Kanadské sruby a zkušenosti s ním.

Zobraz úvodní příspěvek
Ahooj tak chceme stavět teda nechat si postavit kanadský srub...máte ho někdo? vaše zkušenosti co ano či co ne, jaká jsou negativa.....? Dík
Odpovědět
@geodett Hele musí se použít,něco co se se prostě stlačí a drží nějaký tvar.Prostě srub si sedá a v mezeře máš minerální vatu,kerá se v průběhu sedání stlačuje.Já jsem zastáncem přírodních věcí,takže za mě ovčí vlna,konopí,ale je to drahé.Největší prasárna je montážní pěna,používají jí i velké firmy,tak takhle prostě ne,nehledě k tomu,že to obsahuje nějaké jedovaté sračky.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman verim ze penou tech 10-20 cm snad nikdo nezadelava :-) to by nenapadlo ani mne :-) vidim to na ten mirelon ten dobre drzi tvar
Odpovědět
@geodett No ne zrovna jako dilatační mezeru,ale dávají jako izolaci mezi kmeny,nebo mezi trámy.
Odpovědět
Profilova fotka
@krocandurman to je chytré s tím otočením hranolu. To mě nenapadlo
Odpovědět
Profilova fotka
@magdatr 1) mam v práci fixní mzdu. Mužů se po...a víc nevydělám. V opačném případě se vyplatí drepet v práci a vydělávat na řemeslníky 2) mame 2 malé deti (1,3 roky); nikdy jim už nevrátím ztraceny čas na stavbě. Tohle mě štve imrvére 3) hraju si na srubaře i když lítám kolem betonu ,drenáží, desek a vazby). Připadám si důležitý a odborník. Sem tam něco pose.., ale jinak je to fajn. :-). Poprvé v životě mne prijde, ze dělám něco důležitého, co ma smysl a jsem u toho. Drevenicu jsem moc chtěl, ale to už jsem tu rozebral :-) Takže pokud stavíte jakože na klíč, stavte. Horší je, když to člověk chce a nejde to. Tady ten náš spolek měl to štěstí. Každy ho ale nemá.
Odpovědět
Zdravim Vas vsechny - prosim o pomoc - je to plisen to vidim ale mame se toho bat? nebo to mam obrousit natrit bochemitem a olejema? Diky za nazory
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 ahoj, postrikej to savem, zabere nejlepe - do tydne se to i vybeli. Neni to nic vazneho....pak to muzes opakovat, nez to budes olejovat, nebo lazurovat.
Odpovědět
@thomson takze to nemusim brousit? a Nevrati se to?
Odpovědět
Profilova fotka
mne se to teda zda dost,to my nemeli nikde,asi bych kontaktovala srub firmu
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 předpokládám, ze ta Klada je v surové-nenatřenem stavu, takže jak psal Thomson. Savo. Srubaři to dělají bežně před kompletním broušením nebo expedici. Sruby plesnivy i ve špatně odvětvravanych výrobních halách. Zatim jsem na place u žádného srubaře neviděl jediný srub bez plísní a pokud ano, byla z nej již odstraněna. Nejsem odborník, takže se ještě poptej, ale řešil bych to savem, pro klid duše vybrousenim (které bude asi k ničemu), deronem a nátěrem.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 kdyz je to jen plisen je to OK, jak se zde pise savo a hura, na suchem a vetranem miste se to uz nevrati, pokud by slo o zamodrani kteryho jsem mel dost tak to se z toho nedostane, ale pokud se to presavuje pred naterem dost to pomuze
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jak dlouho je to drevo neosetreno?
Odpovědět
@tomas80 je osetreno od vyrobce bochemitem a po slozeni za cca 3mes natreno zakladnim napoustecim roztokem LIVOS a cca 8 mes bez dalsiho natreni
Odpovědět
@tomas80 @geodett @thomson @jptn vsem dekuji za nazory
Odpovědět
@vedma1 já to neodsavuju, jen obrousím a přetřu. Takovou plíseň způsobuje i olej, když namokne nebo je na mokré kládě. Broušení si užij, zrovna na spodku klády :-D , já teď brousím celý srub sám uff , je to makačka :-S
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 zdarec, už jsme t tu kdysi zevrubně probírali... je to "jen "plíseň, která se bude objevovat stále dokola v případě vysoké vzdušné vlhkosti po delší dobu (jako např. podobná zima jako letos). Je to normální na jakémkoliv přírodním povrchu (biologického původu). Nelíbí se tomu fungicidní složka nátěru (ionty hliníku, mědi, chromu atd.) Problému u Livosu (máme to stejně), že je opravdu přírodní a tyto složky nemá (musejí se domíchat). Takže včil chlornan, či savo - trochu koncentrovanější, to to zabije a částečně vybělí a následně nátěr něčím co tomu nedovolí znova plesnivět. Poinformuj se u dodavatele Livosu co tam dát. Osmo, Kreidezeit, nebo Remmers to v sobě už mají... Nebrousil bych to, je to podle mě zbytečná práce - pokud teda nechceš světlou barvu. Bochemit jsou podle mě, vyhozené peníze. Pro klid duše, naše severní strana (teď tam odkvetly sněženky) si žije svým zeleným životem, zatím jen někde - takže letos druhý nátěr bude Od Remmersu, jinde je to dobré - tam zopakujem Livos.
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 v takovémto světle je mi nějaká plíseň ukradená
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma1 i já se připojím,,, měli jsme černé rohy,,, přišel pan chlornan, druhý den bylo vše v pohodě,,, a já tedy natírám stále všechno kreidezeitem, tedy se mi to už nikdy neobjevuje,,, ale není se čeho bát,,, a přeji krásné natírání :)
Odpovědět
Profilova fotka
@vedma Natři srub na "skoročerno" a máš o starost míň :-D.
Odpovědět
Ta plisen to je hnet,proste velka vzdusna vlhkost.Obrousit kartacem a osetrit savem,pak natrit slabovrstvou lazurou,olejem,pak byto nemelo plesnivet.Ja loni natrel cele roubeni savem a bochemitem,doted je bez plisne.Je potreba si uvedomit,ze ty kmeny jsou porad plne vody a takovy kmen schne 5a vice let,takze pouzivat ochranu ktera umozni drevu dychat.
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett co jsi dělal s tím zmodráním?
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 prestrikal savem (nekde na zkousku i vicekrat ale to nema moc vyznam) a natrel olejem
Odpovědět
Profilova fotka
mám dotaz k majitelům nadkrokevní izolace. tím, že se tato izolace dává pouze nad obytnou část a zbytek se dorovnává hranoly, vznikají v místech, kde izolace není (např. nad přesahem štítu) větší prostory mezi záklopem střechy a krytinou. můj dotaz směřuje právě na tento "hluchý" prostor. máte ho něčím uzavřený (osb apod.) nebo ne? ptám se proto, jestli to není ideální místo pro veškerou havěť, hmyz atd... díky
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas80 shora mame jen pojistnou hydroizolaci (na tom pak late a prkenny zaklop na kterem je plech zespoda pak podbiti.
Odpovědět
Profilova fotka
Vím, že to sem nepatří, ale je tady mnoho šikovných lidiček, tak nám třeba někdo poradí. Dnes ráno jsme přišli na to, že nám někdo poškodil vstupní dveře. Poradí někdo, zda je možné to nějak opravit? Třeba nahřát pomocí horkovzdušné pistole nebo tak něco? Nemá někdo zkušenost?
Odpovědět
Profilova fotka
@geodett a ztratilo se to? Já se toho zmodrání dost bojím
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 Evi,,, ničeho se neboj! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans ok, díky
Odpovědět
@vorelmato Zdravím, zrovna realizuju venkovní osvětlení srubu, můžeš mi poradit, kde jsi sehnal ty závěsný venkovní světla :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?