Menu Forum

Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
petr12345
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Má 1 přítele. Region Plzeň.
fotoportrét
fotoportrét
petr12345
Registroval se 24. ledna 2016 na modrastrecha.cz. Přidal 5 příspěvků. Má 1 přítele. Region Plzeň.
 Tak všem děkuji za rady a odpovědi rečené v minulosti, už se nám vše pomalu rozjelo emoticon měl bych zase dotaz. Rešíte zdroj tepla spíše topením v podlaze nebo infra deskami ? A druhá věc, lze se stavbou srubu získat nějaké dotace? ( zelená úsporám apod ? ) děkuju moc
13. bře v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
Registrovala se 13. března 2016 na modrastrecha.cz. Přidala 92 příspěvků. Má 7 přátel. Region Havlíčkův Brod.
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Všechny Vás zdravím emoticon
Narazila jsem na tuto skupinku a mám pár dotazů. Zhruba za měsíc nám na pozemek přivezou kanadský srub (to z té kulatiny). Ráda bych pár rad od majitelů této nádhery.
1. Jak jste řešili horní skříňky v kuchyni? Srub si bude pár let sedat, takže horní skřínky nedáváte?
2. Pokud se rozhodnu, že mezi linky nebudu dávat obklad, čím ošetřit kulatinu, aby se dala čistit od případných nečistot (viz. obrazek pro vysvětlení, jak to myslím)
Pokud máte nějaké rady nebo nápady, na co si dát pozor, případně co a jak "vychytat", budu Vám vděčná emoticon
13. bře v 17:45  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
Registroval se 21. února 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 737 příspěvků. Má 31 přátel. Milovice, Region Nymburk.
 @magdatr 1) dat skrinky vyse a pak budou stale dostupnejsi emoticon
2) pred kulatinu se da dat napr. sklo
13. bře v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
Registroval se 22. července 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 548 příspěvků a 1 album. Má 21 přátel.
 @magdatr
1.... asi jako geodet emoticon
2. asi nejlepší je skleněná předzástěna našroubovaná do dřeva - máme a je to opravdu praktické
... čili vidím že i 2. zodpověděl geodett, omlouvám se, už končím s pitím ...
DOBROU!
13. bře v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @magdatr vítej v diskusi o srubech. Jedním z řešení je také to, že kuchyňská linka se postaví k některé ze zděných příček
13. bře v 19:26  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 Děkuji za uvítání emoticon
Zděná příčka bude pouze 1 :( A já bych ráda více horních skříněk emoticon
@petrfrenk To sklo zní opravdu skvěle. Pokud nebudu moc drzá, mohla bych poprosit o fotku, jak to vypadá? Na netu hledám, bohužel bez úspěchu...
13. bře v 19:31  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @magdatr No jelikož je ve srubu dřeva dost, tak to máme udělané stejně jako na té fotce, ale s tím, že kulatina není vidět, linka má svůj rám, na kterém visí skříňky, místo kulatiny je OSB, na kt. se bude lepit obklad - někdy...
13. bře v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radouche
Registrovala se 26. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Region Ostrava.
fotoportrét
fotoportrét
radouche
Registrovala se 26. června 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 12 příspěvků. Region Ostrava.
 @esmeralda2 děkuji za odpověď
@tomas80 taky děkuji za zkušenost. Uvažujeme nad ním. Určitě se ještě ozvu s dotazy, pokud můžu emoticon.
13. bře ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
Registrovala se 13. srpna 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 3144 příspěvků, 4 alba a 1 článek. Má 192 přátel. Region Frýdek-Místek.
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr máme dost velikou kuchyn a nedali jsme žádné horní skřínky,,, když budeme přátelé na MS emoticon mužeš vidět fotky,,, i tak plánujeme sklo do výše parapetu oken. emoticon, to co vidím na fotce, bych viděla, že srubovina klesne a desku zatlačí dolu emoticon (mají tam nějaký vyřezaná ozub,,,), jinak celá linka musí být odsunuta dle největšího kuláče a nebo si to necháš narovno ořezat a nebo,,, je mnoho možností emoticon
navíc jsme řešili design skřínek,,, když je tam tolik dřeva, tak sladit opět dřevo? nakonec máme lesklou a barevnou a úžasně se udržuje,,, fakt to nemá chybu, přetřeš a vysoký lesk emoticon

ad velikost pozemku - majitelum většího pozemku závidím i když při mých 1500 zatím drhnu, nestíhám a to se u nás za poslední dvě léta kosilo 2x emoticon, trochu náletu se utužuje, někteří asi zustanou emoticon a tím že máme fakt svah, tak je to docela legrace,,, no a další pozemek mín jak hektar neberu emoticon
14. bře v 08:47  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1008 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @kasha 1500 je stale krasne. nase hrouda ma 850... vedlejsi je sice stale volna, ale majitele zveli cenu a chtej za ni 1,5 mice.... tak budem doufat, ze jeste co nejdyl volna zustane at si uzivame vyhledy.
14. bře v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @jumpmans tyjo,,, jak je velký pozemek, za který chtějí tolik moc?
14. bře v 10:33  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
Registroval se 22. září 2015 na modrastrecha.cz. Přidal 284 příspěvků. Má 12 přátel. Region Zlín.
 @radouche ahoj, pokud budu vědět, rád poradím. a jak jste vlastně daleko? projekt je hotový nebo teprve začínáte s papíry?
14. bře v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1008 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
fotoportrét
fotoportrét
jumpmans
38
Registroval se 24. února 2012 na modrastrecha.cz. Přidal 1006 příspěvků. Má 27 přátel. Tam kde lisky davaj dobrou noc, Region Praha.
 @kasha 850.... stejne jako nas. to vis, kousek do Prahy... U Petrafrenka bych za to mel dva a pul hektaru ;)
14. bře v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
fotoportrét
fotoportrét
petrfrenk (41 r.)
26
 @jumpmans
jó, pozor!
Stáváme se vyhledávanou lokalitou (ještě nezjistili, co jsme zač, hahaha...).
Bude se stavět další dům, cena za m2 již okolo 200 kč!
Nejvyšší čas nakoupit pozemky, já to říkám porád!
PF
14. bře v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @petrfrenk jenže to muj vysněný hektar je stejně za hříšný -zatím-peníz emoticon)) zatím nemám, ale plánuji emoticon
14. bře v 11:32  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 819 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
fotoportrét
fotoportrét
esmeralda2
15
Registrovala se 11. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidala 818 příspěvků. Má 113 přátel. Liberec, Region Liberec.
  • Sním o domě
 @kasha a srub na křidélkách odneseš na nový pozemek osázený dokola stromy z tajgy nebo postavíš nový srub? Jinak, řekla bych, že tam ve vašich končinách by pozemky této velikosti ještě mohly býti zaplatitelné v případě, že by k nim nevedla silnice
14. bře v 11:50  •  sní o domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @esmeralda2 jojo, první pozemek který jsme chtěli koupit byl o velikosti 26 hektaru po 25 kč emoticon)) jenže v té době jsme ty peníze neměli a je to valné většiny les a severní svah,,, a dosti vysvahovaný, naproti nám emoticon ale já si počkám a já se dočkám emoticon a sroubek? tož bude 5x menší a nový :-d
14. bře ve 12:38  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
fotoportrét
fotoportrét
magdatr
  • Stavím dům
    Region Havlíčkův Brod
 @kasha - děkuji děkuji emoticon Takové názory přesně potřebuji vědět, srub nám sice staví firma, ale interier už je jen a jen na nás a přijde mi, že každý v okolí je "odborník" a když někomu řeknu, co potřebuju, že to bude klesat atd, tak si klepe na čelo, blbá blondýna, co to kecá :D
Tak uvidíme, jak se rozhodneme, ale líbí se mi názor @vorelmato, kde má linka vlastní rám emoticon
14. bře v 17:20  •  staví dům  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @magdatr jasnačka, proto existuje tolik možnosti, že si muže vybrat každý sám,,, hlavně si o tom dlouze přemýšlet, my jsme občas do něčeho naskočili a pak se to už dělo emoticon)) ale i to je cesta emoticon, já jsem ty horní skřínky ráda zavrhla, nebot jsem maličká a umím skřínky zatížit tunou materiálu a neměla bych klid,,, spodní nemohou spadnout emoticon)) ale Martin to má jistě vychytné,,, On není ten, kdo nemá prostor, ale u malých kuchyní je to přímo nutnost, žejo emoticon na druhou stranu malinká do U kuchynka, všechno po ruce,,, také krásné emoticon já se po kuchynce naší větší naběhám emoticon)-ovšem pohyb mi prospěje emoticon
14. bře ve 21:37  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 ještě je možnost udělat kuchyň tak, že před kuláči se udělá plná "skříň" až do požadované výšky, kde zabudujete vestavbu (troubu, mikrovlnku, myčku, ledničku...) samozřejmě nefunguje to 100%, protože potřebujete i pracovní desku, nad níž se nabízí prostor pro závěsné skříňky. ideální stav je mít vyzděnou příčku, která odděluje kuchyň od dalších prostor ( u nás schody). tam pověsíš zbytek.
15. bře ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
radouche
fotoportrét
fotoportrét
radouche
 @tomas80 Ahoj, jsme v podstatě na začátku...Řešíme projekt:(.
15. bře v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
misa2015
4
Registrovala se 17. července 2015 na modrastrecha.cz. Přidala 28 příspěvků. Má 25 přátel.
 @radouche tak dobře promyslet, ať to neměníte jak my přímo při vyrobě emoticon sice drobnosti, ale sladit to...
15. bře v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
fotoportrét
fotoportrét
geodett
63
 @misa2015 vzdy se najdou zmeny a drevo se dobre reze emoticon
15. bře v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 Mam dotaz na srubove schodiště. Řeším dilema. Modřín versus bor. Vlastnosti mě nezajímají, ale barva modrinu po x letech. Muže tma nutí zabránit impregnace a vrstva laku nebo ne? Diky
15. bře v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 698 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
fotoportrét
fotoportrét
vorelmato
90
Registroval se 28. července 2011 na modrastrecha.cz. Přidal 695 příspěvků. Má 46 přátel. Přerov.
 @tomas80 pokud to chceš mít transparentní tak neznám lazuru ani lak, který by zabránil tmavnutí. Ale tmavne to tak pomalu, že si ani nevšimneš...
15. bře ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
fotoportrét
fotoportrét
tomas80
1
 @vorelmato no, uvidím. Modřín je super, ale to tmavnuti mě štve. Dik za echo!
15. bře ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
fotoportrét
fotoportrét
kasha (52 r.)
177
  • Již bydlím v domě
    Region Frýdek-Místek
 @tomas80 my jsme nechtěli celoskřín před kuláči, abychom měli zrakovou kontrolu emoticon
16. bře v 09:01  •  již bydlí v domě  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
fotoportrét
fotoportrét
krocandurman
3
Registroval se 3. listopadu 2009 na modrastrecha.cz. Přidal 82 příspěvků a 10 alb. Má 1 přítele.
 @tomas80 Ten modřín bude asi více nachilnější na změnu barvy,než ta borovice.Modřín zamodrává,proto se jmenuje taky modřín.Lak určitě nepoužívat,zavřeš dřevo a to pak nedýchá.Možnost použít tvrdovoskový olej na podlahu.
16. bře v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
Registroval se 14. února 2014 na modrastrecha.cz. Přidal 286 příspěvků a 1 album. Má 30 přátel. Region Blansko.
 @krocandurman dovolím si nesouhlasit. Mě zatím zamodralo jen bělmo vnějších vrstev.
Po přečtení mytologie zde:
http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=3711
jsem nejdříve hádal, že původní slovo "dřín" či "drieň" apod. má spojitost s odolnou středovou strukturou (logicky dřeň) ale po přečtení:
https://goo.gl/arVl4Q
se můžeme domnívat, že je to opravdu podle modré barvy, nikoliv však po zamodrání dřeva ale dle šedomodré kůry nebo modrobílé barvy čar vespod jehlic (dál jsem nečetl emoticon )

@tomas80 Osobně bych modřín do interiéru necpal ve velkým, max. jako doplňky. Schody ze smrku nebo borovice ( hezčí kresba) udělají stejnou službu a hlavně vyjdou o dost levněji (teda pokud nemáš vlastní), také tak nesmolí. Hmotnost železného modřínu zanedbáme, tahat se s tím budeš jen jednou emoticon Modřín dávám hlavně ven kvůli známé odolnosti. Ale proti gustu nic... Bělmo z klád asi odstraňovat nebudeš, tak vznikne taky zajímavý barevný tuning (vlastně u borovice podobný). Nicméně to bělmo se bude chovat jako borové či smrkové, bude chtít ztmavnout, ale nedostatek UV záření v interiéru to znatelně zbrzdí (stejně jako u stěn). V každém případě bych aplikoval ten olej.

obr 1 - modřín
obr. 2 - borovice
16. bře v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
fotoportrét
fotoportrét
xavik
10
 @tomas80 Ještě tomu tmavnutí můžeš nadběhnout a předem zvolit dostatek pigmentu. Pigment je zároveň asi nejúčinnější složka proti UV záření, které to tmavnutí způsobuje.
Další možností předejití tmavnutí jsou transparentní UV absorbéry a UV stabilizátory (viz. google).
Existují i odstraňovače zašednutí, jako poslední nádech nad rakví.
např. http://goo.gl/t0KdXW
Toto vše by ale dělal asi jen blázen :D
16. bře v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš