Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ja mam od zacatku ve sloupku normalni tarif D01d, ale ja uz nahrazoval jen zruseny odber, ale na pozemku nic nebylo kdyz mne dali elektromer, na konci jsem mel jen stavebni rozvadec
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik dej si panáků více, nemám pocit, že to bude tak LEVNE!-a to si fakt vše děláme sami,,,čím chceš izolovat střechu? kolik máš oken a dveří? kolik m2 na podlahy?-tvé odhady mi připadají tak na perníkovou chaloupku a to tě jistě nechci strašit :))) @janinka606 Zdravím nové příchozí,,, nebudu nic vyvvracet-pouze muj pohled, jestli je stavba k horám, bungalov není nejlepší volba,,, pro vytápění je podle starých logik NEJ do patra,,, nic se bungalovem neušetří :) a střecha také rovná? zelená je krásná :) @terirez 2 miliony na vše je dle mého nonsens,,, běžně manuálně zručný člověk si udělá skoro všechno,,, tak dlouho jsme čekali na obkladače, že jsme si položili všechny dlažby sami,,, jen sádrovou omítku nám nahodili známí zedníci,, vždy se někdo objeví, když ho budeš potřebovat,,, ted jsem nutně potřebovala pokladače dlažby,,, vloni nebyl, letos je :) základy nám udělal jeden zedník-plus beton přiváželi- do hor-šving-všechno drahé jako byk,,, firma chtěla za sklep milion, zedník beton a já-750tisíc :))) jestli jste v rovince a budou jen pásy- jsou základy skoro zadara :), brousit a natírat kuláče-SAMI... je to o čase a o chuti si všechno zjištovat, objednávat, dodělávat,,, je to vlastně životní styl, není to - postavit a žít,, je to žít tím domem :) @fredd1e klídek, něco děláme asi ne zrovna nejlíl, když jsme na 3násobku hrubé a makáme sami :) a dlouho :) @tomas80 obrovské peníze jsme ušetřili na vatě - je to onanýrka, ale-koupili jsme si zbytky-vše je v galerii :)...i když vata stála asi 9000 na celý dum a ještě zbylo, doprava byla za dvounásobek, i tak jsme na třetině ceny a to nemluvím o žádných nadkrokevkách :) Je to nádherné koukat na to tady,,, stavíme od 2008-různé věci se udály, které se nás zastavily :) konečně ted pokládáme dlažbu před domem (kup před několika lety-žulové kostky-třikrát se ty tuny překládaly-to je daň za to "levněji"... věřím, že ve většíně případů je to všechny rychleji, my jsme výjimka, která také něco ukazuje,,, když už bydlíš, vše se velmi zpomalí,,, držím všem palečky,,, jde o tu cestu!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Jak vás tak pročítám, začínám mít silný dojem, že po zbytek života skysneme v bytovce :( Pozemek máme jen v hodně mírném svahu, téměř rovinatý. Zatím ale bez vody a elekřiny. Kamarády na pomoc při stavbě v podstatě nemáme žádné. Mám obavu, že se třema dětma a 4 koňma nemáme fyzicky šanci to svépomocně zvládnout :/
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik šťávu ti klidně pustí do stavebního rozvaděče, máme to tak, dokonce již několik let. Na souseda se vykašli. Sice budeš mít o malinko dražší šťávu, ale svoji, a nebudeš se nechávat od nikoho tlačit ke zdi
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez no bude to honicka ale kdyz se chce tak jde vse, ale je to beh na dlouhou trat, chce to brat jak to prijde, kdyz se tu tak vsichni rozepsali s tema cenama tak jsem chtel pridat taky trochu do eteru pozemek s krasnou zboreninou - 450t projekty, povoleni, rady - 89t demolice - 12t + 5 lahvi koralky :) bagr (demolice, zaklady, jimka, vsak, sklep, prevoz veci) - 55t zakladovka - 185t jimka a vsaky - 35t neplanovany sklipek a veci kolem - 110t hruba stavba srubu - 1,75 mil. strecha (zaklop, izolace, krytina, late, folie) - 550t zaklop stropu, bocnich sten - 60t okna, dvere venkovni - 215t elektro - 55t pec a komin - 205t pricky zdene - 15t naradi, spojovaci material, pujcovne, ... se ve finale dostane na 80-100t to je zatim dodelane a zbyva par drobnosti ktere delaji v souctu 700-900t spousta veci je jeste v reseni a dale nemluvim o vrtu ktery mam nacenen na 150t krome HS, bagru, elektrorevize, pece a oken v tom neni ani koruna za praci nepocitam dojizdeni ale zatim to je tak 25-30t km a soucet pracovnich dni od prvopocatku vyklizeni puvodniho objektu je 195,5 dne za 1,5 roku
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez tak,,, vylekali jsme tě dost :)) trochu je třeba s tím počítat, ALE,,, muj přítel, před 9 lety řekl, mám možnost milionu, víc nemám a já jsem řekla, nemám nic,,, a jaksi jsme se do toho tak pustili, že ani nevíme a už je v tom mnoho mnoho mg, pravda, menší pulka je ještě v uvěru,,, ale co už, že,,, jste v mírném svahu,,, pohoda, nechcete podsklepení, o mega levnější, dáte si obdelníkový tvar do patra s klasickou střechou, a již jste oproti nám ušetřili nejmene dalšího pulmega (máme velmi složitou střechu :(((,,,), budete si topit dřevem, nejlevnější, musíš dát hodné své práce, postupně budou pomáhat dětičky,,, oplocení - nejlevnější-lesní pletivo, mezitím chodíš a hledáš větvičky které ti za nějaké roky vytvoří plot živý a bude držet pletivo :) když NECO skutečně chceš, ale skutečně,,, tak to fakt pujde,,, netřeba shazovat kalhoty před brodem,,, třeba tam není ani voda,,, existují krásné motivační knihy, které ukazují, co je třeba dělat, sám se sebou, aby se mi sny plnily :) PROSTE to tak je a je to krásné,,, stále se všichni učíme,,, a stavět si sám, spát na provizorních matracích, stlouct si postele a nábytek z palet,,, proč by mělo být všechno tak, jak ukazují seriály a časopisy,,, izolace? tož kdysi izolovali mechem,,, všude se dá najít hodně levné a dokonce i funkční řešení,,, a nebo bydlet na bytovce a na pozemku mít koníčky a postupně si tam stavět chatičku a mezitím děti odrostou a pak se do chatičky odstěhujete :) ,,, možností je mnoho,,, víc než nám ted mozek dovolí připustit,,, jen se tomu otevřít, v radosti si to přát :) a nechtít všechno hned,,, :)))
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett nejsi troškař,,, :) kdyby se mi tak chtělo to někde najít,,, jen třeba čov - minus 60 - projekty, studie, stavební povolení, převezení použité nerez čov, oprava, vsakovací studna, potrubí, repase bublátoru, spuštění, demolice... chi :))) nebo - osazování 4 kubíkových nádob u rohu domu :)) mělo to jímat deštovky,,, nějak to nevyšlo,,, demontáž, zasypávání díry, bagr,,, nová jímka-z mutěnic, zase bagr, do země, další studna,,, a PROSIM pěkně, do dnes mi to nedává tu vodu,,, prostě tady nejsou lidé na dokončení :)) a mohla bych tady psát a psát :) ale ta cesta je velmi zajímavá,,, vid? :) někdy mně to přemuže, ale většínou mně to baví :),,, jo, prosím Tě kolik máš m2? domeček
Odpovědět
@kasha stačilo napsat: I cesta může být cíl :-D A souhlas. Já si jednak plním sen, jsem celý život bytovkář, ale hlavně nechci svoje děti nechat ve stejné nicotě. Snad mě za to jednou neukamenují =-)
Odpovědět
@kasha moc hezky napsané. :-)
Odpovědět
@xavik souhlasím, jsme na tom podobně jako ty, bydlíme v bytovce a už nam to leze krkem. Vždy když manžel prijde s nějaký "cenovým nastrelem", tak si řeknu, no to nějak půjde, pak prijde s nacenenou např. Střechou a jsme hned někde jinde. Mne se protoci panenky, ale pak se to nějak utřepe. U nás si plní sen manžel, už témeř 5 let neřeší nic jiného a musím říct, ze to jeho nadšeni a elán mě úplně dostaly a jedu na jeho vlně. :-) a deti taky nechci nechat vyrůstat a zevlit na bytovce. Proste to nějak jít musí. Přeju všem hezky víkend.
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha cesta je velmi zajimava, zjistil jsem ze s trochou snahy jde vetsina veci, ze zvladnu vic nez zatlouct rovne hrebik :)) 149,57 m2 s terasou, 133 pudorus vlastniho baraku a 205 m2 je uzitna plocha
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik ale tož, vždyt už bys mohl vědět, že když mohu psát, tak píšu story :-D @misa2015 taky jsme oba z paneláků a proto jsme trochu ujeli s velikostí domu, kde jsme vlastně sami, nebot přítelovy děti jsou už dost staří a moje cácorka je na vš a kdoví, zda se vrátí domu-pakliže by byla celá já, tak tu bude se mnou dlouho :-D @geodett :-D s terasou 149,57 :-D, to mně pobavilo,,, s terasou to máme jistě 200 pudorysně, ale terasu nemáme,,, zato když počítám užitnou plochu, tak to nebudu ani psát, jsme to trochu přepískli :) 100 sklep, 150 1NP, 120 2.NP a 2 kousky 3.NP-úložné prostory nad pokoji 2x6 :-D, 300 střecha a ted to všechno izoluj, podbíjej,,, krásný prostor, užasný ze spod až do střechy, křížová střecha,,, užasné, ale kdo tam má viset a dodělávat to :-D :-D a některým ubývají rapidně síly :-D,,, permakulturní zahrada ve svahu, pořád něco sadím a pořád to není vidět :) 1500m2 :) malé, ale veliké,,, ale je to skvělé, když to mužeme dělat a hrát si :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kasha nj je to presne aby to slo na ohlasku :), jinak strecha 300 m2 to mam taky je to desne velkyyyy :-)
Odpovědět
Profilova fotka
já i muž jsme vyrůstali v RD..v úplně jiném prostoru než jsme teď. Jako, mně ten malý byt docela vyhovuje, je to rychle uklizené. Ale to soukromí...achjo... představte si krásný vlahý večer, vylezete si ven na zahrádku a místo cvrkání cvrčků slyšíte z každého bytu jinou televizní stanici... a je po náladě. Bydlíme tu necelé dva roky a leze mi to krkem :/ Dětem je to jedno, pořád jsme ve stejné vesnici, můžou celý dny lítat po venku, být na zahrádce nebo u koní, prostoru mají dost. Ovšem jak budou růst, začne to tu být těsnější a těsnější, přeci jen 54m2 pro 5 lidí není zrovna mnoho. Ovšem kdybych měla stejně malý RD, tak bych jásala a tvrdila, že se tu přeci vejdeme úplně s přehledem :D Ano, stačilo by mi to. Jen by si všichni klepali na čelo, proč jsme šli z "pohodlného bytu" do stavby stejně velkého domu... :-D ba ne, dům bych přeci jen ocenila o fous větší 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez znám lidi, co bydlí v bytovce a jinak jsou stále někde v lesích horách prostě venku,,, i to je možnost :)
Odpovědět
Zdravim, prosim o radu. Stity a boky podkrovi srubu chci z exterieru prekladana nesamovana prkna z modrinu. Cim ale oblozit presahy zaklop strechy? taky prekladana prkna nebo palubky?
Odpovědět
@ammma muzes to i to, zalezi na tvem vkusu. Ja mam susena smrk. prkna na sraz, vyjdou levneji nez palubky ale libi se mi to tak nejvic. Stity a boky taky modrin. Prekladany nesamovky se me na tomto miste vubec nelibi a jsou s tim trochu problemy pri stretu se stitem (skviry), to se tu uz resilo.
Odpovědět
Profilova fotka
@ammma zalezi kdo cim chce, mam vsechno z prekladane borovice/smrk, skviry se vypeni a je to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky budu překládat. Taky mam modrin :-) dovnitř smrk a bor. Můžeš dat Palubky , na sraz nebo nesámky. Veškeré nerovnosti vzniklé překládáním budu vyrovnavat hranolky nebo latěmi a to jak z čelní strany desek tak zvrchu. Už se to tu řešilo - cca měsíc nazpět.
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez pokud nemáte možnost stavit svepomoci a hledite na peníze, udělejte si menší dum. Mam naceneny naš skelet ve 3 rozměrech - bez střechy. 8,5 x 11 M, 8 x 10 m, 7 x 9 m ( bez špuntu!!!) Rozdíl mezi největší a nejmenší variantou byl cca 300 tis. Možná i víc a to tam nebyla vazba!!!Pokud bych byl ve vaši situaci (nemyslím z hlediska peněz ale pomoci okolí - sám bych si ani ne.... :-D ) šel bych do menší roubenky. Byl jsem ve srubu 7 x 9 a je to úplně v pohodě. Jsme na bytě takže pro nás pořad mega prostor :-) Menší dum znamená méně nákladu za materiál a práci. Kamarádi stavili desky na bungalovy - cca 160 m2 zastavěné plochy. Taky cena byla 2 x vyšší než u nás. A to jeli taky svepomoci. Poznáš to už na desce, na zdivu, na krytině , na izolacich, podlahach, všude. Myslim si, ze by se pak dalo vlézt do 3 mega - nepočítám venek. Izolovat budete vatou mezi krovy (zvládne každý sám) koupíte levnou tašku a mate střechu za 150 tis včetně prace. Kam ale dáte sekačky, lyže apod. ?Netuším, ale raději budu mít sekačku v obýváku ve srubu než ve sklepě na bytovce x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a pro kuchyň do aska nebo ikea... Pak věřím, ze to vylítate ;-) pokud opravdu chcete, dosáhnete toho Za kolik se dá střelit ten váš koník?
Odpovědět
@geodett nedráždi tu s tou pěnou .. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@terirez http://www.srubovedomy.cz/cena-stavby... Prej za 2 mega na klíč: http://www.srubovedomy.cz/srubovy-dum... Za zeptáni nic. Pokud to tam uvádí, měli by to dodržet. Jde o firmu, která ma podle mne pevné postavení na trhu, takže pokus-omyl asi nehrozí
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik :-D ty nepoužíváš pěnu vůbec? U te pěny jde vlastně o co? Hrozí opravdu hniloba dřeva v kontaktu s pěnou nebo se jedna čistě o využití přírodních materiálů?
Odpovědět
Profilova fotka
@xavik pěna :-D jo, přijeli s okny a chystali pěnu,,,, rázně jsem zakročila,,, a když odjížděli, tak byly všechny horní okna na pěně :-D, bylo moc hezké, jak mně přesvědčovali,,, nahoře jsem to tedy povolila a dole to máme pouze na pěně postavené - jinak pamětové pásky a vlna a jednou vnitřní lišty... @tomas80 vubec nejde o nějakou hnilobu,,, jde o to, že pěna se prostě utrhne a hotovo,,, tedy ji nemužeš dát do míst, kde se to hýbe :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha at se klidne utrhne, z prostoru ktery clovek potrebuje vyplnit nevypadne, okna nedrzi ve "zdi" pena ale srouby a no pri prekladanem pobiti strechy a nadkrokevni izolaci nevim cim jinym bych zaplacnul konce zatepleni :-) a prirodni materialy jsou hezka vec nez dojde na cenu
Odpovědět
Profilova fotka
Hm, dobre s tím počítat. To mne nenapadlo.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett jasně, z prostoru nevypadne, ale když se utrhne, tak je tam prostě trhlina a proudí tama vzduch,,, když máš vlnu, konopí - to se prostě zvětšuje s vlhkostí a zmenšuje se suchem, jako dřevo :)
Odpovědět
Profilova fotka
@kasha no nemam externi privod vzduchu k peci tak nekudy to tam musim dostat :-D chce to penit s rozumem :)
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett hahaha :-D externí přívod k peci,,, tak ten máme a stejně si vzduch přichází nekontrolovaně,,, asi tam nemáme dost pěny :-D (ono před několika lety jedna nejmenovaná česká firma stavěla sruby na pěnu,,,a klidně tvrdila, že má na to atest :-( )
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?