Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
mam dotaz pro siroke srubarsko/roubenkarske masy - davali jste do pricek v podkrovi nejakou izolaci protihluku - chapu ze ekopanelisti toto asi resit nemuseli - diky
Odpovědět
@tomas80 Také jsem chtěl Mediterran (Zenit ant.červ.), pak jsem ji viděl přímo na této dřevěnici https://goo.gl/d3QIzj a přešla mě chuť, nějak mě to neladí. Vrátil jsem se k původnímu projektovému řešení Bramac Tegalit Star černý . Slevu jsme s tesařem ukecali na 40% zákl. tašku, 30% doplňky. suma sumárum 111 tis. Kč vč. 15% DPH. Momentálně řeším stejně jako Geodett a Flexatista izolace, skladbu stropu, okna, tímto jim děkuji, že nemusím psát totožné dotazy :) Ale např. izolaci do střechy a štítů (30 cm, nemám nadkrokev) mě byla doporučena Ursa Pureone bílá a vy tady máte šecí něco jinýho.
Odpovědět
@geodett já to zrovna řeším, mám 10cm výdřevu příček a zatím to vidím na Rockwool Rockton 10cm, na styku záklopové vrstvy dám nějaký tenoučký podložky a asi hotovo. Záklop asi z fermacellu.
Odpovědět
@xavik Já jí mám psanou v projektu, ale přiznám se, že jedna levnější URSA, kterou jsem potkal v baumaxu, ve mně příliš důvěry nevzbudila, navíc stavebniny okolo jí moc nevedou. Navíc třeba Knauf classic 39 mám teď jeden balík na mezery mezi záklopem stropu nesámovanými prkny a je to velmi příjemná práce. Poptával jsem Isover Uniroll plus a Knauf Unifit 37, zatím mi přišla zpátky nabídka na Dekwool a to s cenou za 035ku velmi slušnou (při mých 203m2 16cm a 585m2 6cm to dělá nějakých 1920 EUR, asi o 100 EUR levněji, než Uniroll plus). Výroba prý v CZ, ale u koho konkrétně, to nevím.
Odpovědět
spíše řeším jednu nepříjemnost - jak tak koukám, tak dovedové od Pacáků sice zaklopili hezky stropy, ale už jim nějak uniklo, že kus ho je nad exteriérem a že tam měla přijít ještě udělat vrstva pro izolaci - viz obrázek, začerveněné místo. Fakticky tam je dneska pro mne jediné dostupné místo na úrovni horní hrany záklopových prken nad stropními trámy. Kolik tam v reálu je toho dřeva pod tím, netuším - kdyby tam bylo ,tak to snad bude stačit, ale pokud ne, tak moc zatím nevím, co s tím - napadají mě jako řešení 1) PIR/PUR panel, pokud bych sehnal jeden až dva solitéry od někoho na rozřezání 2) nějaká supervata jen v tomhle kousku, ale to furt bude málo 3) zvednout na kusu místnosti podlahu, a to se mi teda nechce už vůbec.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista doporucuji se mrknout na soklovy polystyren perimetr, nebo XPS - extrudovany. Pokud hledas super matros, tak fenolicka pena, ale ma i super cenu. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista tak ja skoncil presne stejne, akorat jsem si to zaklopil sam :) budu to muset vyndat a posunout niz abych tam nacpal izolaci
Odpovědět
@geodett to je fajn, že aspoň víš, co tam dole máš. Musim se zeptat borců od Pacáka, až za 2 týdny přijedou. Jestli to bude na nějakou oprcajtung, tak to asi dopadne na ten PIR panel.
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista je otazka kolik mas skladbu horni podlahy pri mych 10 cm nad zaklop je i ten PIR panel dost malo
Odpovědět
@petr12345 Firem je dnes na trhu spousta,jestli nevíte co s pěnězi,můžete jít do velké firmy,která postaví srub na klíč.Dnes je spousta šikovných řemeslníků,co svedou kvalitní práci.Desku bych určitě dělal svépomocí-malých bagříků na vykopání základů je všude spousta,beton objednáte z betonárky,odpady dokážete položit sám.Co se týče topení,tak bych určitě šel do těžkých akumulačních kamen-Bavorská kamna,raketová kamna.Kamna se dají nakombinovat i na radiátory,nebo troubu na pečení.Já osobně bych šel do zelené střechy,bohužel jsou stím tady malé zkušenosti.Je tady odemně kousek hezký srub,co má zelenou střechu.Srub je supr někde na samotě,tady se stavěly odjakživa roubenky.Dnes je,ale takový trend a velké firmy se snaží podojit zákazníky. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman s dovolením... sruby tady byly daleko dříve - VELKA MORAVA - mužete na výlet do Chotěbuze a dozvědět se o tom více... je pravda, že roubenka je jednodušší na všechno :) a pro netechnika si nechat postavit dum na klič, to je docela velké riziko toho, že mu tam dají velké množství nejlevnějších drobností,,, :(. Raketová kamna u nás nemají nijak zvláštní podporu, i když se mi hodně líbí. zelená střecha je kouzelná, ale na rovné střeše a znám tady jen jeden dřevěný dům s rovnou střechou, který je krásný, ale nemuže moc do zasněžených kopců a hor... (tedy, jestli budou zimy pokračovat takto jak se ukazují třeba letos, tak to asi nebude problém :)) VŠI a milý Petr :)) jojo, na střechu jedině pálenou, to je to pravé ořechové, beton je beton :))) jestli jste v docela slušné sněhové oblasti, tak francouzská to jistí :)-dlouhodobá tradice není na závadu. A jestli bych si měla vybrat do příměstské zástavby nějaký věžičkový palácek a nebo srub, tak prostě i tam jdu do srubu,,, at je i tam něco krásného :-D :-D :-D krásný druhý unorový den všem, přeji
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Zlatečko, jsem ráda za šťouch :)) a prosím, už jsme tady starší - jaké máš hranoly na své milé cedřence? a už jste umrzli? když tady uředníci číkají, že musí být hodně dřeva ve stěně? :)) kk
Odpovědět
Článek se načítá
@kasha a @vši Ahoj Karin, bez šťouchu ani ránu ... Jojo, mrzneme už 8. zimu, hrůza, stěna porád 15 cm a netloustne, mrcha jedna, letošní topná sezona doteď ca. 5,5 PRM dřeva, čili asi 4000,- ..... Jaro ve vzduchu a blbci všude kolem! Mějte se, dřeváci ... PF
Odpovědět
Profilova fotka
se z těch skladeb stropu a štítu asi potentuju. Dnes jsem řešil zaklop z nesamek v podkroví. Stolaři neviděli větší problem ve srovnání s palubkama při použití vysušených desek a dostatečném překrytí. Jedinou nevýhodou muže byt ten vrut, který drží nadkrokevní izolaci v místě, kde izo deska nebude v kontaktu s nesamovanou deskou kvůli překládání. Osb bych už asi nad zaklop nedával. Prijde mi, ze to budou vyhozené peníze. Řešil bych to tedy následovně: krov, Nesamovane překládané desky, parotěs, vata do spár mezi Nesamovane desky, nadkrokevní izolace bramac top, kontraletě, latě, krytina. Čekám na schvaleni :-o diky všem za spolupráci
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 vse ok az na tu vatu tu bych tam proste nedaval, jednak pri navlhnuti stejne slehne a hlavne jak ji tam chces pridelat? leda prilepit na ten parotes, ona ta folie je celkem hladka a kdyz ji dobre napnes (tzn. nebudes to delat sam a ve vetru jako ja :)) tak ty mezery mezi prknama prekreje a ani tam zadnej zub neni moc videt, natoz aby tam drzela vata
Odpovědět
@kasha O raketová kamna je docela dost velký zájem i se tady staví.Známej ted bude stavět právě jedny do srubu https://www.facebook.com/Raketov%C3%A... Tady ukázka jedné zelené střechy na menším srubu,majitel stavěl s jedním srubařem http://www.jpeg.cz/obrazek/eMeO Když člověk chce tak jde všechno. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman raketové jsou príma :) děkuji za odkaz,,,, a zelena střecha tohoto typu se mi tedy nelíbí :)))) ale není to moje střecha, žejo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @geodett pánové, nevím, jak se k tomu postavili vaši projektanti. Vím, že se to tak dělá, je tady mnoho fotografií s takovým záklopem nad 1. podlažím. Človíček, co nám dělal požár, řekl že ta vrstva prken nad nesámovkami, a to jak v podlaze, tak na střeše, nemůže být opět z nesámovek, aby byly mezi nimi ve vrchní vrstvě mezery, do kterých všichni dávají izolaci. Že tam musí být plná plocha. Na naši námitku, že se tam již nikdy nikdo nepodívá, nám řekl, že dokud se nic nestane, tak máme pravdu. Ovšem v případě nějakého průšvihu, že pak je to docela oblíbená taktika pojišťováků kdy pak z tohoto důvodu, že nebyl dodržen zákonný postup, krátí plnění. A prý již to platí s novým stavebním zákonem od roku 2007
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 v podlaze to mam s mezerami oficialne v projektu a strechu mam uplne jinak nez projekt, takze to mam tak napul, holt to musi pripadne dohoret cely nez prijede pojistovak :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 diky za zajímavý postřeh, ale moc jsem ho nepochopil. Vrstva prken nad nesamovkami nemůže byt opět z nesamovek? Opravdu nevim, jak je to myšleno. Diky za echo
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett to je úplná alchymie. Nevíte, za kolik se orientačně prodáváji nevysusene Nesamovane smrkové desky? Mám zájemce na cca 2 kubiky. Dnes jsme porezali dalších 8 kubiku. Trochu jsme to přehnali s kulatinou. Alespoň se mi částečně vrátí katr. Jinak krovy 12 x 18 Cm se mi zdají zbytečně silné, nicméně držím se projektu.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 nechci se do tak odborne debaty mezi vami chlapy vubec plest,a jsem rada ze bydlime,ptze z tech vasich prispevku bych se uplne vydesila :-D :-D :-D ,u strechy nevim,ale strop z nesamovek teda mame a mezery jsou kryte z norm prken,tam opravdu nechapu,proc take nesamovky, to musi byt silena pakarna to na sebe pasovat,ono,aby to vypadalo,to nebylo snadne ani tak,delali jsme si to sami a mistnost po mistnosti jsme si napred vyskladali nanecisto,pak zase sklidili,dobrousili,natreli a davali napevno,fakt si neumim predstavit se do mezer taky morit s nesamovkami
Odpovědět
Profilova fotka
@jptn to neni zadne moreni s tim ja vzdy nasrouboval 2 prkna spodni a mezeru jsem prekryl jednim hornim a bylo - tady se resi ze by horni vrstva mela byt jednolita tedy bez mezer, ale to povazuju za utopii ty mezery necim vycpavat
Odpovědět
Je to jednoduchý. Prostě ty spodní desky pod nesámovkama (ty, u kterých nejsou vidět okraje) budou sámovány (řezány okraje rovně na stejnou šířku desky) a vyskládají se celoplošně. Samozřejmě to musí být položeno tak, aby z pohledové strany nebyly vidět spoje těchto desek mezi nesámovkami. Zrovna předevčírem jsme nad tom dumali, že na příštím srubu to uděláme :) , páč teď taky nevím "čo s tým" , mezery jsou křivý. Mám to akorát ve stropě, čiže v podlaze podkroví.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik nooooo |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud jde o strop, tak tam se podle mě děla dřevěný rošt, který se vyplní vatou apod. Tady problem nevidím, ale střecha je jiná
Odpovědět
@jptn cooooo ? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik libilo se mi to " co s tym" ,smajlik jsem preklikla blbe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 bud rost a nebo izolace a desky
Odpovědět
@geodett chlapi,nejako vam nerozumiem kde vznikol problem,kam potrebujete davat dodatocne izolaciu a preco?..vdaka za vysvetlenie,co chvila budem zaklapat strop taktiez
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?