Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
 @tomas80 Koukni spíš na yutube,tam je spousta videjí.
22. únor ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
eviska1 (37 r.)
Registrovala se 29. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 3 přátele. Region Opava.
fotoportrét
fotoportrét
eviska1 (37 r.)
Registrovala se 29. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 29 příspěvků. Má 3 přátele. Region Opava.
 @flexaretista Moc děkuji, uvažujeme stejně, navíc i dle jejich cenovce vycházejí doplňky v pohodě, takže jdu po vzorcích. Bohužel mě vůbec nenapadlo, že problém může být v systému pokládky, tedy zámků, dám si na to pozor emoticon ještě jednou díky.
23. únor v 07:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @eviska1 taky si dej pozor na kvalitu materiálu, My třeba máme Creaton, ale než v zámcích (já jsem teda problém nezaznamenal) vidím problém spíš v křehkosti. Potom ještě včas odhalit charakter dodavatele, ověřit si jak se bude chovat, když přijdete na to, že Vám něco pochybí.
Osobně už u Salvatora v Olomouci nekoupím ani papírák, nejdřív jsem měl hubu od medu a až jsem jim tam nechal 150tis. za krytinu atd., potřeboval jsem doobjednat 2 krajovky a 10 tašek, napotřetí za plnou cenu a ještě jsem pro to jel do jejich meziskladu - no problém nebetyčný už bylo cokoliv. Technický list nemám doteď. Sem se raději podíval, ing. Holý už tam nefiguruje...
23. únor v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ammma
Registroval se 23. února 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 33 příspěvků. Má 1 přítele. Region Brno.
 Zdravim jsem tu novy..
Prosim o radu- izolace podelne drazky srubu konopi nebo ovci vlna? Po sednuti steny planuji pretmeleni, nerad bych ale aby do te doby tam vlezli moli kdyz pouziji ovci vlnu.Mirek
23. únor ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 739 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @ammma Vitej v klubu potrefenych emoticon ja mam technicky konopi, ze to pry nic nezere a nevadi tomu voda, no tak uvidime emoticon kazdopadne jeden znalec to kouril a pry je to slaby emoticon
23. únor ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
Registroval se 17. srpna 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 267 příspěvků. Má 25 přátel. Region Brno.
  • Stavím dům
    Region Brno
 @ammma Ahoj, taky mám od srubařů konopí. Ještě jsem to ale nepoužil, čekám až se nastěhuju a live zjistím kde mě "na nohy táhne"emoticon.
24. únor v 07:47  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
flexaretista
Registroval se 27. května 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 171 příspěvků. Má 6 přátel.
 @ammma zdravím, mně tam Pacákové dávali konopí, ale té vlny bych se asi taky nebál - pro tyhle účely se pokud vím používá technicky upravená, která je trochu napuštěná proti molům a podobným breberám. Ale to konopí je fajn materiál.
24. únor v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 288 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @ammma konopí.
24. únor v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 Vším:
Jak odvětráváte ? Kolik máte "komínků" na střeše ?
Jedno je jisté, odvětrání odpadu = 1 komínek, ten bych měl. Do něj se údajně dle hygienických norem nesmí vústit další odvětrání. Mám na mysli:
- odvětrání koupelen a WC (přízemí, podkroví)
- digestoř
- jiné ?
Tak než vyplním střechu, jestli mám uvažovat o dalších prostupech. Má to cenu/smysl ? Nebo stačí bohatě okna ? Či si to pohltí klády ?
O digestoři se tu vedla diskuze a pochopil jsem, že i ikdyž ji máte, tak nepoužívate a nic nesmrdí, dřevo si s tím poradí. Je to tak ? Mě osobně tento vynález se..štve, hlavně, když se zapne, ale když budu mít konečně kuchyň oddělenou od obývací m ., tak by to zas takovej prů...průduch (to je to slovo) nebyl. Okna v kuchyni budou dvě. Nebo máte prokutanou šachtu přímo v kládě v kuchyni ? (tato var. se mě moc nezdá)
Ale na druhou stranu, co si budeme vykládat, větrat v zimě, když jsem si pěkně zatopil nebo mám zrovna holej zadek, nic moc.
24. únor v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
Registrovala se 14. dubna 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 8328 příspěvků a 2 alba. Má 52 přátel.
 @xavik odvětrání koupelen a wc máme okno emoticon
digestoř ven
24. únor v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @xavik ano, máme variantu v kládě( tu, co se ti nezdá emoticon
24. únor v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
fotoportrét
fotoportrét
fredd1e
46
  • Stavím dům
    Region Brno
 @xavik Nám prokutaný nesámky pro odvod par z digestoře a vyvedený na střechu, z obou koupelen odvětrání do dvoukomína - to nevím jestli není zbytečný, ale nemám odvětrání odpadu. To muší bejt? emoticon
24. únor v 10:02  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @xavik nemáme ni jednoho a kultura žití jest únosná
24. únor v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @xavik neplanuju zadny pruduch vsude oknem
24. únor v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @ammma máme též konopí.
Jsi tu asi první kdo chce tmelit spáry, by mě zajímal důvod této pro mě dost velké investice? Teda jestli to není moc osobní.
24. únor v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @jptn @fredd1e @vorelmato @geodett
Sem si mohl myslet, všichni jinak emoticon Ale to je dobře, vyplývá z toho, že nic není špatně. Nějak to dopadne, ideálně řešit to zapomenu a zůstane to, jak je.
@fredd1e odvětrání odpadu jsem udělal, protože se o tom zmiňoval vodař ale jestli je to povinný, to nevím. To víš, jak mě někdo něco nakuká, tak to udělám. Teda, když to není úplná kravina. Neustálý gůglování a zjišťování mě neba, paragrafům, vyhláškám a obecně úředninštině ani nerozumím. V poslední chvíli používám tento translator = toto forum emoticon
24. únor v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
fotoportrét
fotoportrét
geodett
64
 @xavik u odpadu ma vyznam prisavani vzduchu aby to pri velkym odtoku nevytahlo vodu ze sifonu
24. únor v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
 @geodett no právě...
24. únor v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @Vorelmato -pretmeleni se mi libi , udajne se pak zvysi tepelne izolacni vlastnosti.
Nejdrive izolace podelne drazky jsem chtel konopi. Ovci vlna by stala jednou tolik. Nyni firma sehnali jineho dodavatele, cena za ovci vlnu by byla stejna. Nektere firmy davaji ovci vlnu plus tesnici pasky, myslim ze kombinace bez tesnici pasky ale pretmeleni muze byt ok. Ta cena pretmeleni bude asi silena 260 metru celkova spara na srubu. Mirek
24. únor v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @ammma Na to přetmelení být tebou úplně zapomenu, to se dá vždy za X roků, když zjištíš, že je to fakt potřeba. A když výrobce odvede kvalitní práci, tak to potřeba nebude. Já to viděl jen na jednom starším srubu, (dokonce snad nemá ani izolaci mezi kládama), zimomřivá majitelka si dost stěžovala že na ni fouká emoticon . tak to přetmelují ob nějaký ten rok, páč ten tmel se časem vydrolí, odlepí nebo tak něco. Po vizuální stránce teda taky žádná hitparáda = můj názor emoticon
Někteří máme v dosedací ploše paměťovou pásku (já paropropustnou Illbruck), ta už později dát nejde.
24. únor v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @Xavik pretmeloval bych az po 5 letech.
To je za dlouho ..
24. únor ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @ammma Já myslel, že při stavbě emoticon Uděláš termosnímky a uvidíš, každopádně to nemusíš řešit hned . Otázkou je, jestli opravdu to stojí za to. Ale abych nebyl takovej škarohlíd, tak nevypadá to úplně zle. Tady je foto onoho srubu
http://jpeg.cz/images/2016/02/24/4wMEG.jpg
Snad tím nijak nenaseštvu majitelku, sestru kamoša. Poslal bych to interně ale si říkám, že bude dobrý aby to viděli i ostatní.
24. únor ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
fotoportrét
fotoportrét
lukyn.cz
2
Registroval se 20. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 21 příspěvků. Má 8 přátel.
  • Stavím dům
    Peklo nad Zdobnicí, Region Rychnov nad Kněžnou
 Zdravim po delší době, nezateploval někdo z vás střechu podkroví a strop nad podkrovím PUR pěnou, případně prosím o zkušenosti s realizační firmou.
24. únor ve 13:07  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1018 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1018 příspěvků. Má 28 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @xavik kanalizaci resi CSN 756760, ktera stanovi min. 1 vetraci potrubi na dum. Pokud mas vice vetvi, mela by byt kazda osazena prisavacim ventilem
24. únor ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @ammma hojky nový staviteli ,,, vlna, všude vlna emoticon ovčí,,, a je tady 4 roky a mola jsem nezahlédla a tmelit nemíníme,,, dokonce nám vlna i trčí ven emoticon vlna se upravuje, aby molum nechutnala emoticon
24. únor ve 14:58  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
fotoportrét
fotoportrét
morana128
85
Registrovala se 28. října 2010 na modrastrecha.cz. Přidala 577 příspěvků. Má 40 přátel. Region Jihlava.
 Spotřeba tmelu je víc než šílená emoticon My použili tmel , přeminulý rok, kdy jsmei nově malovali. Pouze na venkovní spáru mezi srubovinou a měděnou okapničkou, nebo jak se tomu říká. Nad vyzděným suterénem emoticon Vypadá to pěkně, pěkne se s tím dělá, ale spotřeba...vůbec si nedovedu představit, kolik muselo stát vytmelení celého srubu. Jinak, hlavně ať srubovina všude dobře sedne, pak není třeba tmelit nic! Když se doma podívám, ruku a tvář všude přiložím , není nic třeba tmelit emoticon
Jinak odvětrávání máme jedno, z odpadů. Máme odpady na jednom místě nad sebou, tak se nevětvilo a kolmo nad tím je ve střeše komínek.
Digestoř nevedeme a problém za těch 10 let fakt nebyl. emoticon
24. únor v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ammma
fotoportrét
fotoportrét
ammma
 @Kasha zdravim , mezi kulaci mate s ovci vlnou i tesnici pasky? Na strechu chci nadkrokevni izolaci drevovlaknite desky.
24. únor v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 jo a odvetraci kominek mame jeden,odpady nad sebou
@xavik
24. únor v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @jptn a nebyla by fotečka digestoř - potrubí - průnik kládou. Ať hledám jak hledám, ve fotkách nenalézám ani tu digestoř
24. únor v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
fotoportrét
fotoportrét
jptn
29
 @xavik no digestor tam urcite musi byt,s obestavbou,prunik kladou vyfotim
24. únor v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš