Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@iil jsem, stála dole, připravená volat záchranku:-D a letos se chystáme alespoň na jižní straně náter obnovit, tak bude další kolo:-D
Odpovědět
@xavik na album se chystám, ale dát dohromady všechny fotky, je pro mne nadlidský výkon :-)! A k tomu zakončení nesámovek ( pokud tedy myslíme stejnou věc, páč já vážně nejsem znalec ), ale srubaři nám řekli, že tam přijde oplechování, víc toho nevím, je to v režii mého muže. ;-)
Odpovědět
Ahoj, tak jsem tak projizdel firmy a prijde mi cenove rozumna www.srub.cz ... Mate nekdo zkusenisti ? Diky
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 pokud jde o hodnoceni jen podle ceny zverejnene na webu tak tim bych se neridil, cenu je nutne stanovit dle realneho projektu ci nakresu
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 jsou to věci, které se vyvíjí. Já jsem se dostala k několika pomluvám a po zkušenostech z telefonického kontaktu jsem se jim již nikdy neozvala. Je to již několik let, dnes to klidně může být jinak. Evidentně, jestli ta firma ještě existuje, tak to znamená, že má zákazníky. K ceně bych se stavěla opatrně - tak, jak píše geodett. Chceš-li vidět práci této firmy, podívej se do alba "Logger" - ten srub si stavěl majitel sám pro sebe (pan Tměj, ne Folber). Ten srub je cca 10 let starý a před cca 6 lety se prodával za cca 6 mega, a že teda za ty roky určitě nedošlo k poklesu cen ani kulatiny, ani lidské práce. Jestli pan Folber také něco dělá na srubu nebo jenom prodává, nevím. Zkus je oslovit. Ale neboj se oslovit víc firem, klidně 10 nebo 20 (většina se stejně neozve), a když pak za nimi pojedeš, uvidíš, jak a ským si padnete do oka
Odpovědět
Profilova fotka
@iil mame to vyresene celkem jednoduse.....na pristresku mame par snehovych haku, na ty se da stresni lat a o tu uz lze zaprit zebrik, jisteni minimalne na lano-sedak je nutne...i ten zebrik muze uhnout :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 mám podobné vzpomínky :) a podobně jsem chtěla poradit,,, většinou když se jde po ceně, tak to nemusí dobře dopadnout :),,, ale je o to ceně, ne že ne,,, :)
Odpovědět
Profilova fotka
@iil http://www.modrastrecha.cz/blog/vorel..., tož asi tak. Moje drahá mřela obavou. Letos nás čeká II. nátěr a jelikož jsem přestoupil do sněmovny otců, nebudu už na podobné podloží vpuštěn, finanční stránka věci ovšem věci dá pravděpodobně dodatek "bez jištění"
Odpovědět
@petr12345 Stavbičky vypadají pěkně.Dneska je to především byznys,každej si chce rychle nahrabat.Aby jste byl třeba v obraze,tak trámy na roubenku 7x5m,trámy 20x20cm,plus jednoduchá vazba,se pohybují do 100tis.Já jsem třeba strojní mechanik a co se týče tesařiny jsem samouk.Z lonska tady mám rozdělanou roubenku 8x10m,náklady na trámy do 300tis,nabízím jí za 600tis bez montáže a dopravy.Velké firmy mají daleko lepší možnosti,takže mají ještě levnější dřevo.Hold kdo nemá šikovné ruce,tak to musí těžce zaplatit.
Odpovědět
@iil My jsme kdysi řešili nátěr 4patrového roubeného mlýna z 3. patra pomocí hákových lešení, co svařil známý a zahákly se za stěnu pod oknem zevnitř ven. Na to fošny. A odtud žebříček, ale koukám, že máš ty okna moc nízo nad podlomenicí, to tady fungovat nebude. Takže bych hodil pojistné oko nahoře ve špičce a jistit se lanem a sedákem (2: jakost sedáků se dá sehnat za 500 -700 Kč u výrobců, lano taky za pár stovek). Při dodržení bezpečnosti úvazku a pečlivé instalaci pojistného oka a jeho pravidelné kontrole před budoucími nátěry to bude řešení v pohodě.
Odpovědět
@krocandurman V zásadě souhlasím, je to hlavně o jistém know-how. Dneska když vidím práci srubařů, tak si říkám "jo, dobrý, cenově trochu nad, ale tak holt to má svý specifika. I když vlastně to zase taková věda není". Až budu bohdá jednou dělat stodolu, tak už si nechám nařezat trámy a poskládám to sám.
Odpovědět
@flexaretista No ona to zas tak velká věda není,já všechny informace sbírám na internetu.No některý řemeslníci jsou hovada,prostě někdo je pečlivej a někdo hovado.Dnes se řeže většinou motorovkou a udělat dobrej řez,to chce fakt cit.Ted všichni blázní se zimním dřevem,já beru dřevo s pily kde mají dřevo celoročně kácené.Mám tady asi 6 pil okolo a třeba jenom jedna je schopná nařezat trámy 10m,26x26cm.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Krásné ráno, řeším rozpočet a několik variant, je někdo, kdo má betonové tašky, zalíbila se mi krytina Filko... nemám rozhodnuto a pomohla by mi každá vaše myšlenka na toto téma. Děkuji :-)
Odpovědět
@eviska1 já bych vycházel zejména z toho, aby to byla krytina univerzální, snadno sehnatelná i po rocích. Proto jsem dal Bramac, varianta klasik. Oproti jiným řadám stejného výrobce jsem neviděl esteticky velkého rozdílu, zato cenově to bylo o čtvrtinu níže než ostatní krytiny. Filko neznám - zvážil bych, jak snadno se dají kdyžtak sehnat v případě potřeby a zejména, jak drahé je příslušenství (doplňky, různé prostupové tašky apod.) - právě tady často je největší rozdíl. Vycházet přitom z konkrétních nabídek, ceníky jsou hausnumera. A ještě jedna věc, aby krytina byla snadno položitelná a rozebratelná - například jsem viděl Creaton, nádherná pálená taška, ale systém zámků tak komplikovaný, že by člověk musel rozebrat půlku střechy kvůli malé opravě.
Odpovědět
Profilova fotka
Kvůli počasí se nemůžeme dostat k modrinu. Nevíte, kde bych sehnal 5 modřínu průměr 45 v cca 10 metrech? Potřeboval bych ho dostat do Frýdlantu nad Ostravicí, takže ideálně z okolí Rožnova apod. Vzhledem k malému množství nejde o velký kšeft, ale přesto se ptám. Dost to spěchá. Dik
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 zkus Martina Szkanderu z Jablunkova - je to sice na druhou stranu ale treba by vedel... 728941048
Odpovědět
@tomas80 zavolej Pacákům (kontakty na srubypacak.cz), určitě budou vědět a jsou z Čeladné
Odpovědět
Profilova fotka
zkusím, díky!
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans je to v jednání, diky!
Odpovědět
Profilova fotka
Mám dotaz. Dává se na venkovní podbiti např. Štítu nebo přístřešku z nesamek nějaká folie? Uvnitř je to jasné ale co venek? Dá se kdyžtak tato folie nahradit Osb deskou do vlhkého prostředí nebo tam musí byt přímo ta folie? Dik
Odpovědět
@tomas80 mně dneska obíjeli Pacákové štíty. Na vnější straně skeletu mám difuzní folii Jutadach 135 (stejná jako se dává pod střešní krytinu), přes ní pak 2 řady nesámovaných prken 25mm. Důležité - orientovat ty pásy folie vodorovně, ne svisle. A myslím, že cenově to je oproti OSB zlomek ceny (např. za o něco horší Jutadach 95 jsem platil za celou 75m2 roli asi 50 EUR, a to jsem kupoval ještě v nouzi dost draho). Tu OSB bych spíše užil na vnitřní straně, má silně parozábranný účinek. Na vnější straně pouze tehdy, když máš na vnitřní precizní parotěsnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 jak pise flexaretista. Na venkovni strane potrebujes neco co paru propusti. Stresni pojistna folie je idealni. Osb ne.
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ze ho pozdravuju - roubenka z cedru z Prahy, bude vedet ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans vyřídím, díky :)
Odpovědět
Profilova fotka
ještě k tomu podbití. dotaz směřoval na ty části střechy, které jsou mimo obytné části = přesah střechy ve štítu nebo podlomenice (přístřešky). dobře je to vidět tady (3 foto směrem kolmo dolů) : http://srubukocoura.cz/galerie/
Odpovědět
@tomas80 Folie všude. U mě Delta Maxx Plus (červená) na střeše i podlomenicích, a levnější Delta Vent (černá) na štítech a na bokách podkroví https://goo.gl/2ZL9wh https://goo.gl/QEyTQo
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik díky za foto. u tebe je to jasné, máš všude rovinu, ale nevím, jak to udělat v případě, kdy budu mít (nakonec) uvnitř v podkroví palubky a v exteriéru na přesahu štítu a podlomenicích nesámované desky (máme jich dost, tak je chci nacpat všude ven). nejen že mi to nebude sedět výškově (palubka 20 mm), nesámované desky (50 mm), ale ještě se budu muset poprat s nerovnostmi mezi deskami, které při přakládání nesámek vznikají. je možné tu fólii položit přímo na nesámované desky tak, aby kopírovala ty mezery nebo musí být opravdu v rovině? už mě ta nadkrokevka s..e. drahé, komplikované a to jsme to ještě nezačali dělat... rovnat celou střechu osb deskami se mi teda nechce (cca 220 m2)
Odpovědět
Profilova fotka
@petr12345 nakonec zjistíš, že v ceně není to, to , to a budeš tam, jak všude jinde. nemyslím to proti zmíněné firmě (neznám ji osobně), ale praxe je často taková. pokud mám ušetřit 100 tis. nebo mít záruku, že srub dělali opravdu zruční chlapi, kteří ví, nešel bych jenom po ceně. těch 100 tis. je za celý život stejně kulové :) někdo to vydělá za 14 dnů :) = tím nemyslím sebe :)
Odpovědět
Takový malý transport materiálu (90 rolí). Vozík v pozadí pojal taky 16 rolí...
Odpovědět
Profilova fotka
@flexaretista - vypadá to jako kdyby sovětská armáda zapomněla při odjezdu nějaký vozidlo s Kat´ušema :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?