Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Teda, věřím, že do smíchu ti nebylo, ale pobavil jsi takhle z večera! :-) :-) :-) No hlavně, že to dobře dopadlo!
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Tak vše je jinak, milí spolusrubovníci! Pozemek u rybníka jsme vzdali, nechcem zbytečně nic riskovat. A pak jsem prostě narazila na pozemek, který je úžasný! A v obci za Brnem, směrem na vysočinu, kde jsme plánovali bydlet už před lety! Takže oklikou zpět tam, kam nás to táhlo! Tak teď už jen čekám, až složíme realitce rez. zálohu a vydechneme si a odškrtneme první položku v naší vysněné cestě za srubem. Jo a dnes jsme sfoukli i stav. úřad a povolí nám tam srub, nevidí problém! :-) Tak jsem potichoučku už moc šťastná, už ať je to podepsané! A pak to začne! :-) Budete mě tady mít často! Budu zjišťovat vše, co vy už víte :-). Ale abych neotravovala zbytečně s tím, co už tady bylo, tak už se zdatně prokousávám fórem od začátku :-) Krásný večer všem! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Drzim palce aby stavebni urad nezmenil nazor, u nas v Humpolci na prvni navsteve uradu nerekli nic jen pokrcili rameny a ze asi OK a zacalo to z nich padat az pri vlastnim vyrizovani, ale uz vidim svetlo na konci tunelu po 4,5 mesicich mam uzemni rozhodnuti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova tak to chapu tvou radost ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett No doufám, že ne. zamýšleli se nad tím poctivě... Nestraš ;-) . A stav.povolení bude vyřizovat projektant - dle Vašich rad tady. Tak snad to nebude problém i pak. .-)
Odpovědět
@hankahorakova , popravdě, do smíchu mi bylo, s výjimkou kamaráda s UNC jsem zbytek bral prostě tak, že "hoši jste machrovali, tak se předveďte, bo já to řikal, že se nevejdete." No, tak uznávám, klobouk dolů, ten klučina z MANu byl fakt borec
Odpovědět
jediné, co mne zatím malinko netěší - hoši od Pacáků položili první trámy a jsme na dvou stěnách prakticky na úrovni bednění. Obě stěny (jedna 7 metrová a 1 je 2,5 metru) jsou zrovna ty, které budou pod střechou verandy a fakticky nad přirozeným terénem s dosypáním kamenem, ale i tak - co s tím? zateplit sokl budu chtít asi i tak, jen povrchová úprava na té horní hraně ale je s otázkou - co třeba zamáznuté z horní strany lepidlem a na tom přilepený odřezek z dlažby, co na té terase bude, třeba centimetr tlustý?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ano ano, taky jedna z veci kterou bych uz prenechal jinym :)
Odpovědět
@fredd1e ahoj, obávám se, že to bude složitý boj, pokud to není v územním plánu, je to veliký problém :-(, zákony jsou bohužel jasné, s tím úředník nic nenadělá. Moc přeji, aby se vše vyřešilo!!!!! jinak zdravím všechny nové příznivce srubů ;-) my jsme měli včera v našem srubu pána od Biofire :-D a mooooc se těším na jeho návrh krbu. Máme tedy na krb málo místa, tudíž to nebude nic megalománského, ale prý se tam něco vymyslet dá, tak jsem zvědavá ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil tak to jsem taky zvědavá;-)
Odpovědět
@jptn jak budu mít jeho návrh, dám vám ho sem k posouzení ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil ing Vaněk, jestli tam byl on ,je šikovnej ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@jptn ano to byl on :-)
Odpovědět
@kasha ahojky, jsem ti psala a nechce se mi to odeslat, nepřišla ti asi odpověď že? Fotky dodám, jakmile je stáhnu do počítače, ale malinko se stydím, páč nám to jde pomalinku a pokroky nejsou nijak závratné :-( ;-) ale alespoň máme vyřešenou otázku, jak moc riskantní je bydlení ve srubu hned první zimu :-D :-p .....budeme rádi, když se nastěhujeme do léta =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil my nemáme dokončeno doted;-) vůbec se nestyd, pokud ti nedělá vše firma, děláte sami a přitom chodíte do práce, je to úplně normální
Odpovědět
@jptn no právě, děláme vše sami, po odpolednách, teď teda přijde elektrikář a vodař, takže ti to zvládnou rychle, jsou to profíci no a pak zase nastoupí manžel. Přestali jsme to hrotit, bydlet máme kde, tak se snažíme, si tu stavbu užít a nehroutit se z každého zádrhelu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil tak se brzo koukej pochlubit;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil už se moc těšíme, až se pochlubíš s krbíkem :-). Sbírám inspiraci, i když jsme teprve na začátku :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Krásný den. Mám takový dotaz na všechny. chceme srub 5+kk neboli 2 dětské pokoje, ložnice, pracovna a samozřejmě obývací prostor s kuchyní a jídelním koutem. Ti z Vás, kdo mají podobné propozice, můžete mi napsat, jaký máte půdorys srubu (? x ? m)? Moc děkuji. Nehceme nic megavelkého, ale ani abychom srub neminimalizovali moc. Aby v něm prostě bylo místa tak akorát. Řešíme projekt, tak mi Vaše zkušenosti moc pomohou. Díky, díky
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova mame teda roubenku, rozmer 15x7/9,5m (tretina s obytnym prostorem je rozsirena) obytna plocha 200m2
Odpovědět
@hankahorakova my srub 15mx8m(+2m) ve tvaru T (3 štíty), zastavěná plocha 145m2 (obytná cca 240 m2 )
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova obdelnik 16,7x8,5 s dvema vykusy, 2 stity, zastavena plocha 135 s terasou 149, obytna vyjde cca 208 - dispozice 6+kk + technicka mistnost
Odpovědět
Profilova fotka
Ty jóó, to máte veliké sruby, my plánovali do 100m zast. plochu (+ patro). Myslíte, že je to málo? Potřebujeme postavit srub do 3 mil (hrubou stavbu od firmy a pak budeme něco sami a něco namsmlouvávat další firmy. Spíše ale firmy. To vám se vyšplhá cena asi výše, že? Omlouvám se, že zmiňuji cenu, snad to nevadí.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova tak tady se hlasi jedna z tech skromnych :-D roubenka 10x7dole obytna mistnost a loznice,jelokoz uz bydlime bez deti.tak nahore otvreny prostor plus pokoj starsiho syna(navstevni),bydli dale,nez mladsi :-),podle projektu roubenka byla dispozicne 4kk
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Ale roubenka je nááádherná!!! A to prostředí kolem je kouzelné.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova dekuji..je to jen louka
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Myslela jsem Vaši krásnou zahradu :-). A ty louky kolem to dokreslují, pohled neruší žádná jiná budova, nádhera! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ale taky jsou tam sem tam budovy.... :-D ale ne moc
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova jsem te zapomnela oznacit...uvidis jak to utece a zahradu budete tvorit take ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova toš borci to maji i s telocvicnou 8-) , my jsme na 8,6x9,5 vnitrni pudorys a na uklid je to az az. Mame vse jak jsi napsala...jenom pracovnu volame kabinet :D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?