Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@mioniname na mista ktery jsou nad venkovni casti - je mozny ze takovy mista ani nemas
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 @mioniname @kasha @sonafa - promiňte, děvčata, Kašičko, dovolila jsem si půjčit jednu tvoji fotografii : http://www.modrastrecha.cz/blog/kasha... a dvě fotečky od Soni : http://www.modrastrecha.cz/blog/sonaf... a http://www.modrastrecha.cz/blog/sonaf... tím příspěvkem bylo myšleno to, že všichni to dělají takto, jak je to na těchto fotografiích. My jsme byli speciálně upozorněni, že by to měla být celistvá plocha, ne prkna na zakrytí mezer a mezi nimi izolace. Nevím, jestli někdo má také takovou informaci, a uniká mi smysl takového nařízení (jako - ostatně - uniká smysl i mnoha jiných nařízení), možná je to jenom snaha vytáhnout víc peněz z kapsy
Odpovědět
prosim nehnevajte sa na mna :D , sámovka nesámovka, ja vobec neviem o čo ide :D , mozno trochu tusim, ak polozim prkna striedavo na seba musia byt este zakryte - zaklopene rounou podlahou napriklad OSB doskami? či? najlepsie ak by ste spravili nejaky ten nakres :D
Odpovědět
Profilova fotka
@petronia prostě požární zpráva říká, že podlaha musí mít 5cm plného dřevo a žádné sámo nesámo :)))) jinak nesámov ky jsou ty, které mají nerovné okraje a sámovky jsou ořezané dorovna, to tady někdo ted psal :) a my jsme do těch mezer nastrkali odřezky, tak to máme skoro horní plochu 2,5cm v plnosti a spodní jsou prostě s mezerami, na tom máme 1cm mirelonu a na tom máme 2x2,8mm cetrisky křížem a na to pujde dřevěná podlaha,,, tedy máme asi splněno 5cm plné podlahy cetriskami (aniž bychom to kvuli požární zprávě zamířili)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ad krovy - my mame krokve 11x16, ale z vysusenych borovych lepenych DUO lamel, takze tam ta pevnost je nekde uplne jinde. Navic mame lehkou plechovou krytinu a pomerne uzky dum (7,2m a sklon 45°), takze pokud davas betonovou nebo palenou tasku a pouzivas standardni smrkove hranoly, tak urcite pod tech 12x18 nejdi, ta vaha je vyrazne vetsi.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha 5 cm plneho dreva?! juu to cumim. nase pozarni zprava nic takoveho nerika a strop mame zaklopeny standardnima 28mm palubkama....
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans tak jiste aby tam melo co horet :)) krokve jsem mel od projektanta navrzene jako 10x18 (asi bych pridal), ale nakonec to skoncilo krovem z kulatiny kde je prumer 24-27 cm
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans jojo přesně tak, bylo to jako povinné! fakt a o tom Evička psala :) třeba to změnili? @geodett my máme krokve určitě 16x 20 a oni si klidně dali 18 a pak museli přidávat :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 12x18 je standard, jenom tak zhruba si sčotni, kolik kilo/m2 to ponese + bezpečnostní předimenzování. Běžná cena nehraněného řeziva z pilařské kulatiny 3700 - 4000,-Kč/m3
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato @jumpmans @tomas80 mame hranoly 9,5x17cm cca 90cm od sebe....zatim drzi, uvidime jak se to bude chovat az na tegalitu bude jeste 20cm mokreho snehu :-x
Odpovědět
Profilova fotka
ta horní vrstva musí být jednolitá kvůli proudění vzduchu při požáru, deska na okrajích odhoří rychle a v případě, že jsou jen přeložené okraje - zvětšuje se hořící plocha a k prohoření stropu tak dojde rychleji. Při zásahu podle konstrukce lze zhruba odhadnout kolik času mají na bezpečný pohyb, ale to lze pouze v případě, že je to udělané tak jak má. Argument pojišťovny je v tom případě taky pochopitelný, konstrukce stropu podle toho má při požáru vliv na míru poškození... @geodett úkol zní jasně, v případě nekontrolovatelného hoření, co nejvíc movitostí vyházet okny ven a potom do úplného shoření sabotovat příjezd HZS. V tomto bodě jsem v kelu, bo sem postavil srub v hasičské dědině - uhasit náš barák je tu prostě výzva :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@thomson taky mame tech 90cm.. nekde 110... jinak nevim v nasi oblasti (kousek od prahy - benesovsko) se pocita se zatizenim snehem cca 100-120 kg/m2. plus hmotnost strechy.... na temer rovne strese garazoveho stani mi ocelove jekly o delce 5,5m spocitali na rozmer 160x80x4.... s lehkou krytinou.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@thomson tož nejde ani tak o tloušťku jako o výšku hranolu a skladbu vrstev co budou viset na krovu - sádroš je o dost lehčí než ekopanel. Co větry? Už si se ucpal? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato taktak, proto kdyz se dela z kvh tak se pouzivaji vyrazne tenci tloustky. obcas to vypada srandovne kdyz je fosna 40-60mm a vysoka 180 a vice
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Jé, díky za tu fotku. Zrovna tu jsme hledala a nenašla :-D , jsou na ní vodovodní trubky, které nám v zimě zamrzají. Já myslela, že jsou za zdí u toho odpadu, a oni jsou v podlaze =-) Tak teď sama přemýšlím, jestli to je ještě nad přesahem střechy, že to vodácí pěkně zvorali. Měly jít středem koupelny, tam by nezamrzly ]-( ad vašich 5 cm, tak tomu taky vůbec nerozumím. :-S To slyším prvně, a je mi to docela divné, že se o tom na stavbě dodnes nikdo nezmínil.
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato to je fakt, jeste ze to je na stojaka ;-) , tegalit je sice 45kg/m2, jinak ale palubky 19mm tatraprofil, late, kontralate a PIR panel uz nejsou takova darda. Na vetry jdu pomalu, neco uz bylo ucpano, ale vetsina jeste ceka. Asi to dopadne tak, ze nes to ucpu, tak abych si ku kameru pucoval znovu, páč si to mezitim psoukne nekde jinde :-D
Odpovědět
Jelikož nemám srovnání a nechce se mě dělat poptávkový průzkum, ptám se, jestli je +- v pohodě klempířina na střechu za 20 tis. ? viz. obr.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik to je i s praci? posilam pro srovnani co mam jako nabidku od Bramacu zlab 40m - 4500 zlabovy celo 6ks - 400 kotlik 4s - 600 spojka zlabu 8ks - 1300 zlabovy hak 48ks - 3800 svod 12m - 1450 koleno 8ks - 1500 objimka 8ks - 550
Odpovědět
@xavik Okap+svod jsme dělali se švárou sami, není to žádná věda, mám to v titanzinku myslím taky kjg, pokud bych to přepočítal na Tvoje metry, vešel bych se i s oplechováním komína a dopravou do 9000 Kč. Cena před 4 roky, toto letí :-D
Odpovědět
@geodett a ty to mas s praci ? Koukám, že jsem zase naběh a doufám, že to s prací je, zítra zjistím. Ale i tak dvojnásobná cena, chjo. Matroš je normální ocel.
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik nn toto byl jen material a to je pozinkovana ocel s barevnou upravou
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik máme lakovaný černý plech komplet něco kolem 9tis s DPH, nakonec tam nejsou 2 kotlíky a 2 svody, bo byly zbytečné...
Odpovědět
Profilova fotka
OK,přišlo mi to fest predimenzovane, ale pokud mate všichni silnější krovy... Jak vysoko mate hřeben? My u domu 7,5 x 10 Metru ho mame 7,35 metru. Neni to málo? Diky všem za reakce a cenu reziva
Odpovědět
@tomas80 Moje krovy 12x18 cm, půdorys 8x10 + cca 3m přístřechy na obou stranách. Hřeben od podlahy 8m. Ceny si nepamatuji a mám v nich docela guláš, kolikrát raději nezjišťuji cena/metr a jen cáluji :/
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 7,25 je to nahoru od ciste podlahy do spicky zevnitr a 7,55 to bude na uplny vrchol
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 my máme celkovou 8,36, dole byly stropy před sednutím 3,2 po záklop, nahoře 3,0 po záklop, kt. leží na přiznaných vaznicích. Máme silnější kulatinu a při dodržení počtu kulatin ve stěně (9) to tak vyšlo, zbytek způsobily naše extrémní přesahy a úřední nařízení sklonu střechy min 40°...
Odpovědět
výška od čisté podlahy je 7,519. Krokve mám 10x16, vzdálenost se pohybuje mezi 90-100 cm. statik to počítal a vyšlo mu to v pohodě.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsme barák opět vyzkoušeli, netopili a odjeli :-) Stav teploty při odjezdu ráno 31.1.- 21 st,už se netopilo, příjezd 4.2., večer. V baráčku bylo za 5 dnů netopení 13 stupňů, i v patře , i v podkroví. Zatopilo se v 18.00 hod, ve 21.00 hod bylo 19 stupňů, v patře o 2 st méně. Na noc se ještě přiložilo a teplota postupně vylezla na 21 st. Druhý den ráno se zatopilo a už se teplota udržovala v našem normálu-22 stupňů. Před 5-ti lety, kdy byly tady v CZ mrazy kolem 20 stupňů jsme v domě našli teplotu při příjezdu 6 stupňů.
Odpovědět
mimochodem, zatím nezávazně bych se zeptal, nemá někdo doma přebytečný 1-2 PIR panely tloušťky tak 8-10cm? Budu toho potřebovat odhadem tak 2,5 m2 a kupovat celé balení kolem 14m2 mi na to přijde jako zbytečnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@morana128 ty teda vedeš statistiku;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?