Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@suzsssie pardon, že se vměšuji ale když vidím jejich sruby nedá mi to si rýpnout, že kulatina ve štítech až po hřeben není ideální řešení. Naštěstí tam majitel projektant sám píše abyste si najali projektanta přes dřevo :-N Doporučuji publikaci Srubové domy z kulatin (Houdek, Koudelka).
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie v tom s @xavik souhlasim,jak kulatina,tak klady(roubenka)do stitu nepatri
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Děkuji za názor a tip na knihu, ale bohužel ji nestihnu nastudovat. :-) Naše situace je taková, že srub kupujeme, nestavíme. Je 10 let starý a stavěla ho právě firma sruby - pila Olešná. Momentálně se snažím zjistit, jak kvalitně je srub postavený. A mohu se prosím zeptat, jaké to může způsobit problémy ta kulatina ve štítech?
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn zapomněla jsem Vás označit v mém předchozím příspěvku. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie souvisi to s tim,jak stavba pracuje,ale kdyz srub stoji uz 10 let,pokud takto ma stity,tak pripadne problemy,pokud byly,a srub celou dobu nekdo uzival,budou jiz vyreseny.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Moc děkuji! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik @jptn pokud delas z vysuseneho dreva, tak je mozne mit celkem bez problemu i stit z tramu. jen to chce opravdu schopne a znale tesare. http://www.arexstav.cz/fotogalerie/11... pokles stavby po 2 letech o cca 1 cm :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lukasvava koukam podobny rukopis :) http://foto.beruna.cz/ber/srub-viz/vi... jinak se zimni tezbou to za soucasnych obdobi jaro, leto, vedro, jaro uz nebude tak horke :-) take jsem po ni pokukoval ale dlouho mne trvalo nez jsem zjistil ze to povoleni stejne nestihnu a zacal jsem jednat az pozde :)
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie oj, tyto vubec neznám....
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie koukám, že je odpovezeno,,, jsou na to různé názory,,, pan Koudelka nedoporučuje,,,ale jak bylo jitkou napsano, jistě je po 10 letech vyřešeno,,, URCITE bych chtěla vedět proč odcházejí majitelé,,,
Odpovědět
Ahojte, poznate niekoho kto by nam postavil komin v okoli Vysokeho Myta. Je na to potrebny vopred projekt kamen,alebo sa da odvod spalin prisposobit neskor? Dik za radu :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha dům je v insolvenci.. takže musí odejít.. s majiteli jsme mluvili, je to pro ně těžké... Je mi jasné, že postavit si vlastní srub je nejlepší řešení, ale narazili jsme na tento již postavený, je to pro nás na ideálním místě a nemusíme čekat a hlavně vše vyřizovat kolem stavby. Máme dvě malé děti, tak je to pro nás ideální řešení.
Odpovědět
Článek se načítá
Jj po deseti letech uz bude zajety a snad i vyreseny. Ale budu uprimny,tato firmicka se me moc nelibi a pred 10 lety se delalo jeste dost prehmatu, urcite to chce prohlidnout s nekym zkusenym. Tim nechci rict ze je srub spatny, ani ze jsem ten zkuseny, mozna na me jen tak pusobi ty vykladovany stity.nechci vam cpat chrousta do hlavy ;-) Preji stastne bydleni. Nedovedu si predstavit podilet se na takove drevostavbe, rodit domov a pak odejit...nebo mozna byt odejit. Tuk tuk na drevo...
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie Z fotek na jejich stránkách se mi jeví, že ta firmička v začátcích příliš zkušeností neměla, alespoň doufám, že ty fotky realizací jsou starší :-| . Dnes po zkušenostech už by malokterý srubař stavěl kuláče ve štítu, a pokud ano, bylo by to specielně vymakané, a tyto na to nevypadají. Tedy je to silně můj osobní pocit, jejich fotogalerie mne příliš neoslovila. Těch 10let užívání by to mohlo vyřešit, ale já bych tam určitě vzala odborníka. Nějakého zkušeného stavitele srubů, raději bych mu zaplatila konzultaci, než do skočit do srubu z počátků jejich stavitelství u nás. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie neznám, těžko říct jak dlouho jsou na trhu, ale moc toho nepostavili, řesp. to co mají na stránkách by mě asi moc neoslovilo, ale to je spíš o projektantovi... Nerozumím tomu, proč má realizace č.7 okna na straně terasy o šár výš než na druhé ;-), no nevim...
Odpovědět
ahojte, ak si dame postavit komin Schiedel este bez navrhu projektu kachlovych kamen, je stym v buducnosti problem? Alebo sa da potom bez problemov zmenit vyska astrana odvodu spalin a spodne cistiace dvierka?
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia sopouch ani cistici dvirka v postavenem kominu uz neprehodis. Musel bys jej zborat a postavit novy
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia myslim ze by s tim problem byl, nam kamnar primo nakazal v jake vysce a kde ma zausteni do komina byt - dle toho, jak mu vychazely tahy uvnitr kamen, cistici dvirka jsou asi jedno...
Odpovědět
Este otazocka, davali ste stavat komin na zaklade projektu? Teda projekt ste mali skor ako stavbu komina? Nam totiz chlapik, ktory ma robit kamna a aj komin tvrdi, ze vsetko sa da prisposobit a projekt sme od neho este nevideli. Komin sme chceli stavat skor, ako sa pokryje strecha krytinou, ale obavame sa, ze kedze nemame projekt na kamna, moze to byt potom v buducnosti problem, ak by sme si vybrali ineho kamnara. A ak by sme dali urobit komin jednemu a kamna druhemu a nahodou to nebude fungovat, bez projektu postaveny komin neviem ako by som potom reklamovali... poradite, aky postup by bol spravny? Pripadne, je problem, ak nam urobia strechu bez komina a potom by sa dorabal komin a strecha by sa musela upravit? Dakujem.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia komin i typ kamen,pokud jsou stavena,ne kusova koupena uz byla soucast projektu spodni stavby i roubenky!!!Zaklady tomu byly prisne uzpusobene,kamna jsou velmi tezka!Zpevneny zaklad byl i pod komin,ten jsme si staveli sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia opatrně aby se Vám nedočkavost neprodražila...základ pod komín a kamna, komín se správným sopouchem (výška i úhel) a v neposlední řadě místo a výška komínu vše by mělo ladit se zbytkem stavby (míněno stropáky, krovy,..)
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia pokud chcete opravdu klasicka tezka kachlova kamna, urcite si pred stavbou komina najdete kamnare, ktery vam je pak bude stavet a domluvte se s nim. My meli zaklad pod komin v projektu domu, zaklad pod kamna a detaily zausteni do komina v projektu kamen... Btw on ten projekt je dobry i v tom ze budete znat i cenu kachlaku, coz mnohe pak muze od jejich realizace rychle odradit... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie po 10ti letech bude dum v pohodě, nebála bych se toho, obzvláště, když lidičkové "musejí" odejít,,, kdyby mi hrálo všechno do not, tak bych dál neřešila :)
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie souhlasím se všemi v tom, že před 10 lety nebylo tolik zkušeností a vychytávek jako dnes. ALE 1) jestli si t o ti lidi stavěli pro sebe, je v tom srdíčko, není to ožuleno a domeček byl určitě opečováván, to je také znát 2) znám 2 firmy, které umí sroubení až do štítu, z nichž jedna také odhalila, jak se to dělá (kluzné spoje) a není to nic nového, používalo se to již před 100 lety takže samozřejmě, prohlédnout, vzít si s sebou někoho, kdo ví, na co se má dívat, a pak příjemně bydlet
Odpovědět
Profilova fotka
@suzsssie jakmile to musí prodat, ale nechtějí, tak bych se toho nebál. Samozřejmě jsou zde dispoziční omezení, s kterými na rozdíl od zděných staveb nic nenaděláte, ale už je to zabydlený dům, sedlé spoje, proč toho nevyužít
Odpovědět
@kasha tak sem si proveroval to otevreni expanzky a to uz se moc nepouziva -myslel sem ze to budu mit taky ale po diskuzi s topenarem jen umistime nad akunadrz nalezato
Odpovědět
@petronia nedoporucuji!!
Odpovědět
@petronia komin delejte se strechou nikam nespechejte
Odpovědět
@vedma1 ahoj , nechapu tej vete, prave keby sme robili komin se strechou tak by sme spechali, asi dame urobit strechu a potom ju nasledne dodatocne otvorime.
Odpovědět
@petronia abyste nedelali komin pred strechou - pochopil jsem ze to tak planujete - strechari Vam klidne nechaji otevrenou cast strechy kam chcete komin ale jak rikali predchudci - komin musi mit zaklad - tak byste meli vedet uz dpredu kde budete mit komin pro kamna
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?