Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 Ahoj, také tě vítám a držím palce, ať je vše ok. My jsme zatím ve fázi povolení na stav.úřadu... ;-)
Odpovědět
Věnec zabetonován, horní železa nám vyšly dost mělká, tak uvidíme, co to udělá. Od příštího týdne si tu parta bude hrát s přerostlýma sirkama.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista z pana Blateckého mám stejný pocit, člověk v pohodě, ale jak si napsal, hlídat a popohánět. První schůzka byla informativní, ale i tak byla naše představa celkem přesná, bohužel nám poslal nejprve svou představu, ale pro nás nevyhovující (3 toalety apod.) takže zítra se snad domluvíme na podobě skoro konečné :-) celkové náklady jsem si již udělala, ale samozřejmě si počkám i na jeho kalkulaci, pak napíšu rozdíl 8-) U nás byl výběr projektanta jasný, bydlí asi 150 m od našeho pozemku... takže zná místní podmínky i lidi na stavebním úřadě... děkuji všem za přijetí. Eva
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 Vítej Evi, vítej :) JSI frajerka, že jsi všechno pročetla! Budeš stavět relativně blízko, tak se klidně přijedte podívat a třeba tě něco v domě napadne,,, já jsem ku příkladu těsně před vyskladněním PD nechala zvětšit o pulmetru koupelnu a zvětšilo se k mému udivu všechno :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Krásný den všem srubařům :-). Plánujeme koupi pozemku a stavbu srubového domu. Z jedné strany máme souseda a řešíme ochrannou požádní zónu - odstup od něj. Nevíte, jaký odstup by to měl být u srubového domu? děkuji moc za odpovědi :-)
Odpovědět
@flexaretista @eviska1 To teda smekám, pokud jsi přečetla celý vlákno. Mě se to nepovedlo :-D Izolaci v projektu řešit nemusíš, ikdyž se tam napíše nadkrokev, nakonec to změníš na mezikrokev nebo stříkanou atd. Krovy jsou tak nějak univerzální a máš dost času si to rozmyslet těsně před řezáním samotných krovů. Pro nadkrokev by se měly pohledové plochy hoblovat. Je potřeba sledovat stavbu, zajímat se, kecat jim do toho :) .V tomto případě pohlídat tesaře nebo kdo zadává řezivo na pilu. Možná je snad lepší do projektu zamýšlet mezikrokev, kde se bude počítat s nižším stropem ale jinak to fakt v samotným projektu není podstatné.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jestli se legislativně nic nezměnilo, tak my jsme měli 7m
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Takže je to stejný odstup jako kdybychom stavěl zděný dům? Měla jsem strach, jestli u srubových domů nemusí být odstup větší. Moc díky za radu :-)
Odpovědět
@hankahorakova koukl jsem do tech.správy a je tam nějaký výpočet (bod.7). Kopíruji údaje k mému srubu: 6. ÚNIKOVÉ CESTY Dle ČSN 730833 odst. 4.3. se v RD ( OB1) pro evakuaci osob považuje za postačující nechráněná úniková cesta šířky 0,9 m s šířkou dveří na únikové cestě 0,8 m. Délka únikové cesty se neposuzuje. - vyhovuje 7. ODSTUPOVÉ VZDÁLENOSTI a) odstupy od stěn RODINNÝ DŮM: SRUBOVINA JE ZCELA POŽÁRNĚ OTEVŘENÁ PLOCHA: Dle ČSN 73 0802 odst. 10.4.4. b) se výpočtové zatížení zvýší o 15 kg/m2 u konstrukcí D3. Pv = 55 = 55,00 Kg/m2 Odstupové vzdálenosti od stěn: Stěna 1 – délka 11,20 m – výška 5,0 m - štít Procento požárně otevřené plochy: po = 100 % Dle přílohy F a tabF1ČSN 730802 je stanoven požárně nebezpečný prostor d = 10,20 m Do strany 7,15 m. Stěna 2 – délka 10,00 m – výška 2,80 m Procento požárně otevřené plochy: po = 100 % Dle přílohy F a tabF1ČSN 730802 je stanoven požárně nebezpečný prostor d = 6,50 m Do boku 4,55 m. Stěna 3 – délka 11,20 m – výška 5,0 m - štít Procento požárně otevřené plochy: po = 100 % Dle přílohy F a tabF1 ČSN 730802 je stanoven požárně nebezpečný prostor d = 10,20 m Do strany 7,15 m. Stěna 4 - – délka 10,00 m – výška 2,80 m Procento požárně otevřené plochy: po = 100 % Dle přílohy F a tabF1ČSN 730802 je stanoven požárně nebezpečný prostor d = 6,50 m Do boku 4,55 m. 9.2. Požární voda dle ČSN 750873 je požadavek pro Rodinné domy požadavek na požární hydrant ve vzdálenosti 200 m od objektu. Požadavky na hydrant: Potrubí DN80 [mm] Odběr Q pro 0,8 m.s-1 4 [l.s-1] Odběr Q pro 1,5 m.s-1 7,5 [l.s-1] 9.3. Vnější zásahové cesty: Dle ČSN 730833 musí ke každému RD vést přístupová komunikace se zpevněnou šířkou 3,0 m a končící nejvýše 50 m od RD. Příjezd k RD je zpevněná komunikace, přístup a příjezd vozidel je možný celoročně až k budově.
Odpovědět
@hankahorakova Je to jen výňatek, na začátku je seznam nějakých norem, stačí jen nastudovat :-) : 1. SEZNAM POUŽITÝCH PODKLADŮ ČSN 73 08 33 PBS budovy pro bydlení ČSN 73 0802 PBS nevýrobní objekty ČSN 73 0873 PBS zásobování požární vodou ČSN 73 0818 PBS obsazení objektů osobami ČSN 73 0822 šíření plamene po povrchu stavebních hmot ČSN 73 0823 stupeň hořlavosti stavebních hmot Aktual bulletin speciál – hodnoty požární odolnosti pro svislé konstrukce, vodorovné konstrukce, směrnice pro navrhování a posuzování požární odolnosti obvodových stěn a směrnice pro navrhování a posuzování střešních plášťů z hlediska šíření požáru Vyhl. MV ČR č. 246/2001 Sb. o požární prevenci Vyhl. MV ČR č. 23/2008 Sb. o technických podmínkách požární ochrany staveb Jestli jsi někde bokem, důležitý je taky ten bod 9.3. o přístupové cestě a pak ještě aby byl prokázaný nějaký prostor (točna) pro otáčení pož. vozidel. To ale by měl projektant všechno vědět ;) ...ježdamane, já tam mám v předch. příspěvku "tech. správy" a už to nejde opravit (koulím očima)
Odpovědět
ad xavik, my jsme ho to kvůli tomu nechali překreslit - má to vazby i na části, co se dělají na hale. Navíc to samozřejmě má dopad i na cenu celé dodávky roubenky, takže bylo třeba v tom mít jasno od začátku.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Jejda, Xavíku, moc děkuji! To jsou super přesné informace. Samozřejmě, že projektant nám to taky spočítá, ale nám jde prvotně o to, abychom díky všem pravidlům srub vůbec umístili na pozemek :-) Takže moc díky!
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Můžu se Vás ještě ve spolek zeptat, od koho máte srub, doporučíte nějakou firmu? My chceme poptávat firmu Haniš s.r.o. a Drevodomy Rajec - ti jsou o dost levnější a známe kluka, co pro ně stavěl a dopourčuje. Ale rádi uvítáme další tipy. Diskusi se chystám pročíst, asi tam toto najdu, ale nestihnu to hned. Díky díky. Jo a jsme z Brna.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova taky se přidávám, my to máme o to složitější, že si budeme chtít nějaké dřevo dodat sami, což ještě nevíme, jestli nějaká firma zkousne... Úvaha je Haniš, který PRÝ nemá s dodávkou vlastního dřeva problém nebo Derek Nott, který je blízko. Ještě jsme tuto akci nerozjeli, čekáme na projekt :-)
Odpovědět
@hankahorakova @eviska1 Můžete poptat jakoukoliv firmu, kterou najdete na netu apod. Nezávaznou cenovou nabídku vám udělají. Ideální je poptat to s formulářem co všechno se má nacenit (viz. kniha Srubové domy z kulatin - Houdek, Koudelka str. 134 - kniha se dá vyzvednout v Brně přímo u autorů ve f. OK Pyrus), nebo v tom mít trochu přehled (viz. opět kniha - jediná cz o srubech u nás) potom bude srovnání srovnatelné. Dobré je zajet i na místo, kde to kompletují, osobně si potřást ploutví, což Vám i slušná firma nabídne. Do zprávy pošlu nějaké kontakty, kde jsem vybíral loni já a také se zeptám toho svého srubaře. Koneckonců mám rozestavěno, můžete se přijet podívat 30 km od Brna :) Věřte, že tu nemáme jen Haniše (který umí) apod. mediálně hvězdné firmy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova @eviska1 my mame od Hanise roubenku
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik jsem netusila,ze jsme staveli s medialne hvezdnou firmou :-D :-D
Odpovědět
@jptn tak nejde o TV jako spíš časopis Sruby a roubenky, tam jsem na Haniše narazil a na netu se mě taky zobrazovali nějak asi nejvíc ( Podobně Pacák, Sruby Tábor) Dokonce to byl vážný kandidát na stavbu a s p. Hanišem jsem i tel. mluvil. Mají hezké stavby. Pak jsem se rozhlídnul víc a přišel na toto fórum a zjistil, že kvalitní firmy jsou i za humny (Polák, Urban, Pyrus, ta moje..) :) ....Nemluvě o ceně :-D
Odpovědět
@jptn oprava, nemluvil jsem s p. Hanišem ale projektantem Vlčkem, který s nimi spolupracuje.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ano,dela projekty i pro Hanise
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Xavíku, moc díky, rádi se i přijedeme podívat. A s kým nakonec stavíte? díky za fotky, už jste pěkně daleko :-). Knížku od OK Pyrus už máme déle a máme ji celkem nastudovanou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn A jak jste spokojeni?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jsme,jednani s Hanisem osobne fajn,je to prijemnej chlap,na nic si nehraje,ac je teda ta medialni hvezda😀,mozna,ze v dobe nasi stavby jeste nebyl😉
Odpovědět
@jptn Klídek jo, já to na f. Haniš nemyslel vůbec ve zlým, považuji za kvalitní firmu. Jde o to, že nejznámější neznamená nejvodnější nebo nejlepší.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik vzdyt ja to taky beru v dobrym ;-) a echt si ted roubenky vazim ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Drevodom je levnejsi na oko, spoustu veci nema naceneny, mne napr. nebyl schopnej rict kolik bude stat montaz na pozemky, tedy ubytovani lidi, jerab, .... ale levnejsi nez Hanis by byl ja mam nakonec Sruby Bohemia z Ledce, cenove vysli jako Pacak
Odpovědět
Mě Haniš dojal odpovědí, že roubenky 30 cm trámy nedělají a na mou otázku, zda jsou schopni garantovat energetickou třídu B na prostup stěnou, už bylo ticho. Ale popravdě, moc mě to nemrzelo - šli jsme do upravené realizace stavby od Pacáků, takže Pacákové byli fakticky preferovaný dodavatel. Cena sice je asi tak o čtvrtinu výše, než jsem doufal na začátku, ale objektivně uznávám, že přepálený to nemají. Tak uvidíme jak to bude s realizací - příští týden začínáme skládat.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj vši hledím, jak je krev osvěžená, hned se to tu jinak hýbe... Vítejte noví dřeváčci! A jestli můžu, tak radím čtěte, třeba zrychleně, ale čtěte, všechno tu je řečeno... A hlavně zapojovat zdravý rozum!!! Ono to už moc nebaví, furt opakovat ..., ale číst to všechno bych asi taky nedal. Jináč jsem dočasně bez hlavy, adminovi se nelíbila moje nová profilovka, tož čekám až si nastuduje novou. @hankahorakova Kolem Brna je spousta dobrých firem, ale i pár kulhajících, Xavik ty dobré všechny vyjmenoval, pak už je to asi o ceně. Do Rajce bych asi nešel ... Hodně štěstí
Odpovědět
Profilova fotka
Už jsem to tady psala, ale nedá mi to,,, Jednali jsme se všemi, kteří jsou tady jmenovaní,,,, a navíc s dalšími. A mám pocit, že nejvíce jde o to, s kým si sedneme,,, to je pro mne priorita, nebot budou stavět něco, do čeho dáváme skutečně dost energie-čili peněz :) Pacák u mně tenkrát prohrál na plné čáře, protože garantovali izolaci purpěnou mezi kuláčema a to mně dojalo :( Haniš byl na naše poměry drahý a neměl čas :) Jo Sruby Bohemia neznám,,, možná ještě nebyli? Umím doporučit KLUKA, který nemá asi webové stránky, ale staví sruby sám :) a je cenově úplně jinde a člověk si musí spousty věcí zařídit sám a tak ví coto stojí :)) jo, u Rajce jsem chvíli byla a jejich smlouvu o dílo bych nikdy nepodepsala :))
Odpovědět
Profilova fotka
Díky moc všem za rady, jdu se blíže po netu seznámit se všemi jmenovanými firmami a pak i osobně :-). Kasho, můžu požádat i o kontakt na toho Kluka, který staví sám? Moc děkuji
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?