Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Jednu stranu jsme nezateplovali, ale druhou, nad dílnou, tak ano. Říkal jsem si - každej prostor dobrej....no po zateplení se tam sotva protáhnu, takže je to tak na lyže a nejsem si jist, jestli to mělo smyslu :-|
Odpovědět
@esmeralda2 Ten česnek tak pronikavě voní, že to spolehlivě vytáhne tu myš ven, ikdyž je zalezlá někde v izolaci (samozřejmě +pastička - přijde si kousnout) (min. 2x ověřená osobní zkušenost).
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 My ne, ač jsme nad tím přemýšleli. Nakonec vyhrálo rozhodnutí, že bych tam cpala zbytečně věci. A využití tohoto prostoru vidím jako skvělé u mamky na chatě-ale tam je potřeba každého úložného koutu.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 prostor využíváme, po obou stranách.. ale ten zateplený už není
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 mám to zateplené zobou stran, v děcákoch i částečně přiznané - mmch skvělý prostor pro bunkr, jinak je to odkládací prostor na lyže, cukr a jiné věci pro včely, sezónní boty atd., vzhledem k našim přesahům je tam místa dost, si tam sednu na turka. Kdesi jsem tam viděl boiler... Obě strany máme přístupné z prostředka, tož v můj tata už vymyslel koleje a vozíky z palet, že aby se tam nemuselo lézti a pracně ven věci tahati, ale kdykoli se zdá věc býti skvělou, na 100% se objeví háček - zde v podobě nutnosti jakéhosi seřadiště, kde by bylo umožněno jaksi manipulovati s pořadím těchto "vagónků". Tuto padreho vizi jsem zamítnul v zárodku, přihlédnuvše ke hned dvěma skutečnostem a sice, že můj pan bratr je blázen do železnic všeho druhu a navíc konstruktér vagónů - tudíž blízek jakékoliv "špatnosti" jež je v tomto směru kdokoliv schopen navrhnout, no a díky tomuto hobby jsem ze zalekl skutečnosti druhé (za kterou může také on)a to té, že mojí malé , nevinné dceři byl po rozdání dárků ukázal, že existuje na youtube spousta videí s natočenými vlaky všeho druhu, které houkají. Načež se dcerka očividně zamilovala do mašinky Tomáše... Dnes už jsme omezili denní dávku na 1 až 2 díly denně. Nicméně jsem si jist, že kdyby jen zaslechla něco o vagóncích a ještě k tomu doma, jistě by byla všemi končetinami pro...
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 nebudu to mit priznany ani z jedny strany nebot nad tim nemam uz zateplenou strechu a byla by tam bud zima nebo vedro, nakonec to nebudu mit zakryty ani odspodu takze to bude priznane az do strechy, zas tak veliky prostor to neni, detsky bunkr planuji nad klestinami, at maji decka rozhled :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato obávám se, že jestli to máš v rodině, tak to nerozchodíš.
Odpovědět
Profilova fotka
i
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett chtělo by se říci - ty vo.e, ty jsi teda frajerský táta. Takový poklad bych chtěla mít doma, který by tvořil dětem bunkr nad kleštinami. Budeš tam mít i záchrannou síť?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 nemame si co vycitat manzelka jim vymyslela venkovni domek v korunach stromu, takze to ja jsem jeste prizemni :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 Prostor za pozednicí jsme vycpávali celý izolací. V koupelně nám tam dokonce umělci vodáci natáhli vodu, aby si ušetřili práci pod podlahou (přišla jsem pozdě na kontrolu :-|). No a na tu bohužel při velkých mrazích ta izolace nestačí, občas zamrzne. Ale myšky mají za pozednicí svělou dálnici, asi si izolaci přizpůsobili! Dokáží se přemístit z jedné strany domu na druhou aniž by se nám ukazovaly. @esmeralda také jsme plánovali bunkr nad kleštinami, než jsme se odhodlali, děti vyrostli :-D Tak teď už tam plánujeme jen uložný prostor, ale možná že než ho uděláme nebude už co ukládat ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 část prostoru ponechaná na odložný prostor, část vycpaná celá,,, to vycpávání celé je nejrychlejší varianta :) veljde tam mnoho materiálu :),,, prostor nad kleštinama máme otevřený a v místnosti dcerenky tam má i další matraci a v místě naproti je odložný prostor,,, jinak je to vše otevřené, máme velikou galerii/schodištové zrcadlo, nebo jak to popsat :)
Odpovědět
Článek se načítá
@vorelmato tak kolejnice to by me nenapadlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
kolik jste meli mista nad okny, srubari tvrdi ze 15 nad oknem a 20 nad dverma je az dost, mne se to zda nejak malo?
Odpovědět
20 mám sedání celýho baráku...
Odpovědět
Profilova fotka
10% by mělo být sedání celého domu,,, tam kde jsme nechali jen 15, tak jsem museli řezat a to nemluvím o francouzském,,, to byl docela nářez,,, oprava okna i 2x řezání a vyřezávání nejdříve části kuláče ( a říkala jsem jim, vezmi te už ten zbytek celý,,,, to ne), tak za rok znova,, a ani pila mu tam nešla narvat,, to byly jejich nervy a trochu jsem zvedla hlas, že v zabydleném obyváku mi prostě brousit nic nebudou (chtěli zabrousit bodance, které zpusobili, když páčili ten zbytek dřeva),,, tyjo, řekla jsem ANI NAHODOU, brušte si to ručně,,, pak mně tedy ukecali, ale u brusiče stáli dva s vysavačem a pouze nezbytně krátkou dobu :)) tedy čím více tím lépe,,,, začínáme mít podezření i u příček :) a mám srub od dubna 2009 a stále sedá, žádných 5 let :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha nad francouzskym a nad dverma mam 20, ale pro jistotu 5 pridam, okna 15 dejme tomu ze okno je jen cca v polovine zdi
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett A jak dlouho už ti to sesychá - od doby kdy se začaly kuláče klást na sebe? My je dávali za 10měsíců po dostavbě HS, po první zimě, a těch 20cm nad terasovýma šoupačkama taky určitě máme, víc asi ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@sonafa stavba zacala v srpnu
Odpovědět
edit: přesněji tam mám ponechaných 26cm. kouknul jsem do papírů. Na jednom kusu věnce jsem měl jen 18cm pod průvlakem a tam jsem sekal. v září složeno, od listopadu střecha na tom, v prosinci stáhli o cca 4cm. Mám pocit, že by to sneslo už další 1-2 dolů, ale nechám je, ať to udělají sami.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett My začali v květnu, v červenci končili, další květen se dávala spodní okna. Ve fotoalbumu ty mezery uvidíš, odvozuj šířku od velkých kuláčů ;-) - průměr 35 až 45 cm. Zatím nám ještě nic nenarazilo 8-) , a myslím že už téměř nesedáme (po pěti letech).
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 jestem pociagem zdenerwovany
Odpovědět
@geodett cca 10cm na metr sedani
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett smrk seschne něco přes 7% objemu, jedle přes 8%, když dáš rezervu 10% je to až až. Nad dveřma jsme nechávali 22cm (na výšce 2,10), teď stojí barák 3 zimu a je tam 14cm. Podhledy máme ve 3,2 a nechávali jsme 28cm a teď je tam 16cm. Takže bychom měli být někde v půlce, ale podle mě se na dno nedostanem, letos si to sedlo asi o 7 a to se tvrdí, že 3. rok to sedá nejvíc...
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett u nás byl ještě jeden drobný zádrhel, nad francouzským, 3,6m širokým měli správně nechat nejmene 2/3 kuláče a my měli 1/3 a ta to prostě neudržela a prohnula se,,, :(
Odpovědět
@kasha to se dá vyřešit dlouhými vruty a fixnutím k horní kládě, ne? Nám to nad 3m francouzským oknem vyšlo dobře, tenká kláda zůstala jen nad vchodovými dveřmi, které sice mají jen asi 1,5 m, ale i tak to hoši raději pojistili tímto způsobem (zbytek byl hodně tenký).
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk u nás se tím nidko nezajímal-tedy hlasitě přede mnou :) vruty byly samozřejmě brány v uvahu také, ale nebylo kam je vytáhnout, nad tím máme další prosklený prostor,,, prostě nejjednodušší to bylo vyřezat :)
Odpovědět
@kasha Jestli je to to dvoudílné franc. okno pod proskleným štítem, tak tam vidím ještě dva kuláče...
Odpovědět
Profilova fotka
@pavelk no ano, nebylo kde a jak to provrtat,,, tak se to vyhodnotilo v danou chvíli :) jestli si dobře pamatuji :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha hmm koukam ze to mam mozna jen 1/4, takze to prisroubuju tema vrutama, dobry napad
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?