Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@xavik říká se, že pokud to není krb, tak vždy 90°, co jsem se bavil s šéfem prodejců komínů TUMA u nás v Bánovcích, tak říkal, že těch 45° je spíše relikt minulosti a on že by všude dneska dával 90° a maximálně to napojení udělal pomocí 2x 45° kolena.
Odpovědět
@sonafa možná je to Operou, zkusím ještě jiné prohlížeče.
Odpovědět
@xavik jinak díky za odkaz na ty Letovice, ty kachlíky jsou nádhera, až mám skoro chuť si ty kamna postavit sám, nebejt s tím taková oprcajtung na schválení a revize.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ANO máme v těch 90 dvě kolena a v tom jednom je dokonce čistící dvířko :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@iil http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha... prohlídni si fotky s oknama a zaměř se na to, že tmavější barva kuláčů je již natřena a méně vyřezaná, aby rám okna dosedl,,, srubaři to moc rádi nedělají, ale je to fakt pohodička, pro nás... na této fotce je právě vidět, že kus kuláče přečnívá - vidíš? po okrajíj ej ještě i drážka s hranolkem a do hranolu kotvili okna. nahoře máme prozatím mirelon, je skvělý, nebot se stlačí to skoro nuly a nemusíš nid oddělávat a řezat,,, a okolo máme pamětové pásky a zevnitř ještě vlnu,,, a až na ně dojde řada, dostanou nějaké lišty :)))
Odpovědět
@kasha @iil Takhle nějak mě to srubař načrtnul, tak jsem si to hned zpočítačoval (nemusí to být úplně přesně). 3 typy uchycení. Lať se vkládá proti skroucení a zborcení klád. A - nejobyč. uchycení, pod latí je drážka, může být vtlučena ocelová výztuž. (v ceně hrubé stavby) B - lepší způsob, nutné olištování rámu okna (příplatek) C - ještě lepší způsob. Teď nevím která strana má být venku/uvnitř. Hrany se podlepí izolací, nejsou nutné krycí lišty, možná z jedné strany, už nevím. (příplatek o trochu víc jako TYP B, na mém srubu celkem cca 8.000,- = pro mě jasná volba)
Odpovědět
Jojo, mně to tam dali v typu B
Odpovědět
@thomson tak hlásím, že pan Šimeček mi ten samý akumulační krb nacenil na cca 101.000,- =-) . Můžu se jen zeptat, na jakém principu ty jejich krby či kamna pracují? Kolik dřeva se cca naloží a jak dlouho vydrží pak krb sálat teplo? Díky moc ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil a to tam jako tak těžká kamna můžete " vyfiknout" jenom tak jo??? my s nimi teda počítali už od začátku, takže s tím bylo počítáno v projektu základů. zdvojená kari sít, jiný beton, prý že základ jak pod panelák:-D
Odpovědět
@jptn no já doufám, že můžeme. Je tam nachystán základ pro normální krb a pan Vaněk nic nenamítal, že by to nestačilo :-| , tak mu budeme věřit a doufat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil tak to on asi neřeší, spíš bych se bála zatížení konstrukce celé stavby, tyto aku kamna jsou mnohatunové kolosy.. ale nevím noo. my tím, že jsme to věděli už před stavbou, jsme to při řešení vytápění měli jako součást projektu.. a vím, že teda projektant na to dost dbal( sám je má také)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil zase říkáš, že základ pro krb tam je, tak asi taky budou základy zpevněné....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@iil my mame trochu vetsi nez mate Vy navrzeny, princip je v akumulaci tepla do obestavene hmoty, ktera ji pak postupne uvolnuje. Z toho duvodu je vhodne mit te obestavene hmoty spise vice nez mene. My mame vlozku romotop cca 29kw, vecer do ni nalozime (vleze az 8 kg dreva) skrtneme a pak uz se nepriklada. Rano po cca 10 hodinach staci rozhrabnou zhave a muzes nalozit dalsi drevo, pokud topis mekym drevem. Kdyz topis tvrdym, tak staci po 12 hodinach opet nalozit drevo a hori to samo. V techto dnech topime pouze jednou za den (kolem 18 hod. zapalim) a kamna jsou prijemne tepla jeste odpoledne dalsiho dne. Podlahovka je vypnuta a cely dum se da kamnama zatim v pohode vytapet. Dneska bych jine kamna nechtel (kecam chtel bych zapojit to same ale s vodou), zadny problem s prachem, prikladanim, nebo cirkulaci vzduchu. Minimalni udrzba...neni tam popelnik a popel resim jednou za mesic, kdyz budeme zatapet 2xdenne, tak urcite casteji, ale zatim mne to bavi. Mrkni do alba a pokud je chces videt v realu, tak se zastavte na kafe ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson @iil tak to asi nebudou " ta samá" kamna.. jak píšeš, evid rozdíl mezi Biofire a Šimečkem je ten, že Thomson má vložku a obestavbu, biofire jsou celošamotová, bez vložky
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson @iil popel my řešíme cca 2x za zimu
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik přesně C jsem popisovala a dala odkaz na své fotky, tak to máme :) menší plocha okna je venku (podle náčrtu je to horní strana, na fotkách poznáš a docvakne Ti to proč :)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ti nestačí střílny?
Odpovědět
@vorelmato Střílny tu měl někdo jiný. K mému srubu zatím chodí davy vesničanů a všichni se diví, že to nemá okna a dveře (zatím tam lezu vrchem). Tak jim tvrdím, že to je kvůli bezpečí proti blížícím se islamským imigrantům, a že se tam poleze podzemní chodbou s vyústěním v podlaze 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik Jo imigrantama taky zduvodnuju ten svuj bunkr pod barakem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tak to bacha, oni jsou na jeskyně zvyklí @xavik aha, teď už chápu ty mezery ve videosekvenci - stavbu tunelu si vystříhal, vchod je předpokládám v kadibudce...
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím všechny a mám malý dotaz :-). Chystáme projekt, pak nás čeká odhadce od banky, kvůli hypotéce. Bereme si ji na pozemek i srub (poté část umoříme prodejem bytu). Potřebujeme, aby vše odhadce správně odhadl, aby nám dali dostatečnou výši hypotéky. Stalo se Vám někomu, že odhadce odhadl Váš projekt níže, než je jeho skutečná hodnota? Přece jen si nejsem jistá, jestli odhadci umí správně ohodnocovat srubové domy. moc díky za Vaše zkušenosti ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ono hodně záleží na odhadci, bohužel, my měli štěstí, nastínili jsme ji, kolik bychom potřebovali aby to vyšlo;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn Moc díky, taky budeme nastiňovat, tak snad to vyjde :-) Pak odhadce byl zatím po telefonu super. Uvidíme, až mu budeme předávat vše potřebné. A měli jste pro odhadce nachystaný kompletní projekt a celkovou kalkulaci stavby rozpoložkovanou? Dost dobře nevím, jestli mu stačí celková předpokládaná cena nebo podrobnější rozpoložkování.
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova položkový rozpočet ne, ten nám pak projektant" připravil" pro banku, se slovy, hlavně se tím neřidte :-D :-D a a oni to vůbec nechtěli
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova ale to je asi vše individualni
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova u nas byl sice odhadce v pohode, ale pozadovane cislo nevykouzlil. Nastesti jsme do toho mohli zahrnout i byt, kterym jsme pak po prodeji jistinu snizili. Problem byl i v tom, ze my meli hypo do 80% z predpokladane finalni ceny.
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson takže on ti taky vykouzlil nižší částku, než jsi potřeboval? A chtěl k odhadu už hotový projekt a kalkulaci? Nemáte někdo kontakt na projektanta, který pracuje rychle? Potřebujeme co nejdřív dořešit hypotéku, abychom mohli zaplatit už pozemek, ale vázne nám to na projektu, který je potřeba pro odhadce. V bance nám řekli, že kompletní projektová dokumentace není potřeba pro hypotéku a kalkulace taky ne, ale odhadce mi tvrdí něco jiného... čert aby se v tom vyznal. Hypotéku potřebujeme taky i k tomu, abychom mohli i objednat dřevo, chceme zimní těžnu. A nevíííííím jak to stihnoooout! :-p :-( :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova honis moc zajicu naraz ;-) . Každá banka to muže mít jinak. UCB ma svoje odhadce, který od nas dostal projekt a naši hrubou kalkulaci (měli jsme uz první nabídky, tak jsme to od pasu dali) a projekt uz byl z důvodu územního řízení na světe. Vzhledem k tomu, ze nám stavební povoleni trvalo 14 měsíců, tak jsme toho času meli dostatek. Pokud ale nemáš stavební povoleni, tak objednávat dřevo je hodne rizikové. Kdyz jsem chodil do výroby kontrolovat nas srub, tak tam stal hodne měsíců srub, kde se protahovalo stavební povoleni....nic prijemneho. Ale asi to mate poresene ?
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova Taky jsem chtel ze zacatku vsechno stihnout a kdyz prijde prvni a druhy zasek tak clovek tak nejak otupi a zacne to brat vice v klidu. Napr. tu zimni tezbu jsem minul, ale spim celkem v klidu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson Stavební povolení nás čeká, máme jen předběžný souhas stav.úřadu, že srubový dům můžeme, ale jak moc se potáhne stavebko, to nevím.... Ale štve mě ten odhad na tu hypotéku, protože z ní budeme platit i pozemek, takže natahovat to moc nemůžeme :-( A navíc vyčerpat ji pak musíme do 2 let, takže veliké průtahy být nesmííííí!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?