Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @flexaretista s těmi okny, mám to to stejné, něco na jetých strojích veluxu a jsou úplně v pohodě emoticon
schody do U, a bez podesty? do jsem asi snad neviděla, leda, nemá to tak @sonafa?,,, schody za 80 není žádná velká záležitost, my máme tedy do rovnostranného L a stály nás 60 s podestou emoticon tak ty roubené schody prostě stojí emoticon)) máme je bez jediného šroubu či hřebíku a ve srubu jsou dovjí schody, bud je máš napevno dole a klouzavě nahoře-náš případ /prostě se udělaly vyšší a opřely o horní podlaží a sjíždějí dolů a rovnají se a podesta má dvě nohy kluzné ve srubovině,,, a nebo-což tady má většína, schody mají dole rektifikační šrouby emoticon, je třeba si nechat udělat schody odborníkem, je to ještě malinko vyšší level, než srubová stěna emoticon,,, ale také mužeš mít jiné, než srubové schody z kulatin,, žejo emoticon hod sem pudorys,,, nějak jsem se neorientovala emoticon,,, ad 2-ve dně U se dají dát kluzné stojky, jak jsem psala emoticon
20. lis 2015 v 06:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
Registrovala se 1. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 112 příspěvků. Má 10 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
iil
1
Registrovala se 1. října 2011 na modrastrecha.cz. Přidala 112 příspěvků. Má 10 přátel.
 @kasha zatím jsem ohledně nátěru nic nepsala, nebyl čas emoticon. Nátěr je od Kreidezeit, dala jsem na vaše recenze emoticon, natíralo se s tím krásně, fleky žádné nejsou, tak snad to byla dobrá volba emoticon
20. lis 2015 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @flexaretista mě teda nepřijde za srubové schodiště za 80 tis.Kč nijak předražené. Sám mám dražší. Jsem zvědav jak to pořešíš. emoticon
20. lis 2015 v 09:11  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @flexaretista 80tis za srubové schody je běžná cena, je na tom spousta hodin práce, všecko se musí obkreslovat aby to nějak vypadalo a každé místo kde se kulatiny potkají je originál, jedním slovem pakárna a těžko se divit, když si za to nechá někdo zaplatit.
Ty máš tuším roubenku a tam by měl být schopen udělat schody i norm. stolař, ale kvalitní dřevo, vysušení, lepení a práce ještě Tvůj model, když se dostaneš do 60, bude dobře.
Náš dědek architekt nám doporučoval moderní segmentové, stavitelné schody JAP - zkus a uvidíš...
Já bych to ale neobezdíval, to abys tam pomalu zesílil základovku emoticon
20. lis 2015 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @flexaretista cena 80-100t za srubove schody je bezna nabidka srubarskych firem, ja jsem se predbezne dohodnul s jednim clovekem od srubaru ze mne to udela on takze cena trochu klesne cca 30t za praci + material, ale jak pise vorelmato, to je co kus to original a spousty hodin prace
20. lis 2015 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 tak si tak brouzdam internetem a zjistil jsem ze v roce 2040-50 bych mel mit 1,5 km za barakem vysokorychlostni trat Praha - Brno emoticon
20. lis 2015 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @geodett tak to tam honem rychle skupuj pozemky, výhodně je prodáš státu a jednorázově splatíš Hypo...
Pokud ovšem v té době ministr dopravy syrského původu záměr nezruší z důvodu nedostatku financí, bo bude kolabovat sociální sektor a bude mít přednost výstavba výškových budov... emoticon
20. lis 2015 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 Abych to upřesnil, já nerozporuju, že komplet dřevěné schody od srubařů vyjdou na 70-100 tisíc podle nabídky. S tím asi jsem OK, byť vím, že jeden už bohužel nebožtík truhlář udělal tátovi na chalupu schody jak hovado za cca 50t. Já řeším lowcost řešení a jde mi o to, zda někdo řešil realizaci betonového schodiště, a je jedno, zda tvaru I, L nebo U, ve stavbě, kde sedá výška podlahy patra. Čili dosavadní reakce o cenách dřevěného schodiště apod. sice díky za ně, ale jsou pro původní dotaz fakticky off-topic. Já na takové schodiště momentálně nemám v rozpočtu místo a hledám betonovou alternativu. Nic víc a nic míň. Díky
20. lis 2015 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @flexaretista aha, tak to jsme asi nepochopili,,,zkus mladého Zouhara, je na schody dobrý, třeba se domluvíte, je škoda to nějak "pizdit" betonem,,, jediná možnost betonová se mi jeví, když nejde jinak, samonosné a pouze opřít o horní podlahu-zboku, jak to máme my,,, srub si k nim dosedne,,, topiku emoticon, ale bude to těžké jako tank emoticon já bych raději měsíc nejedla emoticon))))) ale schody, jestli máš pohledové v obýváku nebo tak nějak,,,, pche,,, hmmm,,, tyjo

@vorelmato Ty jsi fakt exot,,, emoticon
@geodett no toho bych se fakt nebála,,, nebot to tady už bude úplně jiné,,, ale sad bych si tam posadila a neprodala emoticon kdyby máhodou emoticon
21. lis 2015 ve 14:55  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @flexaretista se taky umíš vztekat koukám, jestli ti jde o dočasné "lowcost" řešení, zkusil bych to spíchnout jednoduše z fošen, anebo použít knowhow od @boulderer - nevypadá to úplně blbě a má to, si myslim, dost podobně jako Ty.
@kasha nech na hlavě emoticon
21. lis 2015 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
 @flexaretista taky se teď zrovna peru se schodištěm a variantu betonového stále zvažuji (betnonové schody obložené fošnami cca 3-4cm jak schodnice, tak podstupnice). Nyní jsem se vrhl na vytvoření provizorního dřevěnného schodiště, který sem si navrhl pomocí prográmku na http://www.zhitov.ru/cs/ Třeba se taky někomu bude hodit. Je pravda, že betonové zvažuju nejen kvůli ceně, ale i obavě o hluk celodřevěného schodiště a možnosti využití prostoru pod schody. Co mě jediný u této varianty zrazuje je právě nutnost odhadnout "přesně" o kolik horní patro sedne, protože je prý znát pokud je jeden schod o pár milimetrů jinak. Pokud má tedy někdo s touto variantou zkušenosti, tak budu taky rád za informace. Jinak k celkovému stavu stavby - máme natřeno a uvidíme co nám zima dovolí realizovat uvnitř emoticon
21. lis 2015 ve 22:18  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
Registroval se 12. prosince 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 296 příspěvků. Má 30 přátel. Region Přerov.
 Dnes pri ceste ze Slovenska jsem videl nedokonceny srub v Sudomericich v okrese Hodonin, stavi Hanis....je to nekoho z fora??
Pekna prace! Hezke misto u vinohradu emoticon
22. lis 2015 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
Registrovala se 8. října 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 1006 příspěvků. Má 44 přátel.
 @flexaretista Betonové nebo dřevěné, problém je stejný - korpus schodů zde má být asi pevný a samonosný, zatímco okolí sedá. Takže jinak stejný problém jako tu řeší všichni, vybrat si ze dvou variant: 1.schodiště nahoře spojené s podlahou, dole si dosedává, pro beton asi hůře řešitelné, nějaké drážky a sedání betonu... emoticon 2. schody napevno a odhadnout, jak si k nim dosedne vršek. U roubenky to nejsou takové rozdíly jako u srubu, to by snad šlo lépe. My máme schody do U, bez podesty. 2 stěny okolo kuláče, takže v nich také není nic kotveno. A pod nimi všude spousta prostoru, polovinu zabíra pelech našeho 50kilového mazlíčka. emoticon Ale upřímně řečeno, krb (kachláče, kamna...) a schody, bývají dva nejzajímavější prvky v dřevostavbách. Plácat to nějak z betonu a podezdíva z cihel, místo možnosti krásného detailu.... emoticon emoticon My jsme raději 2 roky lezli po žebříku, než jsme schody vymysleli. emoticon
22. lis 2015 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
fotoportrét
fotoportrét
sonafa
23
 @lukyn.cz Rozdíl na schodech v mm je možná znát, ale nohy i hlava si to rychle zapíšou a velmi brzy o tom ani nevíš. 18 let máme v domě první schod o 2 cm a druhý o 1cm vyšší a nikdo se nad tím ani nepozastaví, prostě impulsivně je první krok vždy delší. ( a dolů poslední emoticon ) Teď na srubu nám schody už také o několik cm klesly, takže každou chvíli po stočení šroubů našlapujeme jinak. Ale po pár dnech už je to opět automaticky, nikdo nikdy nezakopl, neklopýtl! emoticon Prostě si zvykneš.
22. lis 2015 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
fotoportrét
fotoportrét
petronia
Registrovala se 10. dubna 2014 na modrastrecha.cz. Přidala 83 příspěvků. Má 12 přátel.
  • Sním o domě
    Region Ústí nad Orlicí
 Rad by som sa s manzelkou trochu pochvalil, ze mame hotvovu hrubu stavbu roubenky. emoticon .... teraz to len zacne, dokoncovacky emoticon emoticon
23. lis 2015 v 08:58  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @lukyn.cz zavolej mladému Zouharovi, je opravdu expert na schody ze dřeva,,, a odhadl nám přesně jak dum sedl ,,, zatím je to po 7mi letech v rovině,, ale at mi nikdo neříká, že 5 let a dost,,, nám to klesá stále emoticon sice už ted minimálně, ale jede emoticon
23. lis 2015 v 09:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 spočítejte si, kolik stojí jeden schod na srubovém schodišti... musel jsem se smát. a když vám pak řeknou, že je to cena bez zábradlí, máte chuť poslat celý projekt nebo někoho k ledu emoticon nevím, kolik kubíků dřeva schodiště běžných rozměrů sežere, ale je jasné, že to bude minimum. tipuji tak 3. cena za materiál navíc v surové kulatině je v podstatě zanedbatelná. i kdyby stál matroš se spojovákem 20, kde je těch 80? v práci? dál to raději nebudu komentovat. ty schody by měla každá firma dodávat jako pozornost pro zákazníka. emoticon pokud se nám podaří plán B na srubové schodiště, ozvu se a rád se o zkušenosti s vámi podělím.
23. lis 2015 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @petronia pěkná dřevěnica. taky se kolem těch hranolů dělá takový teátr jako u kulatiny emoticon
23. lis 2015 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 to by mne zajímalo co jsi tímto mailem chtěl říci,,, postěžovat si že srubaři jsou zlodějina? nebo jak tomu rozumět? emoticon
23. lis 2015 ve 14:15  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @tomas80 nechápu. Buď to od někoho chceš vyrobit tak zaplať nebo si to si to udělej sám levněji a pokud máš les tak můžeš i zadarmo. Ale třeba to jde i vyfňukat emoticon
23. lis 2015 ve 14:23  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
fotoportrét
fotoportrét
thomson
4
 @fredd1e
@kasha
@tomas80 souhlas s freddem, chteli jsme drevene schody, ukecali srubare (oni to nechteji vetsinou delat a nechaji to radeji tesarum) a radi zaplatili, nejsem odbornik, ale z toho co jsem videl a pochopil, tak to je piplacka a nebylo to za den hotove, takze jim ty penize nezavidim a udelal bych to opet stejne. emoticon
23. lis 2015 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @tomas80 tento pristup s nadsenim pozoruji kdyz nekomu vytycim barak a dotycny ma predstavu ze to bude za 500 a flasku emoticon dost lidi rika vzdyt jste tu byl jen chvili a pobihal to bych umel taky - ano neni nic jednodussiho nez si to udelat sam, jde vzdy jen o nabidku a poptavku
23. lis 2015 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 zdravím všechny
už jsem to tu chtěl několikrát říct, ale dneska...
V Turecku, nebo v Indii atd. jsou všichni zvyklí smlouvat a trhovci s tím počítají, nevím jestli se mi to jen zdá, nebo je to pravda, že s otevřením hranic je to běžné už i tady. Myslím že základem dobrého fungování je, že si každý umíme správně nacenit svoji práci a stát si za tím. @fredd1e mi mluví z duše.
Kam myslíte, že povede systém "vítězí nejnižší cena", sleva na slevu včetně neomezené záruky pokud možno i na blbost klienta.
Všichni jsme někde zaměstnaní, nebo podnikáme a chceme být dobře (takže normálně) ohodnoceni za odvedenou (poctivě) práci.
Každý tady by chtěl schody, samozřejmě neodfláknuté, na míru a včas. Kdo s kulatinou (čerstvou) nikdy nepracoval, si nedokáže představit jaká je s tím drbačka, a takový je nejchytřejší a nejzkušenější tesař, když přijde na placení, nebo ještě líp, když doma pod schodama zatopí v peci a reklamuje nekvalitní výrobek, protože se to kroutí, praská, bla, bla, bla.
Vždycky, když narazím na podobného chytráka, popřeju mu všecko nejlepší do dalších chvil a mažu číslo.
A je mi velice líto těch, co s takovými lidmi jednat musí...
23. lis 2015 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 emoticon To si chce čuchnout k práci ! To je jako ten onen, co tu dvě strany z5 chtěl stavět srub sám emoticon . Ehm, taky jsem teda měl na začátku trochu naivní představy. Ale teď, co vidím srubaři pod pilu a dělám mu pohunka, musím říct, že by si zasloužil víc. Tak mu aspoň vařím kafe a občas nakrmím. Má smůlu, docela jsme se totiž skamarádili emoticon a to je pro kšeft taky moc nic. Ikdyž v mém případě si pomáháme navzájem, takže dobrý. A za kolik mám schody tady raději nebudu ani psát emoticon a fakt z nich není nijak odvařený, stejně jako z vyřezávání oken. Taková práce se bez posilovny snad ani nedá dělat emoticon
23. lis 2015 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
 Souhlasím
23. lis 2015 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @vorelmato přesně tak. dodnes se mi ozývají firmy, které jsem nedávno oslovil kvůli nacenění srubu a smlouvají o ceně, přestože již mám dodavatele vybraného. první návrh schodiště byla cena 120 tis., druhý 100, třetí 80... komedie
24. lis 2015 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 ano, smlouvání je tady už klasika,,, nám firma nacenila srub na 2,5mg hrubou,,, pak mi napsali, že slevnili o 250tisíc a pak jsem jim řekla, že když ještě sleví, tak se začneme domlouvat a nakonec jsme se domluvili a stejně tam měli vatu,, zkoušejí,,, nevidím na tom nic špatného,,, ale na druhou stranu, ocenění práce je duležité,,, jde o osobní vztahy-následně... máme schodiště za 60 a vidím to na spokojenost na obě strany,,, a jestli máš předražený srub, mužeš slevnit schody, dokonce si je nechat udělat jako zadara emoticon a stejně je zaplatíš,,,
24. lis 2015 v 10:00  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @tomas80 To je samozřejmě špatně. Předpokládejme že se jedná o seriózní firmu, zajímalo by mě Jestli to není třeba následek srážky s nějakým vykukem, který nezaplatil, nebo nedoplatil - což je v této zemi asi místo folklóru.
Jak bys řešil situaci, když si u Tebe někdo objedná barák, ty se budeš snažit ho postavit dobře a včas, tzn. včetně ochr. postřiků atd., borec zaplatí smluvní zálohy, nakoupíš dřevo, postavíš hrubou, protože Ti jedou následné zakázky a dřevo stárne - nemáš čas ani prostor uvažovat nad tím, že ti dluží poslední 1/4mega a mele, že to zaplatí, ale..., nakonec Ti zůstane na dvoře ležet skelet obrovské, byť krásné stavby, kterou nikdo z běžných lidiček nekoupí a co teď. Předpokládejme, že Tvoje ceny jsou konkurence schopné, tj. nemáš bůhví jaké rezervy, takže půl mega je pro Tebe hodně peněz.
Přijde investor, chce postavit barák, nebo schody, šel bys pod cenu abys tu zakázku získal, nebo bys to nacenil i s rezervou?
Podotýkám, že dnes je jakousi zárukou, že zakázku máš jenom to, že dostaneš první zálohu na dřevo. Sepsaná smlouva se kolikrát trhá bez následků dokud neřízneš...
24. lis 2015 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @kasha 60 tisíc je o něco víc než za klasiku. o tom bych už uvažoval.
24. lis 2015 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukasvava
Registroval se 13. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
lukasvava
Registroval se 13. srpna 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 10 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Ahoj
příkládám nové foto těsně před rozebráním. V pondělí to dovezou.
24. lis 2015 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš