Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn naše hvězdice nebylo moc špinavá, ale ve sklepě bylo do kyblíku sazí :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha my dole v komíně pak jen lehounký poprašek
Odpovědět
@morana128 přesně to jsem říkal u nich na hale - bejt to jinde, tak to neřešim, ale zrovna uprostřed obýváku to bejt nemuselo. Budu to ještě řešit, finálně to pak asi zakryju obrázkem nebo tak něco.
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn To známe ...jsme si tu kominickou "výbavu" pořizovali zbytečně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Tak je fajn, pokud je to v místě, kde se ten obrázek dá pověsit. Ne u stropu, ne někde moc vlevo, moc vpravo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
netrvalo to ani 8 mesicu vyrizovani, doplnovani a presvedcovani a muzu konecne stavet oficialne :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett gratulace :-)
Odpovědět
Pár otázek: 1. Nevadí, když neaplikuji bochemit pod olej. nátěr (venek = lněný + tungový, vnitřek = světlicový, vše ředěno pomerančovým) ? Aktuálně u sušených venkovních podhledů. 2. Jaké usazení oken a dveří je nejlepší ? (obrázek- řez) 3. Když ještě nevím, co dám za kamna nebo krb, je lepší poskládat komínovou stavebnici s rovným vstupem nebo šikmým ? Vidím to na komín pr.200 mm, 8,5 m z Letovic ( http://goo.gl/1BpX8p ) Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik :) 1.vnitřek je v pohodě, venek máme olej s namíchanými věcmi proti zvířátkům,,, venkovní by měl mít i složku ochrannou UV záření :), 2. co jsou zvyklí vaši srubaři či oknaři, je toho mnoho druhů, 3. měli jsme rovně a přizpusobili to k tomu,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik k bodu č. 3, nevím, zda budu odpovídat přesně na to , na co se ptáš:-) Ale my máme napojení sopouchu šikmé. No a nakonec jsme měli malinko problém sehnat takovou tu krytku kolem sopouchu a průchodu do zdi komína. Všude měli jen kulatou, oválnou na 200 mm jsme nesehnali. Pro někoho blbost , pro mě malý problém :-) Ten přechod se mi nelíbí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett Hurá, gratuluji!! Tak teď ať ti ta stavba pěkně rychle ubíhá :-)
Odpovědět
tak nám přišla cenová nabídka od biofire :-( , krb úplně obyčejný, jen malinký kvádr a cena 150.000,-????? Není to trochu moc? :-( Jsem fakt nešťastná, už jsme si mysleli, že máme topení vyřešené, ale ta cena je vzhledem k navrženému krbu příšerná ]-( ]-( ]-(
Odpovědět
Článek se načítá
tady je návrh, ještě teda chybí obložení kamenem, což bychom si už dělali sami :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@iil My jsme dali podobnou cifru za velkou finskou pec, ale máme téměř 3tuny materálu. Podle obrázku máte navržené trochu tintítko. Mě se to zdá za navrženou pec hodně peněz. I když..... je to předražený......? Zkus poptat někoho jinýho a budeš vědět. Není jenom biofire.
Odpovědět
@fredd1e je to malinké, nejdříve jsme s akumulačním krbem nepočítali, proto s prostorem nebylo počítáno v projektu, ale nevadí nám to, postačí nám i něco menšího, ale právě proto nás zarazila ta cena, za něco tak malinkého tolik peněz? Poptám se i jinde, jenže bohužel žádné jiné firmy neznám a budu jen slepě hledat na netu :-( :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista K té aplikaci pro android: fakt nevím k čemu by měla sloužit. Mám androida na mobilu i tabletu (obojí Samsung), prostě jdu na internet na MS a tam se normálně proklikám až ke vkládání fotek, kde nabídne odkud... soubory, přímo vyfotit atd. Funguje to jak ve fotoalbu tak přímo tady ve fóru. Ale na webu jsem raději jen přes WiFi, ne přes mobilní data. Takže u tebe bych tipla jedině: aktualizovat nebo přehrát základní systém androidu, něco ti tam nefunguje. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Ta cena je fakt dost vysoká, nám stál cca 120tis., včetně obkladu kamenem, obestavby, břidlice na lavice, prostě vše. Z toho byla cca 60tis. krbová vložka.
Odpovědět
Profilova fotka
@iil to se moc nevytáhli. U té ceny bych viděl práci ČNB a jejího oslabeného kurzu koruny. Ale nevzdávej to a řekni svoje připomínky ing. Vaňkovi, ať to vylepší, je to obchodník ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
@iil krby Šimeček, dobra prace i domluva. Neznam Biofire, ale my akumulujeme fest ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ad 1) z venku bych to bez bochemitu neriskoval, stejne ale musis aplikovat chvilku pred naterem, protoze ti to dest muze vymyt Ad2) sonafa to v predesle komunikaci fotodokumentovala, ja pouze pocitove bych dnes preferoval zapusteny dreveny hranol Ad3) pokud to budes resit az nekdy, tak u 200mm doporucuju kolmy vstup
Odpovědět
@fredd1e @sonafa @pekbit @thomson díky za názory, zkušenosti a doporučení ;-) , zkusím pana Šimečka i nějaké jiné firmy, u biofire nadhodím, že se nám cena nezdá a uvidíme, jak se vše vyvine, každopádně jsme se s manželem shodli, že o akumulačky máme velký zájem, no máme celou zimu na to, se po něčem kouknout ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Zkus se zeptat uzivatelky "rammar"te biofire dokoncili nedavno,ta bude mit nejaktualnejsi info o soucasnych cenach
Odpovědět
Profilova fotka
@iil
Odpovědět
@jptn díky, zeptám se
Odpovědět
Profilova fotka
@iil nam kamna stoji 4roky,ceny mohou byt jinde
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e jo jo to mne ceka na konci listopadu, cena bude podobna, mnozstvi materialu take :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik 1. bochemit ani nic podobného bych nedával, ale zvolil bych nátěr s fungicidní složkou - je víc možností... 2. pokud Ti to ten Tvůj machr bude ochotný udělat, tak si to nech udělat tak jak to dělá Pyrus - vyřezat drážku a do ní vložit hranol, dneska bych to tak řešil i kdybych si to měl udělat sám... 3. pokud nevíš - aspoň zhruba charakter topeniště (výšku), je to dost naprd, pokud by se měla výška vstupu měnit, nám to dělali a moc odvařený z toho nejsem, hlavně je to zazděné v kachlácích, takže pokud se tam něco někde..., budeme to muset celé rozkopat (doufám, že informace co jsem dopátral jsou škodolibé kecy), Dal bych to taky na kolmo, ta výška komína zabezpečí dostatečný tah...
Odpovědět
@vorelmato 1. ok, snad ten fungicid a biocid může být až v druhé vrstvě, páč už jsem první vrstvu už naolejil. Nejlépe kdyby šel smíchat s tungovým olejem. 2. To zas jó, on to zmákne...za příplatek :) díkec. 3. Z ekonemocných důvodů bych chtěl pořídit nějaký obyč. krbový kamna tak do 30 tis.. Když by to nestačilo, nelíbilo, prášilo a za nějaký čas našetřilo, tak aby tam šlo postavit něco sálavýho. Zatím spíš lidi říkali, že je lepší 45° sopouch ( ale jak vysoko ? )
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik jojo, fungicid se to jmenuje, co jsem si nemohla vzpomenout a jestli už máš první základní olejový nátěr, tak jsi na něj chtěl dát bochemit? tak to už asi nene, :) -hranoly máme také, ale nechtělo se mi to popisovat, máme vnější obvod okna větší než vnitřní a okno se zevnitř dotlačí ke srubovině,,, řeší se to skutenčě ruzně,,, jestli chceš najdu možná nějaou fotku? :)) -proč je sopouch lepší 45? máme krátký a 90, trubkama na kamnech se to prostě dá přizpusobit, ale je to drbačka :)
Odpovědět
@kasha prosím taky o detailní fotku toho okna, zrovna to s manželem řešíme a pomohla by nám malinká nápověda, díky moc ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?