nechtěla je úžlabí nad vchodem :-(, nebo spíše 4 úžlabí v klimatickém prostředí našeho rázu-sněhu hodně,,, 460mnm
Odpovědět
@kasha tak si dejte nejaky elektropanel na strechu :-)
Odpovědět
@xavik no protisnehove zabrany jsou na diskuzi - kdyz bude normalni zima ok - jsou jen na to kdyz napadne naraz vice snehu a pak je hned obleva - ja jsem se tomu nevenoval a rekl sem strecharovi at to da dle normy a ted mame na strese snehozabran jako bychom byli v alpach - a nevyhodny to je kdyz napadne moc snehu - on ti nesjede a pak napadne dalsiho moc snehu - ta hmotnost je pak nebezpecna na krokve (ps me strechar od mediteranu odrazoval - ale nam se libil - nakonec mame tondachy)
Odpovědět
@iil my mame vlozku krbovou samotizne na akunadrz a pak podlahovka (krbova vlozka je zplynovaci a s zarobetonovych cihel je tam jeste akumulace) jeden rozvod vzduchu budeme mit do loznice
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 to je mao :) a když není elektro, tak většinou nesvítí sluníčko :))), samotížka nám nevyšla :(
Odpovědět
Přesně tak. Na protisněhy prdím a když bude něco hrozit, jakože by měla masa ledu někoho zabít, tak se ten klacek dá dodělat. Co ta izolace střechy ? Já myslím, že lepší bude ji dotáhnout až po štít. Prodraží se jen výlezové okno a trošku té izolace ale ta spíš zanedbatelně. Nebo se mýlím ? Jaký vliv to bude mít na topení ?
Odpovědět
@iil ohledne topeni jen v krbu - doporucuji opravdu nejaky s akumulaci - pokud nebude, tak Vam bude zima jak dohori krb - pokud nebudete mit udelano tak, ze jak poklesne teplota pusti se VAm automaticky podlahova elektrika
Odpovědět
@kasha samotizka - pokud mate z krbu do akumulacky Vam musi vyjit (date veliky prumer trubek) - ale taky zalezi kde mate vymenik umisteny - taky se da udelat vetrna elektrarna - ale musi byt vetry :-D
Odpovědět
@xavik co znamena do stitu? myslite pod hreben?
Odpovědět
@morana128 cerpadla jsou na el. klasicky zapojena pres zalozni zdroj (podobny na PC - UPS zaloha) no a kdyz vypne proud tak to ta krabicka detekuje a pousti stavu z baterky ktera se v dobe opetovne cinnosti el. zase automaticky dobiji (vydrzi tak cca 15-20 let dle vypadku el.) - kazdy s cerpadlem v okruhu by to mel mit pokud chce topit - nebo pokud ma suteren tak se da topit samotizne - coz je super ale v podlahovce si to nedokazu predstavit - moc velika plocha (maly prumer trubek resp. hadic)
Odpovědět
@vedma1 jo, pardon, samozřejmě pod hřeben. Píšu kočka, myslím pes, to je přece jasný, obzvlášt v diskuzním fóru :-D
Odpovědět
@xavik ja za sebe to budu natahovat az pod hreben - nevim proc ale jo :-) nevim jak ostatni
Odpovědět
Profilova fotka
ja jdu taky az pod hreben, ale budu mit podkrovi az k hrebenu takze tam je to jasny
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik máme také až pod hřeben
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Ok,díky a ta baterka je něco jako je baterka u auta, u traktoru, u solára? (a opravdu jsem si nemyslela, že by to měla být baterka z papírnictví :-) )
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 A ještě si uvědomuji, kdoví jak my to máme vlastně zařízené :-) Jak píšeš o suterénu, my máme suterén, rozvody jdou ze suterénu, konkrétně z tzv.kotelny, kde máme možnost dát klasický kotel třeba na uhlí, peletky. (máme i dvojkomín) No a mělo by topení fungovat. Jak vlastně nevím, jestli to měli vymyšlené , že by to jelo samotíží?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?