Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname beton do patra? přijedte se podívat, jak si stavba nerovnoměrně sedne,,, ani náhodou,,, máme to stejné jako martinek,,, 2x cetris, nějaký mirelon, nesamovky,,, nehlučnost - plánujete někdo mít ubytované nahoře stádo koní? a bude tam někdo nahoře dlouhodobě a nebo to je jen na spaní? my mámte obr galerii, tedy je stejně všechno všude slyšet, ale dum je náš, tak nevím proč řešit beton nahoru :))
Odpovědět
@kasha Já tam mám občas stádo opic, když se to sejde... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk :-D, ale to je občas, vid? také k nám přijde návštěva o 10 lidech, no a kvuli nim jsme stavěli veliký dum :-D
Odpovědět
@kasha Občas je to stádo, stádečko je to každý den 8-)
Odpovědět
Tento rok sme boli na 2 dovolenkach v drevenici.Prva z nich bola klasika,dole bolo pocut kazdy krok,dokonca ako nas syncek sa pri zaspavani prevaluje ci zakasle...druha z nich nas prekvapila ze vobec nevrzgala,podlahy boli pevne,decka spali v podkrovnych izbach a my dole banda rodicov hrali kalceto.Zistovali sme u majitela ako je to mozne lebo vobec nebolo poznat ze strop je vybetonovany. To iste u mojich rodicov,maju starsi zrekonstruovany domcek kde zobytnovali podkrovie,dali suchu skladbu stropu a v izbe nad nasich spalnou pocujeme ako dedo chrape :-D ...tak preto sme sa rozhodli ist do betonu,projektant v tom problem nevidel ked sme mu spominali ze v realizacii planujeme takuto zasadnu zmenu. Ma teda niekto z vas s tym skusenosti? ... ci budeme prvi? :-)
Odpovědět
@vorelmato Toto je tiez moja dilema ci podlahovku v podkrovi vobec potrebujem,ALE ak si to vezmem z tej strany ze najlepsie je ked podlahove kurenie vykuruje co najnizsiou teplotou vody a tepelne straty podkrovia proste niekde musis dodat,obavam sa ze podlahovka len na prizemi by neatihala/nezvlasala vykurit aj podkrovie kde z jednej strany mame takmer cely stit preskleny respektive jedine za cenu markatne vyssiej teploty v podlahovke.Taktiez cez beton prechod tepla nebude taky jednoduchy ako cez suchu skladbu stropu. Dalsia vec je,ze zeub zatial budeme vyuzivat len vikendovo kym mi praca nedovoli tam byvat trvalo. Este stale si nazoru ze by postacovala podlahovka len na prizemi?
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname v přízemí topíme Kachlákama, podlahovku máme jen v cca 1/3 spodku a ještě v uzavřených místnostech. Podle mě to podlahovka až nahoru nedá, ale to není otázka na mě... Podle mého je nejjednodušší nachystat rozvody na radiátory do podlahy, zaslepit a bydlet a když bude třeba, radiátory dodělat. Zakamuflovat se to dá v celku pěkně, aby to nabilo do očí...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato presne tak to planuju rozvody v podlaze a pak se da topeni kam se to ukaze potreba
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato Jak to myslíš, že to podlahovka v podkroví nedá? @mioniname Já myslím že pokud se vám do toho chce investovat peníze :-S (samozřejmě pár radiátorů vyjde za mnohem méně) , tak je to celkem dobrý nápad. Jestli opravdu budete mít nahoře beton, tak si to o to přímo říká. Proč si hyzdit stěny radiátory, navíc zabírají místo. ;-) Podlahovku stačí jen šolíchat na malou teplotu a bude tam příjemně. Tepelnou izolaci pod ni řešit nemusíš, alespoň bude tepleji i dole ;-) Máme takto koupelny s podlahovkama nad sebou, a ta dolní je nejteplejší část přízemí. Jen jeden malý problém to má, a to je ten víkendový pobyt. Pokud nebudete 5 dní topit, bude se pak dlouho nahřívat a vy už "pomalu pojedete" zase pryč. Tady by se hodilo nějaké dálkové ovládaní topení, aby jste podlahovku nahřáli než přijedete. Máme to tak také. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname psala jsem to zde nedávno, srub Kašparáci v Krkonoších v Jánských Lázních. Je to pension, kontakt najdeš na internetu, ti lidi jsou velmi komunikativní
Odpovědět
Profilova fotka
Máte někdo kořenovou čističku?
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro jedni mí známí ze srubu u Brna,,, ale tady nejsou :)
Odpovědět
Článek se načítá
@majpro chystám změnu projektu na kořenovku, Žádat jdu v lednu.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik šetla jsem, že schválení trvá měsíce, máš taky tyto informace?
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha A jakou mají zkušenost? Víš?
Odpovědět
@majpro Jak dlouho to bude trvat nevím ale naštěstí nespěchám. Byl jsem na úřadě (odbor živ.prostř. - úsek vodního hospodářství ) a tam mě řekli ať si podám žádost, oni se vyjádří. Ve vyjádření je možné, že budou chtít doložení hydrogeologického posudku. Když to projde, začnu tvořit kořčov a změna v projektu prý bude rychlá formalitka, to mě zase slíbil pán na stav.úř. Jestli ti známí od Kasha jsou i mí známí kousek odemne, tak mají zkušenost zatím dobrou x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik a jsou to Džbánci? @majpro myslím, že si chválili a já jsem jim trochu záviděla, na našem životním prostředí toto nebylo možné!
Odpovědět
@kasha jj, to jsou oni. Lukin mě s tím pomáhá. Proč ti to na úřadě neprošlo ? Já se taky trochu bojím, páč nemám blízko žádnou možnost vypouštění vyčištěné vody (potok, rybník). Klasickou ČOVku mám povinnost vyvážet, max. vodu použít na zalití zahrady. Do vsaku nemožno.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik jojo, Džbánci jsou príma,,, občas se u nás zastaví :) a nám na vodoprávním říkali, že to nemáme ani zkoušet, že to prostě neprojde,,, udělali jsme čovku s vypouštěním do vsaku a ještě jsme ji -tu čovku-nepoužili a přivedli nám kanalizaci :(( jinak jsme ve svahu a nemáme prostor na jezírko,,, kdyby byl jiný pozemek, možhá bojuji více,,, a tak jsme na kanalizaci,,
Odpovědět
Profilova fotka
@majpro podívej se do alba Essus (http://www.modrastrecha.cz/blog/essus... a další) a nebo na slovenské MS Jan45 http://www.modrastrecha.sk/blog/jan45/ Našim sousedům ouřad kořenovou čističku neschválil ani po 2 letech bojů, pak to vzdali a odstěhovali se
Odpovědět
buďte zdrávi. Mám jeden dotaz - dávali jste svislou hydroizolaci soklu před lepením soklového polystyrenu, nebo jste to tam prostě flákli rovnou na beton?
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista Tak jsem se musel podívat do fotek :-) .... a my máme skladbu asf. pásy, potom extr. polyš asi 5 cm a na vrchu kamenné obklady.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista z boku jsem hydroizolaci nedaval - polystyren je primo na betonu. ale my mame pvc folii, takze tam by to bylo stejne velmi problematicke svarit. soused ted stavi a izoluje asfaltovym pasem a varili mu pas i svisle,
Odpovědět
díky, myslel jsem si to.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista taky jsme to plácli rovnou na beton 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
No my čekáli pořádný zimy. Sněhy nám měly sahat až pod spodní kládu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista ja tam nemam ani ten polystyren :)
Odpovědět
@sonafa Izolaciu asi budeme davat aby ta podlahovka bola trosku flexibilnejsia,chceme ju rozdelit na 2 teplotne zony,prizemie a podkrovie,pretoze budeme mat aj kachlovu pec. Ovladanie el. kotla resp. asi skor tepelneho cerpadla(na SVK zacali statne dotacie) chceme mat aj cez internet.
Odpovědět
@esmeralda2 Dakujem za kontakt, ozval som sa im,ALE Kasparovi nemaju betonovy strop,maju tam cetris dosky :-| ...nemal to nahodou niekto iny,nespomenies si nahodou?
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname promiň tu mistifikaci. Neumím si (zatím) vybavit někoho jiného. S Kašparovými jsem si byla jistá, tak si to asi pamatuji blbě. Ale mluvili jsme s nimi o tom, je to již pár let. Volili těžkou podlahu kvůli sedání, kvůli tomu, že ve srubu mají z klád i štíty a srub sám je dost velký, tak aby se trochu rovnoměrněji rozdělil tlak. V patře měli podlahovku, což bylo příjemné, ale říkali, že sem-tam odskočí nějaká dlaždice a i přes jednolitou plochu si to úplně rovnoměrně nesedá
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?