Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
zdravim Vas vsechny, mam dotaz, chceme mit v baraku v 1NP pouze podlahove topeni (vodovodni s akunadrzi) + zebrik v koupelne a do druheho patra jen natahnem trubky - jako vsichni tady jen pro jistotu. Chci se zeptat na zkusennosti - vytopi jen podlahovka z 1NP i 2NP - pouze prenosem tepla? pres schodiste a strop? Diky za odpovedi vsem
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa Asi se taky mrknu pod nějaký prkno, co tam nadělali za paseku. Pro jistotu. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Nám vytopí, ale nejsem si jistá, zda to teplo,které to vytopí , je to z podlahového topení. To teplo do 2NP prochází spíše z tepla od krbových kamen s výměníkem, vystoupá schodištěm a prochází dřevěnou podlahou. Nevím, čím topíte, jakým zdrojem? Máme ještě v záloze v suterénu elektrokotel, ten také ohřeje podlahovku, ale že by teplo vylezlo do patra, už bych neřekla. Ale je fakt, že jsme to za těch 8 let prubli jen 3x, víckrát kotel nešel.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Já bych na to tedy moc nesázela. Myslím že asi máte v podkroví také uzavřené pokoje, ne jen galerii, takže tam bude teplo těžko pronikat. Kdyby byly dole alespoň radiátory, které více hřejí. Nebo když se zafajruje v krbu, tak to nahoru jde pěkně, to máme na srubu a přes schodiště trochu projde. Ale bez vývodu z krbu v galerii by to nebylo nic moc. A do obytných místností už vůbec. A u podlahovky máš mnohem nižší teploty, hlavně u podlahy, ty jsou skvělé v místnosti kde jsi, ale pouštět to nahoru, kde nijak jinak netopíš, mj. znamená, že ti dolů bude táhnout na záda. To bys musel asi dole tu podlahu dost přehřívat. Přes strop bych vůbec nepočítala s průchodem tepla. Jsou tu tací, kteří v podkroví téměř netopí, ale většinou tam ani trvale nebydlí, nebo jen spí.... a dole mají kamna.
Odpovědět
@morana128 @sonafa planujeme krb s vymenikem - coz znamena ze muzeme treba zatopit jednou za 2 dny - tak ze radeji jit nahore do radiatoru ktere bude prohrivat take akumulacni nadrz pri netopeni v krbu
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 B je správně
Odpovědět
Profilova fotka
mám velkou prosbu - někam jsem založila knížku od pana Koudelky a teď by se mi náramně hodil ten formulář, který on tam dává za vzor k porovnávání nabídek různých zhotovitelů. Nemáte ho, prosím, někdo v počítači, že byste ho mohli poskytnout - předem děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 jestli mi to za ty roky nezmizelo, kouknu,,, :) nicméně nebyl až tak vynikající, ten formulář,,, pro nováčky ok, ale pro bardy málo konkrétní :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Tak to asi ty radiátory nahoře...Pokud fakt nebudete topit a to teplo nepůjde z krbu, tak si myslím, že podlahovka vršek nevytopí. My teda v patře bydlíme-kromě ložnice, tam jsou dva dětské pokoje a koupelna s vanou. Pokoje si děcka vytopila sama , třeba televizí, noťasem, sebou :-) Takže i v takovéhle dny, kdy je venku kolem 5-8 st, netopíme ani v krbu, tak v patře je příjemně. Svetry teda netaháme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ROMI, když je venku 5 st. tak netopíte? nebo jak tomu rozumět? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak u nás se topí nyní až pozdě odpoledne, takže barák vychladne na 19 st, no ale přitom nahoře v patře můžeš být v pokojích, hrát si se synovci a zima tam není. My si to prostě nějak zadýcháme :-) Poprvé letos na podzim jsme zatopili minulou středu, to u nás už byly mrazíky -3 st. Takže , když je nyní venku 6 st, v krbu se netopí, v patře je 19-20 st, kolem páté zatopíme. No ale nahoře v patře je stále kolem 20 st, když se pustí TV a PC a jsme tam, vyleze to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 rosím značku TV a PC, můj Lenovo B590 to jaksi nevytopí ani když má moje žena puštěné svoje 4jádro na videa, asi proto že nemáme TV :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@morana128 tak to jsem nemusel platit zalohu na kamna, stacilo poridit slusnou televizi :-) clovek se uci cely zivot
Odpovědět
Profilova fotka
my teda máme nastavenou elektřinu.. takže śe toho nijak nevšímám... jak to jede , nejede, dva kachlové přímotopy,nastavené na 750w..podlahovka v koupelně a v zádveří, ale dneska možná poprvé v nové sezoně zatopím v kamnech.. to vydrží v tohle období vyhřáté určo do soboty nahoře topení nemáme, jen vývod z kamen.. otevřený prostor, jeden pokoj, koupelna, otevřené dveře @vedma1
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 nechápu, ale všemu rozumět nemusím,,, je to jistě tím, že nemáme TV, jak píší kolegové i když jedou 2 pc a několik mobilu, stejně topime,,, když je venku 3, tak doma to vypadalo na 17 a asi jsme tedy k sobě dost chladní :))) ještě se zeptám blbovzdorně - jiný tajný zdaoj topení než kamna nemáte, jo? třeba zkoušíte volnou energii, nebo tak nějak? :)), ale jestli běháš, několik km odpoledne, tak přijdeš tak vyhycovaná, že se ráda doma zchladíš, vid? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem tu topnou sezonu v kamnech dnes zahajila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn no JITUSKO, to je krásná idylka,,, to my tady topime týden,,,, když bylo okolo nuly a hodně foukalo, tak jsme do toho šli :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn @kasha nechapu ze si proste jen nepustite televizi, takhle placat drevo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett tu mam taky pustenou ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha tak elektrina taky topila,kamna prisla na radu dnes ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett :)))))))))))))))) to bude tím že ji nemáme :))))))))))))) ale jsi mně velmi pobavil?
Odpovědět
@esmeralda2 formulář: http://goo.gl/jEgjko @geodett Topením TV a žárovkama už taky zvoní hrana, LEDky tepla moc nedají. Leda koupit bazarovou plazmu, ty topí slušně, a kdo rád kouká do plamene nebo na radiátor, stačí tam pustit obraz s daným motivem.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik hele, tak to manželka mého šéfa koupila chytrou TV s internetem (dnes nic nového, ale je to 3 roky), je to přes celou zeď a když jsme trochen popíjeli a nebyli jsme schopní se shodnout na žánru, tak přišel na řadu manuál a ejhle, ono to umělo i oheň v krbu i s praskáním dřeva, dokonce tam i nějaké ruce sem tam přiložily. Čuměl jsem jak tydýt, táhlo to oči skoro stejně jak živý, ale tepla z toho moc nešlo...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Tu máme taky a hned to kluci zkoušeli :-D Blbý bylo, že jsme na ten oheň koukali směrem vzhůru, máme TV na rameni ve výšce 2m 8-) :-) A fakt nehřeje!
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik díky, super
Odpovědět
@vorelmato no právě, taky jsem si pouštěl (dobrý jako spořič) ale větší sranda je, když kočkám pustím http://www.videocatnip.com/ nebo to akvárko :-D kupodivu to ty placky přežívají bez škrábanců.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no to snad... :-p
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Tak je snad jasná trocha nadsázky ;-) . Mluvíme o podkroví, ty naše pokoje prostě to teplo umí nějak udržet .Právě jsme si vždy dělali legraci, že tam synovi v pokoji není zima, když je tam zalezlý celý den a netopí se v celém baráku , že si tam dělá teplo sám, TV , noťasem a svým tělem :-) A ano, topíme jen krbovýma kamnama s výměníkem. A ano, v tyto dny zatápíme po páté hodině, kdy dojedu z práce. Máme malý dům, žádné nevyužité chodby, otevřené prostory. Taková chatička :-) Sice 8,5 na 9, ale tak nějak malá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 neuvěřitelné,,, asi musím přijet :))))) ty šílenosti s krbem v telce jsem nedávno na návštěvě viděla také,,, mně docela rozčiluje tv při návštěvě, tak bývám lehce nevybíravá,,, ale co už,, když lidé musejí mít ten modrofialový tahač očí :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Se trochu ohradím jo? :-) K návštěvě nepatří puštěná TV, návštěva u nás sedí v patře, ne v podkroví, o kterém jsem celou dobu psala. OK? Návštěva , která u nás je, a je-li nutno topit, sedí u hřejícího krbu. Ne u TV. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?