Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
:))) jo cena za srub :)) podsklepení naceněno 1,1 mg, dozorovala jsem si to sama a dělal to jeden zedník :-D 0,75mg. původně jsme na dum měli představu 4mg vč.všeho, jsme přes a nemáme hotovo. Do zahrady můžeš nalít také milion :) máme permakulturu a je to radost,,, Obrovskou úsporu jsme dali v izolaci střechy-obyč zbytky ze skelné vaty a na to parotěska a ted pujde vlna ovčí :) desítky tisíc uspoříš vlastním broušením a natíráním, ale to asi zákklad vlastních prací,,, plastu jsme se vyhýbali :) ostatní věci střed či dokonce vlastní výroba :) Protože tady chceme být hodně dlouho, máme práce na dlouho :-D ČOV nerez, vsakovací jímka - 60tisíc a to jsme na ceně za odvoz té nádoby-která stála 100tisíc, ale borec musel vykopat, tak za odvoz a vykopání nám ji přenechal - my jsme opravili a zakopali a tak nám udělali kanalizaci, tak jsme za vykopání a opravu a odvoz prodali :)) tedy my jsme MINUS 60 za čov a ted platíme vodné stočné :-))) nojo, ten život je kouzelný :)
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 Pozemek - hledali jsme před lety, moc se nám líbílo za Brnem směrem na vysošinu. Našli jsme krásnou vesničku a v rámci nabízených pozemků jsme si určili jednu stranu, která se nám líbí. ale nebyly peníze na stavbu. Pak dlouho nic a teď víme, že finančně to asi dáme, tak nové kolo hledání - cca měsíce jsem ležela v realitách a pořád jsme jezdili. Chtěli jsme místo, kde bychom nebyli až tak na samotě - aby měli děti kamarády, ale zase ne v zástavbě, aby se tam hodil srub. Dlouho jsme řešili ten pozemek u rybníka a manžel, že neví proč, ale necící to jako ten správný. A že prý čeká, že nám něco "spadne", že se objeví nějaká nabídka. No a já ve chvíli volna v autě zadala do vyhledávače zase pozemky v té vesničce, která se nám líbíla a vyjel mi přesně ten pozemek, který jsme si před lety vyhlídli! A nikde na realitních sdružovačích nebyl. A cena taky super! A manžel na mě - vidíš to? A na to jsem čekal. Nebylo co řešit. Po souhlasu na stav. úřadu, že srub není problém (bylo vidět, že plně rozumí tomu, co srubem myslíme), jsme pozemek rezervovali a budeme skládat rez. zálohu. Takže tak :-). Věřím, že to bude to správné místo :-) A navíc bychom chtěli k domečku přilepit malou vinotéku (jen obchod, žádné sezení), tak nám to snad pomůže z hypotékou. Oba z manželem pracujeme z domu, tak nám to přišlo jako super nápad, jak skloubit hlavně mou práci s vinotékou... tak si držíme palečky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik @tomas80 :-D skvělé dispozice byly už vymyšleny, tak jsou si podobné :)) také jsme viděli ten náš srub a přitom jsme si ho náročně vymýšleli sami :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova :-D pozemek nám podobně "spadnul", úplně jinde, než chtěl přítel :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Všem moc děkuji za názory a nastínění vlasních fin. nákladů, ležím teď denně v informacích, abychom již od začátku mohli hlídat finance. Manžel miluje práci se dřevem, v budoucnu by chtěl i sruby stavět (chtěl to již před lety, kdybychom do toho tenkrát šli, dnes je z nás možná druhý pan Haniš nebo tak něco :-). Takže se moc těšíme na vlastní příděl práce, co nám čas dovolí. A děti už mají 9 a 11 let, tak taky přiloží svou ruku k dílu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Xavíku, díky moc a otevřené info a tvé zkušenosti. Každá rada je moc cenná. I vám ostatním moc díky. Těším se, až já budu v té roli, kdy budu moci porati. Protože to už totiž budeme mít velkou část práce za sebou!!! A budeme blíž vysněnému bydlení :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova pozemek jsem s prestavkami hledal 3 roky, ten finalni mne oslovil na prvni pohled a bylo to toprave, jakmile si clovek rika nejake ale, neni to ono
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova z vlastní zkušenosti (máme ale roubenku) si myslím, že se do 3 mil. vejít dá, ALE pokud se použijí opravdu ty nejlevnější materiály a vybavení a nebude se moc vymýšlet. My se nevešli, protože nemáme standarty ale nadstandarty (nadkrokevka, kachláky, palubky a ekopanely místo sádrošů, podlahovka, parkety...) ale zase si toho děláme spoustu sami, takže si vlastně říkáme,že to máme jako bychom to měli na klíč a ve standartech. Držím palce!
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Je to přesně, jak říkáš. Ale tam být nesmí. A ten jeho "pravý" člověk pozná na první pohled :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kees_2 Díky moc za další názor. Malou rezervu (cca půl mil.) tam máme, protože pozemek byl levnější, než jsme čekali. Takže věřím, že to vyjde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova také mám silné pochybnosti o ceně 3m. Nám projektant odhadoval 4m celkem a ve skutečnosti byla jenom hrubá za3,5.
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit a jaký máš půdorys? Ono asi opravdu hodně záleží na "vytunění". Taky chceme kvalitu, tak uvidíme :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@pekbit Hrubou stavbu za 3,5 mega? Čím ti to tak naskočilo? To musíš mít i něco spešl nebo mas snad zastavenou plochu 400m ? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova @tomas80 Půdorys je normál 11x11, ale je to ve svahu, chtěli jsme i stěny v suterénu z kulatiny a tam je dělali jinou technikou než převázkami, byla možnost udělat i štíty z kulatiny, líbily se nám přiznané trámy a nechali jsme nadkrokevní izolaci. Stavěla nám fy OK Pyrus, které není nejlevnější, ale zase na druhou stranu předali tak čistou práci, že jsme nemuseli brousit a rovnou jsme natírali. Takže to rychle naskákalo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@pekbit ono taky zalezi, co beres jako hruba stavba, v te tve uz jsou treba vnitrni pricky a strecha, ja beru jako hrubou obvodove tramy, stropaky, krov, stity, ted bez zakladovky, bez strechy, bez oken...
Odpovědět
Profilova fotka
Vnitřní příčky máme kromě špuntu zděné. Za hrubou otevřenou stavbu považuji srubovy skelet, samozřejmě stropaky a krov. Tedy stavbu bez jakýchkoliv vyplní, zaklopu a broušení. Myslim, ze většina cenových nabídek je takto koncipovana
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 většinou se k tomu ještě přidává aspon výdřeva na štíty, :)a na krovu folie :), jo a schodiště by tam mohlo být, když chceš z kulatin,,, ono také stojí cca 60tis, žejo :)
Odpovědět
Profilova fotka
když jsme u toho schodiště z kulatiny, nevíte, jestli se staví ze surového dřeva nebo vysušeného? poslední chytrák mně ho nacenil na 100 tisíc (dvě schodnice s podestou). už jsem toho měl po krk. mám pocit, že to každý šikovný truhlář zvládne při dodání materiálu "za pár" tisíc
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 máme ho ze syrového.. truhlář by ho asi zvládnul, ale spíš se jedná o usazení, sloupy a tak... spojené s následným sedáním stavby.....
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 srubove ze syroveho
Odpovědět
Profilova fotka
@kees_2 To máš pravdu, hrubou stavbu beru od základovky po střešní krytinu. Příčky v tom nebyly, kromě jedné, která byla taky z kulatiny. Ale ve výsledku je to jedno, zaplatíš to stejně, jestli je to hrubá, nebo ne :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to máš pravdu, to mě nenapadlo. usazení dole podle mě problém nebude, ale nevíte někdo, jak se řeší usazení posledního schodu do podkroví kvůli sedání?
Odpovědět
tak to je on...náš šampión :-D :-D , jen je to foceno mobilem, tak kvalita nic extra ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil parádní srubík;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 no problém je i dole... my např měli posl " schod " jen volně položený na zemi, jinak by poslední dole byl moc vysoko...ale to asi každá firma má své postupy.... rektifikační šrouby se normálně povolují jako u celého domu, a ten volně položený jsme dávali pryč až ted nedávno... u vrchního záleží na výšce podlahy... ale tohle my neřešili, právě proto jsme schody nechali dělat firmou, která stavěla dům
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 hodně dobrý na schody je právě mladý ZOUHAR, a skutečně ty levnější jsou za 60 :) Máme schody bez jediného hřebíku, z klády si je vytvořil přímo u nás v budoucím obýváku,,, najdeš v mých fotkách asi tak před 4 lety? :) a osazení má několik možností, bud se dávají na spodní schod šrouby a nebo to máš zcela volně posazeno a opřeno o horní klády a tak to máme my,,, postupně to klouzalo po stropáku a ted to asi dosedlo :)) opřené je máme kluzně o zasní stěnu :) detaily http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha..., http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha..., tak jo,,, 2010 už tam byly, toto letí :) toto letí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil kráááása!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Ahoj, taky se přidávám spíš na stranu pesimistů. Obytnou část máme 9x10 s podkrovím (+ dílnu 3x9). a i kdybych nepočítal "zbytečnosti" jako vikýře, přístavek pro auta, balkony, tak jsme přes 3 a nemáme dostaveno. Ono je lepší počítat s možností, že to za ty prachy nepostavíte a určit si priority. My třeba bydlíme jinde, takže nás to tak neděsí, že se protahuje ( i kvůli penězům), ale pokud se musíš stěhovat do xxx, tak je lepší počítat s tím co kdyby už nebylo za co dostavět. Nechci strašit, ale nevím o nikom, kdo by nestavěl dráž než původně počítal, ale třeba budete výjika ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky, máte moc pěkné sruby. u kashe se mi líbí řešení střechy s tím vikýřem. moc pěkné. nevypadá to jak budka pro holuby. fakt moc pěkné. my jsme kvůli ceně šli do klasického áčka s podlomenicemi.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil krásná práce, nádherná srubová klasika :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?