Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett No to je tedy najednou hnusně složitý! Ještě že jsme zkolaudovali půl roku před platností těchto změn, takže máme zapsáno každé zvlášť. Pozemek zdědil manžel a stavba je samozřejmě společná, takže by nám po novu banka vlastně ani jednoduše nepůjčila... No, ještě že už to snad nebudeme potřebovat. :-) :-p Ale @hankahorakova by si to asi měla také přečíst, tam přímo píšou, že půjčit si na pozemek a pak znovu na stavbu zrovna moc nepůjde. ??
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e No žádná změna jak pro koho...růrzní majitelé domu a pozemku-problém, půjčit nejdříve jen na pozemek bez zapsané stavby a pak na stavbu-problém.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@iil to je ted ranec jako hrom :-S . Netuším, pro jaký nátěrový materiál jste se rozhodli, ale zkus oslovit i Kredezeit, já jsem platil za jednu vrstvu na celý dům cca 30 000.
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, i kreidezeit to mají drahé,,, když si to necháš profíkama, ale máš to hnedle a pochybuji, že by nám natírali štíty, kam se nám vyšplhal horolezec a balancoval zavěšený na popruzích a protože máme domeček ve svahu a žádné roviny, tak jsem sama zvědavá, jak to jednou budeme přetírat, ani plošina se nemá kam zapatkovat :) tak to asi přirozeně sešedne,,, JINAK např.to podbití přesahů nám natírala sřechařská firma remmersem. všechna hladká prkna je třeba natírat řídkým olejem-např.u kredezeitu tvrdý podlahový a podobně, nebot oleje na hladké ploše to je mazec, to jsem tedy nedělala,,, uvnitř, nesámový podhled z lešení-tvrdý podlahový, má hodně ředidel, dobře vsaje,,, :) nikdy jsem nic neutírala, všechno vsáklo. A 5 litrů oleje použiješ po dvou letech na jižní a nebo západní stěně a když bude neprodyšně zavřený, tak pohoda :)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil jedna vrstva (první) venkovního nátěru u srubu cca 12,5 x 8,5 m vzala 70 l http://www.barvydelta.cz/olej-na-drev... Cenu si spočítej... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Cena mi také příjde dost odvážná. Od začátku jsme si to natírali vše jen my, bez firmy. Vybavení-fakt dlouhé a pevné žebříky, jištění (manžel měl takový horolezecký podsedák pod zadkem, s karabinou a při jištění se zavěsil třeba za nějaký trám ve střeše) natíral i ve výšce 9 metrů. Při druhém natírání v minulém roce jsme si prostě vzali týden dovolené a zvládli jsme to. Víme o každém cm srubu-díky natírání se prohlídlo úplně vše, proběhla řádná kontrola, zda se neděje nikde nic nekalého. Z hlavy ceny nevím, ale pamatuji si , že první materiál na nátěr od Kreid. stál 22.000 kč -natíralo se 2x. Minulý rok už jsme použili lazuru. Padlo cca 20 litrů + několik litrů ředidla. Cena barvy cca 7 tis+ředidlo.
Odpovědět
@iil my natíráme sami. Venek Kreid. 80l základ, 60 pigment (1 vrstva), vnitřek saflorový olej, ten jsem objennal na http://www.olejenadrevo.cz/www-olejen... takže cenově už se blížíme 50tis.
Odpovědět
já všem moc a moc děkujíííí za vaše příspěvky a zkušenosti ohledně natírání srubu, moc nám to pomohlo v rozhodování. Natřeme si ten srub sami a pak dám vědět, kolik jsme ušetřili peněž a o kolik nervů jsme při tom přišli ;-)
Odpovědět
@iil zdravim , nebat se natirani - vybirali jsme z nekolika nateru i z tech nejdrazsich a nakonec jsme sli do Livosu - dela se s tim opravdu pekne. Jinak zkusennosti mistnich s oleji budou urcite podobne.vnejsi nater jedne napousteci vrstvy a jedne kryci cca 600m2 + 600m2 kolem 37tis za vse. Dovnitr pujde svetlicak ale na to mame cas - nemuzeme zatopit.
Odpovědět
vcera jsem rezal prah do betonoveho soklu pro vchodove dvere - budou tak za tri tydny z masivniho dreva - modrinu - tesim se jak budou vypadat - mohu se zeptat kolik Vas tu na foru vysly +- vhcodove dvere? budeme mit 2-metrove
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 vymyslela jsem si design, jsou dvoukřídlé, jedno křídlo užší, pevné prosklené a dveře s podélnými skly, masiv, stejný výrobce jako okna, 45 bez dph :) a chudinky dostaly dolik zásahů při ruzných stěhovačkách, že ted vypadají jako po neštovicích,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Bankéř říkal, že půjde,2 hypotéky. Nebo je tam jiný zakopaný pes? Mám si přečíst ten odkaz výše? My ale stejně půjdeme asi do jedné hypotéky.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@hankahorakova - zakopanýho psa vidím hlavně v tom abyste měli ze co stavět, tzn jestli banka Vám dá peníze hned na prostavění a nebo bude chtít byste prostavěli nejprve za svoje a pošle Vám je zpětně. Dál problém může nastat v případě že srubaři budou chtít zálohy vždy za část postavené hrubé stavby a banka to nebude chtít akceptovat, protože to nebude stát na Vašem pozemku. Tohle jsou myslím zásadní problémy, který můžou nastat .
Odpovědět
@hankahorakova ahoj, právě řešíme hypotéku na srub. Pozemek naštěstí řešit nemusíme, ale zbytek už ano. Vyřizujeme ji u Komerční banky a opravdu je problem v tom, ze banka ti peníze pustí, až je proinvestujes na pozemku, což je u srubu problem, protože ten se nejprve staví u firmy a ta po tobě bude chtít určitě nějakou zálohu a myslim, ze ne malou. U KB nám daji 500 000 a až ukážeme na pozemku, ze tam ta stavba je, tak nám pošlou další peníze. Vůbec jsem netušila, ze to tak funguje a byla jsem nemile překvapená. Držím palce, ať vyřizování jde hladce, u nás se to trosku zadrhlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e @misa2015 moc díky za cenné rady. prověříme!
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova zakopené psy ti popsali níže už fredd1e a misa2015 :-) Odkaz není nijak dlouhý, já ho četla, i když už to nepotřebuji. My už jsme hypotéku třikrát úspěšně dostali a proinvestovali. o další už tedy nestojíme, ale informace se hodí, protože v bance obvykle problémy neříkají, aby klienta nalákali. Ty se musí řešit pak na poslední chvíli, když už se pro danou banku rozhodnete :-|
Odpovědět
@misa2015 KB nedoporucuji z duvodu toho ze chteji za vse poplatky i kdyz se na zacatek tak netvari - my jsme sli k nim protoze jsme chteli penize na stavbu dopredu nez bude na pozemku a nikdo jiny nam v dane situaci nenabidl nic jineho -takze se to resilo predhypotekou ktera je vsoucasnosti uz prevedna na hypoteku
Odpovědět
@vedma1 ahoj, to jsi mě docela vystrašil s tou KB. My pořad a pořad vyrizujeme, teď tam vznikl zase problem ohledně pozemku, ale snad se to brzy vyřeší. Je to nekonečný příběh :-( byla to jediná banka, která nám hned na poprvé půjčí půl mega. Teda tak to aspoň říkají, tak doufám, ze to tak bude. A ty jsi pořad u KB? A za co všechno chtějí poplatky?
Odpovědět
@misa2015 jsme tam protoze jsme vazani fixaci - poplatky maji ve VOP na strankach - me to teda udivuje z vlastni strany ptz by si banka mela chtit udrzet klienta - sice penize chce vzdy klient ale pokud banka chce poplatek za toto poplatek za tamto tak se zakaznik - klient akorat odrazuje.Nebojte se - je to vse na zdravem rozumu - PS me hypoteku vyrizoval fin.poradce. At se Vam to vydari
Odpovědět
Profilova fotka
Přes léto se mi uhnízdili sršni v nějaké škvíře za vrcholovými trámy. Nějak jsem to neřešil, protože mě neohrožovali, jen sem měl trochu obavu aby tam něco nenapáchali. S přicházenící zimou lety ustaly, ale bohužel začínám cítit docela smrad v koupelně, která je pod jejich hnízdem. Předpokládám, že to bude tím, že postupně zdechají. Kdybych to byl býval věděl, tam bych býval s tím něco dělal dříve :-) . Ale k mému dotazu. Jak, kdy a hlavně čím jste utěsňovali mezery ve štítech, který se kolem trámů vlivem seschnutí udělají? Ač mám přírodu rád, přece jen bych se této nezvané návštěvě příští rok rád vyhnul. ;-)
Odpovědět
prosím, prosím, mám další dotaz ohledně nátěru...když může dojít k samovznícení, asi bychom si měli dávat pozor na konopnou vatu, aby nepřišla do kontaktu s nátěrem že? Ptám se, páč na hodně místech vata vykukuje :-| :-( :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil tak to já nevím, nebot nám nevykukuje vata, ale pamětová páska, občas a samovznícení hrozí podle mně s hadrou v kýblu nebo jiné nádobě,,, myslim, že když je hadr jen tak volně, tka se nic nevznítí, ale nemám ověřené, nikdy jsem nic do hadry nemusela otírat a stětec otřu o dřevo, o papír a šup s ním do vodní lázně a čeká na další práci,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil nemělo by to nic udělat
Odpovědět
úpřímně závidím každému, kdo si splnil sen a bydlí ve srubu.
Odpovědět
Profilova fotka
@fredd1e Tak mi jsme museli kvůli sršňům rozebrat znovu štít a opravit izolaci. Nalétali přes prkna do zdi, roztrhali folii a vatu si vyházeli jak potřebovali. Ale dodnes v daném pokoji něco šíleně smrdí, už je to před rok, a nemůžme přijít na to, co to je. Nemizí to,nejde to vyvětrat ... :-| A upřímně myslím, že to neutěsníš. Někde vypadne souček v prkně a už si cestičku najdou znovu... letos nalétávaly pro změnu včely, ani nechci raději vidět, co v těch štítech vyvedly. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
@iil viděl jsem ohořelý hadr, ale ten byl zmuchlaný a hozený v kbelíku, u konopné izolace to nehrozí, můžeš být v klidu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil Také neporadím.Ale taky bych řekla, že u té konopné izolace to bude v pohodě. .Nám se teda hadr vznítil. Bylo to nedopatření, každý použitý hadr jsem házela do kbelíku s vodou. Tenhle zůstal ležet na zemi, ve stínu. Jenomže najednou sluníčko popošlo a já koukám z okna a ze země jde kouř. Hadr byl dost spálený, kouřilo z něho, plamen vidět nebyl.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 já jen nechápu co jste na kulácích stírali,,, mně dřevo sálo a saje jak nenasytné :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha To nebylo natírání dřeva, ale obladu z kamene :-) Vždyť víš, jak se mi líbí vše lesklé a sluníčko šisuje vše o 106, i obklad
Odpovědět
Profilova fotka
@kabar jj, pěkně to větrá, hlavně když přijde vichřice :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?