Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 zlatečko, ta telka k Tobě vubec nepatřila, byla k výšejší komunikaci pánů, kteří o tom diskutovali :), ale jsem ráda, že se u Vás sedí u krbu :)) krásný den přeji! :-x
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha Taky bych měla zájem o ten formulář, Kaschi, pokud ho najdeš. Knížku máme už pár let, ale formulář se z ní asi někde vytrousil :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha :-) Vy tak člověka zblbnete, že jsem v pátek a v sobotu chodila po baráku a říkala si, že snad budu muset zatopit ,abych nebyla ta jiná :-) V pátek jsem stoupla v pět hodin k lince, pekla dvě buchty a zapékala zeleninu-trouba za ty 2 hodiny vytopila patro baráku na 23 st , v podkroví bylo 20 st. V sobotu jsme byli celý den pryč, pak v pět hodin jsme začali vařit na velký nedělní oběd pro celou rodinu-maso se peklo, dělaly se oboje knedlíky, zelí..houbovy guláš , polívka . Teplota tam byla chvíli 23-24 :-) Barák teda totálně zamlžen, vlhkost tam byla 80% :-) V neděli , kdy už se nevařilo, jen se ohřálo vše nachystané a prostřel se velký stůl , tak se zatopilo v krbu-třísky a 4 kousky dřeva-byla to bříza a jen buk. Aby rodinka měla útulně.( ráno byl mrazík -2 st), venku odpoledne bylo 8 st Bylo nás tam jak psů, tak se muselo větrat:-) Dnes ráno máme 20 st. :-D
Odpovědět
@hankahorakova Odpovídám sice skoro měsíc po, ale: my jsme aktuálně na cca 2,9 m bez koupě samotného pozemku a s tím spojené elektriky, studny, čerpadla, jímky - to je individuální, tak bych to do toho neplet. A už asi téměř ve finále... Dům máme cca 11x8 s podkrovím a terasou. A opravdu HODNĚ věcí děláme sami. Kupříkladu jsem strávil nespočet dní stavbou kuchyně, kterou kdybych nechával dělat na klíč, tak jsem na 150k, takhle na 30 za meteriál atd. Nechávali jsme dělat: základy srubovina okna+střešní krov+krytina komín hromosvod odlití anhydridu Naše práce příčky topení voda elektrika izolace podkroví obklady, dlažba A snažím se hodně šetřit na věcech, kde není vliv na kvalitu: poslední dva kusy designovejch umyvadel á 600 místo 3000,- A podobně výběr dlažeb, baterií atd (ne že bych koupil to co je nejlevnější, ale těch výprodejovejch posledních kusů bylo poměrně dost.
Odpovědět
Profilova fotka
MOC se omlouvám, ale maily z 2008 jsem už nedohledala a PC se mi také od té doby několikrát změnily, tedy nic,,, KDO MA KNIHU KOUDELKY? prosím pro naše přátele scan POPTAVKA na srub :) Je ptravda že pro začátečníky je to podstatné, ale později jsem stejně zjistila, že jsou dotazy málo detailní :) to ale vím ted, žejo a každý se nějak vyvíjíme,,, tak když budete chtít tak se ptejte,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha xavik to sem daval pred par dny http://screenshot.cz/6TXK0/srubove-do...
Odpovědět
Profilova fotka
@mishak96 Moc děkuji, tak nějak jsme to měli v cenovém plánu i my :-) Tak průběžně napíšu. My máme navíc ještě v projektu zděnou garáž obloženou kamenem mimo dům. Tak uvidíme :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hankahorakova koukni malinko výše, xavíček ho tady dal,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte, nevíte, kde by mi poradili ohledně izolace střechy a štítu u srubů (obecně dřevostaveb)? nevíte, jestli se může kombinovat nadkrokevní PIR/PUR izolace (např. bramactherm top) s přírodní izolací (např.steico) ve štítu? jde především o tepelné mosty a jejich možné negativní následky na konstrukci. díky za reakce
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ahoj, my jsme to kombinovali s ekopanelem + deskovy rochwool a zatim bez problemu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 podobne. Mame ve strese 6cm pavatherm plus, na tom 14cm bauder pir. Steny pak zevnitr: palubky 2cm, instalacni mezera 4cm vyplnena pavaflexem, parobrzda isocell öko natur, fermacell, 16cm pavaflex v ramove konstrukci, 3.5cm pavatex isolair, fasadni folie, obklad. Reseni tepelnych mostu pomaha prave ten isolair coz jsou velkoformatove desky prisponkovane zvenku na nosnou tramovou konstrukci.
Odpovědět
Profilova fotka
díky za reakci. ještě se zeptám na střešní okna. slyšel jsem, že nejlepší je nějaký velux... docela ranec
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@tomas80 našla jsem si jakési noname, které se vyrábějí na vyřazených nemoderních strojích veluxu a všechno je v pohodě, jsou super a za 50% ceny,,, nemohu si ale vzpomenout kdo to byl :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha zkus zapátrat v paměti :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 cenove mne velux, fenestra a roto prijdou srovnatelne - je potreba hledat akcni ceny, pokud clovek kouka na ceny veluxu na jejich webu je to ranec, ale bezne se da sehnat s 20-30 proc. slevou
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 NASLA JSEM JE NORMÁLNĚ NA NETU, zkusím ještě někam kouknout :) máme přesně tato okna :) http://www.stresnioknaeshop.cz/dreven...
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 na ceny na webu moc nekoukej daji se dohodnout min. 20% slevy. Ja bral Fakro s trojskly a motorovym ovladanim a vysly mne mnohem mene nez cenikova cena nejobycejnejsiho veluxu s dvojsklem
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno, konečně domluva s geodetem a vypadá to na příští týden. Zaměříme pozemek, určitě radon a hydrogeologický rozbor. Můj dotaz zní, nutno toto vše, všechny papíry z tohoto budu dále potřebovat ? Nebo je na domluvě s projektantem, např. radon 1 - zakomponujte do základu odpovídající folii a páčko :-) Navíc ještě jeden blbej :-), kolíky jste měli své anebo měl geodet. Moc děkuji předem a omlouvám se za blbé dotazy, ale mě to opravdu pomůže :-) 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 radon jsme mít museli k ohlášce( st . povolení), vytyčení dělá geodet svými prostředky;-)- vy je zaplatíte ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@eviska1 s kolikama je to na dohode, klasicky koliky vetsinou vozim, ale uz jsem se taky setkal s tim ze se clovek divil ze mu jedu vytycit barak a nemam pul kubiku prken na lavicky, bednu hrebiku, 2 kladiva a 2 lidi co to ztlucou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett já teda pochopila zaměření pozemku, tam se dávají ty oranzové znacky, ne??
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn koukam ze pisu z hladu :) co jsem popisoval je vytyceni baraku, co popisujes ty je vytyceni pozemku (ano tam se davají ty cervene/oranzove mezniky, casto docasne nahrazovane koliky) a pokud jde o zamereni pozemku jde o vyskopis a polohopis jako vstupni data pro projektanta
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett takže kolíky ok, lavičky předpřipravíme, nebudeme za sv...ě :-) ale lavičky jsou u nás teprve hudba budoucnosti :-p
Odpovědět
ahojte vsici - rad bych se Vas zeptal jak resite vrchni oblozky oken a dveri - myslim konstrukcne a pri sedani? rezali jste je postupne? Dekuji Velice - PS v pondeli dorazi konecne okna a dvere + vchodove uz truhlar natira potreti :-) tak snad taky budou pristi tyden
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 postupne zarezavame.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 zatím nemáme obloženo, v horním prostoru je mirelon, který se už tedy hodně stlačil,,, neznám jiný materiál, který umí to co mirelon :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 detail rohu nad oknem, jedno z moznych reseni
Odpovědět
@thomson moc dekuji za obrazek po vikendu budu resit
Odpovědět
Zdravim Vas - prosim nejste nekdo entomolog? co to mam za kukly v konopi?Jen motyl?
Odpovědět
@vedma1 typuju to na lisaje
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?