Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@tomas80 Já roubenky stavím,nemyslím,že nejsem schopný postavit,to co Haniš.Dělají tam taky jen řemeslníci.Každej to staví trochu jinak,ale ten princip je pořád stejný.Ono se tam nemá zas tolik posrat,může se vykroutit třeba stropní trám,nebo otevřít rybiny,ale to se stane i firmě,nikdy to nebude sedět na milimetry.Každopádně takováhle firma bude o dost dražší.Přitom oni mají daleko levnější dřevo než třeba já.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman tak to si šťastný muž. Obdivuji tuhle uměleckou práci. To, co jsi napsal, neni nic proti tomu, co jsem uvedl výše. Nam srub staví otec se synem. Žádný srubo-Roubenka firma kolos. Pokud bych stavil roubenku, řešil bych ji u pididodavatele jako jsi asi i ty, který bydlí cca 15 km od nás. Je zodpovědný za všechno, protože ma přehled o všem, co se kolem něj děje. Drevenice jde buď naházet nebo poskládat dle nejlepšího svědomí. Nebo se dá výsledek kromě znalosti o dřevu ještě jinak ovlivnit?
Odpovědět
Profilova fotka
Mam dotaz na vsechny zabydlene dřeváky. Ten pocit z realizace je i poté, co v domě bydlíte stejný nebo to postupně zevšední? Víte jak to myslim...
Odpovědět
Kamarád má a je to suprovní jen trošku více nákladné, ale rentuje se to ve vytápění. Dobře drží teplo:)
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 ty budeš bydlet v normálním baráku, ale vypoulené oči návštěv Tomu nedovolí zevšednět. Pro zlé jazyky budeš ale pracháč, nebo zloděj - neobhajuj se a nevysvětluj, nemá to cenu ... 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato to jsi mě moc nepotesil. O veřejnou vidlák publicitu fakt nemam zájem. Kdybych byl alespoň ten pracháč 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 tak vsechno asi zevsedni s tim se neda nic delat - a ta publicita a pocit ze je clovek zlodej s tim souhlasim to uz je ted
Odpovědět
Profilova fotka
:))) pracháč a zloděj,,, zkuste toto sami v sobě už nepoužívat, tím jen tomu dáváte svou pozornost a zvětšujete bublinu,,, já jsem o tom nikdy neslyšela a kromě jednoho okolojedoucího kola nám to všichni chváli a cítím dobrosrdečnost,,, ono si totiž sami určujeme co v kom a čem cítíme,,, jinak to totiž nemuže být :) a bydlím třetí rok a nezevšednělo se mi to vubec,,, stále jsme na stavbě :-D a stále vidím ještě neumyté kuláče a vím jistě, že je časem budu umývat a tím si hodně dobře připomenu, že jsem ve srubu a to stejné zvenku,,,, už se těším, že nějaký kousek domu budu zase natírat,,, baví mně to :)) chichi,,, tak tedy, zevšednět muže něco pouze tak, že si to v sobě sám dovolíš :) krásný den všem milým lidičkám :) p.s. a jinak? kam okolo pohlédne, vidím nádherné kresby života, dřeva a jestli žiješ tady a teď, tak to prostě stále vidíš :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha čekal jsem co na to řekneš :-) Bohužel ne všichni lidi se alespoň vzdáleně drží 4 dohod. Snažím se si názory druhých nějak moc nepřipouštět a svědomí mám čisté, ale kdo se pohybuje kolem dřeva a bydlí ve srubu - pro část veřejnosti to dřevo automaticky ukradl. Spoustě lidem to leží v žaludku už jen pro ten všeobecný názor, že srub je drahá záležitost. No ale my bydlíme v normálním domě (pro nás normálním), tím ale není myšleno že je všední, nebo že zevšedněl, no furt kolem chodí lidi strašně zvědaví, ale nenajdou tu sílu říct, že by se chtěli podívat dovnitř. Škoda, měli by další námět na pomluvy jak nám to praská, jak nemáme dodělané stěny až po strop, jak nám zafukuje atd. Takových je ale jen pár a je to jejich problém. Drtivá většina lidí je v pohodě, jak by řekla Makiš - HUjí, jupí náš djevjený domeček...
Odpovědět
Profilova fotka
@vorelmato ANO, ale já už dávno nepozoruji a nevěnuji svou užasnou energii tomu, co není pro mne přínosné a doporučuji to všem,,, když jde někdo kolem a dá se do řeči, tak je pozvu,,, někdy vlezou někdy ne,,, je mi to jedno :) prostě, stojím si zatím, cítím to a žiju to,,, všechny myšlenky jsou pouze v našich možnostech a na co myslíš, tomu dáváš energii, to posiluješ, tedy - vzhuru do bezvědomí z krásy světa :)
Odpovědět
@kasha @vorelmato Přesně - moje slova! Lidem hrozně chybí ta pozitivnost, dneska, řek bych ... Já bych všechny, kdo nejsou pozitivní, nahnal do nějakýho lágru a tam bych z nich už tu negatívu vymlátil, hohó! Jinak s těmi pomluvami to nebude tak zlé ... . jak vidím, že jde někdo okolo, hned na něho zařvu co tam šmejdí, parchant jeden zvědavá a jestli si taky myslí, že jsem si na to nakrad, eventuelně vypustim psa a nikdy mi ještě nikdo do očí neřekl nic nepěknýho! Takže asi tak ...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk Zdarec, to su ale rád, že sem napsal něco co Ti stálo za to Ty stará vojno škodovácká, hehe!!! Nemám psa :-( , teda zatím, než splaším nízkonákladového černocha, co nám bude zavírat bránu... Teď stačí bahno - nikdo k nám neleze...
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha ja jsem vnitrne v klidu jen jsem popisoval stav veci mne to co si myslelo okoli nikdy moc nezajimalo :-)
Odpovědět
@geodett Netrapte se tím, co si o vás myslí ostatní ... ti mají plnou hlavu toho, co si o nich asi tak myslíte vy! @vorelmato Můžeš si vybírat v SRN - pouze pozor, tam zapůjčený má nárok na min. německou mzdu!!!! (8,5 € / 60 min) ...
Odpovědět
Profilova fotka
@petrfrenk dávám výpověď - budu si zavírat sám ...
Odpovědět
Musím říct, že se závistí jsem se moc nesetkal, spíš s tím negativismem. Kamoši, co si postavili pevnosti samozřejmě z nerostných prefabrikovaných kostek tomu nevěří a že to hned shoří a sežere červotoč či plíseň a že se o to musíš furt starat. Dokonce i lidi pracující na pile a ve stolárnách jsou úplní mimoni. A nejhorší jsou stavitelé železobetonových objektů, potažmo konzervativní zedníci. Najdou se i tací, žijící duchem hluboko v minulém století "Cože? Olej ? Na tom se přece smaží !" A v duchu otevírají plechovky s omamnou syntetickou vůní ředěného emailu. Ze začátku jsem se snažil je zasvětit a poučit ale asi to neumím podat. Takže dneska už jenom první co řeknu, ještě než se zeptají ( protože to je to první na co se chce každý zeptat ale bojí se ), je, že to stojí stejně peněz jako zděnný dům. Po druhým nádechu sdělím, že to vyhořet může stejně jako každý jiný barák a lítání okolo taky stejně, jen neoprašuješ omítku ale dřevo. Pak se teprve oddělí hlupák od Homo Sapiens. Když začne negativisticky brblat, tak přikyvuji a usmívám se, když se mu to zalíbí, rád se pochlubím dál. Je to životní filozofie než známka nějakýho luxusu. Teda pokud se týká obecně chápaného slova luxus jako že jsi pracháč. Jinak to samozřejmě pro mě vysněný luxus JE. Nemám sice ještě dostavěno ale přijdu na stavbu, vlezu dovnitř, pozdravím něco jako "ahoj dome" a cítím jej jako bytost, kamoša, člena domácnosti, myslím, že mě i odpovídá na ten pozdrav :-N . To prostě nikdy nezevšední. Obzvlášť, když tam člověk dá hodně svého (práce, nápady apod.). Něco živého v tom dřevu je, a to podvědomě cítí každý tvor, jinak by tu kulatinu hned neochmatával :-D Pardon za slohovku. Další díl bude ekozahrada versus sterilní "zahrádka" s tůjemi :)
Odpovědět
@petrfrenk Ty jsi to zase rozhrábl :-D 8-)
Odpovědět
Luxus z toho udělali akorát firmy,chudí lidí si dříve stavěli roubenky,protože dřevo byl levný dostupný materiál.Prostě vábnička na movité lidi,první srub co Haniš postavil dnes nabízí za uplně jinou cenu.Oproti srubům v Kanadě jsou tady jenom boudičky a co se týče interérů,tak to co jsem viděl je taky bída.Vůbec nejlepší je,když chce někdo srub a pak tam nacpe sádrokarton,většina lidí postrádá absolutně vkus. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik moc pěkně jsi to popsal a na ekozahradu se těším :)))
Odpovědět
@kasha to jsem si naběh :-D Zahradu taky ještě nemám, snad se aspoň trochu zadaří, když už jsem zakoupil knihu od p. Svobody - ale spíš to bude pocitovka, stejně už mám zasazeno pár koupených nestarých odrůd. Zrovna dneska jsem ze svého os.auta udělal offroad po vítězství Dakaru, když jsem rozbahněnou polňačkou vrhnuvši se střemhlav v les, jal zachránit pár beznadějných jehličnanů, přemístěním na mou planinu. Můžu být rád, že mě potupně netahal místní Lakatoš (stroj, ne ten ožgrund Ferko). Jestli se ty borovice uchytí, tak si na to vždycky vzpomenu = zase vztah, který nezevšední. Tak je to se vším, správný život je zábava :)
Odpovědět
Zdravím všechny srubaře a roubenkáře. Mám na vás dotaz, zda máte někdo zkušenosti s prací pana Papežíka?Díky moc...
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche jenom zprostředkovaně - mluvila jsem s někým, komu pan Papežík srub stavěl, a ti lidi byli velmi spokojeni
Odpovědět
Profilova fotka
@radouche ahoj, nam staví srub teď. jsme s panem papežíkem moc spokojení. Je to fajn chlap. Dlouho jsme nevěděli, jestli nás bude moct kvůli objednavkam vůbec dělat. Byl ale tak ochotný, ze nam ihned doporučil několik firem, o kterých byl osobně přesvědčen, ze dovedou kvalitní práci. Nakonec jsme ho uhnali, takže momentálně nás ma na place. Pokud by vás zajímalo víc, klidně zavolej.
Odpovědět
Profilova fotka
Nevíte, jak uložit k vysušení srubove schody? Budeme mít půlkulače v délkách cca 4 m . středové drevo výřežu pryč, ale nevim, jestli je rozrezat na potřebnou délku nebo je raději nechat v těch 4 M. Další věc je, jak je nechat schnout. Nášlapem k zemi nebo k nebi? 😀Jde o to, aby se nezkroutily a nepopraskaly. Diky!
Odpovědět
Nařež to na míru co to má být,bude menší šance,že se to bude kroutit.Dobře přoložit a dal bych to nášlapem k zemi.Čela můžeš natřít nějakou hustou barvou.Chce to aby to bylo ve stínu,aby na to nešlo přímo slunce.Ještě taky můžeš kropit.Počítej,že to stejně popraská,já bych stejně nechtěl aby trám byl bez prasklin,to je právě ta krása na tom.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman Dik za typ!
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik no to je krasne povídání. Jak velký pozemek mas? Jarda svoboda je skvely. Na jeho strankach jsou ted prima rady. Ohledně zahrádek pocitově. 10 knih Anastázie. Čili zvonici cedry Ruska. Bomba. Mohu poslat na mail. :) držím palecky. Krasny zivot. Ano. :)
Odpovědět
@kasha pozemek neni velky. 2267m2 akorat na vs,e, co potrebuiji vc. srubu 😊 . I malicky cca 30ti stromkovy lesik jsem zalozil 🌲🍄
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ano, ano, správný obyvatel drevenice by se měl postarat i o materiál na dum pro budoucí generace :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ja to rikam porad ze tech mych 1700-1900 m2 je tak tak aby se sem neco veslo a vetsina pritom omdleva ze by to nechteli sekat :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?