Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@jumpmans souhlas. A dodám, že menší záložní zdroj s výdrží na pár dní u pár základních čerpadel v systému to celé tolik neprodraží a spolehlivost pak je 100% i při výpadku pár dní. Díky bohu a komunistům máme energoinfrastrukturu, jakou nám může půlka EU závidět, tak bych se toho uzavřeného systému s čerpadly nebál, pouze bych dbal na přepěťové ochrany a sem tam záložní zdroj.
Odpovědět
@vedma1 komín osadím, kde to má vyjít a kde mi tesař Pacák nechá díru. A pokud jde o kamna, tam se o základ nebojím - tloušťka desky nakonec kvůli vypouklým karisítím byla místo 12 cm celkem 17-20 cm, tak pod kamna je už teď dost. A kdyby ne, staří mistři to řešili podezdívkou, na kterou se kamna osadily. I to bude řešení.
Odpovědět
@vitkovi ke kulatině neporadím, ale v naší roubence přesně z tohoto důvodu všechny vnitřní stěny přízemí budou z cihel. moje zkušenost z jedné roubenky v rodině je, že to velmi zútulní pocit bydlení. na tu bílou stěnu je prostě člověk zvyklý.
Odpovědět
Kolegové, mám dotaz - přístřešek na auto má dost malý sklon střechy, podle projektu 9%. Ať koukám na krytinu sebevíc, všude vidím krytiny s minimálními úhly 12-20°. Pár detailů k tomu: -Tato téměř rovná střecha bude orientovaná k západu, v létě slunce cca do 17-18 hod, v zimě tak do 14:30. -deště zpravidla nejvíce chodí od jihozápadu. - Zespod bude vzdušná a bude tedy moci relativně dobře a rychle vysychat. - Folie nad krokvemi samozřejmostí. vidíte jako reálné (byť s rizikem toho, že tam jednou za dlouhý čas možná vlítne pár kapek), abych na to dostal nějakou pálenou tašku, v nejhorším případě beton? Plech se mi tam totiž dávat ani trochu nechce. Na okraj, když to vezmu z nabídky Tondachu, tak se mi zatím nejvíc líbily Brněnka nebo Francouzská, ale ty mají minimální sklon 20°, což už asi nebude pro přístřešek použitelné a dva typy v rámci jednoho domu se mi zdá jako pěst na oko. Pokud bych měl brát velký ohled na úhly, tak by připadaly v úvahu Sulm nebo Samba. Díky za názory.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista máme francouszkou a budeme ji dávat na velmi malý sklon,,, nebudeme dávat žádnou folii, dřevo vydrží nejdéle, když bude mít možnost přirozeně proschnout :) (zamýšlím se, proč má francouzská od 20°? kvuli žlábkům na odvod vody?odvádí pomalu?),,, a dotaz - tvuj pohled má okap i na spodní střeše - je to pouze pohled a příštřešek je kratší jak střecha? u přístřešku bych měla asi nějakou obavu o okap,,, když se pomalinku bude sunout těžký sníh :)
Odpovědět
@kasha ad okap, to už je zobrazený okap za tím směrem k jihu, tam ,kde skončil přístřešek. ten není přes celou šířku střechy. Jinak s tím okapem u přístřešku souhlasím, tam to asi pořeším větším množstvím sněhových háků a prostě to tam bude tát. Konstrukce tam 80cm snese a když náhodou v našich 260mnm otevřených k jihu pod horama napadne víc, tak holt vylezu nahoru a odhážu.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Mám sklon střechy 20° a při přívalových deštích mě teče pod tašky. (Bramag tegalit). Právě řeším jestli je to špatně položeno nebo je někde jiná chybka. Zatím mi to připadá, že se kapajzny rozstřikují pod tašky, který nejsou dokonale posazený. Asi přijde na řadu přeskládání. :-( . Takže za mě....s mírným sklonem opatrně.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e máš ten sklon na přístřešku nebo na domě,,, otevřený přístřešek, bez folie, pohoda :)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista při tomto sklonu se tam vždy nějaká voda dostane, ale nedával bych tam fólii ať to může vysychat, přesně jak píše kasha, pár kapek dřevu neuškodí, pokud se to bude držet pod fólií tak to podle mne nebude vysychat - nebo když už fólie tak s mezerou nad podbitím
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista tento problém asi řeší většina stavitelů co mají terasy a přístřešky nalepené na domě. U nás už od počátku s tím bylo počítáno a pokrývač nás upozornil, že při boční dešti a větru není problém aby byla voda pod taškama vytlačena až do výše 0,5 metru na navazující střeše se sklonem 40st. Takže tam máme izolaci, který ji nepustí výše a voda může pod taškama (Tegalit) téct i do kopce.
Odpovědět
Profilova fotka
snad to tam je vidět...
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Máte šikovného pokrývače! Takto nám nikdo neuměl poradit. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Hm, tak to je krutý :-( http://praha.idnes.cz/na-kolinsku-v-n...
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e je to smutné, jako každý požár! Ale říkám si, když už to chytne, tak to nechat dohořet, co s tím potom...
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e ježiš, úplně mi jde mráz po zádech.. no s tímhle už asi nic nejde....
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato já si naopak myslím, že se s tím dá toho hodně, ta srubová stěna je očouzená a možná o milimetr tenčí, ale řekla bych, že se to dá obrousit a zbude v podstatě něco jako skelet a ten má svou hodnotu. Jinak je to tragédie, jako každý požár
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 no, nevim nevim, zničené rozvody atd. a moc to nejde předělat. Jediné co tomu oproti jiným stavbám nevadí je voda...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky si myslím, že je nejlepší vyhořet do základů a dát to nový. Hlavní je, mít dobře nastavené pojištění.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato souhlas kdyz pozar tak nechat kontrolovane dohoret aby pojistovna zamazla cely dum - jen je problem asi nechat si to cely shoret kdyz tam ma clovek veci ;-( kazdopadne bych to nechtel zazit
Odpovědět
Profilova fotka
No jám myslím jako Eva, že to tak i vyčíslili v té škodě. Vypadá to, že hořelo podkroví, střecha a izolace jsou v háji. Ale dole je vše ok, skelet celý. Takže asi počítají, že ho nechají. Kuláče obrousí a zbytek bohužel znovu, hlavně co vedlo nahoru. Je sranda, jak hned píšou, že shořel srub, jako že to dřevo není to pravé na bydlení..... Přitom to masivní dřevo tam vypadá nejmíň poškozené. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa jen jestli to zachráněné není trezor a garážové stání s autem
Odpovědět
Profilova fotka
Po dvou mesicich prazdnin jsem si vzpomnel na srouby :-D , tak jsem vzal klic a nic, dal jsem metrovou nasadu a nic, sel jsem k sousedovi pro dvoumetrovou trubku....odolal jsem kostu cerstve vypalenych mirabelek a odesel s trubkou 2,5 metru :-) . Nasadil klic, zabral a nic, toz jsem zavolal synka (to uz zavanelo pohadkou o repe) a kooonecne sroub povolil!!! Ve srubu zapraskalo jako v kamnech a opet jsem si predsevzal, ze priste uz zapomenou nesmim! Je cas ochutnat ty mirabelky 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson namaž si závity (vazelínou), já jsem dopadl tak, že jsem musel 11t pannou zvedat průvlak, abych to povolil. Plochý klíč jsem s nasazenou trubkou "otevřel", takže jiná možnost nebyla - ještě že mám podlahu takovou jakou mám, jiná by to asi nedala... Až mi je divné co ten závit udrží.
Odpovědět
Profilova fotka
Vždyť na tom srubiku zbyly u kytky na okně. Jaky tam veliky Požar :) u nas shořela cestování roubenka do základu. Nevim co je lepsi. Tedy vim. Neshoret :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj vespolek,davali jste pri zapojovani elektriky proudovy chranic 300mA predsazeny pro vsechny obvody? Norma ho pry narizuje u drevostaveb ale ja ho v projektu nemel... Pry je to jako opatreni proti pozaru
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans ano my mame,zvlast pro vnitrni a venkovni okruh,podle novych norem se to pry uz jinak nedela,to nam elekt rikal uz pri stavbe,v projektu jsme ho meli
Odpovědět
@thomson @flexaretista presne jak pise thomson - je super kdyz si to clovek uvedomi dopredu - my davali STODO dle projektu na 18° strechu - a pod to bedneni az 1,5m na strechu se sklonem 38° pokud tam zateka stece to po hydroizolacni folii zase dolu
Odpovědět
@jumpmans proudovy chranic musi byt pro RD - je na to predpis - revizak by bez toho nemel dat revizi
Odpovědět
@flexaretista mohla by byt folie pro vodotesne podstresi a spojena paskou (dobry pokryvaci by mely urcite poradit)
Odpovědět
zdravim vsechny prosim o informace kdo mate zkusennosti s pouzitim vnitrni sadrove omitky na ytongy - muzete neco doporucit + popsat postup (brousi se to hodne?) diky vsem - myslim ze Kasha ma sadrove nebo se mylim? preji prijemny vikend
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?